Content

Odrzucone KP

Niron

Niron

Postprzez Niron » 7 Maj 2011, o 12:43

Imię: Niron
Nazwisko: (Nieznane)
Rasa: Człowiek
Profesja: Sprzątacz
Usposobienie: Niron jest bardzo małomówny, odzywa się wtedy kiedy trzeba i tylko wtedy. Dąży tylko do zdobycia siły i do niczego innego. Jest niesamowicie wredny i bezlitosny. Może spokojnie przyglądać się czyjejś śmierci i tak by się tym nie przejął.
Data urodzenia: 7 ABY
Wygląd: Image
Umiejętności:
-Świetnie walczy wręcz,
-zwinny,
-szybka analiza i logika.
-wrażliwy na moc.
Ekwipunek:
-Ostry nóż,
-cyfronotes,
-kastety,
-trochę prowiantu i wody,
-plecak w którym trzyma ekwipunek.
Historia:
Jason (czyt.Dżejson),trzynastoletni chłopak zamieszkujący planetę zwaną "Tatooine" , był bardzo miłym i uczynnym chłopcem, zawsze pomagał wszystkim w potrzebie i nie oczekiwał niczego w zamian. Miał też młodszego brata z którym miał bardzo dobre kontakty. Pewnego dnia bracia wybrali się na przechadzkę po pustyni, mimo zakazów ich rodziców, twierdzili że jest niebezpiecznie, ale chłopcy mieli to gdzieś. Pustynia była jednak wyjątkowo groźnym miejscem, a to za sprawą ludzi pustyni, którzy atakowali każdą obcą istotę, jaką napotkają.Chłopcy doszli do wniosku, że się zgubili i jeśli nie znajdą pomocy, to niedługo zginą z wyczerpania. Po chwili usłyszeli jakieś dziwne głosy,byli przerażeni. Jason zauważył sylwetki jakichś istot na horyzoncie, wydawałoby się jakby biegły w ich stronę. Dzieci zaczęły uciekać, woleli się nie przekonywać kim tak naprawdę są tamci ludzie.W pewnym momencie trafili do ślepego zaułka, a goniące ich osoby już ich dogoniły, okazało się że są to Tuskeni(Ludzie pustyni), porwali chłopców do swojej wioski a następnie torturowali ich. Z pomocą przybył im tajemniczy człowiek, będący najpewniej Jedi, a to dlatego że posiadał miecz świetlny koloru niebieskiego(przeważnie używany przez Jedi) . Facet szybko odwrócił uwagę najeźdźców i dzięki temu bracia mieli szansę na ucieczkę i wykorzystali ją. Niestety przeciwnicy rycerza mieli przewagę liczebną i szybko rozprawili się z wybawicielem małych mieszkańców Tatooine.Dzieciaki jednak nie zaleźli drogi do domu i przez wiele dni błąkali się po pustyni, co jakiś czas udało im się znaleźć jakąś opuszczoną osadę w której znajdowało się jedzenie, to pozwoliło im przeżyć. Postanowili się rozdzielić i za jakiś czas spotkać się w tym samym miejscu w którym odeszli. Dziewięcioletni brat Jason'a - Tom, znalazł jakiś dziwny statek kosmiczny a w okół niego ludzi, była to ich nadzieja.Tom postanowił wkraść się na statek i zobaczyć co nie co, aczkolwiek nie zdążył z niego wyjść, ponieważ odleciał. Okazało się że ten pojazd należał do Jedi, którzy odkryli że Tom jest wrażliwy na moc. Postanowili go wyszkolić i zrobić z niego rycerza Jedi. Młodzieniec znalazł mistrza, dużo trenował, ogólnie bardzo dobrze mu się powodziło.Starszy z rodzeństwa niestety nie miał tyle szczęścia, co prawda znalazł dom w którym się wychowywał ale jego rodziców już tam nie było, być może zostali porwani przez pustynny lud, a być może wyruszyli na poszukiwania dzielnej dwójki? Na razie wiadomo było tyle że Jason jest zdany na siebie. Postanowił wziąć co najważniejsze i wydostać się z tej planety, miał już dość tego miejsca. Wziął ze sobą najbardziej potrzebne mu rzeczy i zabrał statek kosmiczny ojca, kompletnie nie wiedział jak nim latać, ale w tej chwili dla niego liczyło się tylko wydostanie się stąd. Jakimś cudem wylądował na planecie Coruscant, postanowił póki co zatrzymać się na niej. Od tamtej pory minęło 6 lat. Przez te wszystkie lata charakter Jason'a wyjątkowo się zmienił, stał się wredny, bezlitosny i wyjątkowo małomówny.Chłopak też postanowił przybrać imię "Niron".

Moja zdolność pisania(chodzi mi o jakość tego co piszę, stylistyka itd...) nie jest na najwyższym poziomie, ale liczę że na tym forum rozwinę tę umiejętność.
Niron
 

Re: Niron

Postprzez Rewixt Otrrasnir » 7 Maj 2011, o 12:59

No dobra , mimo że jestem nowy, ocenię.

Po pierwsze. Wygląd MUSI, podkreślam, MUSI być opisany. Sam obrazek nie wystarczy. Możesz go zostawić, ale zmniejsz trochę rozdzielczość.
Po drugie. Usposobienie jest za krótkie, przydałoby się je rozwinąć.
No, to teraz historia. Jest za krótka, o wiele za krótka. Jedi nie porywają dzieci w taki sposób. I skąd Jason niby wiedział, co się stało z bratem?
Nieruszony statek kosmiczny w opuszczonym domu rodziców? Hmm, Jawowie albo Tuskeni nie wypuściliby czegoś takiego z rąk. Nie wiedząc jak latać, odleciał na Coruscant? No, to chyba musiał być baaardzo utalentowany.
Używaj entera, nie odpadną ci od tego palce. Wielokrotnie zapominasz o spacjach po przecinku, albo wstawiasz spację przed i po. Póki co, jestem niestety, z bólem serca, na nie
Image
GG: 13827349
Awatar użytkownika
Rewixt Otrrasnir
Gracz
 
Posty: 271
Rejestracja: 21 Lut 2011, o 22:13

Re: Niron

Postprzez Kelan Navarr » 7 Maj 2011, o 15:18

Zastanawiam się, czy to "99" w mailu to rok urodzenia. Jeśli tak - wybacz i przejdź do ostatniej linijki (oznaczam ją drukowanymi literami, żebyś nie zagłębiał się w całą resztę)

Rewixt zrobił Ci swoim postem trochę krzywdę, pisząc "póki co" i jednoznacznie dając jakąś nadzieję. Skąd "Jason wiedział co się stało z bratem" jest akurat najmniejszym problemem tej karty, podobnie zresztą jak używanie entera, czy brak opisu wyglądu. Mgławica to miejsce gdzie ważne są dwie rzeczy: wyobraźnia i umiejętność przelewania myśli na klawiaturę. Niestety w Twoim przypadku obie one kuleją i naprawdę nie widzę tu wielkiego pola manewru na nagłą poprawę. Historia napisana chaotycznie, usypiająco i nielogicznie. Do składni i innych błędów przyczepiał się nie będę, bo mamy tu od tego odpowiednich ludzi (prawda Tau? :twisted: ), a skupię się jedynie na wskazaniu Ci kilku absurdów w tym co napisałeś.

Jason (czyt.Dżejson)

To akurat nie wytknięcie błędu, bo faktycznie czyta się Dżejson, ale historię zacząłeś dość mocnym uderzeniem, niejako uprzedzając to co ma nadejść.
Pewnego dnia bracia wybrali się na przechadzkę po pustyni

Kto przy zdrowych zmysłach SPACERUJE po pustyni?
Chłopcy doszli do wniosku, że się zgubili

Nie, żeby zostawili po sobie ślady. Można by przypuszczać, że mogli w takim razie "przechadzać się" bo jakimś kanionie gdzie ze względu na podłoże byłoby to jakoś uzasadnione, ale przeczysz sobie w kolejnym zdaniu:
Jason zauważył sylwetki jakichś istot na horyzoncie, wydawałoby się jakby biegły w ich stronę. W pewnym momencie trafili do ślepego zaułka, a goniące ich osoby już ich dogoniły

Tuskeni musieli w takim układzie nieźle zap... szybko się poruszać. "Horyzont" jest miejscem dość odległym i z dna kanionu raczej się go nie uświadczy.

Bardzo przypadła mi do gustu przewrotność fragmentu o Jedi:
Z pomocą przybył im tajemniczy człowiek, będący najpewniej Jedi
przeciwnicy rycerza mieli przewagę liczebną i szybko rozprawili się z wybawicielem małych mieszkańców Tatooine

Parafrazując cytat z pewnego polskiego filmu "to jakaś popierdółka a nie jedi". Jedi potrafili wygrywać bitwy, a ludzi pustyni wyrzynali niczym bydło (odnosząc się do epizodu II).

Późniejsze fragmenty wprawiały mnie w coraz większe zdumienie. Statek jedi, którzy wykryli moc, opuszczona chata rodziców (może też poszli pospacerować po pustyni? - taka forma rodzinnej rozrywki) statek kosmiczny ojca pilotowany bez jakiejkolwiek wiedzy, którym bohater jest w stanie 1. wzbić się w powietrze, 2. przelecieć pół galaktyki 3. wylądować. Gdyby trafił na budowaną w sekrecie przez imperium MechGodzillę mającą unicestwić sojusz raz na zawsze naprawdę bym się nie zdziwił. Przepraszam, ale nie ogarniam tej historii i pal sześć sposób w jaki jest napisana, bo jak już wspomniałem na początku - to akurat najmniejszy problem. Gdybyś miał pomysł, ale wykonanie by kulało - coś bylibyśmy w stanie wykombinować. Jednak w sytuacji, którą mamy - przykro mi, ale żadne poprawki nie zmienią tego tekstu. NIE

JEŚLI URODZIŁEŚ SIĘ W ROKU '99, KONTYNUUJ CZYTANIE TUTAJ:
Przykro nam niezmiernie, ale wysokie wymagania jakie stawiamy nowoprzybyłym nie pozwalają mi na akceptację powyższej karty. Wierzę, że z biegiem czasu pod wpływem chłoniętej literatury, Twoje umiejętności ulegną znaczącej poprawie, a pomysłowość mile nas zaskoczy. Zapraszamy w przyszłości, natomiast teraz dziękujemy, że chciało Ci się poświęcić czas na napisanie tej karty.

Za wszelkie błędy przepraszam - pisałem gotując obiad, biegając do sklepu na życzenie mojej lepszej połówki, więc tu i ówdzie mógł się wkraść lekki chaos
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Niron

Postprzez Peter Covell » 7 Maj 2011, o 20:32

Mi się podoba fragment ze ślepym zaułkiem na pustyni. Nie do końca sobie to wyobrażam, ale musi być fajne :D
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Niron

Postprzez Lasha Retta » 7 Maj 2011, o 20:48

Niron jest bardzo małomówny, odzywa się wtedy kiedy trzeba i tylko wtedy.

Można to też zapisac tak: odzywa się <=> kiedy trzeba.

Zboczenie matematyczne XD

Generalnie to jestem na nie. Kelan się dostatecznie "naprodukował". Nie będę kopać leżącego wytykaniem błędów. Najbardziej razi mnie niespójność i naiwność historii postaci.

Pozdrawiam

Lasha
Parva scintilla magnum saepe excitat incendium.
Mała iskra często wywołuje wielki pożar.
GyGy: 5750522
Postać główna
Image
Postaci poboczne
Image
Image

Image
Awatar użytkownika
Lasha Retta
New One
 
Posty: 217
Rejestracja: 7 Gru 2009, o 22:55
Miejscowość: Maastricht

Re: Niron

Postprzez Tzim A'Utapau » 9 Maj 2011, o 23:06

JEŚLI URODZIŁEŚ SIĘ W ROKU '99, KONTYNUUJ CZYTANIE TUTAJ:


Kelan napisał paragrafówkę - interaktywny komentarz do KP :shock:

A ja bym dał autorowi szansę, bo mnie serio urzekła samokrytyka:

Moja zdolność pisania(chodzi mi o jakość tego co piszę, stylistyka itd...) nie jest na najwyższym poziomie, ale liczę że na tym forum rozwinę tę umiejętność.


napisał "tę" i za sam takowy fakt proponowałbym drugą próbę napisania KP. W samym zapisie nie jest tragicznie, choć bynajmniej nie jest też dobrze. Wnioskuję też młody wiek twórcy. Bardziej razi chyba jednak właśnie, jak to ujęła Lasha, naiwność. Czy dałoby się coś z tego zrobić najłatwiej byłoby sprawdzić następująco: niech autor spróbuje napisać KP od nowa (niekoniecznie zmieniając dane personalne bohatera), przy czym historia postaci na dobry początek mogłaby być prosta jak konstrukcja cepa. Coś naprawdę klasycznego, najlepiej wzorowanego na prostej historii znanego bohatera filmowego lub książkowego (niekoniecznie Star Wars). Jeśli udałoby się coś takiego zaadoptować, to i w grze sobie autor poradzi. Bez traum, bez pustyń, bez stylizowania postaci na "jestem młody i cyniczny". Handlarz, domorosły pilot, student bez grosza - jakiś cywil ruszający w świat po przygodę byłby moim zdaniem ok i faktycznie dawał szansę poćwiczenia pisania. Potem dopiero można by myśleć o stylistyce i całej reszcie. Wcześniej to się mija z celem.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Niron

Postprzez Peter Covell » 9 Maj 2011, o 23:59

No i bomba - jak autor KP będzie chciał, może napisać nową Kartę - jeśli tym razem historia nie będzie tak naiwna, zobaczymy - może dostanie szansę ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Niron

Postprzez Jack Welles » 17 Maj 2011, o 15:02

Ruchu w temacie nie widzę, a i karta nie ma raczej szans na akceptację, więc zamykam i przenoszę do wiadomego działu.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn


Wróć do Odrzucone KP

cron