Content

Odrzucone KP

Xander Sheadal

Xander Sheadal

Postprzez Xandru » 17 Sty 2009, o 11:57

1 Imię: Xander

2 Nazwisko: Sheadal

3 Rasa: Człowiek

4 Profesja: Pilot

5 Wiek: 17 lat

6 Usposobienie: Młody, zdolny chłopak, który marzy o tym by zosać Jedi, bardzo spokojny, przyjacielski, a przede wszystkim kultularny. Xander ma duże poczucie humoru. W gronie przyjaciół czuje się wspaniale.

7 Historia: Xander urodził się na Tatooine. Wychowywał się z rodzicami i z bratem Christianem. Ojciec uczył ich walki mieczem i mieczem z podwójym ostrzem. Jego brat "załapywał się" na nielegalne przemyty broni. Ukradł statek jednemu z mieszkańców i woził różnego rodzaju blastery i miecze. Dużo na tym zarabiał. Pewnego wieczoru Xander postanowił pójść wraz z nim, chciał go powstrzymać lecz ten odmówił. Rodzice skazali Christiana na wygnanie. Xander zezłościł się na rodziców i postanowił go odnaleźć. Po kilku dniach odpuścił sobie i wrócił. Wszystko to zdarzyło się gdzy miał 13 lat. W wieku 16 lat ojciec nauczył go pilotować statek, bardzo szybko opanowywał nauki. Pewnego dnia wyruszył na wycieczkę z przyjaciółmi, gdy wrócił dom i okolica były zrujnowane. Xander podejrzewa, że mógł to zrobić jego brat. Odleciał na Yavin IV odszukać akademię Jedi, aby prosić mistrzów o nauki.

8 Wygląd: Wysokiego wzrostu. Krótkie czarne włosy, niebieskie oczy, szary płaszcz, umięśniony.

9 Umiejtności: Walka mieczem z jednym jak i z dwoma ostrzami, pilotowanie statku kosmicznego

10 Ekwipunek: Miecz znaleziony pod gruzami domu, 5 medpakietów, symulator wytrzymałości

11 Inne: Nie lubi wtapiać się w bójki
Xandru
 

Re: Xander Sheadal

Postprzez Jack Welles » 17 Sty 2009, o 12:25

Nie wiem dlaczego, ale ostatnio pojawiają się tu osoby piszące w bardzo podobny sposób, tzn. za pomocą krótkich, encyklopedycznych zdań... Mimo, że wiem w skrócie kim jest Twoja postać ( baaardzo typowy kandytant na Jedi) to bardzo nie podoba mi się Twój styl wypowiedzi. Jestem narazie na nie, ale moje zdanie może się zmienić gdy poprawisz swój wpis ;).
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Xander Sheadal

Postprzez Peter Covell » 17 Sty 2009, o 12:37

Brak zdań złożonych jest generalnie największym mankamentem historii Twojej postaci (poza tym, że jest dość krótka), ale wystarczy kilka poprawek i będzie dobrze. Dla przykładu:
Xander urodził się na Tatooine. Wychowywał się z rodzicami i z bratem Christianem.

Można zamienić na:
"Xander urodził się na Tatooine, gdzie wychowywał się z rodzicami i z bratem Christianem."
Niby to samo, a czyta się znacznie lepiej, bo nie brzmi jak telegram ;)

Xander chciał go powstrzymać lecz ten odmówił. Rodzice skazali go na wygnanie.

Brzmi jakby to Xandera skazali, choć domyślam się, że chodziło o jego brata. Popraw, żeby nie było wątpliwości, a ponieważ był to jeden z momentów przełomowych w życiu Twojego bohatera (przynajmniej ja to tak odebrałem) to dobrze by było to szerzej opisać np. czy Christian miał własny statek i z kim latał, co dokładnie przewoził, dla kogo etc. Dzięki temu historia będzie dłuższa i w stylu bardziej "książkowym" jak "encyklopedycznym". Podobnie sprawa ma się z tym, jak Xander wrócił później do domu - najważniejsze wydarzenie jego życia, więc wskazanym by było napisać choć ze trzy dłuższe zdania ;)

Poza tym nie ma się do czego przyczepić - historia z sensem, układająca się w logiczną całość, postać wyważona, a jej umiejętności i ekwipunek mają swoje wyjaśnienie w punkcie szóstym. Mógłbym trochę ponarzekać, że wygląd postaci to praktycznie jedno zdanie, no ale niech będzie :P

Popraw tą historię i nie widzę powodu, dla którego ktoś miałby narzekać i nie wyrazić zgody na wpuszczenie Cię ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Xander Sheadal

Postprzez Xandru » 17 Sty 2009, o 13:02

może być?
Xandru
 

Re: Xander Sheadal

Postprzez Oto'reekh » 17 Sty 2009, o 13:07

Przepraszam, że wykaze się pewnie brakiem wiedzy, ale do akademii składało się podania ? ;p Myslałem, że kandydaci są selekcjonowanie przez samych Jedi
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Xander Sheadal

Postprzez Xandru » 17 Sty 2009, o 13:08

sory za to już usunałem
Xandru
 

Re: Xander Sheadal

Postprzez Peter Covell » 17 Sty 2009, o 13:16

Powiedzmy, że ciut lepiej :P
Tyle, że akademia jest nie na Dantooine, a na Yavin IV (albo Świątynia na Coruscant), a w bójki sie nie "wtacza", lecz "wdaje" ;)
Popraw, ale jestem na tak... co mi tam ;]
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Xander Sheadal

Postprzez Dagos Bardok » 17 Sty 2009, o 13:28

Jak Peter się zgadza, to no już niech będzie :P
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: Xander Sheadal

Postprzez Peter Covell » 17 Sty 2009, o 13:35

Jedna sprawa - na prośbę jednego z Użytkowników, któremu styl Twój i poprzedniego wpisu (kyniek95) wydał się bardzo podobny sprawdziłem Twoje IP i okazało się, że pisano z tego samego kompa, mało tego adres e-mail również jest ten sam.
Poprzednie konto usuwam i następnym razem proszę bez takich podchodów...

Na razie 2 na tak, czekamy na kolejne
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Xander Sheadal

Postprzez Jack Welles » 17 Sty 2009, o 13:39

Poczułem się trochę oszukany... Ale co mi tam ;) - Jestem na tak
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Xander Sheadal

Postprzez Kelan Navarr » 17 Sty 2009, o 13:50

wielkiego brata nie oszukasz :) ja jestem na nie, ale takie stanowisko obieram w wiekszosci przypadków :)
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Xander Sheadal

Postprzez Peter Covell » 17 Sty 2009, o 14:13

Trzy na tak, jeden na nie - to znaczy, że jeszcze poczekamy na "weteranów" :P tzn na Davida, Harvosa czy Hadyyka
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Xander Sheadal

Postprzez Harvos » 17 Sty 2009, o 14:39

Napewno jest lepiej niż w poprzednich "podaniach", jakie nas odwiedziły - ale i tak zbyt skromnie. Chłopie, pisz pewniej! Nikt tu nikogo gryźć nie będzie, nie bój się pisać. Dopracuj składnię i pisownie (Zdanie zaczyna się od dużej litery!), więcej logiki...

Na razie wstrzymuję się od głosu... Nie podoba mi się, ale może jestem zbyt ostry, więc nie powiem ani tak ani nie.
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
Awatar użytkownika
Harvos
Gracz
 
Posty: 922
Rejestracja: 12 Paź 2008, o 18:11
Miejscowość: Беларусь

Re: Xander Sheadal

Postprzez Nicholas » 17 Sty 2009, o 16:32

Wygląd: Wysokiego wzrostu. Krótkie czarne włosy, niebieskie oczy, szary płaszcz, umięśniony.


Eee, kto jest wysokiego wzrostu? Najwyraźniej człowiek (przynajmniej tak wywnioskowałem po awatarze, ale ile jest w galaktyce istot podobnych do ludzi? Odpowiedź: Co najmniej jedna-Zeltroni :P), ale nie zauważyłem wzmianki o "rasie" postaci.
Awatar użytkownika
Nicholas
New One
 
Posty: 54
Rejestracja: 21 Lis 2008, o 16:40

Re: Xander Sheadal

Postprzez Peter Covell » 17 Sty 2009, o 20:44

Fakt ;)
Po imieniu i nazwisku dopisz jeszcze rasę xD Kurde, wszyscy jakoś to przegapili ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem


Wróć do Odrzucone KP