Content

Odrzucone KP

Maxim Serenson

Maxim Serenson

Postprzez Nikh » 5 Gru 2010, o 00:57

1. Nazwa postaci: Maxim Serenson „Claw” (czyt. Kloł- dla niekumatych :) )
Image

Maxim razem z oddziałem podczas wykonywania zadania

2. Rasa: człowiek

3. Profesja: sierżant oddziału specjalnego wojsk Nowej Republiki (dowódca oddziału do działań specjalnych)

4. Data urodzenia: 14BBY

5. Usposobienie: Spokojny i opanowany. Od małego uczono go aby wykonywać polecenia bez mrugnięcia okiem, jednak wpajano mu także działanie z głową, co teraz podczas akcji daje świetne efekty. Nie jest typem tempego osiłka. Swoje działania planuje od początku do końca.

6. Wygląd: Niezbyt wysoki (ok. 185 cm wzrostu) umięśniony mężczyzna o krótko obciętych czarnych włosach i ciemnych oczach. Na co dzień ubiera się w czarny mundur Republiki do którego przyczepia dystynkcje i niektóre odznaki. W cywilu ubiera się w luźne spodnie i bezrękawnik zakładany na koszulę. Do kompletu nosi zawsze czarne, wysokie oficerki w których ukrywa nóż. Na lewym ramieniu ma wytatuowaną czaszkę ze skrzydłami. Taki sam znak miało jego trzech kolegów, którzy polegli podczas ostatniej akcji.

7. Umiejętności: Maxim posiadł umiejętności z zakresu posługiwania się bronią blasterową i walki wręcz. Podczas szkolenia komandosów nauczono go technik odbijania więźniów i prowadzenia walk na statkach. Zapoznał się też z metodami przesłuchań, oraz działania partyzanckiego na tyłach wrogiej armii. Podczas szkolenia nauczono go jak przetrzymać przesłuchanie i nie zdradzić.

8. Ekwipunek:
Ekwipunek jest dobierany odpowiednio do misji. W tej chwili z wojskowego sprzętu Maxim nie posiada nic.
2 noże, przystosowane również do rzucania
Komplet ubrań
Mundur galowy z dystynkcjami
Ubranie do ćwiczeń (mundur polowy)
Zdjęcie rodziców
Komunikator
Odznaczenia ( za odniesione rany, medal za męstwo w obliczu wroga, oraz odznaka sił specjalnych)
Pamiątki po rodzicach ( zdjęcie, medal ojca- nie wie dokładnie za co)

9. Środki komunikacji: przydzielane przez dowództwo

10. Historia:
Maxim urodził się 10 lat przed bitwą o Yavin. Jego rodzice byli przeciwnikami Imperatora, w roku 4 BBY wstąpili w szeregi Rebeliantów. Swojego syna od najmłodszych lat uczyli, żeby był uczciwy, oraz pomagał innym. Maxim po osiągnięciu odpowiedniego wieku został wysłany do szkoły. Kiedy skończył 18 lat, jego rodzice zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Dopiero kilka tygodni później dowiedział się że byli oni przeciwnikami Imperatora i Imperium. I to agenci mający rozbić jedną z grup rebeliantów. Wtedy Maxim podjął decyzję wstąpienia w szeregi rebeliantów. Przeszedł szkolenie bojowe i został wcielony do jednej z grup działającej na tyłach wroga.

Z początku oddział w którym przebywał odnosił sukcesy, jednak zdrada jednego z członków grupy, sprawiła że oddziały Imperium wtargnęły na spotkanie . Doszło do wymiany ognia. Z całej grupy przeżyło tylko dwoje. Maxim i jeszcze jeden Zabrak. Razem udało im się uciec z miejsca zasadzki i nawiązać kontakt z łącznikiem. Kilka godzin później zabrano ich do bazy głównej, gdzie poddano szczegółowemu przesłuchaniu, które miało na celu wyjaśnienie przyczyn wpadki. Dowództwo stwierdziło że obaj mężczyźni mogą wrócić do służby.

Maxim zgłosił się do dowództwa z prośbą o przeniesienie go do oddziału komandosów, którzy walczyli czynnie z wrogiem. Przystano na jego prośbę. Szkolenie nie było proste. Z ochotników którzy zgłosili się na nie na wstępie odpadła połowa. Dalej było już tylko gorzej. Szkolenie trwało prawie rok. Przez ten okres mieli codzienne ćwiczenia sprawnościowe w terenie oraz na siłowni. Dodatkowo uczono ich o Imperium, tak aby w przypadku akcji na tyłach wroga umieli się odnaleźć w sytuacji panującej na terytorium wroga. Po pół roku pozostałych 20 żołnierzy podzielono na dwa 10 osobowe oddziały. Plan był prosty. Co jakiś czas wypuszczano obie drużyny na poligonach, a ci uzbrojeni w broń ćwiczebną musieli pokonać drużynę przeciwną. Na początku wyniki obu drużyn były podobne. Jednak pod koniec szkolenia drużyna B (Claw i pozostała dziewiątka) osiągnęła wynik lepszy od drużyny A. Na koniec szkolenia okazało się że członkowie drużyny z lepszymi drużynami zostaną włączeni do oddziałów specjalnych. Ta z drużyn która osiągnęła słabsze wyniki została przydzielona do normalnych oddziałów, jako wzmocnienie tych jednostek.

Po przejściu szkolenia, Claw zaczął działać jako komandos. Po kilku spektakularnych akcjach jego oddziału, oraz wykazaniu się awansował na kaprala. Został też odznaczony za męstwo w obliczu wroga. Podczas jednej z akcji na tyłach wroga, okazało się że informator który przekazał informacje Rebelii rzeczywiście był podwójnym agentem i na miejscu czekał na nich komitet powitalny. Mimo przewagi Imperialnych nie poddali się i oddział wycofał się, ponosząc znaczne straty. Wtedy zginął dowódca oddziału, sierżant Evar Horton. Maxim został awansowany na jego miejsce i został dowódcom oddziału.
Podczas ostatniej akcji na okręcie wroga doszło do starcia ze świetnie wyszkolonym oddziałem, wspomaganym przez drozdy bojowe. Maxim ma wyrzuty sumienia z tego powodu że tylu komandosów stracił. Sam został bardzo ciężko ranny za co otrzymał medal. Niedawno zakończył rehabilitację i czeka na kolejny przydział.

Inne:
Maxim działa głównie na statkach i stacjach kosmicznych. Kierują go głownie do walki desantowej na statkach wroga, odbijania więźniów, lub obrony własnego okrętu. Przeszedł też przeszkolenie które pozwala na działanie w innych warunkach.
W tej chwili przebywa w centrum medycznym na rehabilitacji.

Oddział:
W tej chwili brak, po ostatniej misji został rozwiązany, gdyż oprócz Maxima przeżył tylko jeden żołnierz.
Image

"Ludzie mówią że jestem złym człowiekiem, ale to nieprawda. Ja mam serce małego chłopca... W słoiku na biurku..."
Awatar użytkownika
Nikh
Gracz
 
Posty: 605
Rejestracja: 8 Gru 2009, o 22:42

Re: Maxim Serenson

Postprzez Shas » 5 Gru 2010, o 13:48

wspomaganym przez drozdy bojowe

... a jak z nimi walczyć, nikt nie wie. :D Kocham poprawiacza wordowskiego.

Kierują go głownie do walki desantowej na statkach wroga, odbijania więźniów, lub obrony własnego okrętu.

Takimi rzeczami zajmują się raczej marines oraz kontyngenty pokładowe, specops ma trochę inne zadania. Btw: na inne okręty dokonuje się abordażu, desantuje się na powierzchnię planety.

Jeśli mam być w pełni szczery to słabo, mdło, nieciekawie i bez polotu. Jak mniemam stać cię na więcej bo to jest poziom bardzo niskich lotów.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: Maxim Serenson

Postprzez Tzim A'Utapau » 5 Gru 2010, o 14:21

Kierują go głownie do walki desantowej na statkach wroga, odbijania więźniów, lub obrony własnego okrętu.

Takimi rzeczami zajmują się raczej marines oraz kontyngenty pokładowe, specops ma trochę inne zadania. Btw: na inne okręty dokonuje się abordażu, desantuje się na powierzchnię planety.

Jak zauważył Shas, to deczko niespójne. Speciale są od... zadań specjalnych. A to co wypisałeś, to rutynowe zabiegi militarne, na wojnie wręcz chleb powszedni. Oczywiście każdy rodzaj misji może być "specjalny", gdy chodzi o odbijanie VIPa, jakiś wyjątkowo ważny okręt etc, jednak dobrze się zorientować, czym jednostka specjalna zajmuje się z zasady. A zajmuje się tym, czym nie zajmują się inne (no bo dlatego nazywa się ją specjalną) ;)

sierżant oddziału specjalnego wojsk Nowej Republiki

Hmmm... oddziały specjalne z zasady mają wyższe stopnie, aby w razie konieczności przejąć dowodzenie zgodnie z hierarchią szarż. Ale to nie jest błąd.

Maxim działa głównie na statkach i stacjach kosmicznych.

sierżant oddziału specjalnego wojsk Nowej Republiki

Dodałbym, że w Nowej Republice Special Operations podchodzą pod flotę, a właściwie pod wywiad floty. De facto to są pracownicy wywiadu, co też daje pewne wyobrażenie o ich metodach etc. Chyba, że twoja postać należy do jakiegoś innego ugrupowania jednostek specjalnych niż te znane z kanonu (w sumie czemu nie). Można by to jakoś uściślić ;)

A poza tym, to fajna postać poboczna do rozpierduchy, strzelania i mi się podoba. Historia lekka i deczko kuleje niestety składniowo, ale to łatwo poprawić.

na jego miejsce i został dowódcom oddziału.

ą w liczbie pojedynczej

Powtórzenia
działa głównie na statkach i stacjach kosmicznych. Kierują go głownie


W tej chwili przebywa w centrum medycznym na rehabilitacji.

Oddział:
W tej chwili brak, po ostatniej misji został rozwiązany, gdyż oprócz Maxima przeżył tylko jeden żołnierz.


Dodatkowo uczono ich o Imperium, tak aby w przypadku akcji na tyłach wroga umieli się odnaleźć w sytuacji panującej na terytorium wroga.

Z całej grupy przeżyło tylko dwoje.

Jeśli to byli mężczyźni, to "dwóch", bo "dwoje" określa osobników różnych płci. A najlepiej uściślić: dwóch kogo?
żeby był uczciwy, oraz pomagał

bez przecinka
Dopiero kilka tygodni później dowiedział się że byli oni przeciwnikami Imperatora i Imperium

Dwa zdania wcześniej już się dowiedzieliśmy, że byli "przeciwnikami Imperium". Nie trzeba tej informacji co chwilę powielać ;)
I to agenci mający rozbić jedną z grup rebeliantów.

Tego zdania za to w ogóle nie rozumiem. Nie widzę związku z poprzednim ani z następnym.
Całość wygląda tak:
Dopiero kilka tygodni później dowiedział się że byli oni przeciwnikami Imperatora i Imperium. I to agenci mający rozbić jedną z grup rebeliantów. Wtedy Maxim podjął decyzję wstąpienia w szeregi rebeliantów.

Czyżby zabrakło fragmentu tekstu?

Dalej w historii jest podobnie, choć już lepiej. Proponuję usiąść na spokojnie, przeczytać wolno i zastanowić się, co można napisać lepiej, czytelniej.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Maxim Serenson

Postprzez Jack Welles » 5 Gru 2010, o 15:02

Pominę wymienione przez moich poprzedników błędy i zauważę, że masz już w sumie 4 postacie. Czy nie lepiej byłoby się po prostu wstrzymać z tworzeniem kolejnej, a skupić się na obecnie posiadanych. Dodanie piątej postaci z pewnością nie zapewni Ci więcej możliwości, a wręcz w pewnym momencie sprawi, że możesz stać się zawalony robotą. Tak poza tym mam pytanie czy konsultowałeś z kimś stopień tej postaci. Było nie było sierżant jest stosunkowo wysokim stopniem w oddziałach specjalnych - potem są już oficerowie, poza tym byłoby trzeba dać Ci ludzi pod dowództwa, a na to raczej będzie trzeba sobie zasłużyć. Jak już to widzę bardziej starszego szeregowego/ kaprala (więcej infa co do stopni znajdziesz tutaj). Ja daję neutrala skierowanego ku nie.


P.S. Sierżant ma raczej pod sobą z dwa/trzy oddziały - jest to łącznik pomiędzy oficerami, a zwykłymi żołnierzami - bez względu czy są to służby specjalnie czy regularne. Tak więc nie zgadzam się z Tauem, który najwyraźniej naoglądał się filmów, gdzie wszyscy są kapitanami - pierwszym przykładem z brzegu mogą być Navy Seale lub Rangersi gdzie są normalne stopnie, a są przecież typowymi oddziałami specjalnymi. Poza tym nie ma czegoś takiego jak przejmowanie dowództwa zgodnego z hierarchią szarż - sierżant regularnej piechoty może śmiało kazać się odpierdolić porucznikowi sił specjalnych bo de facto mu nie podlega tylko swojemu dowództwu. Co do kanonu u nas raczej trzymamy się logiki wyciągniętej z realnego świata niż pierdół które nawymyślał Lucas - inaczej powstałby niezły sajgon choćby z tytułu nie unormowanych szarż.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Maxim Serenson

Postprzez Tzim A'Utapau » 5 Gru 2010, o 15:31

Tak więc nie zgadzam się z Tauem, który najwyraźniej naoglądał się filmów, gdzie wszyscy są kapitanami - pierwszym przykładem z brzegu mogą być Navy Seale lub Rangersi gdzie są normalne stopnie, a są przecież typowymi oddziałami specjalnymi. Poza tym nie ma czegoś takiego jak przejmowanie dowództwa zgodnego z hierarchią szarż - sierżant regularnej piechoty może śmiało kazać się odpierdolić porucznikowi sił specjalnych bo de facto mu nie podlega tylko swojemu dowództwu.


Jack, ja mój komentarz odniosłem do świata SW, wzorując informacje na te z książek o Wojnach Klonów i tym podobnych źródłach. W świecie Star Wars (mogę się mylić, ale tak to sobie wyobrażałem) hierarchia szarż jest inna o tyle, że:
1. Skala jest niebotycznie różna, stąd i większa ilość wyższych (i niższych też) oficerów.
2. Inne są regulacje między siłami Powietrznymi, Flotą (marynarką?), Armią.
Nie ma czegoś takiego jak niezależne dowództwo od innego, bo wszystko podlega dowództwu floty, która stanowi najważniejszy element sił zbrojnych. To tylko moje usprawiedliwienie co do naoglądania się filmów ;) Znawcą militariów nie jestem, jednak w tym przypadku (tego uniwersum) widzę znaczące różnice ze światem realnym.
W tym konkretnym przypadku siły specjalne podlegają pod New Republic Fleet Intelligence, a ta z kolei pod samą Flotę. Na tym bazowałem, ale wyjaśniłeś mi mój błąd niżej:
Co do kanonu u nas raczej trzymamy się logice wyciągniętej z realnego świata niż pierdół które nawymyślał Lucas

W takim wypadku zawiniłem nieobeznaniem ;) Mnie te pierdoły podobały się o tyle, że dają dużo swobody :mrgreen:
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Maxim Serenson

Postprzez Jack Welles » 5 Gru 2010, o 15:46

Co do kanonu u nas raczej trzymamy się logice wyciągniętej z realnego świata niż pierdół które nawymyślał Lucas


To oznacza również inne zależności typu flota wcale nie jest u nas uber alles i poszczególne siły zbrojne podlegają najwyższemu dowództwu, które jest już poza wszystkim. Generalnie całą wiedzę na temat sposobu dowodzenia z uniwersum SW odstawiliśmy na półkę i stworzyliśmy wszystko od nowa wykorzystując do tego sposoby z realnego świata. BTW - jedyny jak na razie rebelia... ekhem... republikański oddział sił specjalnych na naszym forum podlega piechocie ;)

*
http://www.mglawicamocy.pl/viewtopic.php?f=23&p=21977#p21977

Proponuję ewentualnie więc się przenieść z dyskusją - Tau
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Maxim Serenson

Postprzez Kelan Navarr » 6 Gru 2010, o 19:32

masz już w sumie 4 postacie. Czy nie lepiej byłoby się po prostu wstrzymać z tworzeniem kolejnej, a skupić się na obecnie posiadanych. Dodanie piątej postaci z pewnością nie zapewni Ci więcej możliwości


Sam napisałbym coś bardzo podobnego. W pełni popieram Jacka
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Maxim Serenson

Postprzez Oto'reekh » 6 Gru 2010, o 19:32

Vers ty naprawdę masz już 4 postacie, nie chce być brutalny, ale 5 postać naprawdę nie zwiększy częstotliwości odpisów -_-
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Maxim Serenson

Postprzez Nikh » 7 Gru 2010, o 12:42

wiem, ale nie zaszkodzi spróbować :D

poprwie niedługo bo mam troche czasu bo złapałem kontuzje i siedzę do końca tygodnia w domu.
Image

"Ludzie mówią że jestem złym człowiekiem, ale to nieprawda. Ja mam serce małego chłopca... W słoiku na biurku..."
Awatar użytkownika
Nikh
Gracz
 
Posty: 605
Rejestracja: 8 Gru 2009, o 22:42

Re: Maxim Serenson

Postprzez Kelan Navarr » 7 Gru 2010, o 15:20

Ale poprawiać w jakim celu?
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Maxim Serenson

Postprzez Nikh » 7 Gru 2010, o 19:52

W celu poprawienia błędów. Ale zobacze czy będzie sens żeby to robić. Chciałem zrobić Kp żeby pograć po stronie Republiki, ale może wymyśle coś innego.
Image

"Ludzie mówią że jestem złym człowiekiem, ale to nieprawda. Ja mam serce małego chłopca... W słoiku na biurku..."
Awatar użytkownika
Nikh
Gracz
 
Posty: 605
Rejestracja: 8 Gru 2009, o 22:42


Wróć do Odrzucone KP