Content

Odrzucone KP

[Wpis] Jax Rethera - KP

[Wpis] Jax Rethera - KP

Postprzez Jax Rethera » 10 Kwi 2012, o 12:29

1. Nazwa postaci: Jax Rethera
2. Rasa: Korelianin
3. Profesja: Przemytnik
4. Data urodzenia: 2 ABY
5. Usposobienie: Jest osobą, która kiedy chce czegoś stara się to zdobyć nie zważając na środki. Stara bronić swoich przyjaciół, a wrogów niszczyć. Ma duże ambicje, osoby znające go wiedzą, że zajdzie wysoko w wybranej przez niego drodze. Wobec nieznajomych jest nieufny, a bliskich bezgranicznie ufny, można by powiedzieć, że za bardzo
6. Wygląd: Gdyby chcieć go zauważyć w tłumie byłoby to trudne. Jest średniej wysokości, dlatego dobrze idzie mu krycie się w tłocznych ulicach Coruscant, czy innych wielkich miast.Jego krótkie, ciemne włosy zawsze są zakryte jego "nieśmiertelną" brązową czapką, która towarzyszy mu od dzieciństwa, dzięki jej rozciągliwości w praniu :D . Jest dość niepozorny, choć na takiego nie wygląda jest bardzo umięśniony co pomaga mu w praniu mord swoich przeciwników. Zwykle nosi niebieską koszulkę, czarną skórzaną kurtkę i brązowe, materiałowe spodnie.
7. Umiejętności: - Ma wprawę w okładaniu się pięściami.
- Umie używać pistoletów blasterowych, ale jego faworytem jest DL-44.
- Jake nauczył go podstaw pilotażu
- Kiedy trzeba, umie zabić kogoś wibronożem
- Wie jak uwolnić ludzi od nadmiaru gotówki
8. Ekwipunek: - Wibronóż
- pistolet blasterowy DL-44
- cyfronotes
- 200 kredytów
9. Środek komunikacji:
YKL-37R Nova "Pas Oriona" http://www.sluisvan.net/frachtowiec,nova_courier
Image
"Pas Oriona" jest pomalowany na matową czerń, dzięki czemu po różnych przeróbkach jest nie do zauważenia, a komputery nie mogą go wykryć. Rakiety zostały wymontowane, dzięki czemu doszło miejsca na ładunek.
10. Historia:
Urodziłem się w roku 2 ABY, na Nar Shaddaa. Mój ojciec nie żył, a matka zmarła przy porodzie. Oddano mnie do sierocińca "Przylądek Nadziei" na tej samej planecie. Niefortunnie ta instytucja była tylko przykrywką dla gangu przemytników, a dzieci kiedy dorastały na tyle żeby móc samodzielnie poruszać się po mieście, miały za zadanie żebrać o pieniądze i kraść. Moim nauczycielem został jeden z przyjaźniejszych przemytników, Roaan Stennis, dzięki któremu byłem lepiej traktowany. Zostałem jednym z lepszych dzieciaków w tej robocie. Czas między snem, a pracą był najlepszą częścią dnia, ponieważ mogłem spotykać się z moimi przyjaciółmi. Poznałem na walkach bokserskich, gdzie trenował mnie za parę kredytów stary bokser. Ich też bardzo to fascynowało, według mnie to tak bardzo mnie zbliżyło do nich. Ach, zapomniałem przedstawić ich! Było ich trzech: Jake, Zabrak - syn pilota i sprzedawcy statków, który też się co nieco zna na statkach; Everett, Nautolanin - syn przemytnika i dobry strzelec i Keenth, Bothanin - syn boksera, co umie dać komuś w papę.
Kiedy dorosłem zaproponowano mi zostać jednym z nich, ja zgodziłem się w części umawiając się z nimi, że wykonam dla nich parę zleceń, po tym dostanę za to wynagrodzenie i będę mógł ruszyć w świat. Ucieszony udałem się do chłopaków i obiecałem im wzięcie ich ze sobą, ponieważ oni sami razem ze mną od lat snuli marzenia o zostaniu przemytnikami i zdobyciu fortuny jak to każdy dzieciak marzy. Nie było łatwo podczas pierwszej misji, gdyż trzeba było się przyzwyczaić do nerwów, kiedy zatrzymuje cię przedstawiciel prawa robi inspekcję i sprawdza lewe dokumenty. Zacząłem się w to wczuwać i wreszcie, po miesiącu mogłem być wolny. Zabrałem przyjaciół i uzbrojony w kilka potrzebnych rzeczy wsiadłem na statek gangu, mający zawieźć nas do stacji przemytników, ukrytej w miejscu niewykrywalnym na Zewnętrznych Rubieżach. Podlatując do hangaru byliśmy zaskoczeni wraz z pilotami, że nie kazano nam podać hasła i identyfikatora. Widok w środku był niezwykły. W hangarze stały zniszczone statki i wszędzie były trupy.
-Typowa robota Imperium- odezwał się pilot- Pewnie udało im się wykryć stację więc postanowili zabić wszystkich i zabrać co cenne
-No tak, ale dlaczego niszczyli statki?- spytałem się zdumiony - Przecież to też cenne rzeczy.
- Dla nich nie mają wartości stoją tu tanie i słabo uzbrojone statki nie potrzebne Imperium. - odpowiedział mi przewoźnik.
Zeszliśmy do miejsca gdzie na pewno był jakiś statek oraz zapasy, ponieważ ten hangar był ukryty. Stał tam nie byle jaki statek, bo YKL-37R Nova. Dobry pojazd i łatwo go było kupić nawet biedniejszemu przemytnikowi, dzięki temu, że firma produkująca je zbankrutowała i musiała tanio sprzedać wszystko co miała.
- No dobrze, weźcie go i odlatujcie z stąd, ja robię tak samo - powiedział pilot, pożegnałem się po czym udał się na swój statek.
Wsiedliśmy do naszego nowego pojazdu i sprawdziliśmy jego papiery. Nazywał się "Pas Oriona", nazwa nam się podobała więc ja i Jake zasiedliśmy za stery, wylecieliśmy i skierowaliśmy się w stronę Nal Hutty.


Wiem, że rysunek statku ma inny kolor, niż w opisie ale nie mogłem innego znaleźć
[edit] Jak teraz popatrzyłem na kilometrową historię jakiegoś gościa, a wy mu napisaliście, że za mało to ja wymiękam. Jeszcze jedno, teraz zauważyłem, że na naszym forum jest gość nickiem Everett, ups
Jax Rethera
New One
 
Posty: 2
Rejestracja: 8 Kwi 2012, o 14:43

Re: [Wpis] Jax Rethera - KP

Postprzez David Turoug » 10 Kwi 2012, o 13:12

Na początek kilka uwag technicznych. Stosuj opcję justify, by wyjustować ładnie tekst. Najprościej wcisnąć ctrl+a, a następnie wybrać wyżej wspomnianą edycję. Ponadto warto wyróżnić nieco kategorie Karty Postaci. Możesz albo robić enter po każdym opisie (po imieniu, potem rasie, następnie profesji itd.) albo pogrubiać owe kategorie. Wszystko będzie wyglądało schludniej i czytelniej.

Co do treści Karty Postaci:

Jax Rethera napisał(a):5. Usposobienie: Jest osobą, która kiedy chce czegoś stara się to zdobyć nie zważając na środki.


Pierwsze zdanie brzmi dość dziwnie. Nie lepiej "Jest osobą, która kiedy czegoś chce..." itd.

Jax Rethera napisał(a):Wobec nieznajomych jest nieufny, a bliskich bezgranicznie ufny, można by powiedzieć, że za bardzo


Z tą ufnością to taka trochę oczywista oczywistość. Poza tym brak kropki na końcu zdania. Ogólnie usposobienie dość krótko opisane. Wolałbym jeszcze kilka zdań na temat charakteru Twojego bohatera.

Jax Rethera napisał(a):Jego krótkie, ciemne włosy zawsze są zakryte jego "nieśmiertelną" brązową czapką


Powtórzenie. Ponadto zdanie wcześniej brak kropki (...innych wielkich miast.Jego krótkie...)

Umiejętności opisane też średnio. Jak już wybierasz formę wypisywania od myślników, to po kategorii "7.Umiejętności" zrób enter. Myślę, że zbędna jest też informacja kto go nauczył. Lepiej napisać jakie statki pilotuje dobrze, z jakimi sobie nie radzi. Po "8.Ekwipunek" też daj enter.
Odnośnie środków komunikacji to zapewne BE3R się wypowie, gdyż jest biegły w tych sprawach. Oceni też, czy twoja postać jest na tyle majętna aby ów środek transportu posiadać.

Historia. Zdecydowałeś się pisać w 1 osobie liczby pojedynczej. Rzadko stosowana praktyka na MM, szczerze mówiąc sam nie pamiętam kiedy ktoś tak pisał w KP.

Jax Rethera napisał(a):Moim nauczycielem został jeden z przyjaźniejszych przemytników, Roaan Stennis, dzięki któremu byłem lepiej traktowany.


Przyjaźniejszych? Lepiej napisać po prostu przyjaznych.

Jax Rethera napisał(a):Czas między snem, a pracą był najlepszą częścią dnia, ponieważ mogłem spotykać się z moimi przyjaciółmi. Poznałem na walkach bokserskich, gdzie trenował mnie za parę kredytów stary bokser. Ich też bardzo to fascynowało, według mnie to tak bardzo mnie zbliżyło do nich.


Nie za wiele z tego zrozumiałem. Wypadałoby dodać zaimek "ich" w drugim zdaniu i skończyć kropką po słowie bokserskich. Następnie może być "właśnie na tych zawodach, za parę kredytów pewien stary bokser postanowił udzielić mi kilka lekcji pięściarstwa" albo coś w ten deseń.
Tak w ogóle co ich (kogo?) fascynowało?

Ogólnie historia jest pełna błędów i uważam ją za przykrótkawą. Sporo pracy przed Tobą, jeżeli chcesz dołączyć do grona graczy MM, ale dla chcącego nic trudnego.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Wpis] Jax Rethera - KP

Postprzez Darren Selzen » 10 Kwi 2012, o 13:55

Na wstępie... O tym pisał wcześniej David, a ja się powtórzę, bo to podstawa: oddzielaj kolejne punkty karty postaci od siebie enterem! Żeby Ci pokazać w lepszy sposób, o co mi chodzi to cytując:
Jax Rethera napisał(a):1. Nazwa postaci: Jax Rethera
2. Rasa: Korelianin
3. Profesja: Przemytnik
4. Data urodzenia: 2 ABY

Nie lepiej wyglądałoby to w formie:
Nazwa postaci: Jax Rethera

Rasa: Korelianin

Profesja: Przemytnik
itd. itd. ?


Poza tym radziłbym pogrubić, podkreślić albo zaznaczyć kolorem nagłówki, żeby poprawić estetykę i czytelność karty ;) Zaznaczenie nagłówków wygląda moim zdaniem znacznie lepiej, niż ich wypunktowanie (żeby np. pogrubić tekst zaznacz go i nad polem przeznaczonym do pisania postu wciśnij znaczek B).

Punkt usposobienie jest znacznie za krótki. Uwierz mi, że lepiej wczuwa i odgrywa się postać, którą masz dokładnie przemyślaną i scharakteryzowaną. Wymyślając ją, zamiast pomyśleć: ma być dobry, ale tajemniczy, obmyśl na przykład, jak zachowałaby się w sytuacjach wymagających ukazania poszczególnych emocji (np. zdrada najbliższego przyjaciela/śmierć bliskiej osoby/zwycięstwo w turnieju/wywiad dla prasy/możliwość wstąpienia do Akademii Jedi). Jeśli odpowiesz sobie w głowie na takie pytania, jak ma się zachować w sytuacjach tych codziennych, ale i rzadziej spotykanych, jestem pewny, że rozwiniesz punkt "usposobienie" minimum dwukrotnie.

Co do wyglądu... Przeczytaj swój opis i na jego podstawie wyobraź sobie swoją postać... Trochę ciężko, co? Wyjaśnię Ci dlaczego. Otóż nie napisałeś nic o twarzy postaci. Nie opisałeś jej włosów, a na temat postury tylko napomknąłeś. Ten punkt też wymaga rozwinięcia, bo bez niego nie będziesz potrafił sobie wyobrazić swojego chara, a tym bardziej wczuć się w niego.

Na temat statku się nie wypowiem, ponieważ się nie znam i nie wiem, na ile to możliwe, żebyś posiadał taką maszynę. Tutaj zostawię pole do popisu dla innych. Co do błędów:

Jax Rethera napisał(a):dlatego dobrze idzie mu krycie się w tłocznych ulicach Coruscant, czy innych wielkich miast.Jego krótkie,

Po kropce odstęp.

Jax Rethera napisał(a):7. Umiejętności: - Ma wprawę w okładaniu się pięściami.

Jax Rethera napisał(a):8. Ekwipunek: - Wibronóż

Pierwsza pauza powinna być oddzielona od nagłówka enterem, tak samo, jak zrobiłeś to z pozostałymi.

Jax Rethera napisał(a):7. Umiejętności: - Ma wprawę w okładaniu się pięściami.
- Umie używać pistoletów blasterowych, ale jego faworytem jest DL-44.

Albo stosuj kropki na końcu każdej pauzy, albo nie stosuj ich w ogóle. W twojej karcie na końcu dwóch pauz znajdują się kropeczki, a na reszcie nie. Zdecyduj się :P

Jax Rethera napisał(a):Niefortunnie ta instytucja była tylko przykrywką dla gangu przemytników, a dzieci kiedy dorastały na tyle żeby móc samodzielnie poruszać się po mieście

Przed "żeby" zjadłeś przecinek.

Jax Rethera napisał(a): Czas między snem, a pracą był najlepszą częścią dnia, ponieważ mogłem spotykać się z moimi przyjaciółmi. Poznałem na walkach bokserskich, gdzie trenował mnie za parę kredytów stary bokser. Ich też bardzo to fascynowało, według mnie to tak bardzo mnie zbliżyło do nich. Ach, zapomniałem przedstawić ich!

Skreśl ten fragment, potem go wymaż, pognij kartkę, spal, popiół wrzuć do kosza i kosz też spal. Innymi słowy: potrzebujesz w tym miejscu duuuuuuuuuuuużej przebudowy tekstu :P Fragmencik, który cytuje jest nieschludny i ciężki do zrozumienia. Poza tym powtarzające się "ich" sprawia, że czyta się to gorzej, niż książki Ewy Nowak :P

Jax Rethera napisał(a):Kiedy dorosłem zaproponowano mi zostać jednym z nich, ja zgodziłem się w części umawiając się z nimi, że wykonam dla nich parę zleceń, po tym dostanę za to wynagrodzenie i będę mógł ruszyć w świat.

Skreśl "ja". "Kiedy dorosłem zaproponowano mi zostać jednym z nich. Zgodziłem się, jednak tylko w części. Umówiłem się z nimi na kilka dobrze płatnych zleceń. Potem miałbym ruszyć w świat." <- spróbuj napisać coś takiego.


Wybacz, ale przez resztę historii nie mogłem przebrnąć. Istna katorga. W Karcie Postaci widać, że masz zamysł, chęci i czuć klimat Gwiezdnych Wojen, jednak musisz jeszcze sporo dopracować. Historia jest szczerze mówiąc całkiem dobra, tylko troszeczkę za krótka, a przede wszystkim zawiera mnóstwo błędów. Wejdź w forum "Baza Danych" i obejrzyj dowolny temat. Masz tam KP, które są już zaakceptowane. Poczytaj kilka historii. Nie zrażaj się ilością tekstu, ponieważ są one naprawdę ciekawe. Uwierz mi: trochę wprawy i sam będziesz pisał jeszcze dłuższe wypowiedzi, tylko nie poddawaj się i dalej pracuj.
Awatar użytkownika
Darren Selzen
New One
 
Posty: 53
Rejestracja: 6 Sty 2012, o 12:51

Re: [Wpis] Jax Rethera - KP

Postprzez BE3R » 10 Kwi 2012, o 19:50

<papug> kill it with fire...

YKL-37R Nova "Pas Oriona"
- ship jak najbardziej ok i w dodatku w zasięgu, ale, model oczywiście jak zwykle dwuosobowy, w pojedynkę będzie ciężko.

"Pas Oriona" jest pomalowany na matową czerń, dzięki czemu po różnych przeróbkach jest nie do zauważenia, a komputery nie mogą go wykryć. Rakiety zostały wymontowane, dzięki czemu doszło miejsca na ładunek.


Niszczysz...
Kamuflaż optyczny tego typu zapewne zadziała na ciecia w ciemnym hangarze i na nikogo więcej.. masz po prostu fajny malowanie...

a propo niewykrywalności, skoro już cytujesz sulis-van to poczytaj o cenach i dostępności systemów maskowania.

W kwestii historii nie ma się za bardzo jak wypowiadać bo praktycznie jej nie ma, Więc obecnie jestem na nie, aczkolwiek masz szansę poprawy karty :)
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: [Wpis] Jax Rethera - KP

Postprzez Jax Rethera » 16 Kwi 2012, o 13:09

Panowie, na razie przenieście temat do niezaakceptowanych czy coś, bo straciłem wenę i odmóżdżam się pbf'em z pokemonami na czele :D .BE3R, przecież ja napisałem, że on prowadzi statek z przyjacielem, a reszta siedzi i się obija. Myślałem, że będzie hejt za szajską historię, a tu proszę. No nie wiem, ja muszę usiąść i dokładnie to przebudować, ale dziękuję za ocenę moich wypocin. Ech... Ja tak zawsze muszę napisać. ^-^
Jax Rethera
New One
 
Posty: 2
Rejestracja: 8 Kwi 2012, o 14:43

Re: [Wpis] Jax Rethera - KP

Postprzez David Turoug » 20 Kwi 2012, o 10:50

Jax Rethera napisał(a):Panowie, na razie przenieście temat do niezaakceptowanych czy coś, bo straciłem wenę i odmóżdżam się pbf'em z pokemonami na czele :D .BE3R, przecież ja napisałem, że on prowadzi statek z przyjacielem, a reszta siedzi i się obija. Myślałem, że będzie hejt za szajską historię, a tu proszę. No nie wiem, ja muszę usiąść i dokładnie to przebudować, ale dziękuję za ocenę moich wypocin. Ech... Ja tak zawsze muszę napisać. ^-^


Ekhem... :roll: Jeżeli jeszcze kiedyś będziesz miał ambicję żeby grać na Mgławicy Mocy, to naprawdę będziesz musiał się przyłożyć i nas pozytywnie zaskoczyć. Przenoszę do niezaakceptowanych.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25


Wróć do Odrzucone KP

cron