Content

Ekipa Forum

'Rozkmina Admina', czyli co gryzie członków Podziemia.

Re: 'Rozkmina Admina', czyli co gryzie członków Podziemia.

Postprzez Jack Welles » 3 Kwi 2010, o 20:46

Przyznam szczerze, że faktycznie wyszło bardzo nie fair wobec Davida i właśnie jego chciałbym na wstępie przeprosić. Niestety trochę wynikło to z tempa nadanemu rozgrywce na Tatooine - mam tu na myśli samą końcówkę gdzie praktycznie skakaliśmy z akcją o duże kawałki do przodu - no i prawdopodobnie trochę się wraz z Silusem rozpędziliśmy. Potem wyszła ta głupia akcja dotycząca bulimii Kane'a i falsyfikatu medalionu. Szczęście w nieszczęściu, że w sumie nie padły żadne słowa, które mogłyby spieprzyć zupełnie sytuację na forum, a była jedynie lekka przepychanka, którą w naprawdę niezłym stylu rozpędził Peter.
Mimo, że sprawiać mogę wrażenie człowieka ślepo trzymającego się własnego zdania, który wszystkiego się czepia oraz jest zapatrzony jedynie w koniec swojego nosa, to mam dosyć spore wyrzuty sumienia co do całej akcji. Z drugiej jednak strony jakbyśmy poinformowali Davida o naszych zamiarach z pewnością by:
a. poszedł na to i w ogóle byśmy wszyscy oddali medalion Jedi,
b. nie zgodziłby się i zrobił by wszystko by taka sytuacja nie mogłaby zaistnieć,
c. wątek rozpieprzyłby się na dwa różne, z tym że grupa Faye i Arystei raczej nie miała by szans na zdobycie medalionu.
No tak ale David pełnił przecież obowiązki MG i powinniśmy informować go o wszystkich naszych zamiarach... W sumie to postać Davida miała parcie na dowodzenie grupą już od samego początku i to w połączeniu z brakiem pomysłów na logiczną rozgrywkę oraz rzadką obecnością wszystkich zainteresowanych spowodowało, że najbardziej aktywną fabularnie osobą był właśnie David. W sumie jeśli dokładnie się przyjrzeć w tym wątku nie było ustalone z góry kto będzie MG i pretensje Davida są dla mnie nieuzasadnione - rozumiem że mógł poczuć się odpowiedzialny za ten wątek, ale praktycznie przy każdej decyzji zastanawiali się wszyscy. W sumie jak się zastanowić to on też ingerował w to co nasze postacie będą robić, ale nie chcę w to wchodzić bo są to tylko takie tam głupie rozkminy. Jedno jest pewne - powinniśmy dać Davidowi prawo decyzji co do swojej postaci i nieuszanowanie tego zaowocowało całkiem zasłużonym warnem. Z drugiej jednak strony proszę nie robić z siebie męczennika bo jest to dla mnie po prostu śmieszne - stało się co się stało i można teraz po męsku:
a. podporządkować się pierwszej decyzji Petera
b. zgodzić się na drugą, która głosi, że usuniemy wszystko do momentu decyzji co ma zrobić Rooster.

Pozdrawiam
Jack
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: 'Rozkmina Admina', czyli co gryzie członków Podziemia.

Postprzez David Turoug » 3 Kwi 2010, o 20:55

Jack Foreman napisał(a):W sumie to postać Davida miała parcie na dowodzenie grupą już od samego początku i to w połączeniu z brakiem pomysłów na logiczną rozgrywkę oraz rzadką obecnością wszystkich zainteresowanych spowodowało, że najbardziej aktywną fabularnie osobą był właśnie David.


To, że Rooster wziął się za dowodzenie wynikło tylko i wyłącznie z faktu mojego mistrzowania, a nie z tego, że chciałem przewodzić. Nie jestem Anielewicz.

Jack Foreman napisał(a):W sumie jeśli dokładnie się przyjrzeć w tym wątku nie było ustalone z góry kto będzie MG i pretensje Davida są dla mnie nieuzasadnione...rozumiem że mógł poczuć się odpowiedzialny za ten wątek, ale praktycznie przy każdej decyzji zastanawiali się wszyscy


Żeby zorientować się, że jestem MG w tym wątku, wystarczyło przeczytać pierwszy post.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: 'Rozkmina Admina', czyli co gryzie członków Podziemia.

Postprzez Silus Targon » 3 Kwi 2010, o 23:43

Chciałem przeczekać tą nawałnice i dopiero napisac coś od siebie. Nie będę się tu już z nikim argumentował udowadniając kto ma racje itp.
Chciałem się odnieść do kilku spraw poruszonych w rozkminie (mam nadzieje że mi wolno)

PETER
Niewdzięczną rolą admina jest opierdalanie użytkowników i w gruncie rzeczy tego nie lubię (dobra, czasami wstawianie banów daje mi satysfakcję). Nie chciałbym, by Jack lub Silus czuli się urażeni otrzymaniem warna - zasłużyliście na to i kropka. Uważacie, że jest to niesprawiedliwe - przedstawcie swoje powody w Prywatnej Wiadomości.


Żadnych przeciwwskazań. Trochę się zapędziliśmy co faktycznie było w tym wypadku przegięciem. Wiem za co jest warn no i się pod tym podpisuje.
Choć warn należał się chyba bardziej mnie niż Jackowi bo to ja dałem ciała nie dając mu możliwości odpowiedzi. Jack nie brał w tym udziału ale to już chyba nieistotne. Będzie nam raźniej :)

niemiłosiernie wkurwiają mnie zarzuty jakobym miał kierować się tym kogo znam dłużej, lubię bardziej i cholera wie co jeszcze. Jeśli ktoś twierdzi, że kiedykolwiek naprawdę istotną decyzję administracyjną podjąłem na tej podstawie - niech poda konkretny przykład, gdzie bez uzasadnienia zdecydowałem na korzyść gracza, którego "znam dłużej"


Nigdy taka sytuacja nie miała miejsca. Gdyby zdarzyło się coś takiego nie prosili byśmy gremialnie o podjęcie przez Ciebie decyzji. I chyba nikt Ci nie zarzucił że kiedyś tak zrobiłeś.

sposobienie niektórych postaci niemal wprost daje do zrozumienia "będę wykorzystywać innych do własnych celów" i inne granie takim bohaterem po prostu nie ma sensu. Podobnie jak ze zwolennikami ogólnie rozumianego Dobra - ktoś taki zrobiłby wszystko, żeby Medalion nie dostał się w ręce Sithów i brutalna prawda jest taka, że należało się tego spodziewać.


Amen. Przecież nie pokazujemy jaki my mamy charakter tylko utożsamiamy sie z własnymi postaciami. Prawda była taka że jak zaczynał sie ten quest szukaliśmy chętnych. Napisałem PM do Jacka na co ten odpisał że on nei lecie na Ta2ine bo Spike nie oddała by medalionu Sithom. Wtedy ugadaliśmy sie że oboje nie mamy takiego zamiaru wiec to nie tak ze nagle wpadliśmy na pomysł zrujnowania questa. W pewnej chwili nawet sam napisałem ze mam falsyfikat (na wszelki wypadek) bo wiedzieliśmy jak to się ma skończyć.

Kod: Zaznacz wszystko
Generalnie spodziewałem się, że kiedyś przyjdzie mi podejmować takie decyzje i cieszę się, że wypadło na Was, bowiem mam pewność, że będziecie potrafili zachować się na poziomie i nie strzelicie focha.


Ukoronowanie całych tych wywodów. Peter napisał że ma pewność iż tak się zachowamy. Powinniśmy się zachować jak ludzie na poziomie. Czy nam się to wszytskim udało? Niech każdy przebada swoje zachowanie czy można było powiedzieć że zachował sie jak "człowiek na poziomie" nie strzelający wyżej wymienionego focha.

***********

Na zakończenie powiem tak. Rozmawiałem na GG z wieloma osobami na temat tych posunięć. Wszyscy z którymi rozmawiałem włącznie z Jasparem powiedzieli że końcówka była naprawdę innowacyjna na MM i im sie podobała.
Baa... byli i tacy którzy powiedzieli że sami chcieli by byc uwikłani w takie intrygi.

Gdzie zrobiłem źle to zrobiłem. Ale gdyby mi teraz ktoś powiedział że za wydymanie kogoś w tak pięknym stylu (poza błędem który popełniłem, i nie mówię tu o jakimś tandetnym rozwiązaniu tylko o takim napisanym z jajem) dostane warna,
TO KURWA ZROBIŁ BYM TO JESZCZE RAZ! :)
Dlatego że to jest gra więc poza liniowością i przewidywalnością przydają się również od święta jakiś smaczki.
Przykro mi tylko że trafiłem na osobę która nie potrafiła podejść do tego z uśmiechem.


DAVID
Kończąc... Teraz już wiem, z którymi osobami nie mam zamiaru po raz kolejny brać udział w jednym queście. A inni uznając moje "mistrzowanie" za śmieszne, na pewno dwa razy zastanowią się, czy chcą takiego GM'a.
Smacznego? Nie tym razem - udławcie się medalionem.
David.


Przykro mi że moją ponad roczną pracę podsumowujesz na podstawie postów z jednego dnia. Ale to twoja decyzja.
I choć wszystkim nam się oberwało, każdy dostał konkretne uzasadnienie.
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: 'Rozkmina Admina', czyli co gryzie członków Podziemia.

Postprzez David Turoug » 3 Kwi 2010, o 23:56

Pierdoli mnie to, czy dostane warna czy bana. Piszesz, że mam kurwa podejść do tego z uśmiechem. A jak ty byś się kurwa czuł, jakbyś kierował wszystkim przez 7 stron, a potem ktoś zjawił się po 14 czy tam 16 dniowej przerwie i postanowił wszystko zrobić po swojemu w jeden czy dwa posty?
Jeżeli tak krytycznie oceniasz moje mistrzowanie czy akcję, to czemu kurwa mi wczesniej tego nie napisałeś? To takie trudne nacisnąć ikonkę "PM"?
No comments...
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: 'Rozkmina Admina', czyli co gryzie członków Podziemia.

Postprzez Jack Welles » 4 Kwi 2010, o 11:03

David napisał(a):Pierdoli mnie to, czy dostane warna czy bana. Piszesz, że mam kurwa podejść do tego z uśmiechem. A jak ty byś się kurwa czuł, jakbyś kierował wszystkim przez 7 stron, a potem ktoś zjawił się po 14 czy tam 16 dniowej przerwie i postanowił wszystko zrobić po swojemu w jeden czy dwa posty?
Jeżeli tak krytycznie oceniasz moje mistrzowanie czy akcję, to czemu kurwa mi wczesniej tego nie napisałeś? To takie trudne nacisnąć ikonkę "PM"?
No comments...

Dżizas człowieku ;f;f;f. Weź się opanuj i podejdź do sytuacji po męsku, a nie zachowujesz się jak pewne 12-13 latki, które w swoim czasie nawiedziły nasze forum. Można po ludzku odkręcić sytuację co zaproponował globalny MG, a Ty się przyczepiłeś do jednej rzeczy jak rzep do psiego ogonu ;f;f;f. Takie sytuacje się zdarzają i myślę, że można by w sposób normalny to rozwiązać.
Rozumiem, że sprawiłeś sobie wielki trud mistrzując w tamtym wątku i zdenerwowałeś się, że z Silusem zrobiliśmy tak, a nie inaczej, ale jak już sam zauważyłeś istnieje opcja PM dzięki, której mogłeś zdławić wszystko w zarodku. By się cofnęło dane posty i tyle... Ale oczywiście łatwiej jest z siebie zrobić męczennika o zapędach emo i, przepraszam za wyrażenie, gówno rozrzucać po całym forum dając nowo przybyłym użytkownikom niezły pokaz pod tytułem:" Mgławica Mocy po ciemnej stronie, czyli powody dla których lepiej dać sobie spokój". Pamiętaj, że w tamtym momencie to TY, a nie my, należałeś do Podziemia - czyli było nie było władzy na forum - i właśnie Ty powinieneś jakoś po ludzku potrafić załatwić całą sprawę, a nie się miotać.
Na koniec ciekawi mnie stanowisko Sato - wszak mówiliśmy mu o planowanym wybiegu (a przynajmniej Silus to zrobił) i który również należy do administracji forum, a w sumie zareagował równie dziwnie na całą sytuację nie próbując jej zgnieść w zarodku.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: 'Rozkmina Admina', czyli co gryzie członków Podziemia.

Postprzez Kelan Navarr » 4 Kwi 2010, o 11:13

Ludzie zaczynacie mnie irytować. Macie po 15 lat, czy jak? Nosz zachowajcie chociaż jakieś pozory określonego poziomu intelektualnego. Po jaką cholerę komu tu obrzucanie się błotem?

Poprawia Ci David samopoczucie, ze zamiast przecinków zapodasz kilkoma kurwami? A może myślisz, że brzmisz przez to poważniej? Sprawa została już wydawało mi się rozwiązana, więc nie musisz pisać po raz dziesiąty, że mistrzowałeś przez 7 stron, a ktoś śmiał zrobić coś nie po Twojej myśli. Zrobił to w totalnie gównianym stylu, nie dając możliwości manewru, ale to już zostało napisane i nie ma sensu płakać. Apelacje o usunięcie z podziemia, bo ktoś napisał złego posta są mocno Hadyykowe.

Silus lepiej nie rób tego jeszcze raz, bo tak gówniane napisane rozwiązania nie są powodem do dumy i kolejna taka sytuacja mogłaby zakończyć się niemiło. O ile zrobienie kogoś w bambuko dobrze przemyślaną i opisaną intrygą może być warte pochwały, to powinno być to zrobione w dobrym stylu, a takowego w przypadku o którym mowa nie zaobserwowałem.

Nie rozumiem, dlaczego zamiast wyjaśnić sobie tą sprawę między sobą (David PM do Silusa z prośbą o zmienienie posta jako, że nie dał Ci żadnej możliwości manewru i po sprawie) robi się afera na całe forum, dzięki której wszyscy bez zaglądania do odpowiedniego wątku wiedzą, że quest o medalionach miał 7 stron i mistrzował mu David. Co smutne bierze w tym udział dwóch członków podziemia, po których można by się spodziewać odpowiedniego poziomu. Pax panowie, wywalcie te łopatki z piaskownicy i zacznijcie rozmawiać jak ludzie cywilizowani, coś sobą prezentujący. Nie zapominajcie, że jesteśmy tu bo dobrze się z sobą czujemy i chcemy razem coś pisać. Sianie fermentu na forum jest idiotyczne.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: 'Rozkmina Admina', czyli co gryzie członków Podziemia.

Postprzez David Turoug » 4 Kwi 2010, o 18:47

Kelan Navarr napisał(a):
Ludzie zaczynacie mnie irytować. Macie po 15 lat, czy jak? Nosz zachowajcie chociaż jakieś pozory określonego poziomu intelektualnego. Po jaką cholerę komu tu obrzucanie się błotem?

Poprawia Ci David samopoczucie, ze zamiast przecinków zapodasz kilkoma kurwami? A może myślisz, że brzmisz przez to poważniej? Sprawa została już wydawało mi się rozwiązana, więc nie musisz pisać po raz dziesiąty, że mistrzowałeś przez 7 stron, a ktoś śmiał zrobić coś nie po Twojej myśli. Zrobił to w totalnie gównianym stylu, nie dając możliwości manewru, ale to już zostało napisane i nie ma sensu płakać. Apelacje o usunięcie z podziemia, bo ktoś napisał złego posta są mocno Hadyykowe.

Silus lepiej nie rób tego jeszcze raz, bo tak gówniane napisane rozwiązania nie są powodem do dumy i kolejna taka sytuacja mogłaby zakończyć się niemiło. O ile zrobienie kogoś w bambuko dobrze przemyślaną i opisaną intrygą może być warte pochwały, to powinno być to zrobione w dobrym stylu, a takowego w przypadku o którym mowa nie zaobserwowałem.

Nie rozumiem, dlaczego zamiast wyjaśnić sobie tą sprawę między sobą (David PM do Silusa z prośbą o zmienienie posta jako, że nie dał Ci żadnej możliwości manewru i po sprawie) robi się afera na całe forum, dzięki której wszyscy bez zaglądania do odpowiedniego wątku wiedzą, że quest o medalionach miał 7 stron i mistrzował mu David. Co smutne bierze w tym udział dwóch członków podziemia, po których można by się spodziewać odpowiedniego poziomu. Pax panowie, wywalcie te łopatki z piaskownicy i zacznijcie rozmawiać jak ludzie cywilizowani, coś sobą prezentujący. Nie zapominajcie, że jesteśmy tu bo dobrze się z sobą czujemy i chcemy razem coś pisać. Sianie fermentu na forum jest idiotyczne.


Wybacz, że to napisze, ale zawsze pełnisz rolę moralizatora, który jest "nieomylny" i ma zawsze rację. Uwierz mi, że takich ludzi nie ma.
A poza tym nie jestem członkiem Podziemia.
Tylko i wyłącznie dlatego, że mam do Ciebie szacunek, nie będę wchodził w dalszą (i tak niepotrzebną) dyskusję, którą notabene sam postanowiłeś (jako stały moralizator) kontynuować.
Do posta Jacka nie chce mi się już odnosić.
Myślę, że rzeczywiście poniosły mnie wczoraj emocje i można było sprawę załatwić inaczej. Jeżeli ktoś poczuł się urażony to przepraszam, jestem przekonany że taka sytuacja nie będzie miała już miejsca.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: 'Rozkmina Admina', czyli co gryzie członków Podziemia.

Postprzez Fenn Mereel » 5 Kwi 2010, o 14:07

Macie po 15 lat, czy jak?


Hej, ja mam 15! :D

Odcinam się do tego typu spraw. Ale mam nadzieję, że nikt przez to Mgławicy nie opuści i wszystko się wyjaśni i będzie ok, jednakowoż chciałbym stwierdzić, że questa śledziłem i wydawał mi się całkiem dobry, także jego zakończenie. Gdybym był na miejscu Davida
(i dostałbym szansę odpisu ;)) oddałbym medalion, a potem z MG ustaliłbym dalszą część questa o pościgu za zdrajczyniami. Oczywiście, gdybym miał szansę.

Howgh!
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Użytkowniku, wspomóż eAdmina :)

Postprzez Peter Covell » 8 Kwi 2010, o 23:54

Użytkowniku, wspomóż eAdmina :)

Wstyd się przyznać, ale Admin będzie tym razem spamował, nagabywał i osiągnie poziom nieco bardziej rozgarniętego (wmawiaj sobie Popek, wmawiaj...) dziecka neostrady. Porażka, co nie? ;)
Normalnie nie bawiłem się w tego typu rzeczy, o wkręceniu się nie wspominając, ale eRepublik mnie na swój sposób zainteresowało. http://www.erepublik.com/pl to internetowa gra znana wielu osobom której opis pozwolę sobie zacytować z ich strony głównej:
Czym jest eRepublik?

eRepublik traktuje o zmienianiu historii w wielkim wirtualnym społeczeństwie. Jako obywatel 376,993 w Nowym Świecie, masz moc dokonywania zmian, zdobywania swoich ekonomicznych, politycznych oraz militarnych celów w sposób niedostępny nigdy wcześniej

Myślisz, że możesz być lepszy?

Prowadź swoich obywateli do dobrobytu jako prezydent kraju lub kontroluj rynek jako bogaty kierownik firmy. Z 61 krajami, 53,477 firmami, różnorodnymi zasobami kraju, twoja strategia i wiedza mogą zawieść Cię na szczyt.

Informacje

Stań się wpływowy dzięki sile swoich słów, przekonuj innych do swoich idei lub przeprowadzaj wywiady z celebrytami - wybór należy do Ciebie. Załóż włąsną gazetę i współpracuj z innymi obywatelami, to siła Twojego głosu.

Walcz za swój kraj

Dyplomacja jest pomocna, ale kiedy przychodzi do wojny, powinieneś chwycić za broń i ochraniać granice swojego kraju - bądź powiększać jego terytorium. Możesz zrobić wszystko, od okazywania swojego patriotyzmu, po całkowitą interesowność. Przyszłość Nowego Świata leży w Twoich rękach.


Powiem wprost: mi nie zależy na tak zwanym babyboomie (gwałtowny przyrost obywateli danego eKraju, w tym wypadku ePolski), choć bicie eNiemca czy pomoc w walce o niepodległość eFinlandii sprawiało mi olbrzymią radość i swego rodzaju uczucie wspólnoty z innymi internautami. Widzicie, jak w każdej grze tego typu, i tutaj są linki referujące, które, jeśli inna osoba się przez nie zarejestruje, przynoszą wymierne korzyści zapraszającemu - w tym wypadku mnie :) Tak się składa, że z kumplem postanowiliśmy założyć własną eFirmę - niestety, wymaga to niemałych nakładów finansowych, a kryzys zdaje się sięgać również wirtualnych światów i zebranie niezbędnych funduszy może nam zająć więcej niż się spodziewaliśmy.
Każdego chętnego do pomocy naszym skromnym osobom, proszę o to, by skorzystał z zamieszczonego niżej linka, założył konto na eRepublik i doprowadzenie swojej postaci do 6 levelu, co zajmie jakieś 2-3 dni klikania "pracuj, trenuj, kup chlebek". Oczywiście, jeśli zdecydujecie się zostać dłużej, bo gra Wam się spodoba - tym lepiej xD
Na koniec chciałbym jeszcze przeprosić wszystkich zdegustowanych tym wpisem o wyjątkowo wątpliwym poziomie intelektualnym. Nie wiem czy to wpływ wypitych browarów czy akt desperacji, ale mam nadzieję, że się nie powtórzy xD
Na koniec link referujący, w który prosiłbym kliknąć, zarejestrować się i wytrwać do 6 poziomu rozwoju eObywatela ;)
Kod: Zaznacz wszystko
http://www.erepublik.com/pl/referrer/Peter+Covell


God Save The Queen!
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: 'Rozkmina Admina', czyli co gryzie członków Podziemia.

Postprzez Fenn Mereel » 9 Kwi 2010, o 15:49

Pomógłbym Ci Popciu, ale eRepublic mnie nie kocha nie wysłało mi od tygodnia e-maila aktywacyjnego :(
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: 'Rozkmina Admina', czyli co gryzie członków Podziemia.

Postprzez Tzim A'Utapau » 5 Mar 2011, o 19:14

Gdyby Obi-Wan to zobaczył, strasznie by zrzędził
O Forceowaniu słów kilka oczami marudy

Odświeżę sobie wątek, bo mnie akurat refleksja naszła. Trochę już w SW się nagrałem i z zasady miałem tę niewątpliwą przyjemność wcielać się w postacie czułe na Moc w różnych jej odmianach, po różnych stronach słynnego konfliktu ciemności z jasnością itd. Tyle słowem wstępu i upoważnienia samego siebie do tego, co będzie dalej :D ach, jeszcze najważniejsze. Co napiszę za chwilę nie ma na celu nikogo pouczać, tym bardziej skrytykować, ani wprowadzać żadnych rewolucyjnych czy w ogóle jakichkolwiek zmian. Ma służyć przedstawieniu pewnego konceptu i zachęceniu do ustosunkowania się do niego według wizji czytających. A nuż komuś to pomoże lub wręcz przeciwnie, utwierdzi w przekonaniu co mu bardziej odpowiada.

Kwestia Mocy w RPGowej zabawie w Star Wars jest o tyle trudna, o ile cały kanon tego uniwersum. Panuje burdel wynikający z ogromnej różnorodności źródeł. Każdy typ takowego źródła rządzi się inną konwencją. Skupiając się tylko na force, mamy pełen przekrój tego aspektu SW: od KotORowego i ogólnie obecnego w grach przesytu, gdzie co i rusz ktoś nawala krzykiem mocy, błyskawicą czy innym bajerem aż do niezwykle subtelnej Starej Trylogii, w której tak naprawdę rządziła impotencja techniczna i w efekcie Moc widzieliśmy jako jakąś mistyczną tajemnicę (mnie osobiście właśnie to podejście zawsze kręciło najbardziej, co nie znaczy że nie doceniam innych perspektyw). Jeszcze bardziej wszystko się miesza biorąc pod uwagę książki: w tych autorzy podchodzili do problematyki różnie, według własnej inwencji.

Do czego okrężną drogą sobie zmierzam. RPG, a konkretniej obecny na Mgławicy czysty storytelling też musi się jakoś ustosunkować do, mówiąc najprościej - stopnia zajebistości force'a. Nie chodzi mi o sprawę ovp, bo ta jest tylko dalece pośrednio związana z dostrzegalną przeze mnie (kompletnego paranoika, zaznaczam) tendencją. Tendencja ta to upowszechnianie Mocy. Ale nie w znaczeniu dopuszczania do niej graczy, to zupełnie inny temat. Chodzi o traktowanie tej baśniowej zabawki jakby baśniową nie była. Czasami czytając posty (różnych autorów i w różnych topicach) odnosiłem wrażenie, że Moc to nic innego jak jedna z szablonowych opcji obok "wyślij posta".
Czy jest to złe? No, gdybym uważał że nie, to bym nic nie pisał. Mnie nie odpowiada, choć nie zamierzam z tym nic robić, bo ani się nie czuję upoważniony o decydowaniu jak powinna wyglądać tu rozrywka ani tak naprawdę nie czuję się na siłach - zwłaszcza w przypadku, w którym samym graczom takie a nie inne podejście podoba.

Opisywanie Mocy w sposób subtelny, mistyczny właśnie to ciężkie wyzwanie (literackie w naszym przypadku). Co więc można robić, aby nie bagatelizować tej bądź co bądź wyjątkowej energii? Można próbować. A jak? A bo ja wiem... tak wprawiając mózg w burzę:

- Opisywać skutki działań, jakby były naturalne. W skrócie, miast "dzięki Mocy wyczuł bla bla..." lepiej "miał przeczucie". Przykład rzecz jasna łopatologiczny, ale myśl zrozumiała. Nie jest warto rozgraniczać tego co się dzieje za pośrednictwem force, a co nie. Niech postać nigdy nie będzie przekonana, czy jej intuicja jest wspomagana czynnikiem zewnętrznym, czy nie. Niech nawet przeniesie to na grunt fizyczny. Jeśli bohater rozwali pięścią głowę droida, będzie wiadomo że nie stało się to ot tak. Komentarz "wspomógł cios Mocą" jest... well, nic nie wart.
- Rezygnować z Mocy w podejmowanej akcji. Serio. Jeśli się widzi, że w każdym poście postać jej używa, to ewidentna przesada. Jasne, Jedi czy Sithowie mają permanentny kontakt z Mocą. Ale czy to naprawdę musi być stale zaznaczane? Po pierwsze źle to wygląda. Po drugie jest naprawdę czasami komiczne i zwyczajnie... niestarwarsowe. I na dłuższą metę może być piekielnie nudne.
- Rezygnować z samego słowa "Moc" ilekroć to możliwe. Opisywać okrężnie, od biedy szukać synonimów.
- Nie wierzyć w to, że każdy jest Skywalkerem. Nie, nie każdy posługuje się Mocą przy romantycznej kolacji. Dlaczego? Bo to wyczerpujące. Bo to tak, jakby polecieć odrzutowcem do sklepu znajdującego się dziesięć kroków od nas. Bo zgodnie z kanonem do którego nas przyzwyczaiły filmy, Moc to siła niezrozumiała. Nie każdemu stałe używanie Mocy przychodzi łatwo. Nie każdy może nawet korzystać z telekinezy. Więcej Gandalfa, mniej Sabriny Nastoletniej Czarownicy, że sobie tak zażartuję.
- Mierzyć siły na zamiary. Uważam że postacie fabularnie tu prowadzone mają częstokroć zły odnośnik samego potencjału Mocy. Zbyt wysoki, konkretniej. Bez powoływania się na przykłady z forum, przypomnijmy sobie choćby filmowy pojedynek Anakina z Obim, a dostaniemy dobry wzór stosunku nawalania błyskawicami do machania mieczem i polegania na "normalniejszych" umiejętnościach.
-Wyrwać z gniazdka przełącznik "włącz/wyłącz". To chyba głównie z percepcją pozazmysłową związane. Ale też z rzeczami w stylu "nagromadził w sobie Moc". No jak to brzmi? :D Przypomina mi się żart właśnie z tego typu zwrotami związany: gracz mniej więcej w co drugim poście korzystał sobie odruchowo niemal ze zwrotu "otwieram się na przepływ Mocy". GM odparł w komentarzu krótko: "Jak twoja postać jeszcze raz się otworzy na jej przepływ, to się z nią połączy na zawsze".
- Nie zgrywać Maxa Payne'a. Nie ma Bullet Time. Trzeba przyjąć i uświadomić sobie pewien dynamizm sytuacyjny (co jest trudne tak w odbiorze, jak i w samym opisie aby go oddać). Posty piszemy często z perspektywy czasu, możemy je sobie dobrze obmyślić, ale akcja w grze dzieje się według własnego zegara. Każde zastosowanie Mocy wymaga Imo pewnej ramy czasowej. Mistrzowie mogą sobie pozwalać na wyrywanie z ręki broni przeciwnika (albo i samej ręki), ale źródła nas uczą, że takie rzeczy są trudne, a korzystanie z Mocy w formie telekinezy ad hoc to rzecz zarezerwowana dla nielicznych. Tutaj z kolei niech prawidłowym odniesieniem dającym wyobrażenie o trudnościach "okolicznościowych" niech będzie inny słynny pojedynek: Obi-Wan vs. Jango Fett. Czy wyglądałby jak w filmie, gdybyśmy spróbowali go rozegrać na MM?
- Nie traktować Mocy jak technik walki w Dragonball czy Naruto. Nie wiem skąd się takie zestawienie mi wzięło, ale w sumie jest dobre choć nieco niepoważne. Duszenie kogoś telekinezą to imo nie Kamehameha. W ogóle "techniki" jako takie powinny być rozumiane raczej jako sprawdzone metody wykorzystywania ogólnej puli Mocy, a nie jak techniki właśnie. Oczywiście niektóre wymagają wprawy w ćwiczeniu ich konkretnie, ale nadal force to nie "zestaw skilli i featów", tylko jedna bardzo ogólna umiejętność.

Nie wiem, czy zostanę odebrany na serio i czy w ogóle. Zdaję też sobie sprawę z pewnych trudności warsztatowych w zabawie z Mocą. Ale też liczę, że coś dam do myślenia. Wyczerpałem się tym co powyżej i pewnie dopiszę ewentualnie jakiś sensowny krok 2 refleksji w przyszłości.

Pozdro dla wszystkich z niezdrowym stężeniem midichlorianów we krwi :mrgreen:
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: 'Rozkmina Admina', czyli co gryzie członków Podziemia.

Postprzez Nalan Arcona » 5 Mar 2011, o 20:10

Mi Twój wywód nieco pomógł. Nie za bardzo wiedziałam, jak opisywać Moc, więc tego nie robiłam i moja postać nie korzystała z niej za często. I dalej będę tak robić :) Niech to wyjdzie naturalnie, z doświadczenia, misji i treningów.
Image

NIE! Wcale się nie obrażę, jak do mnie napiszesz na GG :D 16193629
Awatar użytkownika
Nalan Arcona
New One
 
Posty: 64
Rejestracja: 2 Gru 2010, o 14:35
Miejscowość: Dunbar, Szkocja

Re: 'Rozkmina Admina', czyli co gryzie członków Podziemia.

Postprzez Yarin Lanex » 5 Mar 2011, o 20:10

a ja mam doła...
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:

ImageImage
Image
__________________________________________________


..najważniejsze jest to, by nigdy nie zawieść samego siebie..
Awatar użytkownika
Yarin Lanex
Gracz
 
Posty: 720
Rejestracja: 2 Lip 2010, o 20:33
Miejscowość: Gdynia

Re: 'Rozkmina Admina', czyli co gryzie członków Podziemia.

Postprzez Chmura » 5 Mar 2011, o 20:25

A ja Ciebie, Tau, poprę. Więcej magii w magii! :)
Tau Altair Lakon napisał(a):- Nie traktować Mocy jak technik walki w Dragonball czy Naruto. Nie wiem skąd się takie zestawienie mi wzięło, ale w sumie jest dobre choć nieco niepoważne. Duszenie kogoś telekinezą to imo nie Kamehameha. W ogóle "techniki" jako takie powinny być rozumiane raczej jako sprawdzone metody wykorzystywania ogólnej puli Mocy, a nie jak techniki właśnie. Oczywiście niektóre wymagają wprawy w ćwiczeniu ich konkretnie, ale nadal force to nie "zestaw skilli i featów", tylko jedna bardzo ogólna umiejętność.

+1 za to, że się tak wyrażę w dedekowo-polterowy sposób.
Image
Awatar użytkownika
Chmura
New One
 
Posty: 72
Rejestracja: 21 Sty 2011, o 23:14

Re: 'Rozkmina Admina', czyli co gryzie członków Podziemia.

Postprzez Lasha Retta » 5 Mar 2011, o 20:30

Trochę zaofftopuje. Czy mogłabym prosić któregoś z członków Podziemia o kontakt na GG?

Z góry dziękuję.

Lasha
Parva scintilla magnum saepe excitat incendium.
Mała iskra często wywołuje wielki pożar.
GyGy: 5750522
Postać główna
Image
Postaci poboczne
Image
Image

Image
Awatar użytkownika
Lasha Retta
New One
 
Posty: 217
Rejestracja: 7 Gru 2009, o 22:55
Miejscowość: Maastricht

Re: 'Rozkmina Admina', czyli co gryzie członków Podziemia.

Postprzez Oto'reekh » 5 Mar 2011, o 21:11

Mogę się zgodzić z samą techniką pisania o mocy lub jej nadużywaniu, jedyne do czego muszę się doczepić to przykładów w stylu obi vs Fett.
Problem nie leżał w tym, że Fett był zwykły, a raczej podkreślenie w filmie, że on właśnie taki nie był i mógł stawać w szranki z Jedi. SW jest takie jakie jest, ale Jedi czy Sith to nie są romantyczni muszkieterowie, którzy rozwiązują wszystko za pomocą kilku słów lub eleganckiego położenia maksymalnie kilku gości od szpady. Cały film i stare i nowe części uczą nas czegoś innego, oni byli czy nam się to podoba czy nie, nadludźmi i potrafili stawiać opór mnóstwu przeciwnikom na raz bez zbędnego problemu czy obciążenia. Jeśli chodzi ci Tau o takie zgłębianie romantyzmu i jakby niecodziennej mistycznej siły, jak jakiś mnich z Nepalu to raczej nie bardzo to działa, gdyż wystarczy spojrzeć na skalę. Jedi nie było miliony wątpię że były ich setki tysięcy czy nawet dziesiątki tysięcy kiedyś na raz, a jednak potrafili przechylić szale wojny, chyba to dziwne ? Jak to możliwe, że tak nieliczna grupa potrafi zmienić wynik wojny, której nie toczą już nawet miliony tylko ich krotności ?

Moc zostawmy mocy, powinna być mistyczna i ładnie opisana, ja sam wole ją omijać, bo nie trawie właśnie obchodzenia się z nią. Jednak nie ma co robić z Jedi czy Sithów leszczy gdyż tak w oczywisty sposób po prostu nie jest.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: 'Rozkmina Admina', czyli co gryzie członków Podziemia.

Postprzez Tzim A'Utapau » 5 Mar 2011, o 22:38

Cały film i stare i nowe części uczą nas czegoś innego, oni byli czy nam się to podoba czy nie, nadludźmi i potrafili stawiać opór mnóstwu przeciwnikom na raz bez zbędnego problemu czy obciążenia.


Tak gwoli wyjaśnienia:
- Zgadzam się w stu procentach że Jedi to nadludzie i nie ma co ich w ogóle do szaraków zestawiać.
- Do drugiej części opinii się już stosunkuję sceptycznie: arena Geonosis (oraz tamtejszy wynik) jasno pokazuje, że Jedi byli "tylko strażnikami pokoju". Być może w swym krótkim wywodzie popadłem w przeciwną skrajność w celu zobrazowania pewnej problematyki. Ale ważny jest jeszcze jeden czynnik: jak to zawsze w konwencji typu heroic, śledzimy losy jednostek wyjątkowych. Wzorując się na Skywalkerze czy nawet Kenobim nie uzyskamy poprawnego modelu Jedi (w znaczeniu ich potencjału). To byli best of the best. To jakby w celu obliczania średniej zapomnieć o dzieleniu.
- Przykład Obi vs. Fett nadal ma zastosowanie, bo chodzi w nim o postawę bitewną Obiego, a nie Fetta. Choć może nie być idealny przez wzgląd na wyjątkowość Fetta, wyjątkowość Obiego (jako jednego z najlepszych mistrzów swych czasów) winien to wyrównywać.

Jak to możliwe, że tak nieliczna grupa potrafi zmienić wynik wojny, której nie toczą już nawet miliony tylko ich krotności ?


To niezwykle ciekawy temat na oddzielną dyskusję ;)
Jednak nie ma co robić z Jedi czy Sithów leszczy gdyż tak w oczywisty sposób po prostu nie jest.


I tu znów się całkowicie zgadzam. Jeśli w którymś miejscu sugerowałem coś innego, mój błąd wynikający z kiepskiego doboru słów, nie z niechęci do mocowładnych. Bo tych lubię wyjątkowo :D
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: 'Rozkmina Admina', czyli co gryzie członków Podziemia.

Postprzez Nalan Arcona » 11 Mar 2011, o 12:44

Tau Altair Lakon napisał(a):Wzorując się na Skywalkerze czy nawet Kenobim nie uzyskamy poprawnego modelu Jedi (w znaczeniu ich potencjału). To byli best of the best. To jakby w celu obliczania średniej zapomnieć o dzieleniu.


Zgodzę się z tym całkowicie. Jak czasami czytam nowe KP, to widzę, że niemal każdy "nowoprzybyły" stara się zrobić nastoletniego geniusza (zwykle pilota) i to mnie trochę drażni. Granie zwykłą postacią, która wcale nie jest taka wyjątkowa i ma z czymś problemy, jest wielką frajdą! :D Moja Nalan była tancerką w klubie i naprawdę na początku nie miała łatwo. Wiadomo, przyszła Lady Sith nie może być cały czas leszczem, ale staram się grać tak, by wszystkiego się uczyła powoli i na własnych błędach.

Tau, ostatnie posty piszę tak, jak tutaj zasugerowałeś i moim skromnym zdaniem to bardzo ładnie wygląda :) Tak samo Yarin. Mój Mąż totalnie się nie zna na SW i nawet nie lubi tej tematyki, ale jego posty czyta z przyjemnością i zaciekawieniem. Opisywanie Mocy w sposób bardziej mistyczny jest naprawdę fantastyczne :D
Z drugiej strony domyślam się, czemu tak często padało słowo "Moc" w postach (czy nawet całe techniki). By potem MG wiedział, co robi postać i by gracz nie musiał się tłumaczyć z tego, co właśnie opisał. Takie mechaniczne ułatwienie.
Image

NIE! Wcale się nie obrażę, jak do mnie napiszesz na GG :D 16193629
Awatar użytkownika
Nalan Arcona
New One
 
Posty: 64
Rejestracja: 2 Gru 2010, o 14:35
Miejscowość: Dunbar, Szkocja

Re: 'Rozkmina Admina', czyli co gryzie członków Podziemia.

Postprzez Jack Welles » 7 Sie 2011, o 13:30

Co Jackowi po głowie łazi
czyli mokre i kudłate coś :)


Cześć, mam na imię Bartek i od 2,5 lat jestem uzależniony od Mgławicy Mocy... To chyba będzie najwłaściwszy wstęp do mojej wypowiedzi. Chciałbym bowiem, prócz zwyczajowych gorzkich żali, napisać coś w stylu wspomnienia na temat jak na Akademię Jedi (dzisiejszą Mgławicę Mocy) trafiłem i jak to było za starych dobrych czasów...
Teraz powinien polecieć Tribute Tenacious D :D :D :D...
W każdym razie powodem, przez który głównie znalazłem się tutaj była nuda. Mieszkałem już jeden semestr w akademiku i nie potrafiłem sobie znaleźć jakiegoś zabijacza czasu pomiędzy nauką ( taaaaa :D ) i imprezowaniem. Najbardziej rozsądnym dla mnie wydało się zacząć grać w jakiegoś MMORPG. Szybko jednak ten pomysł poszedł w odstawkę, gdyż mój laptop nadawał się do grania jak... Hmmm... Pudełko po butach do robienia zdjęć. Był po prostu już stary i zmulał niemiłosiernie gdy próbowałem odpalić coś ciut bardziej ambitnego niż foobar czy notatnik. Poza tym nie odpowiadała mi pewnego rodzaju łopatologia wszelkich gier na jakie się natknąłem. Mam na myśli tu głównie brak miejsca dla wyobraźni ( choć przeciętny gracz Tibii musi jej mieć od groma, jeśli zamiast paru pikseli widzi paladyna walącego axem :D ) i uczucie ograniczenia. Brakowało mi tego czegoś co miał chyba każdy grający w Baldur's Gate'a II wychodząc pierwszy raz na miasto, albo Fallouta wychodząc na mapę świata. Tego, że mogę udać się gdziekolwiek chcę i być kimkolwiek chcę.
W tamtym okresie czasu udzielałem się trochę na forum peb.pl. Głównie to były pierdoły, o których nie warto nawet wspominać. Tak czy inaczej natknąłem się tam na hasło PBF. Plej baj forum - sobie pomyślałem - To wymyślili chyba jacyś uber nolajfy. I jakoś puściłem to w zapomnienie.
Teraz nastanie moment kiedy ze zwykłego nolajfa stałem się uber nolajfem - trzymajta się mocno :D.
Przyszedł koniec roku 2008, a dokładniej sylwester. Umówiłem się ze znajomymi na fetowanie nadejścia 2009 roku w Trójmieście, więc o 14.00 siedziałem w pociągu relacji Koszalin - Gdańsk. O 15.30 dostałem telefon od koleżanki: Sorry Bartuś, ale plany szlag trafiły i nie będzie nas w gda... . Trudno - co zrobić? Pomyślałem sobie, że w akademiku na pewno się będzie coś działo i jakoś dam sobie radę. Gdy dojechałem do Wrzeszcza skoczyłem "po drodze" do Carrefoura i kupiłem sobie sześciopak + dwa żywca, po czym udałem się do DSu. Ooo... To jednak nie będę sama dzisiaj - powitała mnie portierka. Jak to? - spytałem się. No praktycznie nikt jeszcze nie zjechał do DSu. A ty co? Na imprezę pewnie gdzieś idziesz... - odpowiedziała. Taaaa... - odparłem i wziąłem kluczyk od pokoju.
Pech, bo inaczej tego nazwać nie można, sprawił że miałem spędzić sylwka sam w ledwie znanym mi mieście, przed kompem i browarami. Wieczór nawet nie zaczął się tak znowu tragicznie - obejrzałem z dwa odcinki House'a i posiedziałem trochę "na necie". W międzyczasie wypiłem z dwa czy trzy piwa. Tak więc przeglądam sobie peba gdy wpadł mi w oko taki topic "Akademia Jedi". "Star Wars, dziwki i koks" - pomyślałem sobie i kliknąłem w link w poście. Była to jakoś 20:45 gdy zabrałem się za czytanie kart postaci i wątków ówczesnej Akademii Jedi. Wypiłem kolejne dwa piwa w trakcie czytania, po czym pomyślałem sobie A ch*j - spróbuję i zarejestrowałem się. Była to dokładnie 21:04. Potem piłem dalej, przeglądałem coś w Internecie i pisałem kartę. O 0:00 utworzyłem temat Jack Foreman [Wpis] i poszedłem spać...
Dobrze, że wtedy nie było jeszcze takiego przesiewu, bo raczej długo bym tu nie pobył. Moja karta była po prostu fatalna jak na dzisiejsze standardy i się jej wstydzę ( nawiasem mówiąc planuję napisać coś porządniejszego, ale jak jest to wszyscy mogą sprawdzić klikając w userbara mojej postaci głównej :D.
Po zaakceptowaniu przez główny trzon Akademii ( Kelana, Petera, Otorka, Davida oraz Slotha, który pojawia się i znika ;) ) rozpocząłem grę. I znowu, z perspektywy czasu, muszę stwierdzić, że bardzo słabo pisałem. Moje posty były krótkie, a stylistyka słaba. Przynajmniej treść dawała radę oraz nikt mi wprost nie napisał, żebym sobie poszedł i wrócił gdy nauczę się pisać ;).
Z czasem Akademia Jedi stała się miejscem gdzie prawie non stop "przesiadywałem" i coś tam dziubałem. Mało kto pewnie teraz pamięta jak nam forum padało bo przekroczyliśmy transfer. Albo jak padały serwery abajtu i Akademia stała po parę dni. No ale jak widać (mam przynajmniej taką nadzieję) udało mi się poprawić i nadążyć za naszym forum, które z amatorskiego projektu stało się miejscem, o którym się mówi w sieci :D.
A teraz czas na rozkminę ;)
Ostatnio został poruszony problem upływu czasu na Mgławicy Mocy. Ja na ten temat zastanawiałem się już jakiś czas temu, ale pod ciut innym kątem. Takim bardziej życiowym. Wiem, że wiele osób na forum stara się jak najbardziej urealnić swoją postać. W skrócie piszą o tym co ich bohaterowie robią w czasie gdy nie zbawiają galaktyki czy wprowadzają w niej chaos i zniszczenie. O tym jak piorą gacie, piją piwo czy spotykają się znajomymi. Takie pebeofowe simsy. Zaznaczam, że nie krytykuję tego w żadnym wypadku... Zmierzam do tego, iż było nie było nasi bohaterowie większość czasu robią właśnie to. Nie walczą w kółko i nie są wciąż na jakiejś wyprawie, tylko przykładowo opierdzielają się w jakimś kurorcie na Naboo ;). Dlaczego o tym piszę? Cóż - wiele osób zapomniało chyba o umowności mgławicowych lat, które mają głównie za zadanie uporządkować grę. Wiem, że niektórzy mogą się denerwować, iż ich postać zrobiła tylko jednego questa, a to już nowy rok, ale tak właśnie bywa w życiu. Questy są niejako tymi najbardziej głównymi elementami życia naszych bohaterów i może się zdarzyć przecież, że nie robili nic ważnego na okresie nawet paru lat. Nie każdy jest przecież jakimś supermanem, który codziennie musi co rusz robić coś epickiego...
A teraz ciut bardziej zabawna rzecz związana z upływem czasu i realnością naszych bohaterów. Pewnie tylko ja mam tak zryty beret i o tym pomyślałem, ale zacząłem się zastanawiać nad rodzicielstwem naszych postaci :D. Było nie było latka lecą, a taki mój Jack pewnie chciałbym zostawić jakiegoś potomka ( szczerze mówiąc pewnie paru jego bękartów żyje sobie w galaktyce). No bo spójrzcie - czas leci nieubłaganie i nie długo mój as wywiadu ( :D ) przestanie być zupełnie grywalną postacią.
Chciałem jeszcze poruszyć motyw uberowości Jedi i Sithów, lecz czytając poprzedzające ten wpis posty, zauważyłem, że praktycznie wszystko co chciałbym napisać, zostało już napisane :D

Pozdro,
Jack
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: 'Rozkmina Admina', czyli co gryzie członków Podziemia.

Postprzez Mistrz Ind'yk » 3 Cze 2012, o 14:07

Witam, mam na imię Mikołaj i nie jestem już MG na Mgławicy Mocy.

Tak oto ja zacznę swojego posta w tym temacie, gdyż nie ma co owijać w bawełnę. Straciłem zapał i głód odpisów, który ciągał mnie w coraz to nowe questy, historie i tematy. Nie chcę, żebyście czekali długo na odpis, a później dostali jakiegoś gniota. Tymczasowo zostaję zwykłym zjadaczem mgławicowego chleba, poprowadzę swoje postacie, psując radość z gry tylko tym nieszczęśliwym, którzy trafią z nimi do questów :) . Zobaczymy jak długo to potrwa i wytrzymam tak.

Tak więc przepraszam wszystkich Graczy, którzy teraz pozostają bez MG, mam nadzieję, że szybko zostaną uzupełnione te braki, Podziemie już o sprawie wie. No i cóż, na koniec pozostaje mi życzyć szybkiej śmierci pod skrzydłami innych MG ;) .

Iny
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ekipa Forum

cron