Content

Zaakceptowane KP

Thrak Skirata

Re: Shinobu Skirata

Postprzez Thrak Skirata » 21 Cze 2011, o 14:41

Wstawiłem wstępną konwersje z narracji 1 osobowej. Wiem ,że tekst jest trochę krótki. Zostanie rozszerzony.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Shinobu Skirata

Postprzez Yarin Lanex » 21 Cze 2011, o 14:43

I ekstra.
Widać, że Ci zależy, jesteś cierpliwy, a to dobrze wróży...
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:

ImageImage
Image
__________________________________________________


..najważniejsze jest to, by nigdy nie zawieść samego siebie..
Awatar użytkownika
Yarin Lanex
Gracz
 
Posty: 720
Rejestracja: 2 Lip 2010, o 20:33
Miejscowość: Gdynia

Re: Shinobu Skirata

Postprzez Thrak Skirata » 21 Cze 2011, o 19:39

Powoli zaczynam prace nad rozszerzeniem tekstu . Proszę o wskazanie istniejących błędów.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Shinobu Skirata

Postprzez Kamuro Rushi » 21 Cze 2011, o 23:25

Gorąca prośba ode mnie: popracuj nad interpunkcją.
Te spacje stawiane przed kropką, a czasami nie stawiane po kropce aż mnie kolą w oczy.
Image

GG: 10185580
Jak czujesz nieodpartą chęć postawienia komuś piwa, lub też gdy pewnego słonecznego ranka odkryjesz, że jesteś seksowną brunetką z dużym biustem - napisz.
Awatar użytkownika
Kamuro Rushi
Gracz
 
Posty: 444
Rejestracja: 12 Cze 2011, o 13:16

Re: Shinobu Skirata

Postprzez Thrak Skirata » 21 Cze 2011, o 23:30

Część takich spacji wychodzi mi po wycinaniu fragmentów tekstu i czasem zapominam je usunąć, druga część wynika z starego nawyku,który zwalczam. W każdym razie zostanie poprawione.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Shinobu Skirata

Postprzez Tzim A'Utapau » 22 Cze 2011, o 00:50

A mnie tam aż tak bardzo pierwszoosobowa narracja nie przeszkadza, choć uważam ją za zdecydowanie prostszą w przypadku robienia historii postaci do rpg niż trzeciosobówkę. :P W każdym razie nowa postać KP bije poprzednią na głowę i dobrze, właśnie o to chodzi w poprawianiu czegoś.

oraz krótką brodę .

zakupiony gdzieś na złomie .


bez spacji

Ponad to, posługuje się bronią białą,


Ponadto. Poza tym trochę ubogie te umiejki. Warto dla lepszego rysu bohatera dopisać kilka drugorzędnych. Życie w pewnej bardzo odległej galaktyce to nie tylko strzelanie i latanie nawet w przypadku Mando ;)

MandaloriańskiBeskar’gam koloru czarnego z czerwonym wykończeniem

A dałoby się jakoś rozwinąć czemu taki niestandardowy? Kolory u Mandalorian mają silny charakter symboliczny, warto to wpleść do historii lub chociaż objaśnień przy zbroi, skoro był to ród silnie pielęgnujący tradycję.

na tą planetę.


;)

Nawiasem mówiąc: niezbyt rozgarnięty typ. Raz nawet o mało go nie zakopał w ziemi…


kto kogo? Zdanie jest ułożone tak, że nie wskazuje jednoznacznie.

Po uzyskaniu pełnoletniości otrzymał od ojca czarny Beskar’gam z widocznymi przetarciami, będący w rodzinie od wielu lat.


W rodzinie, która adoptowała ojca czy w jego biologicznej?

Jego idylle


idyllę

błąd nawigacyjny grożącym kolizją


grożący. Keldabe to spory bydlak, no ale zakładamy że kuzyn faktycznie był idiotą :D Nie wiem tylko czy tak duża jednostka w ogóle znajdowałaby sens wchodzenia w atmosferę (jeśli dobrze zrozumiał motyw "tunelu powietrznego". Według nowego kanonu co prawda nawet ISD sobie ciachają nad planetą, więc warto mieć tylko to na uwadze, błędem nazwać nie wolno.

po za tym nie mógł już


poza tym
Miał przemalować statek ale postanowił już nie obciążać swojego i tak już skromnego budżetu.


Nie wiem czy to zdanie cokolwiek wnosi do historii. Może gdyby podać powód tej chęci przemalowania, byłoby sensowne. Bo tak kapryśnie: miał sobie kiedyś spiąć włosy w kucyk, ale postanowił tego nie robić - brzmi dziwnie :D

że jakiś skurczybyk chce ukraść jego złomek. Na jego nieszczęście mandalorianin biegał szybciej.


To by wychodziło, że na swoje własne nieszczęście, czyli mandalorianina. Zaznacz podmiot ;)

Nie chciało się mu się czekać


się napisało się za dużo :P

który i tak nie wiele by zrobił.


niewiele

Od tego czasu jego zdanie o Imperium drastycznie spadło


Zdanie nie może spaść. Właściwie nawet zwrot "spadła opinia" jest niezbyt poprawny. Jakoś inaczej to zdanko.

Od tego czasu jego zdanie o Imperium drastycznie spadło, dzięki jednostkom patrolowym klasy Tartan.


"Dzięki czemuś" z kolei wyraża efekt pozytywny. Raczej "przez coś" mogła się popsuć opinia o imperium w oczach Mando. Mówi się powszechnie ironicznie "dzięki tobie" [w znaczeniu "z twojej winy"], ale to już konkretny związek frazeologiczny i lepiej nie pisać jego mutacji.
W każdym razie, mniejsza z tym.


Że dalej nie czytać? Że bohater się nie przejmuje? To zdanie zupełnie nie jest potrzebne.

Był to typowy cywilny jacht którego model mało kto jeszcze pamięta.


To ten Mando to zwykły pirat jest, a nie korsarz :P


Ogólnie ta wersja KP mnie przekonała, tym bardziej że autorowi chciało się poprawiać i jak zauważył Yarin, to dobrze wróży. Jestem na TAK, prosiłbym tylko się ustosunkować tam, gdzie się doczepiłem.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Shinobu Skirata

Postprzez Thrak Skirata » 22 Cze 2011, o 01:32

Wszystkie poprawki wprowadzę, jak tylko skończę krewnej pomagać przy pracy semestralnej.Wtedy też rozwinę kwestie barw. Znam ich znaczenie ale nawet o tym nie pomyślałem. Dzięki.
Keldabe to spory bydlak, no ale zakładamy że kuzyn faktycznie był idiotą :D Nie wiem tylko czy tak duża jednostka w ogóle znajdowałaby sens wchodzenia w atmosferę (jeśli dobrze zrozumiał motyw "tunelu powietrznego". Według nowego kanonu co prawda nawet ISD sobie ciachają nad planetą, więc warto mieć tylko to na uwadze, błędem nazwać nie wolno.

W zasadzie nie chodziło mi o atmosferyczny korytarz lecz bardziej orbitalny.Zmienię to.
Co do ISD w atmosferze, to widząc to, się załamałem. Uparcie wierzyłem, że Venator jest największą jednostką mogącą wejść w atmosferę.
Sytuacji kuzyna nie wyolbrzymiłem.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Shinobu Skirata

Postprzez Chester Westman » 22 Cze 2011, o 01:38

To i ja wrzucę coś od siebie.
Sugerowałbym wprowadzenie akapitów odpowiednim BBCode, aby tekst stał się nieco bardziej czytelny. Chociaż to raczej kwestia estetyki tekstu, teraz historia przypomina mówioną jednym tchem opowieść, co trochę utrudnia czytanie - osobiście zgubiłem się w tekście kilkakrotnie(!) podczas lektury.
Image
Awatar użytkownika
Chester Westman
Gracz
 
Posty: 384
Rejestracja: 8 Sty 2011, o 20:45

Re: Shinobu Skirata

Postprzez Thrak Skirata » 22 Cze 2011, o 02:09

Sugerowałbym wprowadzenie akapitów odpowiednim BBCode, aby tekst stał się nieco bardziej czytelny. Chociaż to raczej kwestia estetyki tekstu, teraz historia przypomina mówioną jednym tchem opowieść, co trochę utrudnia czytanie - osobiście zgubiłem się w tekście kilkakrotnie(!) podczas lektury.
Tym też się zajmę.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Shinobu Skirata

Postprzez Shas » 22 Cze 2011, o 06:07

Co do ISD w atmosferze, to widząc to, się załamałem. Uparcie wierzyłem, że Venator jest największą jednostką mogącą wejść w atmosferę.

Każdy okręt może wejść w atmosferę, pozwole sobie zacytować jednego z lepszych pilotów in da 'vers:

Capt. Malcolm Reynolds: Just get us on the ground!
Hoban 'Wash' Washburn: That part'll happen pretty definitely.

Sęk w tym że mało który potrafi wznieść się ponownie, ostatecznie wszystko co kończy się przyziemieniem nazywamy lądowaniem. Jeśli przeżyłeś, lądowaniem udanym.
Jednak wracając do meritum, uznajmy że Veniek jest największym okrętem potrafiącym wejść/wyjść/operować w atmosferze a wizję ISD śmigajacego po chmurkach puścmy w niepamieć.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: Shinobu Skirata

Postprzez Yarin Lanex » 23 Cze 2011, o 18:52

Kurczę..
Avek (może zmień, zmień, zmień?), nazwa postaci wręcz mnie odtrącają.
Ale Twoje zaparcie, słuchanie rad, cierpliwość są godne pozazdroszczenia wręcz ;)

Z pisaniem jest ok - bez szaleństw.
Dziś przemawia przeze mnie łągodność ;)
Masz moje TAK.
To chyba trzecie TAK, jeśli dobrze liczę. Jeszcze jedno usera i Zielony daje Ci z automatu TAK'a i będziesz już członkiem MM ;)
Kelan Navarr napisał(a):Osobiście jestem w stanie dać zawieszonego TAK'a - jeśli będą 4 głosy pozytywne, to mój piąty masz automatycznie.
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:

ImageImage
Image
__________________________________________________


..najważniejsze jest to, by nigdy nie zawieść samego siebie..
Awatar użytkownika
Yarin Lanex
Gracz
 
Posty: 720
Rejestracja: 2 Lip 2010, o 20:33
Miejscowość: Gdynia

Re: Shinobu Skirata

Postprzez Thrak Skirata » 23 Cze 2011, o 19:18

Awatar zmienię,jak tylko znajdę nowy.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Shinobu Skirata

Postprzez Chester Westman » 23 Cze 2011, o 19:20

Jeśli znajdziesz avek i zmienisz imię (Shinobu strasznie zalatuje mangą/anime) - będę na TAK.
Image
Awatar użytkownika
Chester Westman
Gracz
 
Posty: 384
Rejestracja: 8 Sty 2011, o 20:45

Re: Shinobu Skirata

Postprzez Thrak Skirata » 23 Cze 2011, o 23:48

http://imageshack.us/content_round.php? ... ad&newlp=1, daje link nie patrzcie na tytuł.
Ten się nada?? Na wszelki wypadek szukam dalej.
Imię postaci też zmienię.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Shinobu Skirata

Postprzez Thrak Skirata » 23 Cze 2011, o 23:52

Teraz działa.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Shinobu Skirata

Postprzez Kelan Navarr » 24 Cze 2011, o 00:27

Avatarem mogę się zająć gdy wrócę w niedzielę. Do tego czasu zostań przy obecnym. Ogólnie rzecz biorąc - witam wśród nas i gratuluję wytrwałości przy "aplikacji". Mam nadzieję, że będziesz dobrze i długo bawił się w naszym gronie.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Shinobu Skirata

Postprzez Thrak Skirata » 24 Cze 2011, o 00:35

Zmienię jeszcze imię, żeby graczom Manga przed oczami nie stawała.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Shinobu Skirata

Postprzez Thrak Skirata » 24 Cze 2011, o 16:01

Zmienię imię z Shinobu na Thrak. Jeśli nadal mało klimatyczne dajcie znać.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Thrak Skirata

Postprzez Yarin Lanex » 24 Cze 2011, o 19:37

Imię OK. Poproś Admina na PW o zmianę Loginu.
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:

ImageImage
Image
__________________________________________________


..najważniejsze jest to, by nigdy nie zawieść samego siebie..
Awatar użytkownika
Yarin Lanex
Gracz
 
Posty: 720
Rejestracja: 2 Lip 2010, o 20:33
Miejscowość: Gdynia

Re: Thrak Skirata

Postprzez Peter Covell » 25 Cze 2011, o 10:23

Nick i kolor zmienione, witamy na pokładzie ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Poprzednia

Wróć do Zaakceptowane KP