Content

Przyjaciele w Mocy

Polskie Centrum Starej Republiki

Dział poświęconym zaprzyjaźnionym stronom, z którymi Mgławica Mocy nawiązała bliższą współpracę. Ich senatorowie mogą zamieszczać informacje, newsy oraz ogłoszenia.

Polskie Centrum Starej Republiki

Postprzez Escaladr » 22 Cze 2010, o 15:01

Image

Adresy:
http://sw-tor.pl
http://TheOldRepublic.com.pl

Facebook: http://www.facebook.com/pages/SW-TORpl/101002163296109

Kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/TheOldRepublicPL


Polskie Centrum Starej Republiki to stosunkowo młody, bo założony 24 września 2009 roku, serwis zajmujący się spolszczaniem wszystkiego, co związane jest z najnowszym projektem MMO BioWare – Star Wars: The Old Republic. Pomysł zrodzony w głowie Escaladra szybko został uformowany w portal tematyczny, który możecie oglądać dziś pod adresem http://www.theoldrepublic.com.pl. Po niedługim czasie do ekipy składającej się z dwóch osób, Escaladra i Sonixa, dołączyli kolejni, Binol i Mario. Każdy ma tutaj swoje zadania, które stara się wykonywać na jak najwyższym poziomie, co możecie sami ocenić poprzez odwiedzenie naszego portalu.

Ale co konkretnie robimy?

Przede wszystkim tłumaczymy. Wszystko począwszy od newsów, filmów, poprzez opisy planet, postaci, ras, na komiksie kończąc.

Mimo, że jesteśmy amatorami, staramy się wykonać naszą pracę na bardzo wysokim poziomie. Nie tłumaczymy wszystkiego słowo w słowo, a staramy się przelać w to duszę i specyficzny klimat, który może być zatracony przez nieodpowiednie podejście do tematu.

Warto również dodać, że oprócz oficjalnych wiadomości istnieje również wiele mniej znanych materiałów, których nigdy nie pomijamy w swoich artykułach i to właśnie dlatego nasz serwis posiada największą polską bazę informacji dotyczącą The Old Republic.


Jak szybko tłumaczymy?

Nie stawiamy na tempo pracy, a na jakość. Mimo że może to brzmieć jak wymówka, to jednak możecie ocenić to sami poprzez porównanie innych stron tego typu z naszą. Nowe tłumaczenia pojawiają się w dość krótkim odstępie czasowym od oryginału angielskiego. Newsy są pisane w błyskawicznym tempie, często wyprzedzającym popularne serwisy zajmujące się profesjonalnie tematyką Gwiezdnych Wojen. Staramy się robić wszystko dobrze i tego się trzymamy.


Tworzenie społeczności.

Wiadomo, że bez ludzi niczego się nie stworzy. Dlatego zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w naszej niewielkiej społeczności, zarówno na forum, jak i stronie głównej. Każdy chętny do pomocy będzie mile widziany. Możecie mieć wkład w coś, co ma szansę zaistnienia na polskiej scenie gwiezdnowojennego fandomu.


Słowem zakończenia.

Polskie Centrum Starej Republiki tworzone jest przez ludzi, dla ludzi. To od was, w dużej mierze, zależy przyszłość projektu, jak i polskiej sceny fanów The Old Republic. Stwórzmy więc taki fandom razem, połączonymi siłami, by później czerpać jeszcze większą przyjemność ze wspólnego grania w najnowsze MMO rodem z BioWare.



Kontakt:

Escaladr:

GG – 9493356

Email: PawelGrzesiaak@gmail.com


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


A teraz przechodzimy do rzeczy :-)

Jako admin wyżej wymienionej stronki wpadłem na bardzo ciekawy pomysł i uważam, że Mgławica jest idealnym miejscem, by tutaj o nim napisać.
Otóż, od pewnego już czasu chodzi mi po głowie pomysł odpalenia PBFa w świecie Star Wars, ale tym znanym z kotorów i nowej gry Bioware.
Do tego jednak potrzeba nam ogarniętych GMów, których mam nadzieję odnaleźć właśnie tutaj. Poznałem już nieco wasze znakomite umiejętności pisarskie oraz organizacyjne. Co rozumiem przez pojęcie "ogarniętych"? Wiemy przecież, że czasy Starej Republiki mocno różnią się od tych, znanych z filmów czy większości gier, komiksów i książek. By ciekawie odzwierciedlić stary świat Gwiezdnych Wojen trzeba posiadać jakąś wiedzę o tej erze, ale należy również pamiętać, że wiele obszarów zostało bardzo słabo nakreślonych, co dałoby wysokie pole do popisu naszej wyobraźni.

Uważam, że byłoby ciekawie gdyby w Polskim Centrum Starej Republiki gracze mieli szansę zagrać swoimi wirtualnymi postaciami również na naszym forum i tym samym jeszcze bardziej wczuć się w klimat Gwiezdnych Wojen. Pomogłoby to także zbudować bardzo zgraną społeczność, a na tym zależy nam najbardziej.

Mam nadzieję, że znajdą się tacy, którzy przychylnie popatrzą na mój pomysł i ewentualnie w jakiś bliżej nieokreślony sposób wspomogą tę inicjatywę.

Jakiś większych planów na ten moment nie posiadam. Mogę co najwyżej zaznaczyć, że o do kształtu tego PBFa wszystko da się ze mną uzgodnić i chcę by system rozgrywki przypominał mniej więcej ten znany z Mgławicy.
Ja sam grałem kiedyś w Coruscant City pod przewodnictwem Jedi Nadiru Radeny i doskonale wiem jaką frajdę przynosi odgrywanie własnej postaci w grze tego typu.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Mgławicy Mocy :-) Niech Moc będzie z wami!
Awatar użytkownika
Escaladr
 
Posty: 36
Rejestracja: 5 Gru 2009, o 13:33

Re: TheOldRepublic.com.pl

Postprzez David Turoug » 26 Cze 2010, o 16:59

Przyznam szczerze, że w ostatnim czasie znowu nieco zaniedbałem portal TheOldRepublic. Obiecuję jednak w najbliższych dniach nadrobić zaległości. Już teraz szybko rzuciłem okiem na komiks ;)

Co do tego PBF'a to chętnie wziąłbym udział w takim przedsięwzięciu. Już tutaj na MM próbowaliśmy coś takiego zorganizować, ale jak na razie na pomyśle się skończyło. Być może wynika to z tego, iż nie każdy interesuje się tak światem Star Wars, żeby wiedzieć kim był Raven, Bastilia Shane czy Wygnana Jedi, nie wspominając o Rakatanach itd. Gdy będziesz wiedział już coś więcej, to czekamy na informację ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: TheOldRepublic.com.pl

Postprzez Escaladr » 26 Cze 2010, o 18:00

David Turoug napisał(a):
Przyznam szczerze, że w ostatnim czasie znowu nieco zaniedbałem portal TheOldRepublic. Obiecuję jednak w najbliższych dniach nadrobić zaległości. Już teraz szybko rzuciłem okiem na komiks ;)

Co do tego PBF'a to chętnie wziąłbym udział w takim przedsięwzięciu. Już tutaj na MM próbowaliśmy coś takiego zorganizować, ale jak na razie na pomyśle się skończyło. Być może wynika to z tego, iż nie każdy interesuje się tak światem Star Wars, żeby wiedzieć kim był Raven, Bastilia Shane czy Wygnana Jedi, nie wspominając o Rakatanach itd. Gdy będziesz wiedział już coś więcej, to czekamy na informację ;)


Hehe, właśnie zdaję sobie z tego sprawę. Zawsze możemy się zastanowić nad PBFem w czasach Starej Republiki dopiero gdy wyjdzie sama gra The Old Republic. Tam na pewno poznamy wszystko, co byłoby nam potrzebne do takiego PBFa, od lokacji do uzbrojenia i tła historycznego.

PS> David, przecież zaglądanie na nasz portal nie jest żadnym obowiązkiem :) Miło nam jednak, że ktoś nas odwiedza z tej części świata SW.


Pozdrawiamy,
team http://TheOldRepublic.com.pl
Awatar użytkownika
Escaladr
 
Posty: 36
Rejestracja: 5 Gru 2009, o 13:33

Re: TheOldRepublic.com.pl

Postprzez David Turoug » 26 Cze 2010, o 18:08

Nim jednak wyjdzie TOR można już przygotowywać jakieś podłoże ;) Myślę, że na Mgławicy znalazło by się parę osób, które też wzięłyby udział w takim PBF'ie. Może na wakacjach w końcu uda nam się zrobić jakąś próbę z questem (albo z Wojen Klonów albo właśnie ze Straej Republiki).

Escaladr napisał(a):PS> David, przecież zaglądanie na nasz portal nie jest żadnym obowiązkiem :) Miło nam jednak, że ktoś nas odwiedza z tej części świata SW.


Nie jest obowiązkiem, ale żeby znać nowinki ze świata Old Republic, powinno się na nią zaglądać :) Zresztą ludzie z kręgów Star Wars powinni się wspierać ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: TheOldRepublic.com.pl

Postprzez Kelan Navarr » 26 Cze 2010, o 19:32

Nie tylko David odwiedza ;)

Co do pbf'a - będę mówił jedynie za siebie. Czasy nowej republiki są mi zdecydowanie bliższe niż starej i choć w KOTOR'a 1 grałem z przyjemnością, to 2 jakoś zawsze mnie odrzucała po kilku godzinach. Mimo wszystko wolę imperialne niszczyciele i Kyle'a Katarna, od "dawnych dziejów". Zresztą nie miałbym na tyle czasu by "godnie" grać na 2 równocześnie :)
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: TheOldRepublic.com.pl

Postprzez Escaladr » 26 Cze 2010, o 20:22

Kelan Navarr napisał(a):
Zresztą nie miałbym na tyle czasu by "godnie" grać na 2 równocześnie :)


Nie musisz grać, możesz zostać GMem i prowadzić grę :) Nie no, joke of course :)

Oczywiście rozumiem, że te przyszłe czasy są wam bliższe, w końcu jakieś 85% SW to przecież czasy Republiki i Imperium ^^ Stara Republika ruszyła się dopiero od wydania Kotorów, dostaliśmy trochę książek i komiksów, no ale przecież to nie to samo co tysiące książek, komiksów, 6 filmów kinowych, setki gier + duperele typu Wojny Klonów, tony materiałów Expanded Universe itp itd.

Może ktoś się na to porwie :P Kto wie, może akurat was tak wciągnie, że sami się za to weźmiecie :P
Awatar użytkownika
Escaladr
 
Posty: 36
Rejestracja: 5 Gru 2009, o 13:33

Re: TheOldRepublic.com.pl

Postprzez David Turoug » 26 Cze 2010, o 20:26

Escaladr napisał(a):
Kelan Navarr napisał(a):
Zresztą nie miałbym na tyle czasu by "godnie" grać na 2 równocześnie :)


Nie musisz grać, możesz zostać GMem i prowadzić grę :) Nie no, joke of course :)

Oczywiście rozumiem, że te przyszłe czasy są wam bliższe, w końcu jakieś 85% SW to przecież czasy Republiki i Imperium ^^ Stara Republika ruszyła się dopiero od wydania Kotorów, dostaliśmy trochę książek i komiksów, no ale przecież to nie to samo co tysiące książek, komiksów, 6 filmów kinowych, setki gier + duperele typu Wojny Klonów, tony materiałów Expanded Universe itp itd.

Może ktoś się na to porwie :P Kto wie, może akurat was tak wciągnie, że sami się za to weźmiecie :P


W sumie czasu Starej Republiki pozwalają na dużą swobodę, gdyż tak jak wspomniałeś nie ma o nich takiego ogromu materiałów jak o czasach kilkadziesiąt lat przed i po bitwie o Yavin.
Gdybyśmy chcieli tutaj wprowadzić wszystko zgodnie z kanonem, to musielibyśmy rozpocząć od roku 137 ABY :D
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Polskie Centrum Starej Republiki

Postprzez Escaladr » 14 Mar 2011, o 13:04

Zaktualizowałem trochę profil ze względu na przebudowę, którą ostatnio przechodzimy :)

Zapraszam na stronę wszystkich fanów Star Wars :) Na zachętę dajemy wam link z polską wersją komiksu Threat of Peace, zrobioną przez nasz serwis. Enjoy :-)
http://rapidshare.com/files/452485452/T ... TOR.pl.rar

http://SW-TOR.pl

EDIT: Poszukiwanie GMów do stworzenia PBFa w świecie Starej Republiki jest wciąż aktualne. Jak tylko powstanie nasze nowe forum, można by wprowadzić je w życie. Zapraszamy.
Awatar użytkownika
Escaladr
 
Posty: 36
Rejestracja: 5 Gru 2009, o 13:33


Wróć do Przyjaciele w Mocy

cron