Content

Odrzucone KP

Barm Telkan

Barm Telkan

Postprzez Barm Telkan » 12 Lut 2011, o 02:10

1. Imię postaci: Barm Telkan

2. Rasa: Couruscantianin

3. Profesja: Najemnik

4. Wiek: 46 lat

5. Usposobienie: Barm nie należy do grona ludzi ciepłych i życzliwych. Widział w życiu nie jedno i poznał ważną prawdę - "Liczy się przede wszystkim własny tyłek.". Barm Telkan to chłodny, bystry i doświadczony gość, który zostawił za sobą wspomnienia, dom, rodzine i przyjaciół.

6. Historia: Telkan urodził się, jako syn pilota i kucharki. Dzieciństwo spędzone w najmroczniejszych alejach Couruscant mocno zarysowało przyszłą osobowość chłopca. Rodzice jednak nie mieli z nim problemów. Dziecko wykazujące zainteresowanie i spore umiejętności względem drobnych urządzeń codziennego użytku, jak panel domowego comlinku, czy choćby kuchenny utylizator odpadków, zostało wysłane do odpowiedniej szkoły. Cichy i skryty Barm po ukończeniu zasadniczej szkoły mechaniki lądowej podjął prace w jednym z warsztatów w dokach dzielnicy fabrycznej. Spędzone tu lata pozwoliły rozwinąć się manualnym talentom Barma. Mając 22 lata Barm Telkan dzięki pomocy ojca zostaje zatrudniony, jako pilot wachadłowca pasażerskiego kursującego po Couruscant. Niestety dumny z syna ojciec, Helth, nie dożył pierwszego lotu syna. Zginął w katastrowie frachtowca transportującego gaz z Kessel. W tym właśnie momencie sprawy nabrały nadzwyczaj niekorzystnego obrótu dla rodziny Telkanów. Barm chcąc ratować dom i reszte majątku wykorzystuję statek pasażerski do przemytu zabronionych przypraw. Po roku został przyłapany przez członka personelu naprawczego. Usunięto go ze stanowiska i skazano na Couruscant na 6 lat ciężkiego więzienia. Chłopak długo unikał więzienia kryjąc się w licznych na planecie szmuglerskich dziuplach, melinach i spelunach do których mało kto odważył się zaglądać. Ten okres przyniósł kolejną tragedię. Matka Barma zmarła, zapadając na niezidentyfikowaną chorobę, której pandemia w późniejszym okresie objęła całe slumsy imigrantów międzyplanetarnych. Za pieniądze z przemytu Barm opłacił pilota małego transportowca, którym uciekł ze stolicy wprost na Nar Shaada. Tam spędził kilka lat pilotując ładowarki w dokach. Później podróżował po Rubierzach, jako jeden z ochroniarzy Vasty, jednego z największych dealerów przyprawy w mieście. Po śmierci swojego pracodawcy przeniósł się na Korellię, gdzie zaciągnął się do policji handlowej. Jednak jakaś część jego osobowości nie pozwoliła mu zostać w tym miejscu. Widząc stopień skorumpowania władz korporacji rządzocych planetą postanowił uniezależnić się od władz. Przez kilkanaście lat Barm Telkan podróżował po planetach Rubierzy parając się przemytem i pilotażem myśliwców obrony planetarnej. Pracował też chwilę, jako informator HoloNetu. Kiedy pojawiła się informacja o nagrodzie za jednego ze zbrodniarzy wojennych z Kessel, bez namysły porzucił dotychczasowe zajęcia i postanowił, w jego zamyśle po raz ostatni, rzucić się w wir wydarzeń i zrobić coś co zostanie zapamiętane.

7. Wygląd: Barm to niewysoki, nieco otyły mężczyzna. Ma około 175 centymetrów wzrostu. Jest dobrze zbudowany, a wynika to z wielu fizycznych prac, jakich podejmował się w przeszłości. Nie ma on figury atlety, lecz jego ciało jest wystarczająco silne, by z niejednym atletą sobie poradzić. Nosi wytarty jasnobrązowy mundur koreliańskich sił powietrznych, stare oficerki i zieloną kamizelkę. Jego twarz, jak na tak młody wiek, jest już poorana licznymi bruzdami zmarsczek. Niegdyś gęsta blond grzywa, teraz stała się rzadka i przyzdobiona w pasemka siwych włosów.

8. Umiejętności:

-Znajomość oraz umiejętność obsługi pojazdów lądowych, głównie transportu cywilnego.
-Znajomość oraz umiejętność obsługi pojazdów powietrznych, transportowców cywilnych i myśliwców wojskowych.
-Posługiwanie się blasterami krótkimi i długimi.
-Podstawowa znajomość bazowych militarnych metod samoobrony.
-Umiejętność asymilacji w różnych grupach społecznych, głównie chodzi o podziemie Couruscant i społeczność Nar Shaady.

9. Ekwipunek:
- 300 kredytów
- krótki blaster
- stary nóż myśliwski
- datapad
- zestaw narzędzi
- kilka ogniw energetycznych do blastera

10. Inne: Barm Telkan nie jest materialistą. Stara się przetrwać z dnia na dzień. Zrozumiał, że jest winien śmierci matki. Trudniąc się, jako najemny ochroniarz i pilot przyczyni się w małym stopniu do przywrócenia ładu w Republice. Nie jest jednak jednoosobową organizacją humanitarną i żyję zgodnie z zasadą "W galaktyce nie ma nic za darmo.Nawet śmierć ma tu swoją cenę."
Barm Telkan
 

Re: Barm Telkan

Postprzez David Turoug » 12 Lut 2011, o 02:21

Oj chłopie, chłopie...

1. Nie ten wzór Karty Postaci. Właściwy masz tutaj.

2. Poza tym liczne błędy ortograficzne, stylistyczne, powtórzenia itp. itd. Oczywiście dowodziki:

Powtórzenie:
Barm napisał(a):Niestety dumny z syna ojciec, Helth, nie dożył pierwszego lotu syna.


Ortografia:

Barm napisał(a):pilot wachadłowca pasażerskiego


3. Ogólne błędy i niedopracowania. Krótko opisane usposobienie, które moim zdaniem jest kluczowe. Historia też niezbyt ujmująca. Wiek - podajemy datę urodzenia, w Twoim przypadku 20 BBY. Co to w ogóle za rasa "Couruscantianin"? Możemy wywnioskować że mieszka na Coruscant, ale czy jest człowiekiem, rodianinem, twi'lekiem - tego nie wiemy.

Jestem na nie i wątpię aby moje zdanie zmieniło się nawet po poprawkach. Niestety, dla Ciebie, łatwiejszą drogą byłoby napisanie nowej karty postaci, niż ogarnięcie tego co napisałeś wyżej.
Jak na warunki Mgławicowe i tak jest to dość delikatna krytyka...
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Barm Telkan

Postprzez Barm Telkan » 12 Lut 2011, o 02:35

Historia nie miała być ujmująca. Czy to musi być hit na miarę Zahna? A co do wzoru karty... na samym wejściu na forum jest podany jeden wzór, ty pokazujesz mi drugi. To gdzie mam szukać właściwych wytycznych ? Ale dziękuję za tę "delikatną, jak na mgławicowe wymogi", krytykę.
Barm Telkan
 

Re: Barm Telkan

Postprzez David Turoug » 12 Lut 2011, o 02:47

Link, który Ci podałem, zawiera praktycznie wszystkie niezbędne dane, do tego by stworzyć poprawną kartę postaci od strony technicznej. Zawiera też kilka ciekawych informacji, zawierających merytoryczne wskazówki, jak choćby opisanie kilkunastu profesji.

Wracając do Twojej historii, nie wymagamy tutaj zahnowskiego kunsztu, choć gdyby ktoś tak pisał to tylko z pozytywnym skutkiem. Niestety w "dziejach" postaci, którą chciałbyś grać jest sporo dziwnych zwrotów.
Gościu początkowo legalnie zarabia, potem musi uciekać się do przestępstw. To jest jak najbardziej ok. Ale potem dostaje wyrok, następnie go unika kryjąc się, a po latach wstępuje do... "handlowej policji". Człowiek z wyrokiem w służbach mundurowych, do tego na planecie ze Światów Jądra...

Poza tym dochodzą liczne błędy stylistyczne, ortograficzne, powtórzenia itp., o których wspomniałem wcześniej. Za każdym razem gdy czytam od nowa Twoją kartę znajduję co raz więcej takowych wpadek.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Barm Telkan

Postprzez Barm Telkan » 12 Lut 2011, o 02:59

Rozumiem. Pierwszy raz złapałem się za pbf. Grałem w całą masę fabularek, od dwóch edycji WRFP, po drugą edycję Star Wars, Neuroshimę, Wiedźmina i Dungeon and Dragons. Tam nikt nie patrzy tak na błędy ortograficzne i stylistyczne. Nie mam się za człowieka bez wyobraźni... ale tu chyba trochę pokpiłem sprawę. Nie sądziłem, że co do wypowiedzi są tu, aż takie restrykcje. A do historii się nie przyłożyłem. Chciałem poprostu wypuścić Barma na wolności i zacząć się bawić. No nic. Wielkie dzięki. Dobrej nocy.
Barm Telkan
 

Re: Barm Telkan

Postprzez David Turoug » 12 Lut 2011, o 03:08

Cóż Mgławica jest po to by się dobrze bawić, ale na pewnym, dość wysokim poziomie. Od wszystkich wymagamy określanego standardu pisania. Oczywiście nie chodzi o to, by pisać jak autorzy książek, choć na pewno nikt tego tutaj nie zabroni, ale nie możemy pozwolić na to, by osoby biorące udział w questach oraz mistrz gry męczyli się, czytając mało spójne zdania, zawierające liczne błędy.
Każda z tworzonych kart postaci, daje nam obraz nowoprzybyłych Userów i mówi nam czego możemy się po nim spodziewać. Gdy rokowania nie są zbyt dobre, odmawiamy zaakceptowania bohatera. W Twoim wypadku właśnie tak jest i wybacz, ale wyrażenie "trochę pokpiłem sprawę" nie do końca oddaje wypociny z pierwszego postu...
Dobranoc.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Barm Telkan

Postprzez Kelan Navarr » 12 Lut 2011, o 03:11

Osobiście czytając jakiś tekst nie staram się w niego wgryźć w celu wyłapania wszelkich niedoskonałości. Najważniejsze (przynajmniej dla mnie) jest, by wszystko trzymało się kupy, było napisane ciekawie i poprawną polszczyzną.

Historia nie miała być ujmująca. Czy to musi być hit na miarę Zahna?


Nawet nieujmującą historię można przedstawić w ciekawy sposób. W relatywnie krótkim tekście streściłeś całe życie bohatera, przez co przy czwartej linijce zainteresowanie ustąpiło miejsca znużeniu. KP na Mgławicy bynajmniej nie musi być dziełem "na miarę Zahna", ale powinna pokazać jakiś zapał autora, jego pomysłowość i umiejętność pisania. Tego ostatniego w Twoim przypadku nie będę poważnie kwestionował, bo tekst mimo kilku wpadek, stylistycznie nie jest tragiczny. Jednakowoż ani zapału, ani pomysłowości/umiejętności opowiadania historii w ciekawy sposób, nie dostrzegłem. Jak na razie nie mogę dać TAK.
A co do wzoru karty... na samym wejściu na forum jest podany jeden wzór, ty pokazujesz mi drugi. To gdzie mam szukać właściwych wytycznych ?


Trzeba czytać dokładnie, a nie wyrywkowo:
WAŻNE
"Stare zasady" są zastępowane nowymi, nieco odmiennymi, których listę można znaleźć poniżej. Reguły opisane w tym temacie obowiązują TYLKO i wyłącznie wtedy, gdy nie zostały jeszcze ujęte w aktualnych zasadach gry.
W razie wątpliwości lub problemów prosimy o kontakt z Administracją.
Rejestracja, Grupy, Świat Gry
Tworzenie Postaci, Profesje, Rodzaje Postaci


Tak - to z tego posta, z którego wziąłeś błędny wzór
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Barm Telkan

Postprzez Shas » 12 Lut 2011, o 11:02

A do historii się nie przyłożyłem. Chciałem poprostu wypuścić Barma na wolności i zacząć się bawić.

Kamikaze Boski Wiatr nie ma przebacz, jak po takiej deklaracji my współgracze mamy cię traktować ? Przyznajesz się że zrobiłeś kapeka na odwal, to jak będziesz pisał z nami w przygodach, też na odwal ? Dwa zdania i wsio paszła posta. Kapek to podwalina gracza, to z niego dowiadujemy się przeszło 90% informacji o danej postaci oraz poziomu jaki reprezentuje gracz, tutaj niestety dałeś ciała na całej linii frontu od Bałtyku po Morze Czarne. Mogłeś napisać że miałeś gorszy dzień albo brak weny ect: zrobić poprawki, napisać coś od nowa. A tak jedno zdanie "A do historii się nie przyłożyłem" zaważyło na mojej ocenie, zdecydowane NIE.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29


Wróć do Odrzucone KP

cron