Content

Odrzucone KP

[Wpis] Donovan Greyhelm

[Wpis] Donovan Greyhelm

Postprzez Donovan Greyhelm » 8 Sty 2013, o 22:27

1. Nazwa postaci: Donovan Greyhelm

2. Rasa: Człowiek

3. Profesja: Łajdak

4. Data urodzenia: 7 ABY

5. Usposobienie: Jego charakter jest strasznie złożony, nie wiadomo jak postąpi w danej sytuacji, reakcja może być spowodowana brzydką pogodą, relacjami pomiędzy osobami, albo całkiem innymi czynnikami. Chociaż można powiedzieć jedno, jest to bardzo ciekawska osoba, wygadana również i towarzyska, lubi nawiązywać nowe znajomości oraz rozmawiać, po prostu rozmawiać. Jednak w środku, trochę arogancji połączonej z bezwzględnością do wrogów, chociaż w tym wieku to dopiero pierwsze oznaki.

6. Wygląd: Jest wysokim człowiekiem, o przyzwoitej budowie ciała, nie jest ani chudy ani gruby. Po prostu, zwyczajny człowiek o przeciętnym wyglądzie, dba o swoją sprawność fizyczną. Na twarzy zaczyna pojawiać się pierwszy zarost, oczy ma koloru brązowego, włosy również. Ubiera się zwyczajnie, na sobie ma zwyczajny płaszcz, również jakiś tamtejszy podkoszulek i spodnie, wszystko zwyczajne.

7. Umiejętności: Dobrze walczy na pięści, miecze tam trochę liznął ale nie można powiedzieć, że dobrze nimi walczy. Z blasterami radzi sobie bardzo dobrze, to znaczy, dobrze celuje bo przecież utrzymanie tego nie jest żadną sztuką. Jest zwinny, umie włamywać się do komputerów, szybko zdobywa informacje oraz dobrze się skrada.

8. Ekwipunek: Dwa pistolety blasterowe DC-17, duży nóż wojskowy, cyfronotes, 500 kredytów.

9. Środki komunikacji: Brak.

10. Historia: Donovan przyszedł na świat, dokładnie na planecie Coruscant, siedem lat po wojnie. Młodzieniec dorastał u boku ojca który był Najemnikiem, pracował cały czas podróżując od planety do planety, gdzie dostawał zlecenia i zabijał bez skrupułów inne istoty żywe. Ojciec był wrażliwy na moc, jednak zawsze mówił swojemu jedynemu synowi, że ta umiejętność nie jest mu potrzebna, był bardzo dobry w posługiwaniu się bronią palną i to w zupełności mu wystarczało. Matka była zwyczajną kelnerką w barze na niższych poziomach Coruscant i to z nią Donovan spędzał najwięcej czasu. Matka nie była wrażliwa na moc, syn odziedziczył to po ojcu. Jego taty w domu nie było prawie cały czas, ale przyjeżdżał co parę miesięcy żeby zobaczyć jak jego syn dorasta i żeby w ogóle o nim nie zapomniał. Młodzieniec z chwilą gdy jego wiek się zwiększał, coraz częściej zaczął opuszczać dom, pracował dla różnych ludzi, którzy chcieli po prostu dostać jakieś informacje a młodzieniec po prostu potrzebował pieniędzy. Poznał wtedy Calo, człowieka, który zatrudnił go "na stałe". Zaczął go uczyć walki mieczem oraz blasterem - chociaż całkowicie zaniedbał miecze i strzelał tylko z pistoletów, zauważył jego wrażliwość na moc, wiedział, że to działanie mocy ale nie chciał mu o tym mówić, nie w tym czasie. Pracował dla niego, zdobywając informacje o transportach ładunków wszelakich surowców z innych planet, jednak najbardziej zależało im na transportach broni i pieniędzy. Pewnego dnia miał odbyć się napad, w którym Donovan odgrywał "kluczową rolę". Wysłano go aby zdobył informacje na temat najbliższego transportu blasterów i ostrzy na Coruscant, oczywiście zrobił co do niego należało. Niepostrzeżenie przemknął do paneli administracyjnych w hangarach i zebrał informacje do swojego cyfronotesu, później już nie było tak kolorowo, oczywiście jednostka Republiki nie dopuściła do tego, aby wszelakie informacje wyszły z poza administracji. Musiał się rozprawić z trzema żołnierzami, oczywiście w tym wypadku pomogła mu wrażliwość na moc, która podniosła go tak na duchu, że jeszcze nikt nie widział tak dobrze walczącego młodzieńca, szybko poradził sobie z nimi, ukrywając w bezpiecznym miejscu. Potem oczywiście przekazał informacje swojemu szefowi, napad poszedł jak z płatka, szybko rozprawili się ze strażami, przeszukując ich ciała, skrzynie i różne schowki w których przechowywana była broń. Nawet zgarnęli całkiem dużą sumkę kredytów, które potem rozdzielili między siebie. Calo powiedział Donovanowi o jego przypadku gdy chłopak miał piętnaście lat i był świadomy niektórych decyzji i informacji. Młodzieniec przestraszył się tego, nie chciał o tym słyszeć, jednak w głębi duszy pomyślał sobie, że w ten sposób może być sławny, być jednym z najpotężniejszych ludzi w galaktyce. To go po prostu pożerało, znalazł informacje o planecie Korriban, gdzie znajduje się Akademia Sithów, powiedział o tym Calo, że chce tam wyjechać. Jego szef nawet się z nim nie kłócił, załatwił mu przepustkę na jeden z transportów na docelową planetę, nie pozwolono mu przebywać w części dla pasażerów, dlatego tę podróż odbył w luku bagażowym i w tym czasie rozpoczął się nowy rozdział w jego życiu. Korriban nie był planetą sprzyjającą życiu, wulkaniczny teren i wiele zakamarków skrywających tajemnice Sithów. Jednak, jeśli chciał nim pozostać, wiedział, że trzeba odbyć bardzo długi trening i będzie to bardzo żmudna praca dla niego. Jednak nie mógł się poddać, zdawał sobie sprawę z tego jaką potęgę niesie ze sobą moc, dlatego pokona wszystkie przeciwności losu aby tylko stać się Lordem Sithów.






Witam, możecie mnie hejcić zawodowo, wiem, że poszło mi źle.
Donovan Greyhelm
New One
 
Posty: 6
Rejestracja: 8 Sty 2013, o 21:12

Re: [Wpis] Donovan Greyhelm

Postprzez Thrak Skirata » 8 Sty 2013, o 22:37

Wiesz, to nic osobistego.
Historia za krótka. Zrób porządną historię to pogadamy.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: [Wpis] Donovan Greyhelm

Postprzez David Turoug » 8 Sty 2013, o 22:46

W usposobieniu dosyć dziwna konstrukcja zdań. Historia krótka i też językowo zagmatwana, ciężko się ją czyta. Sporo powtórzeń i nie tylko. Mam dziwne przeczucie, że może być Ci trudno o akceptację. Jestem na nie.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Wpis] Donovan Greyhelm

Postprzez BE3R » 8 Sty 2013, o 22:47

<papug> <motyw ze szczęk>

Charakter - Chaotyczny neutralny albo szaleniec, ciężki jak cholera do odgrywania więc zaczynasz ambitnie

Wygląd - pan zwyczajny, ok nie czepiamy się

Umiejki - Co wy z tymi mieczami, Weź i idź się zapisz na kurs walki mieczem, nie da się? No niefart, to teraz wyobraź sobie jak ciężko znaleźć fechnmistrza w galaktyce w której KAŻDY ma broń palną.

Wrażliwości na moc nawet nie skomentuję...

Super, haker i jeszcze umie się skradać, to by się w sumie zgadzało w miejskiej dżungli jest to bardzo przydatna umiejętność. - Przyjmuję że chodziło o wtapianie się w tłum, w czym ze swoim przeciętnym wyglądem powinieneś być naprawdę dobry.

Ekwipunek,
-Fajnie by było wiedzieć jakie lekkie blastery, jak bym był złośliwym MG (którym nie jestem) to dostałbyś dwa razy 12 Defender MicroBlaster

Vibroostrza są nielegalne.

Historia.... :|

Jak zapewne się domyślasz,próba spalona.

Ale masz plusa za to że wiesz że schrzaniłeś

Witam, możecie mnie hejcić zawodowo, wiem, że poszło mi źle.
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: [Wpis] Donovan Greyhelm

Postprzez Donovan Greyhelm » 9 Sty 2013, o 16:37

Poprawiłem co nie co, co do historii, zawsze wychodziła mi bardzo chaotyczna i nie nadająca się do czytania. Przynajmniej nie napisałem o zemście i innych rzeczach jak to moich rodziców zabili Sithowie i chcę ich pomścić, jak robi to większość użytkowników, których karty "sprawdzałem".
Donovan Greyhelm
New One
 
Posty: 6
Rejestracja: 8 Sty 2013, o 21:12

Re: [Wpis] Donovan Greyhelm

Postprzez Kelan Navarr » 9 Sty 2013, o 18:26

Ale lepiej sprawdzać karty, które przeszły, niż te odrzucone...
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: [Wpis] Donovan Greyhelm

Postprzez Shas » 9 Sty 2013, o 19:33

Donovan Greyhelm napisał(a):Umiejętności: Dobrze walczy na pięści, miecze tam trochę liznął ale nie można powiedzieć, że dobrze nimi walczy. Z blasterami radzi sobie bardzo dobrze, jest wrażliwy na moc, jednak są to rzadkie przejawy, nieokiełznane można powiedzieć. Jest sprawny fizycznie, zwinny, umie włamywać się do komputerów, szybko zdobywa informacje oraz dobrze się skrada.

... i prowizji nie pobiera!
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: [Wpis] Donovan Greyhelm

Postprzez Donovan Greyhelm » 10 Sty 2013, o 13:55

Kelan Navarr napisał(a):Ale lepiej sprawdzać karty, które przeszły, niż te odrzucone...


Sprawdzałem same zaakceptowane :)

@Up

O co chodzi? Może lepiej powiedzieć wprost, że nie potrzebujecie tu takich ludzi jak ja...
Donovan Greyhelm
New One
 
Posty: 6
Rejestracja: 8 Sty 2013, o 21:12

Re: [Wpis] Donovan Greyhelm

Postprzez Silus Targon » 10 Sty 2013, o 14:10

Donovan Greyhelm napisał(a):Może lepiej powiedzieć wprost, że nie potrzebujecie tu takich ludzi jak ja...



My potrzebujemy tutaj ludzi. Jak mamy Ci powiedzieć że nie chcemy takich jak Ty skoro Cię nie znamy? Jedyna możliwość żeby Cię poznać to ta karta. Popraw błędy które Ci pokazują, dorzuć coś jeszcze żeby historia była bardziej rozbudowana. I przede wszystkim nie wychodz z założenia " mam godzine czasu to skrobne karte postaci" uwierz, niektórzy siedzieli tutaj wiele godzin żeby napisać KP która przejdzie przez naszą inkwizycje :)
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: [Wpis] Donovan Greyhelm

Postprzez Donovan Greyhelm » 10 Sty 2013, o 15:37

Silus Targon napisał(a):
Donovan Greyhelm napisał(a):Może lepiej powiedzieć wprost, że nie potrzebujecie tu takich ludzi jak ja...



My potrzebujemy tutaj ludzi. Jak mamy Ci powiedzieć że nie chcemy takich jak Ty skoro Cię nie znamy? Jedyna możliwość żeby Cię poznać to ta karta. Popraw błędy które Ci pokazują, dorzuć coś jeszcze żeby historia była bardziej rozbudowana. I przede wszystkim nie wychodz z założenia " mam godzine czasu to skrobne karte postaci" uwierz, niektórzy siedzieli tutaj wiele godzin żeby napisać KP która przejdzie przez naszą inkwizycje :)


Najlepsze jest to, że błędów ortograficznych nie mam w ogóle, tylko nazwy własne. Z powtórzeniami trochę gorzej, ale tam gdzie widziałem, że jest powtórzenie po prostu użyłem odpowiedniego synonimu. Historię również trochę rozbudowałem, mam nadzieję, że teraz będzie dobrze i przepraszam za tą moją początkową "złość".
Donovan Greyhelm
New One
 
Posty: 6
Rejestracja: 8 Sty 2013, o 21:12

Re: [Wpis] Donovan Greyhelm

Postprzez Shas » 10 Sty 2013, o 18:03

No to że nie masz błędów ortograficznych to nie jest w sumie powód do dumy. To jedynie oznacza że znasz zasady pisowni albo majtnełeś tekst do worda by poprawił to i owo. Co ciekawe że jednak jest to pewne osiągnięcie biorąc pod uwagę ilość błędów ortograficznych jakie pojawiają się w kapekach co jest absurdem. Więc w sumie ... to nawet to jest "najlepsze" ;)

Młodyś albo pamięć już nie ta sama co kiedyś więc staryś. Parę lat temu była taka reklama banku bodaj z Kondratem gdzie wychwalano niesamowite zdolności tej instytucji i na koniec było "I prowizji nie pobierają!". To takie podsumowanie twoich umiejek było, jesteś niczym skrzyżowanie Rockiego Balbowy, Dzikiego Billa Hickoka i Michała Wołodyjowskiego. Do tego hakujesz jak legenda czarnych kapeluszy i włamujesz się niczym kobieta kot. No i wisienka na torcie czyli władasz moczem a w regulaminie stoi wyraźnie że pierwsza postać nie może być moczna, no chyba że karta jest tak megaistycznie powalająca że klękajcie narody.

Chodzi o to chłopie że jesteś we wszystkim super a to klasyczny overpower. Musisz trochę pokory wprowadzić do swojej karty, jak piszesz że jesteś zajebisty we wszystkim to jakoś tak trudno nie patrzeć krzywo na taką kartę.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: [Wpis] Donovan Greyhelm

Postprzez Donovan Greyhelm » 10 Sty 2013, o 20:08

Shas napisał(a):No to że nie masz błędów ortograficznych to nie jest w sumie powód do dumy. To jedynie oznacza że znasz zasady pisowni albo majtnełeś tekst do worda by poprawił to i owo. Co ciekawe że jednak jest to pewne osiągnięcie biorąc pod uwagę ilość błędów ortograficznych jakie pojawiają się w kapekach co jest absurdem. Więc w sumie ... to nawet to jest "najlepsze" ;)

Młodyś albo pamięć już nie ta sama co kiedyś więc staryś. Parę lat temu była taka reklama banku bodaj z Kondratem gdzie wychwalano niesamowite zdolności tej instytucji i na koniec było "I prowizji nie pobierają!". To takie podsumowanie twoich umiejek było, jesteś niczym skrzyżowanie Rockiego Balbowy, Dzikiego Billa Hickoka i Michała Wołodyjowskiego. Do tego hakujesz jak legenda czarnych kapeluszy i włamujesz się niczym kobieta kot. No i wisienka na torcie czyli władasz moczem a w regulaminie stoi wyraźnie że pierwsza postać nie może być moczna, no chyba że karta jest tak megaistycznie powalająca że klękajcie narody.

Chodzi o to chłopie że jesteś we wszystkim super a to klasyczny overpower. Musisz trochę pokory wprowadzić do swojej karty, jak piszesz że jesteś zajebisty we wszystkim to jakoś tak trudno nie patrzeć krzywo na taką kartę.


Poprawiłem, w regulaminie jest napisane, że nie można używać mocy, ja jej nie używam tylko jestem na nią wrażliwy a to chyba dwa zupełnie inne pojęcia.
Donovan Greyhelm
New One
 
Posty: 6
Rejestracja: 8 Sty 2013, o 21:12

Re: [Wpis] Donovan Greyhelm

Postprzez Shas » 10 Sty 2013, o 20:34

Chopie, próbujesz w bardzo mało finezyjny sposób przemycić moczera. Gdybyś napisał że miewasz przebłyski, intuicja ci coś za często podpowiada to i owo itp. Wtedy zapewne można by przymknąć na to oko bo może faktycznie masz farta a może jakiś inny moczny odkryje że jednak masz te robactwo w krwiobiegu.

Ale z wejścia napisałeś że jesteś wrażliwy na moc, jakbyś sobie strzelił w stopę w tym momencie. ale najlepiej by ktoś z administratum zajął odpowiednie stanowisko czy wrażliwość a władanie to jest wielka różnica i nie łamie ustanowień regulaminu.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: [Wpis] Donovan Greyhelm

Postprzez Peter Covell » 10 Sty 2013, o 21:20

Do KPka zajrzę później, ale na razie wyjaśnię sprawę wrażliwości na Moc. Generalnie, jeśli kanon lub zdrowy rozsądek nie mówi inaczej, wrażliwy na Moc może być każda postać bez względu na to czy info takie w KP będzie zawarte czy nie. Jeśli nie napiszesz wprost: "Zdzisiek nie ma szans zostać Jedi, bo liczba midichlorianów w jego krwi jest mniejsza od ilości szarych komórek Jar-Jara", będziesz mógł w przyszłości Moczerem zostać. I nie, nie jest to to samo co władanie Mocą.
Wrażliwość na Moc natomiast NIE JEST umiejętnością, a jedynie ilością midichlorianów we krwi - dlatego też ujmowanie jej w tym miejscu jest błędem. Możesz w historii zamieścić wzmiankę o tym, że jako dwulatek nieświadomie uchronił wazon przed spadnięciem na ziemię albo myślą wysadził głowę niani. Byle subtelnie. Na burze Mocy jeszcze przyjdzie czas. Twój wpis sugeruje że MG może się spodziewać z Twojej strony jakiejś akcji typu "strasznie się zdenerwował i niespodziewanie wokół niego pojawiły się błyskawice rażące wrogów". To jest takie przemycanie władania Mocą pod pozorem braku szkolenia.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: [Wpis] Donovan Greyhelm

Postprzez Donovan Greyhelm » 10 Sty 2013, o 23:47

Aha, czyli o to chodzi, w takim razie usuwam wrażliwość na moc, zostawiając tylko wzmianki o tym w historii.
Donovan Greyhelm
New One
 
Posty: 6
Rejestracja: 8 Sty 2013, o 21:12


Wróć do Odrzucone KP

cron