Content

Odrzucone KP

[Wpis] Merklon Ny'arah

[Wpis] Merklon Ny'arah

Postprzez Merklon Ny'arah » 1 Lip 2011, o 09:19

Imię: Merklon Ny'arah

Rasa: Człowiek

Pochodzenie: Courusaint

Profesja: Grajek(specjalizacja: Quetarra)

Data urodzenia: 8ABY

Usposobienie: Przyjazny, miły muzyk nie przepadający za konfliktami zbrojnymi, jednakże jest realistą. Gdyby przyszło mu uczestniczyć w wojnie najprawdopodobniej by próbował pertraktować. Zwykle stara się wspomóc innych, oczywiście jeśli może. Niełatwo go wyprowadzić z równowagi, aczkolwiek jeśli komukolwiek się to uda będzie długo chował urazę.

Wygląd: Młody, brązowowłosy człowiek o karnacji celtyckiej. Jest średniego wzrostu. Zwykle chodzi ubrany w spodnie koloru siwego i białą koszulę. Dla ostrożności, ma przy sobie swój pistolet. Czasem nosi ze sobą instrument, na którym gra.

Umiejętniści:
Mocny łeb- Merklon potrafi dość sporo wypić
Grajek- Ny'arah opanował dość dobrze grę na Quetarrze
Sokole oko - świetnie celuje

Ekwipunek:
quetarra
ubranie
pistolet blasterowy Merr-Sonn 44
20 kredytów

Środek transportu: Brak

Wady:
Beztalencie:gotowanie - Merklon nie potrafi gotować.

Historia:
Zarys ogólny:
Merklon jest synem jednego z piechurów rebelii. Wychowano go według ideologii starej republiki. W wieku 4 lat jeden z jego bogatszych krewnych podarował mu Quetarrę. Chętnie pobierał potem u niego nauki gry na tymże instrumencie. Gdy miał już 10 lat ojciec, by umiał się ochronić przed rzezimieszkami z dolnego miasta, kupił mu pistolet blasterowy, z którego zaczął uczyć go strzelać. Roku 26ABY Dexter Jettster zaczął poszukiwać grajków do swojego baru. Merklon miał takie szczęście, że został przyjęty.

Dzień, w którym dostał pracę:
-Synu masz już 18 lat. Czas abyś znalazł pracę.
-Umiem tylko strzelać z pistoletu i grać na instrumencie.
-Twój talent można wykorzystać, podobno jeden z barmanów szuka muzyków do swojego lokalu. I to nie jest byle jaki bar - to Dex's Dinner. Masz tu kilka kredytów na Robo-taxi.
-Dziękuję- odpowiedział, po czym wziął instrument i pistolet, a następnie wyszedł z domu i złapał taksówkę. Po jakichś 5 minutach był już w barze. Usiadł przy ladzie, po czym podszedł doń pewien Besalisk.
-Co podać.
-Nic, dziękuję. Właściwie jestem tu w sprawie pracy. Czy mogę zobaczyć się z panem Dexterem?
-To ja jestem Dexter. Czy mógłby pan pójść ze mną na zaplecze?
-Oczywiście. - Młody muzyk poszedł za właścicielem. Gdy tylko weszli usiedli na krzesłach, po czym Dexter zaczął zadawać pytania.
-Jak ci na imię?
-Nazywam się Merklon Ny'arah.
-Na jakim instrumencie grasz?
-Gram na Quetarrze.
-A jak długo na nim grasz?
-To już będzie 14 lat.
-Mógłbyś mi zaprezentować? - Merklon jakby tylko czekał na to pytanie. Wziął swój instrument, po czym zaczął grać jedną z bardziej skocznych melodii, które znał. Dex wydawał się być zadowolony.
-Dobrze teraz ostatnie pytanie: gdybyś miał zaciągnąć się do wojska, a armia republiki by naprawdę kiepsko płaciła, zaciągnął się do wojska imperium?
-Oczywiście, że nie. Mój ojciec był żołnierzem rebelii, więc nie chciałbym przez pieniądze go zawieść i zdradzić republikę.
-Ha! Lubię takich ludzi. Może zbytnio dramatyzujesz, lecz widać że jesteś przychylny republice. Masz tę robotę. Proszę oto 20 kredytów zaliczki.
-Dziękuję-powiedział, po czym wziął kredyty.
-Zaczynasz od jutra.
Merklon rzucił wychodząc "Do widzenia" po czym wrócił taksówką do domu.
Merklon Ny'arah
 

Re: [Wpis] Merklon Ny'arah

Postprzez Tzim A'Utapau » 1 Lip 2011, o 10:55

Głos na NIE.

Nie szukam daleko, jedna z ostatnio przyjętych KP o podobnej objętości:
viewtopic.php?f=132&t=1154

Niech autor przeczyta tę, później swoją, następnie znów tę pod linkiem i na koniec jeszcze raz swoją. Kiedy dostrzeże wszystkie różnice w jakości, będzie mógł stworzyć coś od nowa, tym razem lepiej.

Pochodzenie: Courusaint


croissant?

Grajek(specjalizacja: Quetarra)


spacja

Przyjazny, miły muzyk nie przepadający za konfliktami zbrojnymi, jednakże jest realistą.


Jednakże? To muzyk nie może być realistą? Drugie zdanie po przecinku nie ma sensu.

Niełatwo go wyprowadzić z równowagi, aczkolwiek jeśli komukolwiek się to uda będzie długo chował urazę.


Urazę będzie chował ktokolwiek czy bohater? Bo podmiot wskazuje na tego pierwszego.

Młody, brązowowłosy człowiek o karnacji celtyckiej.


Pomijając, że takie stwierdzenie w SW nic nie mówi (no bo Celtów w tym świecie nie ma), karnacja celtycka to rzecz poza moim wyobrażeniem. Ten rodek był bardzo różnorodny pod względem cech zewnętrznych, Cezar o tym pisał ;) Z czystej ciekawości mnie zastanawia, czy takie sformułowanie dotyczy Belgów, Akwitańczyków czy kogo tam jeszcze i co to właściwie oznacza.

Dla ostrożności, ma przy sobie swój pistolet. Czasem nosi ze sobą instrument, na którym gra.


Z czterech zdań w opisie wyglądu dwa mówią o tym, co ze sobą nosi.

Wychowano go według ideologii starej republiki.


A urodził się 8 ABY.

Doradzam brak pośpiechu i dorzucenie trzykrotnie więcej treści.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: [Wpis] Merklon Ny'arah

Postprzez Nikh » 1 Lip 2011, o 10:59

jakoś ubogo tak, admin na jednym z pbfów napisał: nie grasz kotletem, opisz charakter postaci i jej wygląd. Każdy jest inny. Cechy też tak ubogo, lepiej by było jak byś opisał je zdaniami a nie wymieniać po myślniku.

Poza tym historia jest bardzo uboga. Nie chodzi tu o długość ale o jakość.
Image

"Ludzie mówią że jestem złym człowiekiem, ale to nieprawda. Ja mam serce małego chłopca... W słoiku na biurku..."
Awatar użytkownika
Nikh
Gracz
 
Posty: 605
Rejestracja: 8 Gru 2009, o 22:42

Re: [Wpis] Merklon Ny'arah

Postprzez Peter Covell » 1 Lip 2011, o 11:26

Jak zwykle Tau mnie wyprzedził i właściwie nie mam na co zwracać uwagi. Doceń jednak wszystko, co on tam skrupulatnie napisał, bo jeśli o korektę chodzi, nie znajdziesz na Mgławicy chyba nikogo bardziej kompetentnego.
Dobra, teraz parę słów ode mnie na temat KP - widać w Tobie potencjał, bo pomimo błędów językowych, całość da się czytać. W takim wypadku słabe wykonanie KP można uzasadnić na dwa sposoby:
a) w swoim życiu za wiele na serio jeszcze nie pisałeś i brak Ci doświadczenia. Jeśli rok w Twoim adresie e-mail jest Twoim rokiem urodzenia - gratuluję - jeśli będziesz ćwiczył, wyrośnie z Ciebie całkiem niezły autor.
b) zupełnie sobie olałeś sprawę w myśl zasady "to tylko Karta Postaci, zawsze jest formalnością, na serio popiszę w questach". Jeśli właśnie tak to wyglądało... cóż... zapraszamy do konkurencji, tam nie dbają o wysoki poziom ;)
Sama historia zapisana w formie dialogu bardzo zniechęca. Przy takiej ilości tekstu, opisu jest tam tyle, co nic. Nie chciałeś się rozpisywać na temat życia Twojego bohatera, bo było nudne? Ok, śmiało można było rozwinąć opis rozmowy kwalifikacyjnej, która w obecnej formie wygląda naiwnie i sztucznie.
-Jak ci na imię?
-Nazywam się Merklon Ny'arah.
-Na jakim instrumencie grasz?
-Gram na Quetarrze.
-A jak długo na nim grasz?
-To już będzie 14 lat.

Kto ty jesteś? Polak mały. Jaki znak twój...? Właśnie z tym mi się to kojarzy. Powiedz mi czy kiedykolwiek w życiu przeprowadziłeś taką rozmowę? Fajnie, że gościu odpowiada pełnymi zdaniami ("gram na quetarze"), ale mimo wszystko brzmi to nienaturalnie. Chciałeś opisać szybką wymianę krótkich pytań i odpowiedzi - można było zostawić nawet w tej formie, pod warunkiem, że reszta opisu miałaby... opis... Hmm... Ciekawe - opis miałby opis, co nie? Dokładnie opisując świat przedstawiony, uczucia Twojego bohatera, wrażenie jakie wywarła na nim knajpa, czym poplamiony był fartuch Dex'a etc, etc, nadałbyś tej rozmowie charakteru szybkiego "przesłuchania", czytelnik czułby, że pytania padają jedno za drugim - sprawiłaby to różnica między spokojnym, długim opisem, a krótko-zdaniowym dialogiem.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: [Wpis] Merklon Ny'arah

Postprzez Merklon Ny'arah » 1 Lip 2011, o 12:44

Innymi słowy postać mi nie wyszła. Po prostu zbytnio się spieszyłem. Dajcie radę - poprawić tą postać, czy lepiej zrobić nową?

Edit: Nieistotne - temat do odrzuconych.
Merklon Ny'arah
 

Re: [Wpis] Merklon Ny'arah

Postprzez Avien Matiias » 1 Lip 2011, o 13:57

Nie...
Postać Główna:
Image
Postaci Poboczne:
Image
Image

Violence isn't the answer, Violence is the question. The answer is YES
Awatar użytkownika
Avien Matiias
New One
 
Posty: 830
Rejestracja: 30 Cze 2009, o 22:53

Re: [Wpis] Merklon Ny'arah

Postprzez Fenn Mereel » 1 Lip 2011, o 19:42

Jeżeli pododba ci się rys tej postaci to rozwiń ją tylko i będzie dobrze.
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: [Wpis] Merklon Ny'arah

Postprzez Merklon Ny'arah » 1 Lip 2011, o 19:53

Nie, mam już prawie gotową lepszą postać
Merklon Ny'arah
 

Re: [Wpis] Merklon Ny'arah

Postprzez Fenn Mereel » 1 Lip 2011, o 22:08

Jak sobie życzysz. Wszystko w twoich rękach. :)
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: [Wpis] Merklon Ny'arah

Postprzez Peter Covell » 1 Lip 2011, o 22:30

Innymi słowy postać mi nie wyszła.

Nie wyszła KP, a nie postać - to dwie różne sprawy ;) W Twoim wypadku do postaci wiele się nie można doczepić - głównie dlatego, że w KP nie ma prawie żadnych informacji o niej ;) Tworząc nową rozpisz się nieco bardziej, w historii zamiast samych dialogów daj opisy i powinno być dobrze.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: [Wpis] Merklon Ny'arah

Postprzez Merklon Ny'arah » 2 Lip 2011, o 16:22

Zrobiłem już nową postać. Nadal czekam na odrzucenie tej KP
Merklon Ny'arah
 

Re: [Wpis] Merklon Ny'arah

Postprzez David Turoug » 2 Lip 2011, o 18:14

Merklon Ny'arah napisał(a):Zrobiłem już nową postać. Nadal czekam na odrzucenie tej KP


Ta KP została już odrzucona, a została w tym dziale tylko dlatego, że jest świeża i być może ktoś chciałby dodać jeszcze jakieś uwagi czy zastrzeżenia. Poza tym Naczelny Admin jasno zadeklarował iż oczekuje na nową KP.

Peter Covell napisał(a):Tworząc nową rozpisz się nieco bardziej, w historii zamiast samych dialogów daj opisy i powinno być dobrze.


Jeżeli masz już napisaną kartę postaci, to załóż nowy temat, a ten zostanie przeniesiony do odpowiedniego działu ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25


Wróć do Odrzucone KP