Content

Odrzucone KP

Damon Carter

Damon Carter

Postprzez Joker » 26 Lut 2011, o 13:49

Image





1. Nazwa postaci: Damon Carter

2. Rasa: Człowiek

3. Profesja: Żołnierz Republiki ; Młodszy chorąży

4. 2 ABY

5. Usposobienie: Damon to osoba o trudnym do ujednolicenia charakterze. Jest on inteligentnym, dumnym i wyjątkowo pewnym siebie mężczyzną , nierzadko wykazuje się też zarozumiałością. Cechuje go niezwykła ambicja, stara się jednak nie przekraczać wyznaczonych przez siebie granic moralnych. Po za tym to normalny facet obdarzony dużym poczuciem humoru i dystansem do otaczającego go świata.

6. Wygląd: Jack to wysoki, muskularny i dawniej niczym nie wyróżniającym się żołnierz. Ma on śniadą skórę, ciemnobrązowe oczy i włosy tego samego koloru poprzetykane mimo młodego wieku siwizną na skroniach. Jego twarz pokrywają liczne blizny będące pamiątką po jednej z bitew nadające mu drapieżny, wojowniczy wygląd.

Image

7. Umiejętności:

- Posługiwanie się bronią, zarówno blasterową jak i białą
- Walka wręcz ( W czasach Szkoły Podoficerskiej Damon był dobrym shockboxerem)
- Znaczne umiejętności hakerskie
- Pilotaż niewielkich statków
- Zdolność wzbudzania zaufania
- Umiejętności taktyczne


8. Ekwipunek: Pancerz, makrolornetka, wibronóż, cyfronotes, komunikator, granatnik, karabin blasterowy, dwa pistolety blasterowe, granaty.

9. Środki komunikacji:



10. Historia:


Początki

Damon przyszedł na świat dwa lata po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci. Jego rodzicami byli chirurdzy pracujący dla Wojsk Imperium, wychowany jednak został według Republikańskich zasad poszanowania jednostki i szacunku do obcych, jako,że rodzice Damona mimo pracy dla wojska byli zagorzałymi pacyfistami. Dzieciństwo chłopaka było wyzbyte wszelkich zmartwień, jedyne co mu pozostało to cieszyć się życiem. Damon uczęszczał do najlepszych szkół, grał także z powodzeniem w Grav-balla odnosząc niemałe sukcesy. W wieku 19 lat młodzieniec ukończył renomowaną uczelnię i wszystko wskazywało,że pójdzie w ślady rodziców, los jednak chciał inaczej, bowiem Carter od małego chciał wstąpić do wojska na co znaczący wpływ miały niezliczone opowieści wujka Damona który brał udział w Rebelii rozbudzające jego młody umysł. Po wielu kłótniach z rodzicami którzy nie mogli zdzierżyć,że ich syn będzie zabijał i wielu namowom ze strony wujką Ardana, Damon zapisał się do szkoły podoficerskiej dając szansę swoim marzeniom na realizację.

Ay Ay Sir!

Czas w szkole upłynął Jackowi pod znakiem żmudnych treningów fizycznych, wielogodzinnych musztr, ćwiczeń na strzelnicy, symulowanych walk i zakuwania grubych podręczników taktyki, a co najgorsze ciągnął się niemiłosiernie. Bywało ciężko, jednak upór i determinacja w dążeniu do celu a także wsparcie ze strony wujka dały efekty i dzięki wyjątkowym wynikom Damon skończył naukę ze stopniem Sierżanta zostając najlepszym uczniem na swym roku. Nie minęło wiele czasu, gdy Carter postanowił wprowadzić w życie świętą zasadę „nauki poprzez praktykę” i zaciągnął się do najbliższej bitwy. Los od razu pchnął go na głęboką wodę – Oddział młodego sierżanta wysłany został na Karudenę gdzie odbyć się miała wielka bitwa, która przeszła potem do historii jako „Wojna Polarna” ze względu na ekstremalnie niskie temperatury. Podczas bitwy znać o sobie dały takie cechy charakteru Damona jak niezwykła pewność siebie i bezkompromisowość co powodowało,że świeżak szybko zyskiwał uznanie w oczach wysyłając na tamten świat kolejnych przeciwników, niejednokrotnie przejmował także inicjatywę podczas najbardziej dramatycznych chwil. Wydawać by się mogło,że obdarzony talentem i szczęściem Carter wyjdzie z bitwy bez najmniejszego zadrapania, tak się jednak nie stało. Wycofujący się z pola walki oddział Damona padł ofiarą ostrzału artyleryjskiego. Z czterdziestu czterech żołnierzy przeżyło zaledwie dwunastu, sam Jack zaś został ciężko ranny a jego twarz pokiereszowana.

Po kilku tygodniach rehabilitacji, Jack wrócił do dawnej formy, jego twarz od tej pory pokrywały jednak liczne blizny , ale odważne zachowanie sprawiło, że zaczął cieszyć się wśród przełożonych większym szacunkiem i respektem a także awansował na stopień starszego sierżanta oraz otrzymał medal za odwagę. Kolejnych kilka miesięcy Jack spędził na jednej z planet na zewnętrznych rubieżach, gdzie zajmował się rekrutacją do armii wśród miejscowej ludności w czym osiągał dobre wyniki, brał także udział w ochronie konwojów z bronią i żywnością, a także kierował ochroną republikańskich senatorów, kilkukrotnie ratując ich przed przedwczesną śmiercią, wciąż jednak tęskni za bitewnym chaosem i czeka na bitwę swojego życia, jak te z opowiadań wujka Ardana.

Image
Image
Awatar użytkownika
Joker
New One
 
Posty: 44
Rejestracja: 15 Kwi 2010, o 18:19
Miejscowość: Stalowa Wola

Re: Damon Carter

Postprzez Kelan Navarr » 26 Lut 2011, o 15:20

Za robienie niepotrzebnego bajzlu i całokształt - NIE
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Damon Carter

Postprzez David Turoug » 26 Lut 2011, o 23:00

Sam już nie wiem, Joker, co o tych Twoich postaciach sądzić. Dwie karty w przeciągu paru dni, wielokrotnie poprawiane... Pierwsze przygoda (choć przygoda to za dużo powiedziane) dość szybko skończona. Teraz jednak wracasz, a liczba prób/poprawek itp. może świadczyć o tym iż zależy Ci na grze. Ostatecznie jestem skłonny dać tak.

Joker napisał(a):3. Profesja: Żołnierz Republiki ; Podchorąży


Podchorąży to nie jest stopień wojskowy a tytuł. Podchorążym może być zarówno kapral jak i plutonowy. Można powiedzieć, że osoby mające tytuł podchorążego to kadeci (ludzie kandydujący na stopień oficerski). Są to osoby ciągle szkolące się w Akademiach, Wyższych Szkołach itp, a nie żołnierze frontowi...
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Damon Carter

Postprzez Shas » 27 Lut 2011, o 09:22

Podchorąży to nie jest stopień wojskowy a tytuł. Podchorążym może być zarówno kapral jak i plutonowy. Można powiedzieć, że osoby mające tytuł podchorążego to kadeci (ludzie kandydujący na stopień oficerski). Są to osoby ciągle szkolące się w Akademiach, Wyższych Szkołach itp, a nie żołnierze frontowi...

Może on być żołnierzem który został oddelegowany na kurs oficerski, albo był zbyt mało lotny by go awansować w polu albo ktoś chciał go podrasować w prawdziwej kuźni oficerów. Tak czy siak zamiast walki pół gry spędzi w akademii gdzie wredni miszczowie gry przy ( tutaj się oferuję ) pewnej pomocy będą wymyślać coraz to bardziej mordercze umysłowo testy. :twisted:
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: Damon Carter

Postprzez Joker » 27 Lut 2011, o 10:35

3. Profesja: Żołnierz Republiki ; Podchorąży


Mój błąd. Chodziło mi o młodszego chorążego ;) Już poprawione
Image
Awatar użytkownika
Joker
New One
 
Posty: 44
Rejestracja: 15 Kwi 2010, o 18:19
Miejscowość: Stalowa Wola

Re: Damon Carter

Postprzez Luk Seven » 27 Lut 2011, o 13:41

Carter od małego chciał wstąpić do wojska na co znaczący wpływ miały niezliczone opowieści wujka Damona który brał udział w Rebelii


A co na to rodzice Cartera, ktorzy byli w sluzbie Imperium?

niejednokrotnie przejmował także inicjatywę podczas najbardziej dramatycznych chwil.


No tak, bo dowodcy z nerwow potracili glowe...

ale odważne zachowanie sprawiło, że zaczął cieszyć się wśród przełożonych większym szacunkiem i respektem


Respekt to nic innego jak szacunek.

a także kierował ochroną republikańskich senatorów, kilkukrotnie ratując ich przed przedwczesną śmiercią,


Wszechstronnie uzdolniona jest Twoja postac. Ochrona osobista, a walka na polu bitwy to zupelnie inne zagadnienia i na zupelnie inne rzeczy trzeba zwracac uwage, zeby pilnowana przez Ciebie osoba za wczesnie nie zwiedzila tamtego swiata. A dwa czy nie jest on za mlody i czy posiada odpowiednie doswiadczenie, by dowodzic ochrona VIPa?

Jestem na NIE.
Nr GG: 4408680
Postać główna:
Image
Postacie poboczne:
Image
Image
Awatar użytkownika
Luk Seven
New One
 
Posty: 776
Rejestracja: 10 Sty 2009, o 23:19
Miejscowość: Wakefield

Re: Damon Carter

Postprzez Tzim A'Utapau » 27 Lut 2011, o 14:46

Wygląd: Jack to wysoki, muskularny i dawniej niczym nie wyróżniającym się żołnierz.

W końcu Jack czy Damon? "wyróżniającym"?
Ja marudzić nie chcę, bo w tym dziale wypowiadamy się dobrowolnie, ale skoro my czytając każdorazowo KP widzimy te literówki i potknięcia, to autor też mógłby we własnym interesie przeczytać dokładnie to co napisał. Jeśli autor przy kolejnych próbach nie widzi podobnych błędów to źle wróży postom, a jeśli to tylko niedociągnięcia czasowe - źle wróżą współpracy. Przy trzeciej próbie po prostu warto by było się postarać.

Nie wiem, po co był tu zakładany kolejny wątek (chyba, że zostało to skonsultowane z adminami); bo ta KP to w znacznej części kopia poprzedniczki i wystarczyła aktualizacja.

W wieku 19 lat młodzieniec ukończył renomowaną uczelnię i wszystko wskazywało,że pójdzie w ślady rodziców, los jednak chciał inaczej, bowiem Carter od małego chciał wstąpić do wojska na co znaczący wpływ miały niezliczone opowieści wujka Damona który brał udział w Rebelii rozbudzające jego młody umysł.


chciał - chciał, stylistyka niezbyt chce, interpunkcja według własnych zasad.
Po wielu kłótniach z rodzicami którzy nie mogli zdzierżyć,że ich syn będzie zabijał i wielu namowom ze strony wujką Ardana


"wujką"; przecinek przed "którzy"; przed "że" dla odmiany nie powinno go być

i zaciągnął się do najbliższej bitwy.


niezbyt trafy dobór słów
Z czterdziestu czterech żołnierzy przeżyło zaledwie dwunastu, sam Jack zaś został ciężko ranny a jego twarz pokiereszowana.


Znów rozdwojenie jaźni postaci.

Po kilku tygodniach rehabilitacji, Jack wrócił do dawnej formy,


Tutaj "Jack" chyba zaczyna już dominować nad Damonem.

Kolejnych kilka miesięcy Jack spędził na jednej z planet na zewnętrznych rubieżach,


Dosyć. Dla mnie to dowód albo ogromnego roztrzepania, albo faktu że autor nie przeczytał wersji ostatecznej tego, co tu wkleił.

wciąż jednak tęskni za bitewnym chaosem i czeka na bitwę swojego życia, jak te z opowiadań wujka Ardana.


Nie wiem czy bitwą życia Jacka-Damona nie będzie ta w "punkcie nowoprzybyłych" :D

Umiejętności ponownie od myślników, a wśród nich niczym nie uzasadnione w KP wersy:

- Znaczne umiejętności hakerskie

- Zdolność wzbudzania zaufania


Nie przeszkadza mi nawet "ujeżdżanie banth" jeśli widać że to coś do postaci wnosi w dowolny sposób; jest oparte na pomyśle, ma bohatera wzbogacać, wynika z historii lub po prostu jest dodatkiem (w tym ostatnim przypadku jako "dodatek" rozumiem coś dołożonego do dobrej KP choćby z widzimisie). Żadne z wymienionych nie znajduje zastosowania u Damona.

Historia po prostu średnia (z tendencjami w dół), ponownie widzę więcej obrazków niż tekstu, zamiast dorzucać muzykę radziłbym poprawić literówki i interpunkcję.

Tym razem ode mnie zdecydowane NIE.

edit: PS. Rzuciłem okiem na KP wklejoną przez Ciebie 15.04.2010. Najbardziej mnie dziwi, że w porównaniu z tym co napisałeś teraz naprawdę była dużo lepsza.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Damon Carter

Postprzez Peter Covell » 27 Lut 2011, o 15:11

przecinek przed "którzy"; przed "że" dla odmiany nie powinno go być

Z ciekawości i chęci samokształcenia zapytam: dlaczego nie powinno go być przed "że"? ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Damon Carter

Postprzez Kelan Navarr » 27 Lut 2011, o 15:19

Nie wiem czy bitwą życia Jacka-Damona nie będzie ta w "punkcie nowoprzybyłych" :D


Bezcenne :D
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Damon Carter

Postprzez Yarin Lanex » 27 Lut 2011, o 15:36

To ja może bez ogródek i konkretnie:
kolego, to jak piszesz, niestety, nie da Ci możliwości przejścia do gry na MM.
Konsekwentnie, nawet po poprawkach, dostajesz NIE.
Daj sobie na razie spokój, popracuj nad stylem i może znowu spróbuj - ale później.
Tyle ode mnie
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:

ImageImage
Image
__________________________________________________


..najważniejsze jest to, by nigdy nie zawieść samego siebie..
Awatar użytkownika
Yarin Lanex
Gracz
 
Posty: 720
Rejestracja: 2 Lip 2010, o 20:33
Miejscowość: Gdynia

Re: Damon Carter

Postprzez Tzim A'Utapau » 27 Lut 2011, o 15:45

Po wielu kłótniach z rodzicami którzy nie mogli zdzierżyć,że ich syn będzie zabijał


Z ciekawości i chęci samokształcenia zapytam: dlaczego nie powinno go być przed "że"?


Interpunkcja powinna odpowiadać (mniej więcej) poprawnemu czytaniu na głos tekstu.

W tym konkretnym zdaniu przed "którzy" przecinek to naturalna półpauza (czy tam ćwierć albo i cała, nie wiem bo sam mówić po polsku nie umiem w ogóle), w każdym razie miejsce na wzięcie oddechu.
Przecinkami oddzielamy wtrącenia: "którzy nie mogli zdzierżyć" to nie jest zdanie wtrącone, tylko fragment drugiej części zdania zaczynającego się od "którzy" właśnie ("którzy nie mogli zdzierżyć że ich syn będzie zabijał"). Najbardziej miesza bezokolicznik. Przecinek przed "że" można na upartego wstawić i to (chyba) nawet nie będzie błąd, ale nie powinno go tam być na moje oko. Jakkolwiek sam mam częsty z tym problem jak piszę, bo przed tego typu łączniki (ale, że, bo etc) wstawia się je niemal z automatu. Trudniej jest unikać nagromadzeń przecinków niż ich braku i dopiero pełny ogląd zdania może nas odpowiednio nakierować ;)
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Damon Carter

Postprzez Jack Welles » 9 Cze 2011, o 21:33

Brak akceptacji i ruchu w wątku - zamykam i przenoszę.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn


Wróć do Odrzucone KP

cron