Content

Odrzucone KP

[Wpis] Kris O'mal

[Wpis] Kris O'mal

Postprzez Kris O'mal » 6 Cze 2010, o 15:11

1.Kris O’mal

2. Człowiek.

3. Awanturnik

4. Data Urodzin. 11 BBY

5. Usposobienie: Wyjątkowo opanowany i dystyngowany młodzieniec. Takie sprawie wrażenie. Właściwie chce takie wrażenie sprawiać. Tak naprawdę jest wyjątkowo impulsywną osobą, która dokonała w swoi życiu wielu nieprzemyślanych czynów. Ktoś, kto lepiej poznał Kris, wie, że mężczyzna jest wrażliwy, pomimo zimnej, opanowanej i surowej maski jakiej używa podczas dobijania targów czy załatwiania interesów.

6. Wygląd: Ma długie, kasztanowe włosy opadające na ramiona. Jego twarz emanuje dumą, odwagą i pewnością siebie. Mężczyzna jest bardzo dobrze zbudowany, wyjątkowo sprawny i silny.

7. Umiejętności:
- Talent oratorski, który oddziedziczył po przodkach.
- Moc, tak Kris jest wrażliwy na moc, jednak nie ma pojęcia jak z niej korzystać.
- obsługiwanie blastera, ten element Kris opanował do mistrzostwa. Podczas treningu z Szarymi Paladynami nauczył się odbijać wiązki blasterowe.
-walka wibroostrzem, w tym elemencie jest również znakomitym. To także zasługa paladynów. Podczas walki wykorzystuje style Makashi i Djem So
-obsługiwanie komputerów, nie jest w tym najlepszy, ale jakoś sobie radzi.
-włamania, słabo opanowana umiejętność



8. Ekwipunek
- szata paladyna
- karabin blasterowy E 11
-długa szata, w której najczęściej chodzi
- wibroostrze
-zestaw grantów


9. Brak, niestety

10. Historia

Dzieciństwo

Kris urodził się 11 lat przed bitwą o Yavin, na Taris. Jego rodzice byli tamtejszymi bogaczami, to oni głównie zajmowali się odbudową miasta. W związku ze swoim pochodzeniem Kris miał zapewnioną przyszłość- planowanie odbudowy planety. Wychowywany był na prawdziwego arystokratę, jednak chłopcu nie bardzo to odpowiadało. Od kiedy miał 10 lat, przestał wierzyć w to co mówią rodzice. Nie miał najmniejszej ochoty zostać na Taris. W wieku 12 lat podjął odważną decyzję i rozpoczął próbę przekonania rodziców, aby niezmuszani go do czegokolwiek. Kiedy ”rokowania” zakończyły się fiaskiem chłopak obiecał sobie, że ucieknie z domu. Pewnego dnia, kiedy miał już za sobą 16 wiosen wziął swoje najpotrzebniejsze rzeczy, karabin blasterowy E 11 i porwał statek ojca, wraz z androidem pilotującym. Oczywiście gwizdnął także tatusiowi jakąś ½ jego oszczędności. Wyleciał z Taris, jako uciekinier. Piekielnie bogaty uciekinier.

Na Kashyyyku
Wraz z androidem poleciał na planetę ogromnych lasów. Sam nie wiedział czego szuka, wybrał współrzędne całkowicie przypadkowo. Kiedy wylądował na małym lądowisku przy wiosce na Kashyyyku zobaczył coś, czego się nie spodziewał. Na planecie ciągle w najlepsze handlowano niewolnikami. Pełno było bandytów, rzezimieszków i łowców nagród. Młody chłopak nie mógł na to patrzeć. Postanowił wydać całe swoje oszczędności na kupno 40 niewolników rasy Wookiee, uzbroić ich w blastery, a następnie przejąć kontrolę nad wioską; swój plan wprowadził w życie. Kiedy on wraz z Wookieemi zaatakował bandydów i handlarzy niewolników, więźniowie przyłączyli się do walki. Po dwóch kwadransach wioska została opanowana. Tego samego dnia Kris otrzymał wiadomość, o akcji Republiki w celu oswobodzenia Wookieech i o lądowaniu wojsk na planecie. Trzy dni później wojska Republiki wkroczyły do wioski, w której znajdował się Kris. Sztab dowodzący podziękował chłopakowi, za jego oddanie i bohaterstwo. Wojsko nadeszło wraz z pieniędzmi, Kris odzyskał trzecią cześć z tego, z czym wyleciał z Taris. Na szczęście dowódcy armii Republiki nie wiedzieli, że Kris przez te dwa dni zdążył przeszukać wszystkie zwłoki w wiosce i z całej akcji wyszedł na plus, także w kwestii finansowej. Na Kashyyyku został 4 lata, w tym czasie żył w wiosce, którą oswobodził. Skłamałby, gdyby powiedział, że było mu źle, ba, w wiosce traktowano go jak króla. Przez ten czas Wookiee nauczyli Krisa walki wibroostrzem. W tej dziedzinie Kris robił ogromne postępy i Wookiee szybko uznali go za świetnego wojownika. Jak się stało, że Kris odleciał?

Szary Paladyn

Pewnego dnia w wiosce zjawiła się wyjątkowo urodziwa dziewczyna. Przyszła po pomoc do Krisa; jej statek kosmiczny został zniszczony a ona potrzebowała wrócić do domu. Wobec tego chłopak zaproponował, że może polecieć z nim, bo akurat zamierzał odlecieć. Dziewczyna była mu bardzo wdzięczna za pomoc i z przyjemnością wsiadła z nim do jego statku. Kiedy statek oddalił się od planety na bezpieczną odległość niespodziewanie dziewczyna jednym silnym ciosem w tył głowy oszołomiła chłopaka. Kiedy Kris obudził się znalazł się w obozie Szarych Paladynów. Okazało się, że jest wrażliwy na moc. Tam zapoznał się z Mistrzem Krunem, który rozpoczął jego szkolenie. Po 6 latach treningu Kris przyjął tytuł Paladyna. Posiadł ogromne umiejętności , które mógł wykorzystać w walce. Liczył, że będzie mógł opuścić tajny obóz, kiedy zostanie pełnoprawnym Paladynem. Niestety, Kris nie mógł opuścić tajnego obozu, Krun chciał, by ich położenie pozostało tajne. Zaledwie kilka zaufanych osób mogło Zakon opuścić. W końcu zdecydował się uciec. Udało mu się zbiec na swoim statku, jednak kompletnie nie wiedział gdzie jest, zresztą tak samo jak jego android. W końcu, po najdziwniejszej podróży jaką przeżył w życiu wylądował na Taris. Chciał spotkać się z ojcem i z matką, aby oddać im statek i pieniądze. Kiedy szedł do rodzinnego domu czuł strach. Prawdziwy strach. A może były to po prostu wyrzuty sumienia? Jedno jest pewne, czuł się wyjątkowo niepewnie. Kiedy wszedł do rezydencji od razu zobaczył, że rodzice zaczęli mieć problemy finansowe. Wystrój był bardziej ubogi, a służba została znacznie ograniczona. Prawie od razu jak wszedł matka rzuciła mu się na szyje, a ojciec serdecznie uścisnął. Jego rodzice powiedzieli mu, jak za nim tęsknili i że bardzo żałują, że nie pozwolili synowi żyć własnym życiem. Chłopak oddał im kredyty i ukradziony statek i został w rodzinnym domu 4 dni, aby swoje 27 urodziny spędzić z rodzicami. Tuż po swych urodzinach odleciał wynajętym statkiem na Coruscant. Tam chciał zacząć nowe życie. Nie wiedział gdzie pójdzie, czy będzie to Świątynia Jedi czy Koszary armii, ale wiedział, ze będzie służył Republice.
Kris O'mal
 

Re: [Wpis] Kris O'mal

Postprzez Peter Covell » 6 Cze 2010, o 18:03

Będziemy narzekać:
6. Wygląd: Ma długie, kasztanowe włosy opadające na ramiona. Jego twarz emanuje dumą, odwagą i pewnością siebie. Mężczyzna jest bardzo dobrze zbudowany, wyjątkowo sprawny i silny.

Mało, nawet obrazka nie ma, żeby sobie zwizualizować ziomka.
- Moc, tak Kris jest wrażliwy na moc, jednak nie ma pojęcia jak z niej korzystać.

Lepiej by brzmiało bez "Moc, tak" - od razu od Kris.
obsługiwanie blastera, ten element Kris opanował do mistrzostwa.Podczas treningu z Szarymi Paladynami nauczył się odbijać wiązki blasterowe.

Że niby odbija je pistoletem? Bo tak brzmi, jak zasłaniał się własną pukawką. Rozumiem, że chodzi o odbijanie ich za pomocą telekinezy (użycie Mocy, a rzekomo nie wie jak z niej korzystać) lub własnych strzałów z blastera (na moje to bez Mocy znów się nie da). A może jeszcze jakoś inaczej? Zupełnie nie można się domyślić (a raczej właśnie TRZEBA się domyślać) z tego fragmentu.
walka wibroostrzem, w tym elemencie jest również znakomitym. To także zasługa paladynów. Podczas walki wykorzystuje style Makashi i Djem So

Mogę się mylić, ale obie techniki były tworzone z myślą o mieczach świetlnych i nie adaptowano ich na potrzeby walki zwykłą bronią białą. Zdaje się, że Paladyni korzystali z technik walki wręcz takich jak Teräs Käsi (które swoją drogą dostosowano do walki mieczem świetlnym).

Teraz niektóre błędy w historii:
Od kiedy miał 10 lat, zaczął nie wierzyć w to co mówią rodzice

Po co tak dziwnie? Lepiej "Mając 10 lat przestał wierzyć w to, co mówią rodzice". Poza tym, dlaczego przestał im wierzyć? Dorósł i zaczął dostrzegać ich kłamstwa czy może miało na to wpływ jakieś zdarzenie?

W wieku 12 lat podjął odważną decyzję i podjął próbę przekonania rodziców, aby niezmuszani go do czegokolwiek.

Raz - powtórzenie. Dwa - lepiej brzmiałoby np. "W wieku 12 lat zdobył się na odwagę i podjął próbę przekonania rodziców do tego, by pozwolili mu decydować samemu za siebie" lub "W wieku 12 lat zdecydował się przekonać rodziców, by ci nie zmuszali go do tego, na co sam nie miał ochoty" (pewien złośliwiec powiedział mi zza pleców, że to zdanie brzmi dwuznacznie) czy jeszcze jakoś inaczej. Poza tym, wyjaśnij do czego też go zmuszali, bo biorąc pod uwagę, że miał dopiero dwanaście lat, najpewniej buntował się, że zamiast grać z kolegami w piłkę czy jej star warsowy odpowiednik, każą mu się wziąć do nauki.

Wraz z androidem poleciał na planetę ogromnych lasów. Sam nie wiedział czego szuka, wybrał planetę całkowicie przypadkowo.

Powtórzenie, a poza tym można to połączyć w jedno zdanie, żeby się lepiej czytało.

I tak dalej...
Przejrzyj jeszcze raz całą historię i popraw wszystkie powtórzenia, które momentami porządnie dają po oczach. Podobnie ma się sprawa z dużą dawką krótkich zdań pojedynczych, które w rzeczywistości, zamiast ułatwiać czytanie, sprawiają, że ono męczy. Generalnie, nawet gdy trafią się bardziej złożone to w niektórych momentach brakuje płynnego przejścia między nimi i wszystko przypomina nieco chaotyczne, nieułożone myśli - taką pierwszą wersję tekstu np:
Od kiedy miał 10 lat, zaczął nie wierzyć w to co mówią rodzice. Nie miał najmniejszej ochoty zostać na Taris. W wieku 12 lat podjął odważną decyzję i podjął próbę przekonania rodziców, aby niezmuszani go do czegokolwiek. Kiedy ”rokowania” zakończyły się fiaskiem chłopak obiecał sobie, że ucieknie z domu. Pewnego dnia, kiedy miał już za sobą 16 wiosen wziął swoje najpotrzebniejsze rzeczy, karabin blasterowy E 11 i porwał statek ojca, wraz z androidem pilotującym.

Masz tutaj tak naprawdę trzy zdania (bo 2 i 3 można zgrabnie połączyć), które równie dobrze można wypisać "od myślników" i zatytułować "Plan Wydarzeń".

Jakoś nie pasuje mi z tymi Szarymi Paladynami. Nie czytałem "Nocy Coruscant", ale zdaje się, że była to grupa osób wrażliwych na Moc i potrafiących z niej korzystać, choć zakładali, że należy się od niej jak najbardziej uniezależnić. Jakkolwiek możemy przyjąć, że ich znajomość Mocy była mniejsza niż Jedi, zdolności telekinezy czy, wspomnianego przez Ciebie, odbijania laserowych strzałów, nie były do opanowania bez władania nią. Gdyby byli tylko wrażliwi nie potrafiliby tego kontrolować. Poza tym, zdaje się, że do czasów Nowego Zakonu żaden z nich już nie żył i zaś musielibyśmy przeanalizować czy wprowadzać kolejny niekanoniczny element na Mgławicy Mocy.
Zanim dostaniesz moje "TAK" będziesz musiał a)wyjaśnić sprawę Paladynów, b) poprawić nieco KP - tak, jak pisałem wyżej.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: [Wpis] Kris O'mal

Postprzez Kris O'mal » 6 Cze 2010, o 20:42

co do Paladynów, to mam właśnie przed sobą Pogrom Jedi. Parę cytatów:
"Szarych pozostało (...) nie więcej niż kilku dziesięcioro"

Z tego wnioskuję, że prawdopodobieństwo, że zorganizowali się w około 8-12 osobową grupę i stworzyli tajny obóz, jest nie małe.
potrafiła niewiarygodnie celnie strzelać z blasterów. Den niby rozumiał, ze młoda Twi'lekanka korzysta z wsparcia mocy.

Korzystają ze wsparcia mocy, miałeś rację.

A Makashi na pewno na początku była używana do walki na miecze. Co do Djem So to nie jestem pewien. Zanim zabiorę się za poprawianie: Czy akceptowalne jest wyjście, że moja postać opanowała te umiejętności wykorzystując moc?
Kris O'mal
 

Re: [Wpis] Kris O'mal

Postprzez Amon Rage » 7 Cze 2010, o 10:04

Kolejna postać, która zaczyna z umiejętnościami jakich mieć nie powinna... Dżizys, ludzie, czy wy w ogóle czytacie regulamin? Jak nie zamrożony Jedi z "amnestią", to jakiś Szary Paladyn... Takie próby ominięcia regulaminu są, przynajmniej dla mnie, drażniące.
Każdy tutaj zaczynał od zera, więc powiedz mi, dlaczego z Tobą miałoby być inaczej?
Postać główna:
Image

Postać poboczna:
Taranis "Reaper" Viser
Awatar użytkownika
Amon Rage
New One
 
Posty: 347
Rejestracja: 12 Maj 2010, o 01:42
Miejscowość: Uć, kurwa.

Re: [Wpis] Kris O'mal

Postprzez Kris O'mal » 7 Cze 2010, o 19:23

Mogę życiorys skrócić, ale proszę, żeby się jeszcze kolega administrator wypowiedział o tych Paladynach.
Kris O'mal
 

Re: [Wpis] Kris O'mal

Postprzez Fenn Mereel » 7 Cze 2010, o 19:33

Ktoś, kto lepiej poznał Kris,

Wojsko nadeszło wraz z pieniędzmi, Kris odzyskał trzecią częśc z tego, z czym wyleciał z Taris.


Nie wiem co myśleć na temat Krisa? Krisy? Kris? Kurczę, czy on/ona jest transwestytą? :D

Tylko się drażnię ;) Historia wygląda na nie realną, styl pisania nie powala.

Bardziej na NIE niż na TAK.
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: [Wpis] Kris O'mal

Postprzez Kris O'mal » 7 Cze 2010, o 19:37

sporo głupich błędów zrobiłem, szczerze mówiąc nie przeczytałem przed wysłaniem. Poprawię.
Kris O'mal
 

Re: [Wpis] Kris O'mal

Postprzez Luk Seven » 7 Cze 2010, o 20:25

Posty też tak będziesz poprawiać? Nie oszukujmy się skoro nic sensownego nie napisałeś do teraz to obawiam się, że Twoja chęć poprawy jest daremna bo i tak nic interesującego nie wymyślisz.
Nr GG: 4408680
Postać główna:
Image
Postacie poboczne:
Image
Image
Awatar użytkownika
Luk Seven
New One
 
Posty: 776
Rejestracja: 10 Sty 2009, o 23:19
Miejscowość: Wakefield

Re: [Wpis] Kris O'mal

Postprzez Amon Rage » 7 Cze 2010, o 21:17

Ja osobiście nigdy nie czytam przed wysłaniem tego, co napisałem... Ewentualnie zdarza mi się to tak rzadko, jak pójście do kościoła xD I jakoś niespecjalnie narzeka się na błędy które popełniam, a które z tego co mi się wydaje, nie zdarzają się często.
Postać główna:
Image

Postać poboczna:
Taranis "Reaper" Viser
Awatar użytkownika
Amon Rage
New One
 
Posty: 347
Rejestracja: 12 Maj 2010, o 01:42
Miejscowość: Uć, kurwa.

Re: [Wpis] Kris O'mal

Postprzez David Turoug » 10 Cze 2010, o 15:09

Kris napisał(a):5. Usposobienie: Wyjątkowo opanowany i dystyngowany młodzieniec. Takie sprawie wrażenie. Właściwie chce takie wrażenie sprawiać. Tak naprawdę jest wyjątkowo impulsywną osobą, która dokonała w swoi życiu wielu nieprzemyślanych czynów. Ktoś, kto lepiej poznał Kris, wie, że mężczyzna jest wrażliwy, pomimo zimnej, opanowanej i surowej maski jakiej używa podczas dobijania targów czy załatwiania interesów.


No cóż, już na początku powtórzenie. Poza tym imię Kris chyba można odmienić na Krisa. Jak dla mnie, wieje też trochę sprzecznością, ale ponoć ma sprawiać takie "wrażenie".

Poza tym piszesz młodzieniec... Ten Twój młodzieniec urodził się 11 BBY, a więc ma obecnie 36 lat... Czy w tym wieku określamy kogoś młodzieńcem? Zgodzę się, jeżeli patrzymy z perspektywy 70-latka :D
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Wpis] Kris O'mal

Postprzez Amon Rage » 11 Cze 2010, o 02:22

Ja jeszcze dodam coś od siebie. Czytałem opis Szarych Paladynów i powiem jedno - PRZESADA! Wg. Wookiepedii, najlepszego moim zdaniem źródła wiedzy o Star Wars, Szarzy Paladyni byli tak silni Mocą, że byli w stanie przewidywać ataki zanim te nastąpiły przez co trafienie ich było w zasadzie niemożliwe, widzieli poprzez Moc lepiej, niż jakikolwiek Jedi plus masa innych bajerów... No sorrey, ale dla mnie to już jest dyskwalifikacja z miejsca...
Postać główna:
Image

Postać poboczna:
Taranis "Reaper" Viser
Awatar użytkownika
Amon Rage
New One
 
Posty: 347
Rejestracja: 12 Maj 2010, o 01:42
Miejscowość: Uć, kurwa.

Re: [Wpis] Kris O'mal

Postprzez Darth Slotharius » 11 Cze 2010, o 13:33

Praktycznie wszystko jest do przyjęcia jeżeli gracz pisze ciekawie i nie przesadza z overpowerowaniem w grze... Dlatego też taka karta mogła by przejść... Jako postać poboczna.

Jestem na NIE... Nie bez powodu zabrania się nowym tworzenia postaci posługujących się mocą.
Postać główna
Image
Postacie poboczne
Image
Image
Image

Image
gg:3263951
Awatar użytkownika
Darth Slotharius
New One
 
Posty: 518
Rejestracja: 7 Gru 2008, o 20:54

Re: [Wpis] Kris O'mal

Postprzez Avien Matiias » 12 Cze 2010, o 22:38

Vaia con dios... NIE
Postać Główna:
Image
Postaci Poboczne:
Image
Image

Violence isn't the answer, Violence is the question. The answer is YES
Awatar użytkownika
Avien Matiias
New One
 
Posty: 830
Rejestracja: 30 Cze 2009, o 22:53

Re: [Wpis] Kris O'mal

Postprzez Peter Covell » 16 Cze 2010, o 16:13

Dziękuję Amonowi za skrót informacji o Szarych Paladynach i z tą wiedzą zgadzam się z twierdzeniem każdego, kto uważa, że ta postać to przesada - zwłaszcza, że miałaby być Paladynem bez kontaktu z Mocą, co jest raczej baaaaardzo dziwne.
Niestety, będziesz musiał zmienić koncepcję.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem


Wróć do Odrzucone KP