Content

Odrzucone KP

[Wpis] Michael Jennsen

[Wpis] Michael Jennsen

Postprzez Michael Jennsen » 10 Paź 2011, o 00:02

1. Nazwa postaci: Michael Jennsen

2. Gatunek: Człowiek

3. Profesja: Awanturnik

4. Data urodzenia: 4 BBY

5. Usposobienie: Przez dosyć krótki czas bycia oficerem na statkach Imperium, zaszedł nie którym członkom władzy za skórę. Chłopak ten będący osobą impulsywna stara się być opanowany. Jako osoba stosunkowo towarzyska nie pogardzi miłą rozmową tudzież dyskusją przy czymś mocniejszym. Jest uczciwy i rzetelny, czego nie można powiedzieć większości typów, pałętających się po tym padole.

6. Wygląd: Wysoki jak na ludzkie standardy jego wzrost wynosił bowiem metr dziewięćdziesiąt pięć, silny aczkolwiek niepozornie wyglądający chłopak. Włosy koloru ciemny-brąz dodawały mu uroku. Blizna na twarzy dodawała mu brutalności. Jest to pozostałość po ranie, którą nabył podczas abordażu. Oczy miał koloru niebieskiego. Nosił skórzany brązowy płaszcz, czarną koszule i długie spodnie, na swą makówkę zakładał zaś czarny kapelusz. Krótki zarost dodawał mu respektu, lekko opalony jakby muśnięty słońcem.

7. Umiejętności: Potrafi odnaleźć się w beznadziejnych sytuacjach. Co tu dużo mówić świetny strzelec szukający intrygujących przygód . Zna się trochę na mechanice lecz nie dałby rady wymienić uszkodzonego hipernapędu. Pilotem jest on średnim jego umiejętności pozwalają mu zwiać gdy jest zbyt gorąco. Lubi też pić lecz to może winna być jego wada gdyby nie to że jak już padnie to nie ma kaca.
8. Ekwipunek:
Karabin blasterowy E-11
Około 4.500 kredytów
Cyfronotes
Fałszywe holodokumenty

9. Środki komunikacji:
Mąż ów stracił swój ostatni statek podczas grania w pazaka, aktualnie podróżuje tym co mu się uda zorganizować tudzież załapać się do załogi.

10. Historia: Michael urodził się na Kuat w porządnej rodzinie . Jego Ojciec Ben był człowiekiem nerwowym który potrafił wykonywać swoje obowiązki do perfekcji, a zajmował się on konstrukcją statków jako iż z zawodu był inżynierem pracował w Kuat Drive Yards co pozwalało mu utrzymać rodzinę i dać synowi porządne wykształcenie. A więc chłopak rosnąc pod pilnym okiem Ojca w wieku siedmiu lat rozpoczął swą edukację. Był bardzo pociesznym dzieckiem lubił się bawić i psocić co go często wprowadzało w kłopoty. Uczniem był wzorowym więc w wieku dziewiętnastu lat rozpoczął on naukę w Akademii Oficerskiej na Coursant. Ukończył on ją wzorowo przez co trafił on od razu na okręt Imperium . Podczas jego pierwszej misji doznał uczucia bólu i musiał trafić do ambulatorium. Od tamtej pory był już bardziej ostrożny przypominała mu o tym blizna ,przy okazji zaczął poprawiać swoje umiejętności strzeleckie w celu zmniejszenia szans wroga. Po roku od tego incydentu wielokrotnie wykazywał się męstwem przy czym podnosił się w hierarchii dowodzenia okrętem. Chłopak dostał szanse od losu dowodził niewielka korwetą przechwytującą chcąc wykazać się swym sprytem zaatakował okręt podobnej klasy . Atak poszedł mu jednak nie tak jak zakładał pomimo przejęcia statku i zdobyciu jeńców utracił więcej członków załogi niż planował . Michael udał się na najbliższa bazę w celu oddania więźniów na przesłuchania. Nie został na tej stacji długo zaraz po przesłuchaniu wezwano go z kantyny do Dowódcy. Okazało się że ludzie których wziął do niewoli byli ich szpiegami, a jego wysłali na obrzeża imperium ażeby nauczył się pokory. Po roku stacjonowania w okolicach Munilist został odesłany na pierwsza linie gdzie widział jak imperium torturuje dyplomatów. Młody mężczyzna w wieku dwudziestu dziewięciu lat zrezygnował z tego czego dawniej pragnął i udał się w podróż na YT-1930. Podczas swej tułaczki spotkał sławnych Mandalorian jednak zarabiać też musiał więc podjął się fachu przemytnika. Przyleciał na Coursant gdzie podczas gry w pazaka utracił swój statek na rzecz jakiegoś oszusta i od tamtej pory pałęta się szukając jakiegoś zajęcia i pijąc w pobliskich kantynach.





Ps.
Wiem krótkie lecz jest to moja pierwsza próba i mam nadzieję że po pewnym czasie
i waszej konstruktywnej krytyce z nutka złośliwości(mam nadzieje że nikogo nie uraziłem) uda mi się wypracować idealną historię, a więc Za Kucyka !!
Michael Jennsen
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 9 Paź 2011, o 23:31

Re: [Wpis] Michael Jennsen

Postprzez Shas » 10 Paź 2011, o 11:41

Psiakrewka za kucyka! masz u mnie plusa. Jak dla mnie same staty w miare oki, nie ma przepakowania. Ino co do lat bym się przyczepił.

Urodzony - 4 BBY
Szkolenie w INA na Coruscant - 19 BBY ( jedynie w tym okresie INA tam się znajdowała )

Jak widzisz poszedłeś do tyłu z latami. Jeżeli zaczełeś w wieku 19 lat uczęszczać do akademii to mamy datę 15 ABY. No i mamy problem bo Coruscant została zdobyta przez rebeliantów 6 ABY. Więc nie mogłeś szkolić się tam w INA.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: [Wpis] Michael Jennsen

Postprzez Kamuro Rushi » 10 Paź 2011, o 13:39

Przez dosyć krótki czas bycia oficerem na statkach Imperium, zaszedł nie którym członkom władzy za skórę.

Niepotrzebny przecinek.

Chłopak jest impulsywny ale stara się i panować nad sobą.

Zdanie niepoprawne stylistycznie.

Jako osoba stosunkowo towarzyska nie pogardzi miłą rozmową tudzież dyskusją przy czymś mocniejszym.

Niby nie widzę tu błędu jako takiego... ale czy tylko ja odnoszę wrażenie, że to zdanie dziwnie brzmi?

Jest uczciwy i rzetelny, czego nie można powiedzieć większości typów, pałętających się po tym padole.

Myślicie, że powiem, że jest uczciwy i rzetelny? O nie, nie powiem tego, nie można tego powiedzieć większości typów, co to to nie! Wy typy wy...! Ja wam nie powiem tego, bo tak nie można!

Wysoki (1,95m), silny aczkolwiek niekoniecznie mocno umięśniony .

Spację stawiamy PO KROPCE. Nie PRZED kropką. I uważam, że zdanie lepiej by brzmiało:
"Jest wysoki, ponieważ ma aż 1,95 metra wzrostu. Silny, choć niekoniecznie muskularny."

Włosy koloru ciemny-brąz dodawały mu powag jednaki dla zrównoważenia wytatuował sobie na głowie stril’a.

Ileż tych powag mu te włosy dodały? Poza tym, od kiedy kolor włosów dodaje powagi? Co tu ma do cholery znaczyć to "jednaki".
Wytatuował sobie na głowie stril'a?
Image coś takiego?

Blizna na twarzy dodawała mu brutalności , rana którą nabył podczas abordażu.

Niepotrzebna spacja przed przecinkiem. Dodatkowo, część po przecinku nie łączy się z poprzednią. Zdanie poprawnie brzmiałoby:
"Blizna na twarzy dodawała mu brutalności. Jest to pozostałość po ranie, którą nabył podczas abordażu."

Oczy miał koloru niebieskiego .

Niepotrzebna spacja przed kropką.

Generalnie, mógłbym tak cytować całą kartę. Nie daję kategorycznego NIE tylko przez fragment
Za Kucyka !!
, który nieco Cię podratował.

A, moją szczególną uwagę zwrócił jeszcze jeden fragment...
Wiem krótkie lecz jest to moja pierwsza próba i mam nadzieję że po pewnym czasie
i waszej konstruktywnej krytyce z nutka złośliwości(mam nadzieje że nikogo nie uraziłem) uda mi się wypracować idealną historię

Daruję sobie poprawianie błędów tego fragmentu... Aczkolwiek, nie rozumiem: Jeżeli rozumiesz, że karta jest za krótka i dobrze wiesz, że pełna błędów, to po jasną cholerę ją w takim stanie wystawiasz, wiedząc, że zostanie skrytykowana? To jakaś bardziej subtelna forma masochizmu?
Image

GG: 10185580
Jak czujesz nieodpartą chęć postawienia komuś piwa, lub też gdy pewnego słonecznego ranka odkryjesz, że jesteś seksowną brunetką z dużym biustem - napisz.
Awatar użytkownika
Kamuro Rushi
Gracz
 
Posty: 444
Rejestracja: 12 Cze 2011, o 13:16

Re: [Wpis] Michael Jennsen

Postprzez Michael Jennsen » 10 Paź 2011, o 15:30

Widzisz ja wiem że takie fragmenty jak ten który zacytowałeś na końcu wcale nie budzą w nikim pozytywnych odczuć. Jednak chciałbym podkreślić że nie lubię rozpisywać historii bardziej jeśli nie mam w danej chwili więcej pomysłów jakoby treść tegoż głównego zamysłu nieuległa że tak powiem debilizmowi jako iż jak zaczynam na siłę rozpisywać się bardziej wychodzą mi kompletne brednie.
Co do datowań to jest raczej winna mej lekkiej ignorancji dla książek w świecie Star Wars.
Michael Jennsen
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 9 Paź 2011, o 23:31

Re: [Wpis] Michael Jennsen

Postprzez Kamuro Rushi » 10 Paź 2011, o 17:44

Na to jest metoda. Nazywa się "zapisz szkic". Pierwszy wzór karty, jak już tu kilka razy zauważono, jest także metodą robienia "pierwszego dobrego wrażenia". A niestety, ty nie zrobiłeś dobrego wrażenia, jeżeli napisałeś na odwal się, rzucając na końcu "no, to wy mi tu paluszkiem wskażcie co poprawić i będzie fajnie".
Image

GG: 10185580
Jak czujesz nieodpartą chęć postawienia komuś piwa, lub też gdy pewnego słonecznego ranka odkryjesz, że jesteś seksowną brunetką z dużym biustem - napisz.
Awatar użytkownika
Kamuro Rushi
Gracz
 
Posty: 444
Rejestracja: 12 Cze 2011, o 13:16

Re: [Wpis] Michael Jennsen

Postprzez Michael Jennsen » 10 Paź 2011, o 18:19

Kamuro nie twierdzę że nie masz większości przypadków rację lecz wiem napisałem że to pierwsza próba lecz w znaczeniu pierwsze podejście do pbfów. Widać że ty masz już jakieś większe doświadczenie w pbfach, ale nie wierzę że byłeś od samego początku jakiś super uber PBFowiec. Bynajmniej tekst nie był napisany na odwal się chociaż przyznam że nie siedziałem nad nim tydzień ni miesiąc czy też rok.
Ps.
Co chwile mam jakieś większe bądź mniejsze poprawki więc jakoby bardzo bym prosił nie sugerować się sumą edycji
Michael Jennsen
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 9 Paź 2011, o 23:31

Re: [Wpis] Michael Jennsen

Postprzez Kamuro Rushi » 10 Paź 2011, o 18:44

Nawet broniąc swojego stanowiska nie posługujesz się poprawną stylistyką zdań.

Kamuro nie twierdzę że nie masz większości przypadków rację lecz wiem napisałem że to pierwsza próba lecz w znaczeniu pierwsze podejście do pbfów.

A teraz jak to zdanie brzmiałoby w poprawnej polszczyźnie:
Kamuro, nie twierdzę, że nie masz racji w większości przypadków. Wiem, napisałem, że to pierwsza próba, lecz w znaczeniu: pierwsze podejście do pbf'ów.


Nie chodzi mi zatem jedynie o to, że karta jest taka sobie i kiepska, bo to potrafię przeboleć (co widzimy na przykład na przykładzie Rivena). Mnie drażni, że nie przykładasz wagi do pisanych słów i kole mnie to w oczy jak pier*olnięcie z gungańskiego "bum buma" w twarz. Skąd to wiem? Stąd, że twoje błędy są nie tyle ortograficzne, co typu: pominięty jakiś wyraz, pominięty jakiś przecinek, jakiś spójnik...
Takie błędy nie zdarzają się osobie, która ma problemy z poprawną polszczyzną, ale takiej, która nie patrzy na to, co pisze. Gdyby to był jeden, dwa błędy to byłoby to zwykłe przeoczenie. U Ciebie jednak zdarza się to co drugie zdanie, co wskazuje na:
a) kiepskie opanowanie klawiatury - to nie problem
b) pisanie tekstu szybko, myśląc na bieżąco - to wręcz pochwalam, sam tak piszę
c) nie czytanie pisanego tekstu - to już jest problemem, który należy jak najszybciej naprostować
Znam na szczęście sposób na pozbycie się tego rodzaju niedociągnięć. Gdy napiszesz swojego posta, przeczytaj go na głos zanim wyślesz. Powoli, każde słowo wyraźnie i zastanów się, czy zdania brzmią sensownie.
To, co piszesz muszę czytać po 5 razy, coraz wolniej, żeby w końcu dotarło do mnie, co próbowałeś mi przekazać. Tak nie powinno być.
Przepraszam, za moją upierdliwość. Zazwyczaj rolę "tego od kwestii ortograficznych" pełni Tau, ale jako, że od jakiegoś czasu się nie pojawił, poczułem się w obywatelskim obowiązku być twoim wrzodem na tyłku :D
Image

GG: 10185580
Jak czujesz nieodpartą chęć postawienia komuś piwa, lub też gdy pewnego słonecznego ranka odkryjesz, że jesteś seksowną brunetką z dużym biustem - napisz.
Awatar użytkownika
Kamuro Rushi
Gracz
 
Posty: 444
Rejestracja: 12 Cze 2011, o 13:16

Re: [Wpis] Michael Jennsen

Postprzez Michael Jennsen » 10 Paź 2011, o 19:06

Drogi Kamuro !
Zdaję sobie sprawę, że pragniesz pokazać me błędy w należyty sposób.
Przyznaje się bez bicia, że jak tylko napisze tekst rzucam mym niedokładnym okiem i z grubsza wyłapuję czy nie ma jakiś większych błędów w tym co napisałem i wysyłam długo nie pisząc. Pozwolę sobie zacytować twą wypowiedź
pisanie tekstu szybko, myśląc na bieżąco - to wręcz pochwalam, sam tak piszę
To co wyżej napisałeś przedstawia dokładnie mą sytuacje, aczkolwiek zarys tej kp miał być stosunkowo prosty w założeniu nie bardzo pogmatwany.
Pozdrawiam
Edit.
Ogólnie planuje poprawić historię, więc prawdopodobnie niedługo pojawi się nowa.
Michael Jennsen
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 9 Paź 2011, o 23:31

Re: [Wpis] Michael Jennsen

Postprzez Kamuro Rushi » 10 Paź 2011, o 19:18

Drogi Michaelu!
Może nie zauważyłeś, ale w swoim poście zaproponowałem także rozwiązanie twojego problemu, które - jak sądzę - w pełni zadowoliłoby nas obydwu. Ty byś pisał w sposób poprawny, a ja bym się nie czepiał, że nie piszesz w sposób poprawny :D
Pozdrawiam!
Krzysztof "Ishigami" Kusy, vel. Kamuro Rushi
Image

GG: 10185580
Jak czujesz nieodpartą chęć postawienia komuś piwa, lub też gdy pewnego słonecznego ranka odkryjesz, że jesteś seksowną brunetką z dużym biustem - napisz.
Awatar użytkownika
Kamuro Rushi
Gracz
 
Posty: 444
Rejestracja: 12 Cze 2011, o 13:16

Re: [Wpis] Michael Jennsen

Postprzez Kamuro Rushi » 20 Paź 2011, o 11:36

Ten pan ewidentnie nie pali się do poprawek, więc kartę przenoszę do odrzuconych.
Image

GG: 10185580
Jak czujesz nieodpartą chęć postawienia komuś piwa, lub też gdy pewnego słonecznego ranka odkryjesz, że jesteś seksowną brunetką z dużym biustem - napisz.
Awatar użytkownika
Kamuro Rushi
Gracz
 
Posty: 444
Rejestracja: 12 Cze 2011, o 13:16


Wróć do Odrzucone KP