Content

Odrzucone KP

Rafichi Malo

Rafichi Malo

Postprzez Rafichi » 14 Cze 2011, o 22:16

1. Nazwa postaci: Rafichi Malo

2. Rasa: Zabrak

3. Profesja: Łowca Nagród

4. Data urodzenia: 4AB


5. Usposobienie:
Rafichi po zabiciu ojca stał się łowcą nagród nie posiadającym skrupułów. Oprócz tego wykazuje się nie małą inteligencją. Jest bardzo pewny siebie i dla Niego nie ma rzeczy z którymi by sobie nie poradził. Traktuje inne rasy z wyższością i przeważnie myśli tylko o sobie.

6. Wygląd: Image
W oczy rzuca się brak lewej ręki, która została zastąpiona sztuczną z zamontowanym blasterem. Oprócz tego zawsze nosi na sobie długą białą szatę.

7. Umiejętności: Rafichi dzięki latom treningów perfekcyjnie opanował posługiwanie się blasterem, który ma zamontowany w swej sztucznej ręce. Umie również prowadzić statek i jest dosyć zwinny.

8. Ekwipunek:
- Blaster zamontowany w lewej ręce
- Wibroostrze
- Długa biała szata


9. Środki transportu: Niewielki statek, ukradziony z rodzimej planety.

10. Rafichi Malo urodził jako syn Iridońskiego przestępcy, który specjalizował się w handlu niewolnikami. Jego ojciec zawsze zabierał go do swojej pracy, ponieważ bardzo mu na nim "zależało" i chciał by miał taką przyszłość jak Jego ojciec. Z racji tego Rafichi miał styczność z przeróżnymi osobami. Osobiście je nadzorował, bo od dzieciństwa uczony był posługiwania się blasterem i sztuk walki.
Pewnego dnia ojciec, jak miał w zwyczaju zabierał go na trening na wulkanie, który był umiejscowiony niedaleko Jego domu. Podczas "ćwiczenia równowagi" czym jego ojciec nazywał chodzenie po skraju krateru wulkanu. Rafichi potknął się i upadał, tak nieszczęśliwie, że jego lewa ręka wpadła do lawy, ponieważ jej poziom w tym wulkanie był bardzo wysoko stracił ją. Ojciec Rafichiego nie mógł nie "wykorzystać" tego faktu i zamontował Rafichiemu w miejsce straconej ręki sztuczną ze zmontowanym w niej blasterem. Oprócz tego Jego życie przebiegało bez przeszkód, aż do pewnego momentu...
Pewnego razu do jego ojca jako "niewolnik" trafił pewien człowiek. Przywołał chłopca do siebie, krótko porozmawiał i słowami "Czuję w Tobie tkwiący gniew. Daj mu upust!" i przeleciał ręką przed twarzą chłopca. Rafichi wbrew swojej woli wkroczył do kantyny podszedł do ojca przyłożył mu blaster w sztucznej ręce i strzelił. Wszyscy nie wierzyli swoim oczom, ale oni również po krótkiej chwili ponieśli śmierć z rąk chłopca. Następnie doszło do Niego co zrobił. Wziął ze sobą wibroostrze, cyfronotes oraz statek i świadomy, że jego pobyt tutaj już nie będzie miły odleciał. Przedtem jednak wrócił do miejsca gdzie spotkał dziwnego człowieka, po nim jednak śladu nie było.
Wyruszył oby dalej od macierzystej planety, tylko tankował, oprócz czego nie ruszał się ze statku. Trenował na Nim przez 8 lat, aż pewnego razu podczas tankowania zauważył cyfrową listę poszukiwanych istot, przywdział długą białą szatę dla niepoznaki i stał się łowcą nagród...
Rafichi
 

Re: Rafichi Malo

Postprzez Luk Seven » 15 Cze 2011, o 01:14

Jeśli cała historia mieści mi się na ekranie notebooka, to znaczy że jest o wiele, wiele za krótka.

A w ramach odstresowania się po pracy:

Z racji tego Rafichi miał styczność z przeróżnymi osobami. Osobiście je nadzorował, bo od dzieciństwa uczony był posługiwania się blasterem i sztuk walki.


Czyli kogo? Sąsiadów nadzorował?

W sumie to nawet nie wiem na jakiej planecie urodziła się Twoja postać, więc nie mam co wytykać błędów reszty tekstu, bo bym musiał zacytować go cały.
Jestem na nie.
Nr GG: 4408680
Postać główna:
Image
Postacie poboczne:
Image
Image
Awatar użytkownika
Luk Seven
New One
 
Posty: 776
Rejestracja: 10 Sty 2009, o 23:19
Miejscowość: Wakefield

Re: Rafichi Malo

Postprzez Tzim A'Utapau » 15 Cze 2011, o 09:59

Rafichi po zabiciu ojca stał się łowcą nagród nie posiadającym skrupułów.


Rafichi, po zabiciu ojca, stał się łowcą nagród nieposiadającym skrupułów.

Trzy błędy w pierwszym zdaniu. A dalej podobnie. Nie wiem też, dlaczego zaimki osobowe piszesz wielki literami (Nim, Jego).

Ode mnie NIE. Jak zauważył Luk, KP za krótka. Obrazek nie nadrabia treści. Do tego niestety fabularnie naiwna. Radziłbym napisać całość raz jeszcze, od nowa, choć ogólny koncept postaci można zachować.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Rafichi Malo

Postprzez Kamuro Rushi » 15 Cze 2011, o 16:26

Tak samo jak wszyscy zwracają uwagę, historia jest o wiele za krótka.
Ponad to, odnoszę wrażenie, że pisana była tak "na siłę". Da się to wyczuć w miarę czytania. Unikasz dokładniejszych opisów, określasz wszystko bardzo ogólnikowo. To nie jest dobre, bo za małe pojęcie jest na temat zachowań postaci.
No i, pozwolę sobie zauważyć, że gdyby jego ręka zanurzyła się w wulkanie, to ogniem zajęłoby się całe ciało. Postać zostałaby oszpecona, w najlepszym wypadku kończąc jak Vader. No, chyba że tata akurat miał w ręce gaśnicę, w co wątpię.
Poza tym, jakoś nie widzę Sitha/Mrocznego Jedi w roli niewolnika, który każe chłopcu zabić ojca. Ot, takie mało to jakieś wyrafinowane, ani też nie posiada większego sensu. Choć tego raczej nie powinienem się przyczepiać, bo różni są Sithowie w sumie.

Nie próbuj poprawiać po 50 razy błędów, bo to nie przyniesie większych efektów - wiem z własnego doświadczenia. Lepiej usiądź w wolnym czasie, gdy nie gonią Cię żadne terminy, puść sobie klimatyczną muzykę (ale po cichu) i zacznij zadawać sobie pytania typu:
- Jakie postać miała dzieciństwo?
- Gdzie się urodziła?
- Kto ją wychował?
- Spotkała w swoim życiu jakieś ważne postaci? Ktoś stał się jej bliski?
etc etc.
Osobiście, zawsze patrzyłem na historię jako na taki lepiej rozbudowany profil psychologiczny :P
Image

GG: 10185580
Jak czujesz nieodpartą chęć postawienia komuś piwa, lub też gdy pewnego słonecznego ranka odkryjesz, że jesteś seksowną brunetką z dużym biustem - napisz.
Awatar użytkownika
Kamuro Rushi
Gracz
 
Posty: 444
Rejestracja: 12 Cze 2011, o 13:16


Wróć do Odrzucone KP

cron