Content

Odrzucone KP

[Wpis] Matthias "Havoc" Prades

[Wpis] Matthias "Havoc" Prades

Postprzez Darth Havoc » 15 Kwi 2012, o 18:17

Karta w przebudowie...
Awatar użytkownika
Darth Havoc
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 Kwi 2012, o 22:46

Re: [Wpis] Matthias "Havoc" Prades

Postprzez David Turoug » 15 Kwi 2012, o 18:26

Zanim przeczytam całość, proszę o poprawienie technicznych usterek. To jest zastosowanie się do ogólnego wzoru postaci (10 punktów) który masz tutaj.
Prosiłbym też o wyjustowanie tekstu (opcja [justify]) oraz pogrubienie danych kategorii (nazwa postaci, usposobienie, wygląd itp. itd.).
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Wpis] Matthias "Havoc" Prades

Postprzez Darth Havoc » 15 Kwi 2012, o 18:53

Jeśli chodzi o to zastosowanie się do wzoru postaci, to odnosi się to do tego że dałem za dużo lub za mało szczegółów?
Awatar użytkownika
Darth Havoc
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 Kwi 2012, o 22:46

Re: [Wpis] Matthias "Havoc" Prades

Postprzez Kelan Navarr » 15 Kwi 2012, o 19:24

Raczej o wzór karty postaci, do którego się stosujemy i który pozwala na uniknięcie bałaganu. W linku podanym przez Davida, masz dokładnie wszystko rozpisane.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: [Wpis] Matthias "Havoc" Prades

Postprzez David Turoug » 15 Kwi 2012, o 19:39

Matthias "Havoc" Prades napisał(a):Wiek: 21 lat ( urodzony w 5ABY)

Wzrost: 192cm

Włosy: Ciemne (obcięte bardzo krótko)

Kolor oczu: Zielone

Rasa: Człowiek

Kolor skóry: Jasna (lekko ciemniejsza od białej)

Zawód / Profesja: Górnik / Najemnik

Frakcja: Sith, choć nie spieszy się z oficjalnym, podjęciem decyzji o przynależności.

Planeta pochodzenia: Naboo


Havoc, w naszym wzorze nie ma osobnych kategorii dla wzrostu, koloru włosów i skóry, frakcji czy planety pochodzenia. Pierwsze trzy dajesz w kategorii wygląd. Planetę pochodzenia możesz dopisać w dacie urodzenia oraz na początku historii. Ponadto justować proszę całą Kartę, a nie tylko historię ;) Nie przesadzaj też w drugą stronę, wystarczy pogrubić nazwy kategorii, bez podkreślania rasy, nazwy postaci itp.

Co do postaci to się jeszcze nie wgłębiałem, ale widzę tu szkolenie... Co prawda przez holokron ale też mi się to nie podoba. Przyjęliśmy zasadę, że nowoprzybyli nie mogą tworzyć pierwszych postaci jako "gotowi" Jedi czy Sithowie. Owszem możesz zaznaczyć, że jesteś czuły na Moc albo że jako dziecko potrafiłeś czynić jakieś niewytłumaczalne rzeczy (typu lewitacja przedmiotów)...
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Wpis] Matthias "Havoc" Prades

Postprzez BE3R » 15 Kwi 2012, o 19:56

<papug> wróciliśmy Tadam pshhh!!

I niestety jestem rozdarty jak cholera, widać jak dużo pracy włożyłeś w kartę i czym się inspirowałeś. Niestety postać jest tak przepakowana że słów mi brakuje.
<papug> Kapitan Zajebistość wygląda przy niej na cieniasa.

Egzekucję czas zacząć...

Jako że zacząłeś od ekwipunku :)

Jak najbardziej do przyjęcia, uważam że motyw z mieczem świetlnym będzie świetną sprawą dla łowców artefaktów i znam paru łowców którzy z radością rozwalą CI za niego łeb :)

Posiadane środki komunikacji i tu już jest znacznie gorzej.

Tatuś musiałby się z Bannthą na łby pozamieniać żeby zorganizować bojowy prom imperialny, który aż krzyczy TU JESTEM. Pomijam przy tym całkowicie fakt że nie umiesz go pilotować.

Umiejętności, i tu po kolei.

-Ogromna wiedza o maszynach z przemysłu górniczego, oraz transportu.
Z tego co mi wiadomo cortosis zbiera się mechanicznie, gdyż w kontakcie z innymi źródłami energii robi JEBUT!! zasadniczo to w kontakcie ze wszystkim robi JEBUT i jest silnie trujące. Zatem nie ma bata żeby cieć górnik miał ogromną wiedzę o maszynach i transporcie, z tej prostej przyczyny, że do wydobycia używa się prymitywnej technologii hydraulicznej.

- Znajomość broni blasterowych,
których?? Nawet spece z armii po szkoleniu nie znają działania większości broni, skupiają się na opanowaniu kilku najczęściej używanych, Tym bardziej Ty.

-Doskonałe umiejętności władania wibromieczem oraz blasterem
lata treningu w kopalni ;) Walka jakimkolwiek mieczem to sztuka, mająca wiele wspólnego z tańcem. Wymaga koordynacji i setek godzin treningu. Niestety Twoja przeszłość wyklucza mistrzostwo we władaniu wibromieczem. Nigdzie nie zauważyłem też żebyś ćwiczył strzelanie.

-Wysoka siła perswazji
to akurat zależy od Twoich osobistych umiejętności przekonywania i opisywania tego. Wpis w karcie że masz wysoką siłę perswazji niczego nie załatwia. A biorąc pod uwagę wygląd zakapiora obstawiał bym raczej zastraszanie.

-Bardzo niski (obecnie) poziom posługiwania się Mocą
- Jako że jestem mało obiektywny w tej kwestii to nawet nie skomentuję.

Historia postaci. tu się napisałeś i wyobraź sobie że ktoś to przeczytał :)

*Dziecięce lata (5-20 ABY): - naprawdę dobre
*Czas zmian (20-21 ABY): - dobra, ujdzie.
*Surowa kara (21 ABY) - HOLLYWOOD, HOLLYWOOD, BANZAI!!!
*Z chłopca w mężczyznę, nowa droga życia (21-25 ABY): ujmę to tak, kobieta + karna kolonia górnicza + stawanie w obronie = lol.
Jeśli tknąłbyś palcem kogokolwiek nie będącego więźniem dostał byś zwyczajowe wpierdol + parę lat do wyroku i izolatkę z widokiem na ścianę.
Strzelanina z żołnierzami republiki, ja wiem że repy to cieniasy ale w przeciwieństwie do Impów trafiali 9 na 10 razy. W skrócie zmarłeś zaraz po tym jak uderzyłeś żołnierza.
amulet z Cortosis,
taa, barmanka go miała... i zamiast go sprzedać siedziała w dziurze z bandytami. Ale jak ktoś lubi gwałty i ciągły strach to co zrobić...
prawie wcale niezniszczony holocron, samego Dartha Bane'a...
a nasi łowcy artefaktów się muszą nieźle napocić, żeby cokolwiek znaleźć, amatorzy...

Podsumowując zaczyna się robić słabo

*Tajniki mocy i nauki Sithów (25-26ABY)
gdy udało mu się uruchomić holocron Lorda Sithów,
masz kurde skill młody oj masz :)
Bane przekazał swoją ostatnią wolę, otóż, pełnią mocy i wiedzy jaką otrzymała osoba, która znalazła drugi holocron, może napawać się dopiero, bo odbyciu szkolenia wśród innych Sithów i po udowodnieniu że jest się tego godnym oraz po zdobyciu szacunku i uzniania w sferach zakonu Sith,
Ale głupi Ci Sithowie... Ale ja się na tym nie znam więc być może ten debilizm jest uzasadniony.


Łojezu mózg leży i kwiczy
Po kilku dniach, od przestudiowania holocronu Dartha Bane'a ,Matthias pojawia się w koloni górniczej, zaślepiony rozpaczą, po utraconej przyjaciółce, podpala budynki, po czym kieruje się do portu. Tam przekupuje jednego z przemytników, aby pomógł mu dostać się na Naboo. W międzyczasie przygotowań do odlotu, Havoc niszczy punkt wypłacania kredytów. Wykrada 5 000 kredytów, uznając że to i tak marne wynagrodzenie cierpienia, jakie go tu spotkało. Po kilku godzinach, Havoc odlatuje w statku przemytniczym na Naboo.


szybkie pytania.
- jak podpaliłeś kolonię górniczą?
- co zrobiłeś ze strażnikami?
- co się stało z resztą więźniów?
- czym przekupiłeś przemytnika
- jak udało ci się uniknąć wykrycia?
- Czemu to się nie trzyma kupy?

później jest już tylko gorzej więc pozwolisz, że zacytuję.
kończ waść wstydu oszczędź.

Karta byłaby dobra, pisać potrafisz i co ważniejsze chcesz, niestety koncentracja na ostatnio przeczytanej książce nie wyszła karcie na zdrowie. Postać jest zdecydowanie przepakowana, a jej historia mocno naciągana. W kilku aspektach zaszalałeś konkretnie
wisiorek, holocron, miecz, prom. w kilku innych mam wrażenie, że zwyczajnie się już nie chciało. Prom, koniec historii, wolność.

Zrobiłeś świetne pierwsze wrażenie, po czym wszystko co się dało aby je zatrzeć. Podsumowując jestem na nie. Zmień i popraw wskazane przegięcia postaci a wtedy otrzymasz solidnego taka gdyż potencjał wielki wyczuwam :)
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: [Wpis] Matthias "Havoc" Prades

Postprzez Darth Havoc » 16 Kwi 2012, o 15:37

Zapoznałem się z opiniami, i teraz prosiłbym jeszcze tylko o informację, ile mam czasu na naniesienie poprawek?
Zadaje takie pytanie,ponieważ w "realu" mam do załatwienia trochę spraw i nie będę w stanie, tak od razu wszystkiego poprawić,tym bardziej, że po namyśle, sam stwierdziłem, że pewne rzeczy mi się nie podobają i dlatego, chcę trochę więcej pozmieniać.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Darth Havoc
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 Kwi 2012, o 22:46

Re: [Wpis] Matthias "Havoc" Prades

Postprzez Mistrz Ind'yk » 16 Kwi 2012, o 15:44

Nie spiesz się, możesz spokojnie zaplanować to sobie na kilka dni. Napisz tylko, kiedy już KP będzie gotowa do oceniania, wtedy się nią zajmiemy ;) .

EDIT: Zgadzam się z Jackiem, nie ma co poprawiać tej KP. Musiałbyś zmienić z 80%, żeby w ogóle mieścić się w regulaminie, nie wspominając już o akceptacji. Powodzenia przy pisaniu nowej KP :) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: [Wpis] Matthias "Havoc" Prades

Postprzez Jack Welles » 16 Kwi 2012, o 16:02

Krótko i na temat - jestem na Nie i poprawianie tej karty tego nie zmieni. Dla mnie jedynym wyjściem dla Ciebie jest napisanie nowej karty + prośba zmiany nicka, przy czym zajrzyj choć raz do regulaminu, a dokładnie do następujących jego części: Tworzenie postaci oraz jej akceptacja, Rejestracja oraz do suplementu Poradnik tworzenia postaci z gwarancją skuteczności. Możesz się spytać dlaczego - już spieszę z odpowiedzią - bo połamałeś przedstawione tam zasady, tak że dziwię się czemu w ogóle była z Tobą prowadzona jakakolwiek dyskusja.

PS Jakakolwiek wzmianka w nowej karcie o holokronach, studiowaniu na temat sithów, posługiwaniu się Mocą w jakikolwiek stopniu będzie równoważna z moim głosem na Nie
PPS Weź na przyszłość podziel jakoś dane części historii na akapity bo nie da się czytać takich dużych bloków tekstów.
PPPS Nie staraj się tworzyć od samego początku bohatera, czy tam antybohatera bo nasi MG już znają sposoby ściągnąć takich delikwentów do parteru. Chcesz by Twoja postać była kimś zajebistym - zapracuj na to podczas gry na forum.
PPPPS Zaintrygowało mnie to, że sąd z Naboo wysłał zabójcę do pracy w kopalni - oni nie mają tam jakiś lokalnych więzień i bardziej, że tak powiem, republikańskich sposobów karania przestępców? Zwłaszcza, że wysłanie do kopalni, w której pracował praktycznie jak zwykły pracownik, była jak dla mnie żadną karą dla zabójcy.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: [Wpis] Matthias "Havoc" Prades

Postprzez Oto'reekh » 16 Kwi 2012, o 16:23

Popierając opinię BE3Ra oraz wątpliwości Jacka nad łamaniem regulaminu. Karta potrzebuje ogromnych zmian lub pisania od nowa. Jaki jest twój wybór daj znać, bo póki co jestem na NIE i zastanawiam się nad przeniesieniem do odrzuconych.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: [Wpis] Matthias "Havoc" Prades

Postprzez Thrak Skirata » 16 Kwi 2012, o 17:09

Podpisuje się pod postulatem BE3R. Za sprawą aspektów technicznych NIE.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: [Wpis] Matthias "Havoc" Prades

Postprzez Darth Havoc » 16 Kwi 2012, o 17:15

Dobra, to zrobię nową postać, a ta niech leci do odrzuconych, liczę się z waszymi opiniami i skoro mówicie, że lepiej będzie stworzyć coś od nowa, to wierzę że tak jest. Mam tylko pytanie, czy moja nazwa użytkownika, może pozostać taka jaka jest? A dopiero, jak uda mi się zrobić porządną i prawidłową postać, to wtedy zmienić nazwę?
Awatar użytkownika
Darth Havoc
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 Kwi 2012, o 22:46

Re: [Wpis] Matthias "Havoc" Prades

Postprzez Jack Welles » 16 Kwi 2012, o 17:16

Spoko - daj w gotowej karcie na co zmienić ;)

Przenoszę gdzie trza ;)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn


Wróć do Odrzucone KP

cron