Content

Odrzucone KP

[WPIS] Gallen Karath

Re: [WPIS] Gallen Karath

Postprzez Jack Welles » 11 Gru 2012, o 22:04

Z tym podpisem to spoko - kliknąłem i jakaś dziwna strona wyskoczyła :P - już to naprawiłem :D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: [WPIS] Gallen Karath

Postprzez Gallen Korr » 11 Gru 2012, o 23:03

Aha, no spoko. Masz może GG, żeby łatwiej się dogadać, wiesz, na PW też nie chcę gadać, bo bym czekał nie wiem czasu ?
Image
Gallen Korr
New One
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Lis 2012, o 16:06

Re: [WPIS] Gallen Karath

Postprzez Jack Welles » 12 Gru 2012, o 09:40

Ale o czym Ty chcesz gadać? Napisanie KP jest u nas swoistym testem umiejętności, więc jeśli myślisz, że będę Ci krok po kroku tłumaczył dlaczego dane zdanie jest nielogiczne lub czemu powinieneś użyć w danym miejscu innego słowa, to Ci od razu powiem, że tak się nie stanie.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: [WPIS] Gallen Karath

Postprzez Gallen Korr » 12 Gru 2012, o 16:27

Nie o to mi chodziło, po prostu, żeby pogadać, bliżej się poznać, umiem bez pomocy napisać KP, więc nie potrzebował bym tego. Pogadać o różnych sprawach, wygodniej by mi było się komunikować.
Image
Gallen Korr
New One
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Lis 2012, o 16:06

Re: [WPIS] Gallen Karath

Postprzez Gallen Korr » 23 Gru 2012, o 13:02

Mam nadzieję, że ktoś moją KP się zainteresuję, czekam nie wiem ile czasu :(
Image
Gallen Korr
New One
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Lis 2012, o 16:06

Re: [WPIS] Gallen Karath

Postprzez David Turoug » 23 Gru 2012, o 13:18

Błędy są dalej, więc nie dziw się, że parokrotnie poprawiana Karta będzie wzbudzać tyle zainteresowania co na początku.

Gallen Karath napisał(a):5. Usposobienie: Sympatyczny dla innych, nie lubi za bardzo przemocy, lecz zmuszony do walki, nie cofa się przed przeciwnikiem. Nie lubi przebywać w szemranym towarzystwie, ponieważ zawsze czuje się nieswojo, obawiając się niepotrzebnych kłopotów. Pomaga czasem słabszym, ponieważ nie lubi patrzeć...


Gallen Karath napisał(a):koloru czarnego, kieszonki po bokach mają kolor czerwony, zarówno spodnie jak i rękawy są koloru czarnego.


Kolor, kolor, kolor... Użyj synonimów.

Gallen Karath napisał(a):myśliwskich w galaktyce.Wytrzymałość


Brak spacji.

Gallen Karath napisał(a):Jego dzieciństwo było nawet spokojnie, aż do czasu, gdy jego rodzicie nie mieli problemów z przemytnikami. Jego Ojciec był pilotem, zaś matka chłopaka, była mechanikiem, poznali się po przez rozwalony statek, który Ojciec odstawił do jej warsztatu


Dużo powtórzeń. Nie wiem też po co słowo "ojciec" piszesz z dużej litery (pewnie Tau by to jakoś wytłumaczył).

Gallen Karath napisał(a):Chodzili także na nielegalne wyścigi(wszystkie)...


Gallen Karath napisał(a):...turniej dla młodzików(wyścig)...


Przed nawiasami spacja. W dalszej części historii jest jeszcze parę takich przypadków, których nie będę już przytaczał.

Bardzo często używasz też określenia "chłopak". Myślę, że w języku polskim znajdziesz sporo określeń na swojego bohatera. Zawsze możesz używać też zdrobnień, nazwiska itp. Tych powtórzeń jest sporo i podobnie jak ze spacjami nie ma sensu bym wszystkie je cytował. Sam musisz popracować.

Jak weźmiesz się za poprawki, to będzie już 10 korekta w Twojej KP. To sporo. Jestem, na tą chwilę, na nie.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [WPIS] Gallen Karath

Postprzez Gallen Korr » 23 Gru 2012, o 16:02

poprawione Davidzie.
Image
Gallen Korr
New One
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Lis 2012, o 16:06

Re: [WPIS] Gallen Karath

Postprzez David Turoug » 23 Gru 2012, o 18:52

Gallen chyba tylko poprawiłeś to co Ci wytknąłem (zacytowałem) a resztę KP olałeś. Poniżej mały przykład z tymi powtórzeniami. Dalej jest też kilka błędów kwestii technicznej (brak spacji). Jestem na nie i zdania już raczej nie zmienię. Na chwilę obecną masz 10 edycji karty postaci.

Gallen Karath napisał(a):10. Historia:
Dzieciństwo
-Urodził się na Coruscant. Dzieciństwo Karatha było nawet spokojnie, aż do czasu, gdy rodzicie Galena nie mieli problemów z przemytnikami. Ojciec chłopaka był pilotem, zaś matka chłopaka, była mechanikiem, poznali się po przez rozwalony statek, który ojciec odstawił do jej warsztatu. Urodził się chłopak o imieniu Galen. Chłopiec widział tylko jak rodzice zawsze ciężko pracowali, lecz czasem znaleźli chwilę, żeby zająć się synem.
Mamusia zazwyczaj zajmowała się młodym, gdy Ojciec musiał
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [WPIS] Gallen Karath

Postprzez Gallen Korr » 23 Gru 2012, o 23:12

Przeczytałem 3 razy, wszytko ładnie pięknie poprawione, miałeś rację, było parę niedociągnięć, lecz już tego nie ma. ^^
Image
Gallen Korr
New One
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Lis 2012, o 16:06

Re: [WPIS] Gallen Karath

Postprzez Kelan Navarr » 23 Gru 2012, o 23:44

Wszystko pięknie, ale przeczytać miałeś to przed wstawieniem, a nie po nastu poprawkach. Postów sprawdzał Ci nikt nie będzie, a bez wskazania błędów nie poprawiasz przecież. Ja jestem na NIE. Dawaliśmy już szanse i robiliśmy eksperymenty, ale nigdy dobrze się to nie kończyło.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: [WPIS] Gallen Karath

Postprzez Alice » 24 Gru 2012, o 01:16

Tutaj poprę chłopaków. Chęci może masz, ale warsztat niestety jeszcze niezbyt dobrze rozwinięty. Dlatego w przypadku tej karty jestem na nie. Spróbuj jeszcze raz. Może inna postać uda ci się bardziej. Tylko proszę cię, nie wysyłaj mi (czy też innemu userowi) całej kp jeśli jest w takim stanie, że trzeba w niej większość poprawić. Wszak nie ja, Andy czy ktoś inny ma za ciebie pisać posty, czy też właśnie jak wspomniał Kel, sprawdzać każdy twój post. Jeśli mimo wszystko błędy będą się powtarzać, cóż, niestety jeszcze trzeba czasu czy też podszkolenia umiejętności pisarskich do pisania na forum.
Image
Awatar użytkownika
Alice
Gracz
 
Posty: 387
Rejestracja: 27 Lut 2012, o 14:43

Re: [WPIS] Gallen Karath

Postprzez Gallen Korr » 24 Gru 2012, o 13:35

Ja przecież wiem o co wam chodzi, ale nie poprzestanę, wiem jak się piszę posty, bo gram na innych PBF'ach, nie będę zmieniał zdania, jak jest źle, to mi możecie wprost powiedzieć, jednak się nad tym namęczyłem trochę. Nie chcę mi się tego samego od nowa pisać, bo to nie ma sensu ;/.
Image
Gallen Korr
New One
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Lis 2012, o 16:06

Re: [WPIS] Gallen Karath

Postprzez Gallen Korr » 24 Gru 2012, o 13:37

Właśnie, są święta, komuś innemu zaakceptowaliście KP, mimo iż krótsza od mojej była, a ja się tutaj męczę nie wiadomo jak długo, ale nadal jest coś źle. Dajcie szansę, zobaczycie, że posty będą długie, nawet może na stronę A4.
Image
Gallen Korr
New One
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Lis 2012, o 16:06

Re: [WPIS] Gallen Karath

Postprzez Shas » 24 Gru 2012, o 13:42

Gallen Korr napisał(a):Właśnie, są święta, komuś innemu zaakceptowaliście KP, mimo iż krótsza od mojej była

Tu nie o ilość chodzi a jakość...
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: [WPIS] Gallen Karath

Postprzez David Turoug » 24 Gru 2012, o 13:43

Gallen Korr napisał(a):Ja przecież wiem o co wam chodzi, ale nie poprzestanę, wiem jak się piszę posty, bo gram na innych PBF'ach, nie będę zmieniał zdania, jak jest źle, to mi możecie wprost powiedzieć, jednak się nad tym namęczyłem trochę. Nie chcę mi się tego samego od nowa pisać, bo to nie ma sensu ;/.


Dobrze, że piszesz na innych PBFach. Tutaj jednak trzymamy pewien poziom, a Karta Postaci pokazuje nam jak piszesz. Jeżeli ktoś 10 czy 11 razy poprawia swoją KP, po licznych postach oceniających i potem gwarantuje "że już błędy poprawił", choć tak wcale nie jest, to nie masz co się dziwić, iż jesteśmy do Ciebie sceptycznie nastawieni.

Poza tym nikt nie mówi, że masz pisać taką samą postać, jest to wręcz niewskazane. Ponadto jeżeli uważasz pisanie KP za bezsensowne, proponowałbym sobie odpuścić Mgławicę Mocy, przynajmniej na pół roku. Tak jak Kelan wspomniał, nikt Ci nie będzie sprawdzał postów, czy nie ma w nich powtórzeń, literówek etc.

Gallen Karath napisał(a):Właśnie, są święta, komuś innemu zaakceptowaliście KP, mimo iż krótsza od mojej była, a ja się tutaj męczę nie wiadomo jak długo, ale nadal jest coś źle. Dajcie szansę, zobaczycie, że posty będą długie, nawet może na stronę A4.


Święta jakoś nie wpłynęły na Twoją wenę zbawczo i nie oświeciłeś nas zmianami i poprawkami w KP. To nie jest koncert życzeń. Jakbyś się od początku postarał i przyłożył do opisu bohatera, nie byłoby tej rozmowy. Wiedz też, że nie oceniamy długości ale jakość. Ktoś może napisać byle jak 10 stron A4 i zostanie odesłany, a ktoś napisze 2 bardzo dobrze i dostanie akceptację.

Ta karta na pewno nie zostanie zaakceptowana. Możesz albo spróbować jeszcze raz z nowym pomysłem, albo dać sobie spokój. Wesołych Świąt.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [WPIS] Gallen Karath

Postprzez Gallen Korr » 24 Gru 2012, o 13:45

Oj, przecież jakby były błędy, to bym je widział prawda, czytałem Kp i ją poprawiałem, więc to chyba dobrze, powinna się lepiej prezentować. Nie wiem co mam jeszcze zrobić, poprawiłem tyle ile się dało, no chyba że jeszcze mam coś dopisać do tej karty.
Image
Gallen Korr
New One
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Lis 2012, o 16:06

Re: [WPIS] Gallen Karath

Postprzez Shas » 24 Gru 2012, o 13:50

Daj się ponieść nastrojowi, weź sobie wszystkie poprawki do serca. Przemyśl, spisz nową karte bogatszy od doświadczenia z poprzedniej. Za tą się już ciągnie smród i ona nie przejdzie.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: [WPIS] Gallen Karath

Postprzez David Turoug » 24 Gru 2012, o 13:53

Gallen powyższy post i stwierdzenie "poprawiłem tyle ile się dało" tylko Cię pogrąża. Nie chodzi o to, żebym ja Ci pokazał każdy błąd, literówkę, orta itp. i żebyś go poprawił. Sztuką byłoby wyłapanie błędów we własnym zakresie. Mnie się już naprawdę nie chce cytować wpadek w tej KP, ale widzę że bez tego się nie obejdzie...

Gallen Karath napisał(a):Nosi brązowy pas w którym zazwyczaj nosi swoje przybory do pracy, czyli narzędzia.



Gallen Karath napisał(a):myśliwskich w galaktyce.Wytrzymałość,


Gallen Karath napisał(a):Postanowili, że chłopak powinien wystąpić w wyścigach ścigaczy, po to aby zarobić, dzięki czemu pomoże rodzicom w spłacie domu, a część zarobku, będzie miał na własne wydatki. Przy okazji mama zabierała chłopaka do pracy, żeby nauczyć go arkanów mechaniki, aby w przyszłości mógł zostać dobrym fachowcem i naprawiać różne pojazdy, jakie by trafiały do warsztatu. Chłopak najpierw poszedł


Ta karta nie przejdzie i nie musisz się nawet trudzić z poprawą powyższych wpadek, których jest więcej. Jak wspominałem możesz spróbować raz jeszcze z nową KP, albo przyjemnie spędzić sobie święta z rodziną, a nie przed komputerem. ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [WPIS] Gallen Karath

Postprzez Gallen Korr » 24 Gru 2012, o 15:07

Będę ją tyle razy poprawiał ile można, Ja się nie poddam, nigdy się nie poddawałem, poprawię ją raz a porządnie !!
Image
Gallen Korr
New One
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Lis 2012, o 16:06

Re: [WPIS] Gallen Karath

Postprzez Gallen Korr » 24 Gru 2012, o 15:12

Dobra, poprawiłem wszystkie powtórzenia, jednak widzisz, że można na mnie polegać ^^
Image
Gallen Korr
New One
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 Lis 2012, o 16:06

PoprzedniaNastępna

Wróć do Odrzucone KP

cron