Content

Odrzucone KP

[Wpis] Aeema Talrus

[Wpis] Aeema Talrus

Postprzez Aeema Talrus » 5 Lut 2012, o 22:27

Image


1. Nazwa postaci:
Aeema Talrus.

2. Rasa:
Człowiek, pochodzenie: Coruscant.

3. Profesja:
Serwisant komputerowy w siedzibie Czerka Corporation na Coruscant.

4. Data urodzenia:
3 rok po bitwie o Yavin.

5. Usposobienie:
Lekko cyniczna i introwertyczna, wyrażanie emocji innych niż prześmiewczość jest dla niej trudne. Lubi towarzystwo, ale przez jej niezbyt pozytywne przymioty często skazana jest na samotność; trudno z nią wytrzymać. Właściwie jest jak większość kobiet - niby wszystko dobrze, ale coś jej nie pasuje i o tym nie powie, gdyż uważa, że wszyscy powinni się domyślić. Uwielbia technologię, a przede wszystkim komputery, to jedyne co ją interesuje, dlatego też z chęcią przychodzi do pracy i zajmuje się swoim hobby.

6. Wygląd:
Ma ok. 170cm wzrostu, zwyczajnej budowy - nie jest anorektyczką, ale nie obrasta też tłuszczem jak Hutt. Ma długie, kasztanowe włosy, które nosi rozpuszczone. Często przeszkadzają jej w pracy, zasłaniając zielone oczy i twarz o delikatnych rysach. Ma lekko zadarty nos i wydatne usta. Uwielbia ubierać się w wygodne stroje robocze, nie przepada za pindrzeniem się - prawie nie korzysta z kosmetyków, kobieco ubiera się tylko na nieliczne wypady do barów, czy dyskotek. Nie ma w nawyku spinania włosów.

7. Umiejętności:
- Zna się na komputerach i na nowinkach technologicznych, te pierwsze są dla niej chlebem powszednim i nie ma kłopotu z rozmontowaniem, oraz złożeniem komputera biurowego. Potrafi odzyskiwać dane i wydobywać je niekoniecznie w legalny sposób.
- Łamanie kodów i zdobywanie haseł ma opanowane w średnim stopniu, potrafi obejść słabsze zabezpieczenia i starsze systemy.
- Potrafi posługiwać się blasterem, jednak przejawia niechęć do broni palnej i trzyma go w mieszkaniu odkąd go zakupiła.

8. Ekwipunek:
- podręczny blaster Q2
- chronometr Vennoc-x
- holokomunikator
- pas z narzędziami
- cyfronotes
- kredyty starczające na ok. tydzień skromnego bytowania
- trzy pary ubrań(robocze, codzienne i wyjściowe)
- plecak

9. Środki komunikacji:
Brak.

10. Historia:
Urodziła się w zwykłej rodzinie z Coruscant - jej ojciec jest emerytowanym pilotem X-winga, a matka pracuje jako sprzątaczka w siedzibie HoloNetu. Nie ma rodzeństwa, czyli jest jedynaczką i to też tłumaczyłoby po części jej trudny charakter.
Dzieciństwo miała zwykłe, nikt jej nie umarł, nikogo nie musiała zabijać za kromkę chleba, a blastery widywała jedynie w holofilmach. Wychowywała ją głównie pracowita matka, ojciec przyjeżdżał tylko na przepustki. Od siódmego roku życia chodziła do szkoły. Nauka przychodziła jej średnio, bardziej od niej nie przepadała za swoimi 'znajomymi' ze szkoły.
Lata mijały, bez większych problemów przechodziła z klasy do klasy. W wieku 15 lat znalazła sobie chłopaka, miał na imię Garrik. Miała problemy z otwarciem się przed nim, a gdy już to zrobiła po trzech latach, musieli się rozstać. On zaciągnął się do armii, a ona zaczęła pracę w Czerka Corporation.
Zawsze lubiła komputery, w wolnym czasie zajmowała się nimi i była to praca w sam raz dla niej - została praktykantką u Twi'leka, który prowadził serwis komputerowy w siedzibie korporacji. Dziewczyna uczyła się u niego budowy komputera oraz naprawiania go, a w wolnym od pracy czasie szef pokazywał jej różne hackerskie sztuczki i sposoby na łamanie zabezpieczeń. Po czterech latach starszy Twi'lek odszedł na emeryturę, a Aeema została awansowana na jego stanowisko i dostała podwyżkę, co bardzo jej pasowało - wyprowadziła się od rodziców do małego mieszkania w dzielnicy robotniczej.
Następny rok spędziła pracując, a w wolnym czasie odwiedzając rodzinny dom, grzebiąc przy komputerach, albo robiąc samotne wypady do miasta na holofilm, zakupy, albo do baru. Aktualnie jest znudzona swoim życiem i chciałaby coś zmienić, ale sama nie wie w jaki sposób to uczyni.
Aeema Talrus
New One
 
Posty: 2
Rejestracja: 5 Lut 2012, o 18:56
Miejscowość: Coruscant.

Re: [Wpis] Aeema Talrus

Postprzez Mistrz Ind'yk » 9 Lut 2012, o 00:16

Czerka Corporation na Coruscant.


To jest mój największy ból w tej KP. Nie mam pojęcia czy ta firma jeszcze istnieje, w końcu minął kawałek czasu, cztery tysiące lat dla ludzkiej firmy to dość długo raczej. Osobiście jestem czemuś takiemu w pełni przeciwny, ale to już w rękach administracji lub moderacji zostawiam. Jeśli to błąd, to wystarczy zmienić nazwę firmy, bo na nic to dalej nie wpływa ;) .


no bo wszyscy powinni się domyślać.


Polecałbym zmianę na: "Bo uważa, że wszyscy powinni to wiedzieć". Tamten zwrot na moje zupełnie nie pasuje do stylistyki tego akapitu.

W sytuacjach kryzysowych, tj. w ostateczności, spina włosy w kok.


Wyobraziłem sobie właśnie scenę. Wchodzi szef do jej biura i mówi jej, że jest zwolniona, a ona na to spina włosy w kok. Trochę niefortunnie ujęte :) .

Potrafi odzyskiwać dane i wydobywać je niekoniecznie w legalny sposób.
- Łamanie kodów i zdobywanie haseł kuleje u niej, ale potrafi obejść słabsze zabezpieczenia i starsze systemy.


To w jaki sposób wydobywa nielegalnie dane z komputerów, skoro nie umie łamać zabezpieczeń? Młotkiem? :D Czy to wydobywanie dotyczy tylko słabszych i starszych systemów?

matka pracuje jako sprzątaczka w HoloNecie


A moja stara prowadzi stragan na Allegro :P . HoloNet istnieje tak samo jak internet czy telewizja w naszym świecie. Może sprzątać jakąś siedzibę czy studia telewizyjne, stację nadajnikową, ale nie HoloNet. Chyba, że chodzi o informatyczkę, która zajmuje się włamaniami i piratami w HN, ale w takim razie zmień jakąś formę tego zdania ;) .

W wieku 15 lat znalazła sobie chłopaka, a właściwie on znalazł sobie ją, miał na imię Garrik.


Może to fajnie brzmi, kiedy się to mówi, ale przy czytaniu traci swój urok i pokazuje użyte powtórzenie ;) .

twi'lekanina


Twi'leka.

Przez cztery lata, które zleciały bardzo szybko, nauczył ją wszystkiego co umiał i trafił na wymarzony spoczynek. Została awansowana na jego stanowisko i dostała podwyżkę


Tutaj wyraźnie brakuje podmiotu. Cały czas piszesz o tym mężczyźnie, żeby później nagle bez słowa przejść na swoją bohaterkę.


To wszystko co udało mi się znaleźć, mało tego w porównaniu z innymi pracami, ale to chyba dlatego, że tu po prostu nic prawie nie ma. Rozumiem pomysł na postać typu "nikt", która dopiero zacznie coś robić, ale jak dla mnie KP i tak wymaga przedłużenia. Dopisz szczególnie coś w historii, która jest nudniejsza od CV mojego brata ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: [Wpis] Aeema Talrus

Postprzez Dune Sibarr » 9 Lut 2012, o 00:24

Inygo Beviin napisał(a):
Czerka Corporation na Coruscant.


To jest mój największy ból w tej KP. Nie mam pojęcia czy ta firma jeszcze istnieje, w końcu minął kawałek czasu, cztery tysiące lat dla ludzkiej firmy to dość długo raczej. Osobiście jestem czemuś takiemu w pełni przeciwny, ale to już w rękach administracji lub moderacji zostawiam. Jeśli to błąd, to wystarczy zmienić nazwę firmy, bo na nic to dalej nie wpływa ;) .

Czerka istnieje, i ma się dobrze, produkuje broń. Ewentualnie zmienić nazwę na Czerka Arms, mimo że formalnie istnieje właśnie jako Czerka Corp.
Tak ciężko sprawdzić w Wookiepedii? To taka mała dygresja z mojej strony, nie będę oceniał bo jestem zbyt świeży.
(Nie zabijecie mnie chyba za to :P )
Dune Sibarr

GG: 32915001
Piszesz na własną odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
Dune Sibarr
New One
 
Posty: 57
Rejestracja: 1 Lut 2012, o 21:40
Miejscowość: Pustka

Re: [Wpis] Aeema Talrus

Postprzez Mistrz Ind'yk » 9 Lut 2012, o 00:44

Nie ma to jak czytać coś na pełnym wymęczeniu. Rzeczywiście informacja jest na Wookie, przedtem przeoczyłem. Jeśli nic się nie stało z Czerką przez ostatnie kilkanaście lat istnienia Mgławicy (tudzież Akademii), to błędu rzeczywiście nie ma. Przeprosiny z mojej strony za ten fragment posta dla autorki ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: [Wpis] Aeema Talrus

Postprzez Kamuro Rushi » 9 Lut 2012, o 08:49

Inygo już wyłapał to co mi się rzuciło w oczy, więc podobnie jak on apeluję o przynajmniej dwukrotne rozszerzenie karty
Image

GG: 10185580
Jak czujesz nieodpartą chęć postawienia komuś piwa, lub też gdy pewnego słonecznego ranka odkryjesz, że jesteś seksowną brunetką z dużym biustem - napisz.
Awatar użytkownika
Kamuro Rushi
Gracz
 
Posty: 444
Rejestracja: 12 Cze 2011, o 13:16

Re: [Wpis] Aeema Talrus

Postprzez Aeema Talrus » 9 Lut 2012, o 15:06

Już poprawiłEM błędy, za kilka godzin dodam trochę treści.
Aeema Talrus
New One
 
Posty: 2
Rejestracja: 5 Lut 2012, o 18:56
Miejscowość: Coruscant.

Re: [Wpis] Aeema Talrus

Postprzez Mistrz Ind'yk » 9 Lut 2012, o 15:27

Nie musisz się spieszyć, my nie uciekniemy. Poczekamy na przedłużenie nawet kilka dni, a jeśli poprzesz umiejętności pisania dobrym pomysłem, to pewnie szybko posypią się TAKi ;) .

Co do płci to pewnie forum będzie się przyzwyczajało dość długo do Twojego pomysłu na żeńską bohaterkę. Często na SB wiadomości utożsamiają nas z naszymi postaciami, więc mogą u Ciebie wystąpić zabawne sytuację. Na tej płaszczyźnie pozostaje mi życzyć cierpliwości :) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: [Wpis] Aeema Talrus

Postprzez Jack Welles » 9 Lut 2012, o 17:14

Co do ludzkich firm, które istnieją po parę tysięcy lat - była przecież firma budowlana w Japonii, która właśnie istniała 4 tysiące lat i padła podczas kryzysu w latach 90' :P

Edit

Już poprawiłEM błędy


Haa - czyli nasze przewidywania się potwierdziły :D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: [Wpis] Aeema Talrus

Postprzez Shas » 9 Lut 2012, o 18:59

Że ten ... mamy do czynienia z przypadkiem tzw: Erpegowego Transwestytyzmu ?
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: [Wpis] Aeema Talrus

Postprzez Mistrz Ind'yk » 9 Lut 2012, o 20:44

Jack - czyli Czerka mogła upaść w kryzysie po rozpoczęciu wojny u nas. 22 ABY pasuje idealnie na jej koniec :twisted: :twisted: .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: [Wpis] Aeema Talrus

Postprzez Dune Sibarr » 9 Lut 2012, o 20:48

Inygo Beviin napisał(a):
Jack - czyli Czerka mogła upaść w kryzysie po rozpoczęciu wojny u nas. 22 ABY pasuje idealnie na jej koniec :twisted: :twisted: .

Kryzys po rozpoczęciu wojny. No proszę cię, Czerka produkuje broń. Czemu miała by upadać?
Dune Sibarr

GG: 32915001
Piszesz na własną odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
Dune Sibarr
New One
 
Posty: 57
Rejestracja: 1 Lut 2012, o 21:40
Miejscowość: Pustka

Re: [Wpis] Aeema Talrus

Postprzez Mistrz Ind'yk » 9 Lut 2012, o 20:53

Mnie nie musisz o nic prosić, raczej popracuj solidnie i sumiennie nad rozróżnieniem żartu i poważnej wypowiedzi. Na tym forum z pewnością się przyda, Dune ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: [Wpis] Aeema Talrus

Postprzez Shas » 9 Lut 2012, o 22:49

Oh metod upadku jest wiele ... Czerka nie "produkuje broń", ona produkuje wszystko. To mega korporacja o zasiegu galaktycznym wkradająca się w każdy zakątek życia, od mikserów po planet crakery. Ale zawsze może wykosić ją ostra konkurencja jak dawne stocznie przez KDY czy SFS. Paść ofiarą wykupu przez Klan Bankowy, ulec rozpadowi ect. ect.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29


Wróć do Odrzucone KP

cron