Content

Odrzucone KP

[Wpis] Uzure Lanue

[Wpis] Uzure Lanue

Postprzez Uzure Lanue » 29 Gru 2011, o 22:28

Imię i nazwisko: Uzure Lanue
Rasa: Echani
Profesja: Trener sztuk walki, przedtem ochroniarz celebryty
Data urodzenia: 2 ABY

Usposobienie: Uzure jest zazwyczaj spokojny i opanowany. Tak jak każdego z jego rasy, Echaniego cechuje zamiłowanie do walki. Lubi różnorakie rozrywki przypominające przetrwanie w nieznanym terenie. Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że jest raczej chłodny i oschły, ale ma „duszę awanturnika”.

Wygląd:
Uzure.PNG
Uzure.PNG (164.65 KiB) Obejrzany 1287 razy

Ma cechy typowe dla przedstawicieli jego rasy, takie jak: podobieństwo do ludzi, blada skóra, jasne(białe) włosy i bladoniebieskie oczy. Poza tymi cechami ma również kilka innych, jak: wieczna „szopa” na głowie, długi nos oraz delikatne, jak na wojownika dłonie, obdarzone długimi palcami. Jest szczupły i ma ok. 180 cm wzrostu. Ubiera się zazwyczaj w wygodne ciuchy „jak- na- trening” oraz byle jakie buty.

Umiejętności: Uzure jak każdy Echani ceni walkę jako najwyższą formę sztuki. Zna wiele sztuk walki min. Teräs Käsi. Jest dość dobrym wojownikiem. Ma wielkie szczęście, gdyż odziedziczył pokaźny majątek po swoim tragicznie zmarłym szefie Till’u Ferssie. Ma też zdolność do pilotażu, gdyż posiada własny statek, również odziedziczony po szefie, o nazwie: „Szalony Kapelusznik”.
Ekwipunek: Uzure Lanue zazwyczaj nosi przy sobie: cyfronotes, zwykły, papierowy notes(by zapisać coś na szybko), dość gruby portfel oraz kartę kredytową.

Środek transportu: YT-1300, produkcja CEC, nazwany „Szalony Kapelusznik”, odziedziczył go po szefie, Till’u Fersso.

Historia:

Dzieciństwo

Uzure Lanue przyszedł na świat w czwartym miesiącu roku drugiego po kończącej dobrą passe Imperium, bitwie o Yanin. Jego rodzice: Ban Uzure Thomas Helling Lanue oraz Vea Reilla Garn byli typowymi przedstawicielami echańskiej rodziny. Mimo iż zamieszkiwali oni Cel Veto, jedną z planet systemu Veto nie zapomnieli rodzimych tradycji. Cel Veto położona była na Środkowych Rubieżach, stosunkowo daleko od Światów Jądra. Chłopiec, jak większość przedstawicieli rasy Echani bardzo młodo zainteresował się sztuką walki. Preferował walkę z użyciem broni, a najczęściej długiego, ok. 2 metrowego kija. Sam chętnie garnął się do szkolenia w sztukach walki. Poznał min. podstawy Teräs Käsi. Był typowym echańskim dzieckiem.

Okres późniejszy

Uzure w wieku 18 lat był bystrym i dobrze wyszkolonym przedstawicielem rasy Echani. Po osiągnięciu pełnoletniości nadal zajmował się udoskonalaniem swoich umiejętności. W między czasie, jak każdy równie młody mieszkaniec Galaktyki szukał pracy. W końcu znalazł jedną gdzie jego wykształcenie bojowe się przydało: został ochroniarzem Till’a Ferssa, ekscentrycznego botchańskiego artysty znanego we większości domów na całym Cel Veto. Przez pół roku spisywał się świetnie jako ochroniarz, z tego powodu Ferss powierzył mu swego syna, by Uzure nauczył go sztuki walki. Chłopiec był wyjątkowo pilnym uczniem, a młody Echani dobrym nauczycielem. Till awansował Uzure’a na swojego jedynego, osobistego ochroniarza i dał mu bardzo wysoką podwyżkę. Uzure jeszcze przez następne półtora roku pracował u Till’a Ferssa. Trwało to do czasu gdy zdarzył się tragiczny wypadek w którym zginął jego szef. Okazało się, że Ferss zapisał mu całkiem sporą część swojej fortuny oraz statek. Rodzinie tragicznie zmarłego artysty nie bardzo to się podobało. Po 7 wygranych procesach Uzure miał dość ciągania po sądach i odleciał „Szalonym Kapelusznikiem”, statkiem typu YT-1300 przepisanym mu przez szefa. Statek nie był nowy, miał około 80 lat, ale Till Ferss bardzo o niego dbał. Echani przez kilka tygodni miotał się bez celu po Galaktyce, z planety na planetę, z systemu na system. Pilotaż YT-1300 był możliwy przy tylko jednym pilocie, ale była to sprawa dosyć trudna, dlatego dotarcie gdziekolwiek trwało znacznie dłużej niż gdyby pilotów było dwóch. W końcu, po 8 tygodniach ciężkiej tułaczki, młody Lanue odnalazł światełko w tunelu: Coruscant, stolica Galaktyki, to właśnie tam potrzebny był ktoś taki jak on, nauczyciel samoobrony. W mrocznych uliczkach tego wielkiego świata-miasta czaiło się wiele zagrożeń, a mieszkańcy woleli by sami zadbać o siebie, niż wzywać, często mylnie interpretującą fakty policję. Jako, że miał „trochę” kasy mógł sobie pozwolić na dość dobre życie w stolicy znanej mu Galaktyki. Tam też sprowadził swój statek, a następnie kupił dwa duże mieszkania i otworzył w jednym szkołę sztuk walki. Przyszłość jednak nieprzenikniona jest i nikt nie wie co w niej czeka naszego młodego, bogatego i farciarskiego Echaniego.
Awatar użytkownika
Uzure Lanue
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 29 Gru 2011, o 20:47

Re: [Wpis] Uzure Lanue

Postprzez Shas » 30 Gru 2011, o 14:39

< niuch, niuch > The Clone Wars zalatuje ...

Uzure Lanue napisał(a):Usposobienie: Uzure jest zazwyczaj spokojny i opanowany, jednak zygerriańskie wychowanie sprawiło, że czasem staje się mocno zdenerwowany i jest nieobliczalny. Na ogół jest całkiem wesoły i miły dla ludzi. 11 lat wychowania przez Zygerrian sprawiło, że czasem traktuje przedstawicieli innych ras jak śmiecie. Stara się przystosować do cywilizowanego i tolerancyjnego żywota.

Podoba mi się ten kawałek ... jest taki pełen sprzeczności.

zazwyczaj spokojny i opanowany - czasem staje się mocno zdenerwowany i jest nieobliczalny

Na ogół jest całkiem wesoły i miły dla ludzi - czasem traktuje przedstawicieli innych ras jak śmiecie

Mogleś napisać, zdiagnozowano poważne zaburzenia na tle psychicznym. Osobnik kwalifikuje się do leczenia psychiatrycznego w zamkniętym ośrodku. Niewykluczone rozdwojenie jaźni.

Mili Zygerianie co to opiekują się małymi ludzkmi dziećmi ... takimi historiami straszy się małych zygerian. To mocno ksenofobiczna rasa, każdy kto nie jest Zygerianinem jest under. Wychować to tam się mogłeś ale tylko jako niewolnik.

Ogolnie mimo że przyznam, hista choć krótka to napisana jest w sumie ciekawie. Trzyma się kupy gdyby nie to że ... nie trzyma się lorowo kupy. Rozumie że tutaj jest mocny wpływ tej bajeczki dla małych dzieci co to ostatnio Lucas lansuje, bo i kotki fajowe i bicze takie Indiana Jonsowe nie ... gdyby była to historia o każdej innej grupie slave hunters a nie Zygerianach pewnie było by TAK. A tak mamy NIE.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: [Wpis] Uzure Lanue

Postprzez Uzure Lanue » 30 Gru 2011, o 14:50

Zygerrianie nie mieli swojego pierwszego pojawienia w TCW, lecz w komiksie wydanym przez Marvel, a mianowicie: Star Wars 27: Return of the Hunter.
linki do Wookie:

http://starwars.wikia.com/wiki/Zygerrian

http://starwars.wikia.com/wiki/Star_War ... the_Hunter

Wiem, że komiksy wydane przez Marvel są mało wiarygodnie kanoniczne, no ale to nie TCW.
Awatar użytkownika
Uzure Lanue
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 29 Gru 2011, o 20:47

Re: [Wpis] Uzure Lanue

Postprzez Shas » 30 Gru 2011, o 15:28

Linkujesz mi do wookie gdzie jak byk stoi oto takie info:

The Zygerrians were first mentioned in The Star Wars Sourcebook, written by Bill Slavicsek and Curtis Smith and published in 1987.

Z drugiej strony komiks który zalinkowałeś został wydany w 1979 roku, więc mamy tutaj klasyczny burdel timelinowy SW.

Też nigdzie nie napisałem że Zygerianie pojawili się pierwszy raz w TCW. Rasa, bicze i główna oś fabuły jaka opiera się aktualnie o nich w TCW jest zapewne ... czystym przypadkiem w twojej karcie.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: [Wpis] Uzure Lanue

Postprzez Uzure Lanue » 30 Gru 2011, o 17:31

Chcę nadmienić, iż w żaden sposób nie kierowałem się "kanonem TCW". Chodzi mi o to, że uznałem Zygerrian za fajną rasę, a mam w planach opowiadanko z Zygerriańskim Jedi które gdzieś opublikuję, więc postanowiłem nie tworzyć przedstawiciela tej rasy, lecz kogoś wychowanego przez nich. Teraz widzę, że był to zły wybór ponieważ TCW potrafi nawet z porządnej rasy zrobić jakieś... jakieś no nie wiem co. Mam jeszcze takie pytanie: skoro historia mojej postaci jest jakaś "kiepska", to czy mogę: zmienić mu rasę(na np. Zygerrian jak już jest o nich mowa), oczywiście wygląd, usposobienie itd. oraz historię? Pytam się dlatego, że skoro postać nie jest aż tak dobra i jest nierealistyczna, bo zacząłem pisać przez głupotę historię, bez uprzedniego zapoznania się z faktami dotyczącymi niektórych rzeczy w niej występującymi to czy mogę ją "lekko" przemienić. Jak nie to postaram się naprawić historię aktualnego "wyglądu" postaci.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Uzure Lanue
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 29 Gru 2011, o 20:47

Re: [Wpis] Uzure Lanue

Postprzez Shas » 30 Gru 2011, o 18:27

Zmień rase, kilka poprawek tu i tam i będzie git.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: [Wpis] Uzure Lanue

Postprzez Uzure Lanue » 30 Gru 2011, o 18:45

Ok, zmienię rasę i całą historie, bo nie będzie już pasowała. Mam nadzieję, że wyjdzie z niego coś dobrego.
Awatar użytkownika
Uzure Lanue
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 29 Gru 2011, o 20:47


Wróć do Odrzucone KP