Content

Odrzucone KP

Throul Trax

Throul Trax

Postprzez Throul » 7 Gru 2012, o 23:11

POSTAĆ PRZENIESIONA Z INNEGO PBF: http://www.swewok2.pun.pl/viewtopic.php?id=634



Imię i nazwisko: Throul Trax

Pseudonim: Mały

Wiek: 25 lat

Rasa: Człowiek

Profesja: Gwiazda Heavy Isotope

Wygląd: Niewysoki, a wręcz mały jak na swój wiek, bo mierzący zaledwie 140 cm przedstawiciel rasy ludzkiej. Dumny posiadacz długich, opadających na ramiona prostych kasztanowych włosów i czarnych przenikliwych oczu. Jego nos jest krótki i prosty zaś cera blada niczym u nieboszczyka. Usta Throula są wąską kreską i zawsze widnieje na nich szyderczy, pełen wyższości uśmieszek. Znakiem szczególnym jego persony jest tatuaż na prawym ramieniu przedstawiający czaszkę z wychodzącym z jej ust wężem. Ten tatuaż to efekt pewnej libacji alkoholowej zakończonej w łożu z czterema cycatymi kobietami o połowę starszymi od niego.

Charakter: Wolny duch nielubiący jakichkolwiek ograniczeń z czyjejkolwiek strony. Uparty i butny. Nie ma zbyt wielu przyjaciół, bo wychodzi z założenia, poniekąd słusznego, iż dużo osób bardziej lubi jego pieniądze niż jego. Za tych najbliższych gotowy oddać wszystko, co posiada, nawet życie. Gotów jest na największy hazard. Zazwyczaj, w gronie obcych jest mrukliwy i małomówny. W nieczęstej konwersacji cyniczny i złośliwy. W gronie znajomych, przyjaciół i rodziny wychodzi jego prawdziwa natura. Jest wtedy duszą towarzystwa skłonnym do żartów, czasami niewybrednych i psot.

Historia: Urodził się na Coruscant. Jego ojciec był hakerem a matka bibliotekarką. Matka zmarła przy porodzie. Ojciec, ścigany przez prawo przepadł bez wieści jeszcze przed jego urodzeniem. Już, jako roczne dziecko przejawiał ciekawą skalę głosu. Został, więc oddany na wychowanie do sierocińca. Podczas badań kontrolnych, gdy chłopiec miał cztery lata odkryto, iż Throul posiada to, co nazywa się słuchem absolutnym. Słuch absolutny - powszechnie określany, jako słuch doskonały - to rzadko spotykana ludzka umiejętność rozpoznawania lub odtwarzania nut bez korzystania z zewnętrznego odniesienia, czyli inaczej trwała pamięć pewnych specyficznych właściwości dźwięków, akordów czy tonacji, która umożliwia ich rozpoznawanie bez odwoływania się do dźwięku wzorcowego. Jest on preferowany, choć niewymagany przy edukacji muzycznej. Jest to rzadko spotykana wśród ludzi wrodzona umiejętność rozpoznawania bezwzględnej wysokości dźwięku jedynie na podstawie jego percepcji sensorycznej, bez porównywania z innym dźwiękiem, czy też innej spekulacji intelektualnej. Jest związany z rozbudowanymi koniuszkami nerwów słuchowych, a także oznacza rozszerzoną skalę słuchu człowieka (tzn. rozpoznawania kilku dźwięków równocześnie). Zaczęto, więc go szkolić muzycznie. Czasu wolnego chłopiec prawie w ogóle nie miał. Rano edukacja w szkole muzycznej. Wieczorami uczył się gry na instrumentach. Uczył się pilnie wszystkiego, co mu przekazywali nauczyciele.
Szybko opanował podstawy muzyczne. Mało tego. Nauczył się, przy użyciu Mocy zmieniać głos jak również wzmacniać go i wyciszać. Nie znalazł wielu przyjaciół. Zapewne wpłynął na to fakt, iż umiał każdego rozszyfrować po głosie o to peszyło potencjalnych kolegów. Zaczął chodzić do młodzieżowych lokali. Tam spotkał Oriona Sykl'a. Obaj chłopcy mieli zacięcie muzyczne. W wolnych chwilach ćwiczyli, więc w ukryciu. Nie trwało to długo. Zawiść bywa obecna nawet w szkole. Wiadomość o ich próbach dotarła, więc szybko do dyrekcji szkoły. Nie ukarano ich jednak, a polecono stworzyć dodatkowe kółko muzyczne. Tam chłopcy spotkali Sayl Betesca oraz Howiga Dynberga. Ta czwórka założyła kapelę heavy isotope o nazwie "Mocowładni". Z początku przygrywali balladami do kotleta w lokalach o nieciekawej reputacji. Szybko jednak poznano się na ich talencie. Ich utwory tytułowe z albumów "Stara Śmierć", "Moc", oraz inne piosenki trafiły na listy przebojów z różnym skutkiem, a "Enigma" zostało przebojem. Koncert gonił koncert. Chłopaki grali jak natchnieni i, jak głosi plotka sam Imperator jest ich wielkim fanem. Grali na wielu planetach, w tym też tych podległych Imperium oraz tych od Imperium niezależnych, pod innymi wpływami. Na koncertach dziewczyny omdlewały z podniecenia słysząc ich głosy. Zarabiali kupę forsy. Byli bajecznie wręcz bogaci. Koncertowali jednak dalej odkładając pieniądze na czarną godzinę i balując do rana. Podczas tych dzikich imprez alkohol leje się strumieniami, panienek starczyłoby na duży burdel, a prochów było tyle, że naćpałoby się połowę Imperium. Mały, choć upijał się do nieprzytomności a po pijaku ruchał wszystkie, które nie uciekły na drzewo prochów nie ruszał nigdy. W przerwach pomiędzy koncertami zaszywali się w studiu nagraniowym by nagrać kolejny album. Tym razem miał to być zbiór ballad "Symfonia Nieśmiertelnych". Zespół jednak przechodził kryzys. Mały trafił do szpitala z ostrą niewydolnością wątroby. Prace nad albumem przerwano, ku rozpaczy fanów. Leczenie trwało pół roku. Throul schudł jeszcze bardziej. W tym czasie Howig ożenił się i podjął karierę solową a Sayl przedawkował. Zespół przestał istnieć. Po zakończonym leczeniu Mały zebrał pozostałych członków grupy. Po wielu próbach udało się też namówić Howiga do powrotu. Wpływ na to miał zapewne fakt, iż jego solowy album okazał się niewypałem. Teraz trzeba było znaleźć następcę za Sayla. Poszukiwania były żmudne i frustrujące. Znalazła się jednak odpowiednia osoba. Belinea Rion. Ta dziewczyna miała w sobie potencjał, jakiego potrzebowali. Wznowiono przerwane prace nad albumem. "Symfonia Nieśmiertelnych" okazało się być strzałem w dziesiątkę. Te ballady były miłe dla ucha po mimo ciężkiego brzmienia. Belinea i Throul posprzeczali się po konferencji prasowej. Howig pragnął pogodzić skłócone strony, lecz nie było potrzeby. Mały wraz z nowym nabytkiem grupy wylądowali w łóżku. Po czterech miesiącach Throul oświadczył się Belinei. Ta zgodziła się zostać jego żoną. Ślub był tak huczny, jak u królewskiej pary. Fanki płakały. Ten wolny duch został usidlony. Podróżą poślubną była trasa koncertowa albumu "Nieumarły", najmocniejszych i najcięższych jak dotąd utworów zespołu. Potem zaczęły się nagrania do albumu "Ścieżka Sith". Małżeństwo przeszło wtedy pierwszy kryzys po tym, jak Belinea przyłapała męża w łóżku z dziwką. Throul trafił wówczas "na smycz". Jego ochroniarze mieli pilnować by taki incydent nie powtórzył się ponownie. I nie powtórzyło. Mały zaczął treningi walki wręcz dla zachowania kondycji i zdrowia. Nikt nie przypuszczał, że brzydka jak noc pani instruktor będzie obiektem kolejnego wyskoku. Sprawa o gwałt ciągnęłaby się w nieskończoność gdyby nie pieniądze. Za odpowiednią sumę pozew został odwołany. Belinea jednak była wściekła. Złożyła papiery rozwodowe, za co nieomal Throul wyrzucił ją z zespołu. Te zdarzenia odbiły się na kolejnym albumie "Hak Przeznaczenia", który miał mniejszą sprzedaż. Belinea i Throul nienawidzili się. Obeszło się jednak bez trupów. Okazało się, iż Belinea jest w ciąży, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały dobitnie, że ojcem jest Throul. Przyszli rodzice pogodzili się, więc. Pomimo różnic i ekscesów kochali się nawzajem. Belinea urodziła w przepisowym czasie syna. Nadano mu imiona Sayl Birg. Młoda mama nie była w stanie dalej koncertować. Teraz musiała zająć się dzieckiem. Szczęściem zbiegło się to w czasie z przygotowaniami do kolejnego albumu "Bestia".

Umiejętności: •Słuch absolutny (zdolność naturalna) - poziom mistrzowski.
Muzyka - umiejętności związane z jego fachem; graniem, śpiewaniem, komponowaniem. Wszystko to, co potrzebne muzykowi.
Walka wręcz - podstawowy


Ekwipunek:
Paczka papierosów
Zapalniczka
Piersiówka z whisky
Kilka zdjęć
Flamastry *2
Okulary przeciwsłoneczne

Środek transportu: Jacht SoroSuub Luxury 3000 (Luxury 3000 Yacht) "Pani Mgieł" Wyposażony niczym pałac.

Towarzysze:
Członkowie zespołu

Tu nie ma sie chyba co rozpisywać. Członkowie zespołu z żona Throula Belineą na czele. Weseli i rozrywkowi. Lubia sobie popić pobzykać zażyć draga. Oczywiście Belinea wyłamuje się z tego imprezowego towarzystwa i ciągle ich strofuje niczym sroga zakonnica.

Ludzie. Członkami zespołu są ludzie.

Kis i Kies - ochroniarze

Image

Bracia bliźniacy, byli łowcy nagród. Milczący i skryci. Biegle władają pistoletami, a nawet mieczami zdarzało im się kilka razy walczyć. W walce na pięści nie maja sobie równych. Przynajmniej Throul tak twierdzi. Mały ciagle ich myli. Oni teraz uczą go walki wręcz.

Pilot

Image

Piękna i przebojowa Pani Pilot imieniem Susa. gdy siedzi za sterami jest niczym droid, nikt i nic nie jest jej w stanie przeszkodzić w pilotażu. Po zejściu na ląd pyskata i bitna. Posiada cięty język. Nienawidzą się z żona Throula, Belineą. Throul ma z nią cichy romans, o czym żona nie wie, bo ochroniarze kryją go jak mogą.

Obsługa statku

Droidy i ludzie. zajmują się wszystkim od napraw, przez robienie prania, sprzątanie aż po... (tu przemilczę by nie wyjść na chama)

Droid protokolarny "Bzyk"

Image

Droid R2D2 wyposażony w różne gadżety od skrajnie bzdurnych jak podświetlanie (jak w samochodach) po bardzo wygodne jak lala lodówka z trzema piwkami na porannego kaca.
Awatar użytkownika
Throul
New One
 
Posty: 13
Rejestracja: 7 Gru 2012, o 23:02

Re: Throul Trax

Postprzez Alice » 8 Gru 2012, o 22:25

Trochę ci się punkty w karcie poprzestawiały. Proszę, ustaw je w odpowiedniej kolejności. Rzuć okiem na pierwszą lepszą kartę, tam masz je ułożone prawidłowo.

Umiejętności - co do tego słuchu absolutnego na poziomie mistrzowskim mówię nie. Możesz mieć bardzo dobrze rozwinięty, ale nie jakiś zajebisty. Proszę, popraw to. Trochę te umki są dla mnie strasznie ubogie. Tak w jednym zdaniu tylko, proszę pana? :cry: Proszę, rozpisz je, żebym mogła je zaakceptować z czystego promyczkowego serca ;)

Uzupełnij ekwipunek.

Także towarzyszy podroży pasowałoby co nieco rozpoznawać. Uzupełnienie informacji o nich na pewno będzie wskazane, jak i wrzucenie obrazków.
Słuch absolutny - powszechnie określany jako słuch doskonały - to rzadko spotykana ludzka umiejętność rozpoznawania lub odtwarzania nut bez korzystania z zewnętrznego odniesienia, czyli inaczej trwała pamięć pewnych specyficznych właściwości dźwięków, akordów czy tonacji, która umożliwia ich rozpoznawanie bez odwoływania się do dźwięku wzorcowego. Jest on preferowany, choć niewymagany przy edukacji muzycznej. Jest to rzadko spotykana wśród ludzi wrodzona umiejętność rozpoznawania bezwzględnej wysokości dźwięku jedynie na podstawie jego percepcji sensorycznej, bez porównywania z innym dźwiękiem, czy też innej spekulacji intelektualnej. Jest związany z rozbudowanymi koniuszkami nerwów słuchowych, a także oznacza rozszerzoną skalę słuchu człowieka (tzn. rozpoznawania kilku dźwięków równocześnie). Zaczęto więc go szkolić muzycznie

Czy to jest może przekopiowane z Wikipedii?

Nauczył się, przy użyciu mocy zmieniać głos jak również wzmacniać go i wyciszać.

Mocy z wielkiej litery. Jakoś to zdane mi nie pasuje. Niemniej poczekam na ocenę Mocy kogoś bardziej obeznanego w tej kwestii ode mnie. :roll:

Mały, choć upijał się do nieprzytomności, a po pijaku ruchał wszystkie, które nie uciekły na drzewo prochów nie ruszał nigdy.

Proszę cię. Ruchać :roll: Wszak, można napisać o tym w bardziej kulturalnych słowach :roll:
A i nie postawiłeś przecinka.

Jest też parę usterek ortograficznych i interpunkcyjnych. Niemniej nie jestem Tau, nie chce mi się ich wypisywać. :roll: Historia pod względem treściowym nie jest dla mnie zła.
A i proszę cię, weź jakoś ogarnij to graficznie - akapity, oddzielenie tekstu przyda się jak najbardziej, bo historię czyta się koszmarnie.


Na chwilę obecną do poprawy ode mnie.
Image
Awatar użytkownika
Alice
Gracz
 
Posty: 387
Rejestracja: 27 Lut 2012, o 14:43

Re: Throul Trax

Postprzez Kelan Navarr » 8 Gru 2012, o 23:25

Przyszli rodzice pogodzili się więc. STOP Pomimo różnic i ekscesów kochali się nawzajem. STOP Belinea urodziła w przepisowym czasie syna. STOP Nadano mu imiona Sayl Birg. STOP Młoda mama nie była w stanie dalej koncertować. STOP Teraz musiała zająć się dzieckiem. STOP Szczęściem zbiegło się to w czasie z przygotowaniami do kolejnego albumu "Bestia". STOP

Telegram jak w mordę strzelił, co sprawia, że czyta się to z bólem. Najwyraźniej mamy trochę wyższe wymagania niż Ewok2. W obecnej formie stylistycznej nie ma szans, choć koncept na postać dość oryginalny.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Throul Trax

Postprzez Throul » 9 Gru 2012, o 00:34

OK, ortografia i interpunkcja poprawione. Ekwipunek zrobiony Kilka słów o towarzyszach jest (wiem mało ale to MG nimi kierują. daje im duze pole do manewru).

Opis Słuchu absolutnego jest z Wikipedii. Nigdzie indziej nie znalazłem dobrego, rzeczowego opisu a ja sam... No cóż, nie jestem orłem jesli chodzi o znajomość tego atutu w realu. To jedyny atut tej postaci. Żadnych innych bojowych i nie bojowych atutów ta postać nie posiada. Nie kastrujmy go więc z tego. Z tym się człowiek rodzi i tylko to doskonali.

Historia byla pisana lata świetlne temu na telefonie komórkowym, więc dlatego wygląda to jak wygląda. Jest to skrót historii. Nie ma chyba sensu rozpisywać się na 3 strony A4 o każdym zdarzeniu z życia Małego?
Awatar użytkownika
Throul
New One
 
Posty: 13
Rejestracja: 7 Gru 2012, o 23:02

Re: Throul Trax

Postprzez Kelan Navarr » 9 Gru 2012, o 00:58

Historia byla pisana lata świetlne temu na telefonie komórkowym, więc dlatego wygląda to jak wygląda. Jest to skrót historii. Nie ma chyba sensu rozpisywać się na 3 strony A4 o każdym zdarzeniu z życia Małego?


Aaa... no to wszystko jasne. Masz moje Tak
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Throul Trax

Postprzez Kelan Navarr » 9 Gru 2012, o 00:58

A tak na serio, bo chyba nie rozumiesz co Ci się wskazuje jako główny błąd. Pozwól, że napiszę to w sposób zbliżony do tego, w jaki napisana jest historia.

Nie robi mi, że historia jest pisana kiedyśtam. Tamta przeszła na Ewoku. Tutaj nie przejdzie. Tutaj piszesz nową. Tutaj wymagania są większe. Napisz kartę na nowo. Ta nie nadaje się do czytania. Wklejanie obrazków nie pomaga. Nawet takich na pół ekranu. Ten tekst to nadal telegram. Postów kopiował nie będziesz z Ewoka. Nie kopiuj też karty.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Throul Trax

Postprzez David Turoug » 9 Gru 2012, o 01:35

Jestem na nie. Próbowałem czytać, ale nie ukrywam że nie dotrwałem do końca. W naszym języku mamy coś takiego jak zdania złożone, a nawet wielokrotnie złożone. Zresztą wszystko wyjaśnił nasz administrator Kelan.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Throul Trax

Postprzez Throul » 9 Gru 2012, o 03:58

Rozumiem rozumiem. Ty zaś nie widzisz chyba, że gorsze KP przechodziły. Poprzyglądałem się co nieco. Kręcicie nosem, wymagacie elaboratów. Czy trochę nie za duże te wymagania? Z ta historią może być problem. Nie lubię lać wody i rozpisywać się na kilka stron o chmurkach. Chyba rozumiecie? Wolę posty krótkie treściwe. I krótka jest ta historia. Nie każdy jest H. Sienkiewiczem.
Awatar użytkownika
Throul
New One
 
Posty: 13
Rejestracja: 7 Gru 2012, o 23:02

Re: Throul Trax

Postprzez Kelan Navarr » 9 Gru 2012, o 13:26

Jeśli sądzisz, że używanie zdań złożonych jest zbyt wysokim wymaganiem, to z pewnością znajdziesz forum, gdzie pisaną ileś lat temu na telefonie kartę przyjmą z otwartymi ramionami. Jeśli Ci się nie chce, to po co marnujesz czas?

Żeby było zabawniej, zacząłeś oceniać karty innych. Chłopie, trochę samokrytyki...
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Throul Trax

Postprzez BE3R » 9 Gru 2012, o 18:03

<papug> As you wish...

Pomysł na postać jest świetny, no i to by było na tyle...

Nauczył się, przy użyciu Mocy zmieniać głos jak również wzmacniać go i wyciszać.
śmierdzi mi to jedi na kilometr...

Mały zaczął treningi walki wręcz dla zachowania kondycji i zdrowia. Nikt nie przypuszczał, że brzydka jak noc pani instruktor będzie obiektem kolejnego wyskoku. Sprawa o gwałt ciągnęłaby się w nieskończoność gdyby nie pieniądze.

Musze przyznać że tu mnie ująłeś, trzeba mieć skill żeby mają 140 w kapeluszu i 40 kg w porywach zgwałcić panią instruktor samoobrony, aczkolwiek to nauczka dla pań. Nie pijcie drinków od znajomych :D

Ogólnie karta jest słaba jak napoczęta na syslwestra wódka którą próbujesz wypić w lipcu i orientujesz się że jakaś podła świnia wychlała wszystko a resztkę z dna rozcieńczyła wodą <papug> żeby śmierdziało gorzałą. :twisted:

Jako postać stricte niegrywalna, masz spore zadadki na sponsora łowcy nagród/pirata/szalonego droida którzy zdobędą Twój statek i ładnie poproszą o oddanie im wszystkich pieniędzy.

Dopracuj historię, znajdź sobie jakiś cel życiowy lub przynajmniej biznesowy i socjalny. Uważam że odgrywanie lekkoducha jest niezwykle trudne, a po tym co pokazałeś w karcie zwyczajnie sobie nie poradzisz. Jeżeli wychodzisz z założenia że najpierw siekniesz kartę a potem coś się wymyśli to przeczytaj kartę Manili Jackson, - jest znacznie lepsza od Twojej a postać wisi bo praktycznie nikt jej kijem szturchnąć nie chce. Chcesz grać rób grywalną postać.
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Throul Trax

Postprzez Thrak Skirata » 9 Gru 2012, o 18:24

Środek transportu: Jacht SoroSuub Luxury 3000 (Luxury 3000 Yacht) "Pani Mgieł" Wyposażony niczym pałac.


Dobry statek. Plus minus 120tys można za niego wziąć.
Chciałem zwrócić uwagę na konfigurację załogi.
3000 wymaga co prawda jednego pilota, to zalecany jest drugi pilot/astromech.
Dopisz jednego członka załogi więcej albo zmień zastosowanie swojego droida.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57


Wróć do Odrzucone KP

cron