Content

Odrzucone KP

Ushk Find (postać poboczna Davida Turouga)

Ushk Find (postać poboczna Davida Turouga)

Postprzez David Turoug » 1 Kwi 2012, o 15:28

W związku z zapowiadaną przez Kamuro inwazją tworzę nową postać poboczną. Historia przykrótkawa, ale administracja zgodziła się w tym wypadku na owianie bohatera tajemniczością.

Image

Nazwa postaci – Ushk Find

Rasa – Yuuzhan Vongowie

Profesja – Dowódca Kasty Wojowników

Data urodzenia 41 BBY

Usposobienie.
Jak każdy Yuuzhan Vong charakteryzuje się wstrętem do jakiejkolwiek technologii opartej na elektronice, a także do inteligentnych istot zamieszkujących Wszechświat. Mimo iż jego rasa jest niezwykle religijna Ushk ten aspekt zsunął na drugi plan. Jako dowódca kasty wojowników jest niezwykle brutalny, stanowczy. Jeżeli obierze jakiś cel, dąży do niego choćby po trupach. Nie znosi niezdyscyplinowania, nie zna także pojęcia łaski czy drugiej szansy. Jeżeli ktoś raz mu podpadnie, nie spocznie póki się nie odpłaci. Przykłada sporą uwagę do fizycznej pracy nad własnym ciałem. Szczególną nienawiścią darzy rasę ludzką.

Wygląd.
Niezwykle umięśniony i wysoki, nawet jak na standardy Vongów. Jego wygląd budzi postrach zarówno przedstawicieli innych ras, jak i jego pobratymców. Jako, że wywodzi się z kasty wojowników, którzy składali własne ofiary cielesne bogu wojny Yun-Yammce, jest bardziej wytatuowani i okaleczony niż inni Yuuzhanie.

Umiejętności.
Posiada ogromną wiedzę taktyczną i strategiczną. Doskonale zna sposoby walki swych wrogów, jakimi są ludzie (bez względu czy z Republiki czy Imperium). Ogromna siła fizyczna pozwala mu górować praktycznie nad wszystkim w walce wręcz. Choć nienawidzi technologii, potrafi posługiwać się blasterami. Ma wielkie umiejętności w tworzeniu bio-statków, co wiąże się także z ich doskonałym pilotażem. Świetnie opanował umiejętności podszywania się i kamuflażu. Jest świetnym mówcą.

Ekwipunek.
Zwykle nie nosi przy sobie zbyt wielu rzeczy. Najpotrzebniejsze przedmioty znajdują się w jego pasie ekwipunkowym. Dobytek przechowuje na jednym ze świato-statków. Do walki ubiera charakterystyczna zbroję, do której dobiera własnoręcznie stworzone ostrze.

Transport.
Mini Koros-Strohna. Jest to pomniejszona wersja Koros'a wykonanego z korala yorik. Hipernapęd klasy 1,5. W znanej Galaktyce brak danych dotyczących uzbrojenia.

Historia postaci.
Ushk Find urodził się na jednej z planet nieznanej Galaktyki należącej do Yuuzhan Vongów. Przyszedł na świat jako potomek dowódcy kasty wojowników, czyli zbrojnego ramienia cywilizacji Yuuzhanów. Od początku istnienia szkolony był w walkach oraz wszelkich bojowych umiejętnościach. Nie pomijano przy tym nauki taktyki oraz strategii stosowanych przez rasę ludzką. W odróżnieniu od rodzicieli nie przykładał specjalnej wagi we wierzenia, choć oczywiście składał ofiarę bogu Yun-Yammce, czyli bogowi wojny. Równolegle z nauką, wpajano mu nienawiść do innych, szczególnie inteligentnych ras, a także wszelakiej technologii opierającej się na elektronice itp.
Od najmłodszych lat przejawiał olbrzymi talent przy konstruowaniu biobroni, co w przyszłości znalazło odzwierciedlenie w tworzeniu niesamowitych statków (oczywiście przy współpracy innych pobratymców). Niezwykle szybko prześcignął w swej wiedzy i działaniach innych Yuuzhan Vongów, przez co w roku 24 ABY (rok ze znanej Galaktyki) obwieszczony dowódcą kasty wojowników, co równało się z mianowaniem go na Mistrza Wojennego Nie brakowało głosów, iż nie zasługuje na tą pozycję, ze względu na nieco słabszą więź religijną, jednak postanowiono przymknąć na to oko, w obawie na zemstę ogromnej rzeszy popleczników Ushk Finda.
Na przełomie 26 i 27 ABY zamierza najechać znaną Galaktykę i wyplenić z niej większość ras, podbijając przy tym wszystkie światy i terraformując je na środowisko przyjazne Yuuzhan Vongom.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [WPIS] Ushk Find

Postprzez Kelan Navarr » 1 Kwi 2012, o 15:31

Jako, że temat od dłuższego czasu był omawiany, ode mnie naturalnie TAK.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: [WPIS] Ushk Find

Postprzez Jack Welles » 1 Kwi 2012, o 15:36

Idealnie - masz moje Tak - potem ogarnę swoją działkę - weź tylko przeczytaj z raz jeszcze bo widzę parę powtórzeń ;)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: [WPIS] Ushk Find

Postprzez Chester Westman » 1 Kwi 2012, o 15:42

Wszystko w porządku jeśli chodzi o warstwę gramatyczną i estetyczną, resztę ocenili już Kelan i Jack. Ode mnie też masz TAKa :)
Image
Awatar użytkownika
Chester Westman
Gracz
 
Posty: 384
Rejestracja: 8 Sty 2011, o 20:45

Re: [WPIS] Ushk Find

Postprzez David Turoug » 1 Kwi 2012, o 15:48

Kelan jakbyś mógł to zrób mi potem userbar ;) Czekam z niecierpliwością na kartę Vonga Jacka i pozostałych userów. Będziemy mieli na forum kolejną stronę konfliktu. Może nowy wróg połączy Republikę i Imperium.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [WPIS] Ushk Find

Postprzez Kelan Navarr » 1 Kwi 2012, o 15:51

Zabiorę się, jak tylko skończę ostatnie szlify elektronicznej wersji Antologii. Ogólnie rzecz biorąc, pewnie dopiero jutro będę w stanie.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: [WPIS] Ushk Find

Postprzez David Turoug » 1 Kwi 2012, o 15:52

Kelan Navarr napisał(a):Zabiorę się, jak tylko skończę ostatnie szlify elektronicznej wersji Antologii. Ogólnie rzecz biorąc, pewnie dopiero jutro będę w stanie.


Spoko, nie śpieszy mi się ;). W końcu do inwazji jeszcze trochę zostało, a głupio by było gdyby Ushk Find pojawił się teraz w jakiejś kantynie np. na Tatooine.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [WPIS] Ushk Find

Postprzez Mistrz Ind'yk » 1 Kwi 2012, o 16:03

BŁOND! Skoro to jest postać poboczna, to nie możesz wpisywać w temacie [WPIS]. Jeśli to poprawisz to masz oczywiście TAKa mojego, ale bez tego jestem skłonny wyrzucić to w niebyt :) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: [WPIS] Ushk Find

Postprzez David Turoug » 1 Kwi 2012, o 16:05

Inygo Beviin napisał(a):BŁOND! Skoro to jest postać poboczna, to nie możesz wpisywać w temacie [WPIS]. Jeśli to poprawisz to masz oczywiście TAKa mojego, ale bez tego jestem skłonny wyrzucić to w niebyt :) .


Hmm, o ile się nie mylę to w regulaminie nie ma takiego zapisu o dodawaniu bądź nie wyrazu [Wpis]. Zresztą nie wpływa to na treść merytoryczną karty, chociaż zaraz to zmodyfikuję ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Ushk Find (postać poboczna Davida Turouga)

Postprzez Mistrz Ind'yk » 1 Kwi 2012, o 16:10

No ale musiałem się do czegoś doczepić, nie? Skoro treść idealna, pozostało napisać coś o tytule :D :roll: .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Ushk Find (postać poboczna Davida Turouga)

Postprzez Dune Sibarr » 1 Kwi 2012, o 16:34

Emm, sorry, jeśli już mają być Jużki...
Jakim cudem mógł się urodzić w Galaktyce Yuuzhan, skoro ich lot trwał pierdylion lat (Lecieli z prędkością podświetlną, straszne.), a ich wiek to w zależności od źródeł ok. 76 lat, lub maksimum trzykrotna długość życia człowieka. Staruszku!
EDIT: Acha, no tak, spojrzałem na datę urodzin... k***a, oni lecieli z prędkością podświetlną przez odległość większą niż cała galaktyka! Wyjaśnisz mi jakim cudem mógł urodzić się na planecie Jóżków i dolecieć do galaktyki tak szybko?!?
Dune Sibarr

GG: 32915001
Piszesz na własną odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
Dune Sibarr
New One
 
Posty: 57
Rejestracja: 1 Lut 2012, o 21:40
Miejscowość: Pustka

Re: Ushk Find (postać poboczna Davida Turouga)

Postprzez David Turoug » 1 Kwi 2012, o 16:38

Dune Sibarr napisał(a):
Emm, sorry, jeśli już mają być Jużki...
Jakim cudem mógł się urodzić w Galaktyce Yuuzhan, skoro ich lot trwał pierdylion lat (Lecieli z prędkością podświetlną, straszne.), a ich wiek to w zależności od źródeł ok. 76 lat, lub maksimum trzykrotna długość życia człowieka. Staruszku!



Jak wiemy Galaktyki są cały czas w ruchu, więc (nawet biorąc przykład z rzeczywistego świata) może dojść nawet do zderzenia takich światów, mogą się do siebie zbliżać, oddalać. Taka Zonoma Sekot to sobie też hasała to tu, to tam. Zresztą historia nie jest tak istotna jak umiejętności czy usposobienie, bo to one kształtują potem wydarzenia i questy.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Ushk Find (postać poboczna Davida Turouga)

Postprzez Dune Sibarr » 1 Kwi 2012, o 16:40

Nawet jeśli nie trzymacie się kanonu do pewnego czasu, w momencie wojen klonów Józie leciały już tysiące lat!
Zonoma Sekot też nie leciała kilka dni, po za tym na jej "pokładzie" nie było żadnego Józia.
Dune Sibarr

GG: 32915001
Piszesz na własną odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
Dune Sibarr
New One
 
Posty: 57
Rejestracja: 1 Lut 2012, o 21:40
Miejscowość: Pustka

Re: Ushk Find (postać poboczna Davida Turouga)

Postprzez BE3R » 1 Kwi 2012, o 22:10

Po pierwsze czepie się wieku, jesteś za stary na wojownika i za młody na członka starszyzny
Razem z rangą dowódcy powinieneś przejść odpowiednie rytuały, są one istotne.
Interesujące Jest też miejsce urodzenia, wg mnie to błąd.
Możesz być wykokszony jak na Vonga ale to nie czyni z Ciebie wojownika
Aktywnie uczestniczenie w obrzędach i ofiary dla Yun-Yammce obniża zdolność bojową.

Abstrachując od powyższych głupot,
Pilotaż na maks jest ok pod warunkiem że pilotujesz skoczka nie krążownik
Rozeznanie w taktykach walki, to czego się uczyłeś jest nieważne i przeterminowane
Innym problemem jest walka "ostrzem" WTF, vongowie używali Ampfistafów
Leży też cała informacja o statku, co gdzie jak dlaczego, my chcemy obrazka...
I mogłeś przynajmniej spróbować uniknąć konfliktów między Historią a postacią.
Suma sumarum karta jest beznadziejna i jestem za tym żeby ją poprawić.

ale skoro wszyscy są na tak to moje NIE niewiele znaczy. :(
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Ushk Find (postać poboczna Davida Turouga)

Postprzez David Turoug » 1 Kwi 2012, o 22:15

Powyższa karta postaci to oczywiście primaaprilisowy żart. Ani Administracja, ani Podziemie nie zamierza wprowadzać na Mgławicę Vongów. Błędy w KP chyba tylko potwierdzają jak niepotrzebni są oni na forum ;)

Prima Aprilis 2012
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25


Wróć do Odrzucone KP

cron