Content

Odrzucone KP

[WPIS] Vaurag (Postać poboczna Texa Arvo)

Re: [WPIS] Vaurag (Postać poboczna Texa Arvo)

Postprzez David Turoug » 6 Lis 2012, o 18:05

Gwoli kolejnego wyjaśnienia. Na Mgławicy Mocy funkcjonuje taka ranga jak Mistrz Sith. W hierarchii jest on niżej do Lorda, posiada mniejsze umiejętności od niego, jednak jest nad Wojownikami/Zabójcami.

Przy okazji małe podsumowanie:

Na tak: BE3R, Alicia Gersen
Na nie: Tau, David Turoug
Niezdecydowani (bez głosu): Silus, Andy (?)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [WPIS] Vaurag (Postać poboczna Texa Arvo)

Postprzez Tzim A'Utapau » 6 Lis 2012, o 20:37

A jeżeli już przy takiej formie KP (z powodu rękojeści broni, zamiłowania do gry w karty i silnego umięśnienia...) moja postać jest za kopię Bane'a (Bane 2.0), to uwierz mi, zobaczyłbyś idealnego Bane'a gdybym miał poprowadzić swoją postać jako ucznia dokładnie tak samo, też bym ubił (lub spróbowął ubić) Mistrza i też spróbowałbym oczyścić zakon.


Errata: moje NIE nie wynika z podobieństw do Bane'a* (sam kilkukrotnie zaznaczyłem, że taki archetyp postaci jest dla mnie oczywisty w mgławicowych realiach), tylko z faktu, że KP była do niczego i nawet po poprawkach nie rzuca na kolana, a ze względu na obraną rangę powinna.

*niestety podobieństwa te również zostały wykorzystane dość nieudolnie. Wymieniać mi się ich nie chce, bo każdy, kto przeczytał raptem trzy książki jest w stanie je zauważyć. :)

to uwierz mi, zobaczyłbyś idealnego Bane'a gdybym miał poprowadzić swoją postać jako ucznia dokładnie tak samo, też bym ubił (lub spróbowął ubić) Mistrza i też spróbowałbym oczyścić zakon.


Nie wiem, czy bym zobaczył. Bez argumentów ad personam, moim zdaniem autor KP nie ma o Sithach specjalnego pojęcia. Granie Sithem buntownikiem i wcielanie się w rolę reorganizatora/reformatora epoki mija się w takim wypadku z celem. Tak jak Mandalore'a nie powinien grać ktoś, kto by się nie odnajdował w kanonie Mando, tak Sith-wizjoner wymaga dobrego zaplecza, przygotowania do tej roli po prostu*.

*Albo naturalnie sithowego pióra w stylu Aviena :D
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: [WPIS] Vaurag (Postać poboczna Texa Arvo)

Postprzez Oto'reekh » 18 Gru 2012, o 22:39

Ok ok jedno jest pewne wokół tej postaci wyrosło dużo kontrowersji dlatego powiem jakie jest moje zdanie.
Sama karta jest do napisania od nowa, polecam nie wzorować się na gotowych postaciach, a bardziej inspirować i nie dawać bezpośrednich przesłanek - ułatwia życie, postać wydaje się bardziej kreatywnie stworzona.
Kanon MM: należy trzymać się tego co u nas się wydarzyło, ale śmiało wprowadzać coś nowego. Trzymać się realiów i jak można przemycać coś swojego. To co odbywa się w głowie twojej postaci jest twoje, jeśli wewnętrznie jej koncepcja odróżnia się od organizacji zakonu i chce inaczej - jesteś bardzo mile widziany. Nie może robić tego w swojej historii po prostu wprost, prędzej z partyzanta poza widokiem mistrzów itd.
Tak więc polecam napisać jeszcze raz na spokojnie i dobrze przemyśleć jak przemycić własne idee w postać, która nie będzie kolidowała z tym co już się na forum wydarzyło.
Pamiętaj jeśli dostałeś przepustkę od Popka (której nie zamierzam Ci odbierać) potraktuj to wyjątkowo i nie rób nic na siłę. Forum ostatnio zwolniło więc masz czas, nie spiesz się z tym.
Tak więc moje: Nie
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Poprzednia

Wróć do Odrzucone KP

cron