Content

Odrzucone KP

[Postać Poboczna]Gilad Reallon

[Postać Poboczna]Gilad Reallon

Postprzez Namredib » 5 Gru 2010, o 19:19

Miałem chrapkę, aby brać udział w wojnie, więc proszę o wytknięcie wszystkich błędów i ocenę KP.


1. Nazwa postaci: Gilad Reallon

2. Rasa: Człowiek

3. Profesja: Porucznik Imperialny

4. Data urodzenia: 16 BBY

5. Usposobienie:

Gilad to człowiek opanowany, spokojny i udzielający się tylko wtedy, kiedy jest potrzebny. Mimo swego, czy raczej z racji łagodnego charakteru potrafi zdobyć się na odwagę, by poświęcić życie swoje, załogi lub cywili, byleby wykonać zadanie. W młodości przeszedł szkolenie w Imperialnej Akademii na Raithal, z tej racji stanowi znakomite zaplecze dowódców dla Marynarki Republikańskiej, która jest w stanie wojny z Imperium. Podwładnych traktuje jak równych sobie, lecz nie mających takiej władzy, tak jak uczyli go w Akademii. Swój statek traktuje jak dziecko, dba o wszystkie rozkłady, a nawet nieraz nie śpi pilnując wszystkich prac, mimo godzin do odpoczynku. W chwilach krytycznych nie daje po sobie poznać strachu, byleby nie doprowadzić do utraty morale wśród załogi. Kapitan statku jest dla niego mentorem i przyjacielem, Gilad natomiast również go wspiera.

6. Wygląd:

Wysoki, postawny mężczyzna w sile wieku. Zawsze ubrany w mundur oficera floty, który czasem jest bardzo wygnieciony, z powodu pracowitości swego właściciela. Czapka, którą nosił codziennie, spowodowała cofanie się włosów, a przez to zmuszony jest do strzyżenia się na krótko. W chwilach wolnych, których ma bardzo mało ubiera się zwyczajny, standardowy strój przeciętnego obywatela Republiki*. Jego znakiem szczególnym jest nos, który wygięty w łuk daje mu trochę uroku, jeśli dołączyć do tego uśmiech.

7. Umiejętności:
a) Obsługa statków kosmicznych
b) Wiedza z zakresu zbrojnego
c) Znajomość języków [Basic, Twi'leki, Shyriiwook]
d) Etykieta
e) Znajomość z podstawowego zakresu inżynierii

8. Ekwipunek:
- Blaster
- Karta dostępu Korpusu Oficerskiego
- Dokumenty
- Datapad

9. Środki komunikacji:
- Korweta CR90 "Victoria"


10. Historia:
Gilad przyszedł na świat planecie Korellia. Od małego fascynowały go statki i podróże kosmiczne. Nawet zamarzył sobie karierę najlepszego pilota galaktyki. Lecz ród Reallonów specjalizował się w Inżynierii, co zaowocowało studia inżynierskie Gilada. Wtedy, jako osiemnastolatek nie mógł pojąć znaczenia bezsensownej wojny, dlatego nie interesowało go całe zamieszanie wokół rebelii. Nie przejawiał żadnych emocji wobec, żadnej ze stron walczących. Jednak mimo początkowego zapału do pracy inżyniera odechciało mu się siedzenia za biurkiem i oglądania nowinek technicznych. Przypominając sobie o starych zainteresowaniach wstąpił do Akademii imperialnej, gdzie zakwalifikował się w najlepszej kategorii i został oddelegowany do Centrum Imperialnego. Szkolenie nie było łatwe, ale Gilad nie bardzo się tym przejmował, ponieważ bardziej martwił go brak czasu na miłosne podboje. Po dwóch latach spędzonych w Akademii przyszedł czas na wejście do służby. Jako absolutny nowicjusz brał udział w bitwie o Endor, gdzie nieomal stracił życie. Rozgoryczony porażką i pobytem w szpitalu prawie stracił cały zapał, i chciał wycofać się z życia wojskowego. Wtedy poznał kapitana Wellers'a, pod którym służył do zawieszenia broni. Człowiek ten brał udział w inspekcji szpitala i przywrócił entuzjazm młodemu oficerowi. Po powrocie do zdrowia został oddelegowany na fregatę dowodzoną przez Wellers'a. Już podczas pierwszego dnia pobytu na statku załoga nadała mu imię "Żądło". Mimo tego, że jednostka ta była stosunkowo stara, spisywała się bardzo dobrze i nie zawodziła ich w trudnych momentach. Następnym krokiem młodego oficera była obrona Toydarii jedenaście lat po bitwie o Yavin, gdzie już oficjalnie, jako adiutant Kapitan brał udział w walkach. Wtedy, cała załoga wykazała się inwencją i dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się wyjść zwycięsko z opresji. W tym samym roku doszło do zmiany w jego życiu cywilnym, mianowicie wziął ślub z kobietą o korzeniach Hapańskich. Dziewięć miesięcy po ślubie na świat przyszedł jego syn - Ahad. Po miesiącu miodowym udało mu się powrócić do służby w czasie kilku batalii z piratami, w odległych rubieżach. Po wdeptaniu opryszków w ziemię załoga została odwołana, z powodu braku funduszy na utrzymanie jednostek tego typu. Nieco zawiedziony tym, że opuszcza ukochany statek wraz z rodziną przeniósł się na Coruscant, gdzie znalazł pracę w kontroli lotów w górnym mieście. Rodzinie wiodło się nie najgorzej i tak żyli spokojnie przez kilka, długich lat. Sielankowe życie przerwała wojna, więc rodzina musiała pozostać w rozłące. Gilad nie wrócił do Imperium, lecz przystał do swojej nowej ojczyzny. Po kilku rozmowach w punkcie rekrutacyjnym i udokumentowaniu swego życiorysu został oddelegowany na Korwetę CR90, o imieniu Victoria. od wybuchu wojny minęło kilka lat, toteż zdążył się zżyć ze statkiem i z personelem.

________________
* Dresy :)
Image
Awatar użytkownika
Namredib
Gracz
 
Posty: 279
Rejestracja: 23 Maj 2010, o 11:10
Miejscowość: Gostyń

Re: [Postać Poboczna]Gilad Reallon

Postprzez Shas » 5 Gru 2010, o 22:13

W młodości przeszedł szkolenie w Imperialnej Akademii na Korelli, z tej racji stanowi znakomite zaplecze dowódców, dla Marynarki Imperialnej, która jest w stanie wojny z Nową Republiką.

Osobiście nigdy nie słyszałem o jakiejkolwiek wojskowej uczelni Imperium na Corelli. Kiedy też on tą akademię opuścił bo 12 ABY była rokiem kiedy system Corelliański przeszedł oficjalnie na stronę rebeli ... albo jak tam kto woli Nowej Republiki. Zresztą Corellia była swego rodzaju terytorium niezależnym od Imperium wiec wątpie by była dobrym zapleczem dla owego tworu korpusu oficerskiego.

Jeśli chodzi o wrogów, to woli określenie Nowej Republiki, niż Rebeliantów.

To niech do nich dołączy ... zdrajca jeden. :evil:

Zawsze ubrany w mundur oficera floty, który czasem jest bardzo wygnieciony

Oficer ma zawsze nienaganny mundur !!!

z powodu pracowitości swego właściciela

Się tłumaczyć jeszcze będzie. :P

7. Umiejętności:
a) Znajomość slangu Oficerskiego
b) Strzelanie, walka na odległość
c) Pilotaż statków kosmicznych
d) Obsługiwanie paneli większych jednostek

Czym jest ten slang oficerski ? I na Bogów jesteś wyszkolonym oficerem potrafisz też oprócz strzelania dobrze walczyć wręcz oraz masz obowiazek znać podstawy pilotażu oraz obsługi urzadzeń nawigacyjnych ect: Daj coś co wykracza poza obowiązkowe umiejętności oficera floty.

Już podczas pierwszego dnia pobytu na statku, załoga nadała mu imię "Żądło".

Od kiedy to załoga nadaje nazwę okrętowi ? To nie śmierdząca rebelia tylko Imperialna Flota!

gdzie już oficjalnie, jako adiutant Kapitana, brał udział w walkach. Wtedy, to wykazał się inwencją i dzięki wspólnemu wysiłkowi, udało się wyjść zwycięsko z opresji.

Gdzie oficjalnie był od czyszczenia kapitańskiego munduru, podawania stimkoffu i ogólnego włażenai w du** szefowi miał czas na walkę ? No rozpisałbyś się jak to się wykazał adiutant i z jakich opresji wyszli.

Nieco zawiedziony tym, że opuszcza ukochany statek wraz z rodziną przeniósł się na Coruscant, gdzie znalazł pracę w kontroli lotów, w górnym mieście.

Moment, oficer Imperium zostaje wykopany ze służby i ląduje z rodziną na stolicy Nowej Republiki a nie na Bastionie ?

Rodzinie wiodło się nie najgorzej i tak żyli spokojnie przez kilka, długich lat. Sielankowe życie przerwała wojna, więc rodzina musiała pozostać w rozłące. Gilad wrócił do Armii, a żona z synem i córką zostali na Coruscant.

Dobra nie łapie, przecie wojna trwa ciagle to zupełnie bez sensu jest. I do floty cię powołali nie armii.

Wredny jestem nie. :D
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: [Postać Poboczna]Gilad Reallon

Postprzez Tzim A'Utapau » 5 Gru 2010, o 23:12

Skąd my znamy w Imperium imię Gilad ;) No nic, imię zakazane nie jest. Ale na Luke'a Jedi pewnie patrzyłbym bardziej krytycznie.

Jakkolwiek w dość złośliwy sposób, przedmówca (o dziwo zwrot poprawny i ma uzasadnienie nawet w akcie pisania) merytorycznie wykazał większość niespójności, które i mnie by gryzły, a nawet kilka, które bym darował :P Umiejętności na ten przykład mnie nie rażą, choć co to ten slang oficerski też mnie ciekawi. ;) Za to inne wytknięte niedociągnięcia wymagają ponownego obmyślenia KP.

Podwładnych traktuje jak równych sobie, lecz nie mających takiej władzy, tak jak uczyli go w Akademii.

To zdanie trochę dziwnie wygląda, choć zachowuje sens

Swój statek traktuje jak dziecko, dba o wszystkie rozkłady, nieraz nie śpi pilnując wszystkich prac, mimo godzin do odpoczynku.

To też, acz nadal wiadomo o co chodzi

którą nosi co dziennie

przysłówek, jedno słowo

Z kwestii językowych jeszcze, zdania są układane tak, że nie unikasz w nich nagromadzeń przecinków (co też jest błędem interpunkcyjnym) albo używasz ich w miejscu, w którym to niekonieczne, a nawet niezalecane (choć wariancyjne). To uwaga ogólna, może warto spędzić nad zasadami interpunkcyjnymi chwilę ;)
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: [Postać Poboczna]Gilad Reallon

Postprzez Namredib » 6 Gru 2010, o 18:58

Karta została poprawiona i wszelkie wasze uwagi zostały zastosowane. Po namyśle, zdecydowałem zmodyfikować jego historię, tak aby został oficerem Republiki.
Image
Awatar użytkownika
Namredib
Gracz
 
Posty: 279
Rejestracja: 23 Maj 2010, o 11:10
Miejscowość: Gostyń

Re: [Postać Poboczna]Gilad Reallon

Postprzez Kelan Navarr » 6 Gru 2010, o 19:07

Nie jestem zwolennikiem zbyt wielu postaci pobocznych z prostej przyczyny - ktoś musi z nimi pisać. Każda kolejna postać poboczna, to więcej roboty dla MG'ów. Nie lepiej skupić się na posiadanych postaciach i jakością postów, zamiast zmieniać co tydzień avatara, czarować nowe userbary, w których napisy nijak nie potrafią być równe, a same obrazy z zachowanymi proporcjami. Reakcja "namyśliłem się i zmieniłem jednak na repa" tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu. Osobiście jestem na nie, choć nie liczcie tego głosu jako adminowski. Jeśli inni będą na tak, to postać może przejść.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: [Postać Poboczna]Gilad Reallon

Postprzez Oto'reekh » 6 Gru 2010, o 19:10

Cóż ... Kel +1
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: [Postać Poboczna]Gilad Reallon

Postprzez Jack Welles » 6 Gru 2010, o 19:14

ja również zgadzam się z Kelem
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: [Postać Poboczna]Gilad Reallon

Postprzez Namredib » 6 Gru 2010, o 19:15

Z userbarami rzeczywiście zjebałem, a z avatarem też. A więc, daliście mi wiele do zrozumienia i licząc się z waszymi wypowiedziami, postanawiam ostatecznie wycofać się z tej postaci i proszę, aby zamknąć temat.
Image
Awatar użytkownika
Namredib
Gracz
 
Posty: 279
Rejestracja: 23 Maj 2010, o 11:10
Miejscowość: Gostyń

Re: [Postać Poboczna]Gilad Reallon

Postprzez Jack Welles » 6 Gru 2010, o 19:15

Proszę bardzo
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn


Wróć do Odrzucone KP