Content

Zaakceptowane KP

Ariadna Re'meny

Ariadna Re'meny

Postprzez Ariadna Re'meny » 25 Sty 2012, o 01:55

1.Nazwa: Ariadna Re'meny
2.Rasa: Człowiek (pochodzenie - Coruscant)
3.Profesja: barmanka w barze Baribal
4.Data urodzenia: 5 ABY
5.Usposobienie: Ariadnę cechuje spryt i skrytość; życie nauczyło ją, że powiedzenie jednego słowa za dużo może przysporzyć problemów. Dlatego też do obcych podchodzi nieufnie i z rezerwą, jednak swoje zalety chętnie wykorzystuje - gdy ma okazję, wyługuje się innymi. Pomagają jej w tym dar przekonywania i takt - potrafi bezbłędnie wyczuć, którą osobą może się wysłużyć, a którą lepiej omijać szerokim łukiem. Do wad Ariadny należy między innymi wyrachowanie i niekiedy bezwzględność - nie czuje wyrzutów sumienia, gdy kogoś okradnie, bądź oszuka. W wielu rzeczach dopatruje się prywatnych korzyści - informacji czy pomocy udzieli za wynagrodzeniem.
Ma nieco specyficzne upodobania: uwielbia robić ludziom niemiłe żarty i chętnie obserwuje bójki uliczne. Pomimo to w jej sercu nadal spoczywają pokłady dobroduszności i łagodności, jakie wszczepiła jej matka. Na razie nie mają one jednak siły, by dojść do głosu.
6.Wygląd:
Ariadna ma 21 lat. Jest wysoką, mierzącą 170 cm dziewczyną. Posiada półdługie, lekko faliste blond włosy o miodowym odcieniu. Upina je często w dwa kucyki. Grzywka, która opada jej na oczy, dodaje Re'meny nieco zadziornego wyglądu. Oprócz tego Ari wielkie, ciemnoniebieskie oczy i czarne brwi kontrastujące z jasnymi włosami. Posiada prosty nos, duże, lecz nie całkowicie pełne usta, jasną i delikatną cerę. Często nosi duże, kwadratowe kolczyki.
Ariadna, mimo sporego wzrostu należy do drobnych osób. Najczęściej nosi szare, obcisłe jeansy, biały T-shirt na ramiączkach, skórzaną kurtkę i buty na koturnie. Bardzo lubi też zwiewne sukienki i spódniczki, które nosiła będąc niewolnicą Mutafe.

7.Umiejętności:
- jest świetną tancerką
- dobrze włada wibroostrzem
- potrafi sterować ścigaczami
- jest dobra konstruktorką - potrafi naprawiać zepsute śmigacze, komputery, roboty itp.
- zna podstawy samoobrony
8. Ekwipunek:
*cyfronotes
*składany nóż
*wibroostrze
*ubranie na zmianę
*parę kredytów
9.Środki komunikacji: -
10.Historia:
Ariadna urodziła się dolnej części Coruscant - niegościnnych slumsach. Jej matką była żebraczka o imieniu Marin, która często dorabiała jako sprzątaczka, by choć odrobinę polepszyć warunki życia córki. Mimo ubóstwa kobieta była ciepłą, serdeczną osobą, która wpajała Ariadnie, iż szczęście nie płynie z bogactwa, lecz z dobrego serca.
Dziewczynka podziwiała matkę, często towarzyszyła jej przy pracy i starała się nigdy nie stwarzać problemów. Ariadna mieszkała w małym domku, sklepionym z starej blachy, szmat i różnych tego typu odpadów. Chodziła w zniszczonych ubraniach, lecz mimo to uśmiech nigdy nie schodził z jej twarzy.
Gdy ukończyła 7 lat w jej życiu nastąpił przełom.
Pewnego dnia, gdy matka wracała akurat sama z pracy, napadli ją handlarze niewolnikami.
Całą akcję widział z boku jeden z żebraków. Pospiesznie wrócił do slumsów i zawiadomił znajomych, że jedna z kobiet została porwana. Żebracy postanowili przejąć jej dom. Wparowali do mieszkania Marin i czym prędzej zaczęli kraść nieliczne dobra rodziny Re'menów. Widząc napastników Ariadna próbowała zaprotestować, lecz oberwała kopniaka w brzuch i po chwili została wypchnięta na zewnątrz. Ogłuszona i oszołomiona uciekła poza bramę slumsu. Nie miała pojęcia co stało się z jej mamą - próbowała szukać kobiety w miejscu pracy Marin - starej fabryce, lecz stróż nie chciał usłuchać próśb małej dziewczynki i bez większych ceregieli wygonił siedmiolatkę. Ariadna nie wiedziała, co ze sobą począć.
Po namyśleniu się postanowiła pomyszkować w górnych częściach miasta. Gdy akurat odlatywał transport do jednego z klubów nocnych, zakradła się na tyły pojazdu i tym sposobem po parunastu minutach znalazła się w górnej części Coruscant. Oszołomioną dziewczynkę dojrzał pewien Twi'lek. Zauważył, że ma bardzo zniszczone ubranie i ślady łez na policzkach. Zapytał się o jej rodzinę, a gdy dowiedział się, że Ariadna straciła matkę, postanowił przyjąć ją do siebie.
Okazało się też, iż owy twi'lek ma na imię Zold, posiada żonę, dziecko i pełni funkcję urzędnika w jakimś banku. Żona Zolda nie zareagowała entuzjastycznie na widok dziewczynki, lecz w końcu wyraziła zgodę, by ta zamieszkała z nimi.
Małej Ariadnie przybyło obowiązków - musiała sprzątać, gotować i opiekować się młodszą od siebie przyszywaną siostrą - Zullą. Miała za to zapewnioną edukację i dach nad głową. Jednak co dobre, nigdy nie trwa wiecznie. Gdy Zulla nieco podrosła zaczęła zazdrościć Ariadnie urody i wdzięku, a że była rozpieszczona i zawistna, wymyślała co raz to nowe intrygi przeciw przyszywanej siostrze. Twi'lekanka kłamała, iż Ari jej dokucza, bije ją i szantażuje.
Rodzice małej oszustki początkowo nie wierzyli córce, ale gdy ta stawała się w swych narzekaniach coraz bardziej uparta, zaczęli denerwować się na Ariadnę. Pewnego razu, gdy dziewczynki zostały same, Zulla zaczęła naśmiewać się ze starszej siostry, a ta, poirytowana popchnęła szyderczynię, niechcący łamiąc twi'lekance nogę. Tego było za wiele. Zold i jego żona wyrzucili Ariadnę na bruk.
Dziewczyna znów została sama. Zaczęła kraść, by utrzymać się przy życiu. Szło jej całkiem nieźle ale pewnego razu przyłapał ją strażnik jednego ze sklepów.
Właścicielem budynku okazał się hutt Mutafe. Uznał, że skoro Ari okradała jego sklepy, ma on prawo uczynić z niej teraz swą niewolnicę. Dziewczyna nie miała sposobu ucieczki.
Do jej obowiązków należało teraz dogadzanie Huttowi, taniec na rurze, przygotowywanie kąpieli dla jego ziomków itp. Re'meny nie była szczęśliwa. W znacznej mierze w trudnych warunkach pomogła jej odnaleźć się nowa przyjacióła - Katthy. To ona pokazała jej jak zabawiać Hutta, jak unikać agresji ze strony innych niewolników, nie doznać gwałtu ze strony któregoś ze strażników; nauczyła ją też podstaw samoobrony. Mimo to pobyt u Mutafe miał destrukcyjny wpływ na charakter dziewczyny. Właśnie wtedy Ariadna nabyła negatywne cechy swego charakteru - chytrość, bezwzględność, wyrachowanie. Gdy z rąk jednego ze strażników zginęła Katthy, Ariadna postanowiła się na nim zemścić. Zaproponowała mu kąpiel. Do wody dodała żrący płyn, który wżarł się w skórę wartownika i spowodował jego natychmiastowy zgon . Ariadna poczuła dziką radość i euforię z powodu zemsty.
Wkrótce potem udało jej się uciec - schowała się do jednego z pudeł, które nazajutrz przetransportowano do hurtowni leżącej na wolnym powietrzu. Teraz umknięcie było proste - korzystając z nieuwagi stróżów dziewczyna cichaczem opuściła teren hurtowni i niedługo potem była wolna. Przed ucieczką ukradła jednemu ze strażników nieco kredytów. Zakupiła za nie ubranie i cyfronotes. Posiadała też składany nóż i wibroostrze, które niegdyś podarowała jej Katthy.
By się utrzymać, Ariadna musiała znaleźć pracę. Korzystając z okazji zatrudniła się w barze Baribal. Za zarobione pieniądze zakupiła niewielkie mieszkanko przy budynku. Jej życie ustatkowało się. Zaczęło się też robić z lekka monotonne, nie wliczając w to częstych 'akcji' w miejscu pracy. Po dwóch latach zaczęło ją to szczególnie uwierać. Myślała o dalszej przyszłości - przecież nie będzie do końca życia barmanką.
Tymczasem w jej życiu nadchodziła kolejna zmiana i wiążąca się z nią trudna decyzja...


Czekam na krytykę :mrgreen: .
Mam pytanko - czy da się zmienić login/nazwę uzytkownika?
Awatar użytkownika
Ariadna Re'meny
New One
 
Posty: 49
Rejestracja: 25 Sty 2012, o 00:01
Miejscowość: Radom

Re: Ariadna Re'meny

Postprzez Fenn Mereel » 25 Sty 2012, o 15:15

Jest w pewnym stopniu wrażliwa na Moc


Regulamin ;)

Ogólnie to nie chcę się czepiać gramatyki, czy interpunkcji. Sam w końcu mam z obiema tymi dziedzinami problem, ale mogę się przyczepić do formatowania tekstu.
Używaj tabulatorów, wyjustuj tekst. Jest on wtedy milszy dla oka. ;)


Mam pytanko - czy da się zmienić login/nazwę uzytkownika?


No jasne. Niech tylko się Jack nigga pojawi, albo jakiś inny moderator. Jedna PMka i po sprawie.

Czekam na krytykę .


Wbrew pozorom, my nie gryziemy. No może Shas, ale ty jesteś wyjątkowo atechniczna.
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Ariadna Re'meny

Postprzez Shas » 25 Sty 2012, o 15:58

Image

Jac Randall napisał(a):Wbrew pozorom, my nie gryziemy. No może Shas, ale ty jesteś wyjątkowo atechniczna.


A blublabalabalaubbbbllaaaaa ... bzuuupprrrr
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: Ariadna Re'meny

Postprzez Ariadna Re'meny » 25 Sty 2012, o 17:13

Jasne. Przepraszam, ale co to znaczy ''atechniczny'', bo za Chiny tego w Google znaleźć nie mogę :shock:
Awatar użytkownika
Ariadna Re'meny
New One
 
Posty: 49
Rejestracja: 25 Sty 2012, o 00:01
Miejscowość: Radom

Re: Ariadna Re'meny

Postprzez Fenn Mereel » 25 Sty 2012, o 17:24

Czyli, że nie masz żadnej opisanej żadnej technologii w KP.
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Ariadna Re'meny

Postprzez Ariadna Re'meny » 25 Sty 2012, o 17:35

Aha. A to źle :mrgreen: ? o i jak tabulatorów używać? Nie mogę tego skapować :?
Awatar użytkownika
Ariadna Re'meny
New One
 
Posty: 49
Rejestracja: 25 Sty 2012, o 00:01
Miejscowość: Radom

Re: Ariadna Re'meny

Postprzez Jack Welles » 25 Sty 2012, o 17:54

tabulatory używamy tak:
na początku nowego akapitu wklejamy takie cuś:

Kod: Zaznacz wszystko
[tab]20[/tab]


i mamy wcięcie o głębokości 20 punktów.

Co do zmiany loginu - za chwilę zmieniam na tego z KP ;)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Ariadna Re'meny

Postprzez Fenn Mereel » 25 Sty 2012, o 17:55

No i już wiesz. Ode mnie TAK.
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Ariadna Re'meny

Postprzez Jack Welles » 25 Sty 2012, o 18:00

Na siłę bym mógł do czegoś przyczepić, ale i po co? ;) Ode mnie też masz Taka - jeszcze 3 i możesz rozpocząć zabawę ;)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Ariadna Re'meny

Postprzez Kelan Navarr » 25 Sty 2012, o 18:48

Pisać potrafisz - ode mnie Tak :)
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Ariadna Re'meny

Postprzez Mistrz Ind'yk » 25 Sty 2012, o 18:54

Jako, że koledzy raczej nie byli zbyt krytyczni, a sama czekałaś na to, spróbuję Cię zadowolić :D .

Ariadnę cechuje spryt i skrytość.
Życie nauczyło ją, że powiedzenie jednego słowa za dużo może przysporzyć problemów. Dlatego też do obcych podchodzi nieufnie i z rezerwą. Jednak swoje zalety chętnie wykorzystuje. Gdy ma okazję, wyługuje się innymi. Pomagają jej w tym dar przekonywania i takt. Potrafi bezbłędnie wyczuć, którą osobą może się wysłużyć, a którą lepiej omijać szerokim łukiem. Do wad Ariadny należy między innymi wyrachowanie i niekiedy bezwzględność.


Właściwie całość tutaj wygląda jakbyś rzuciła pomysłów, wcisnęła w jeden akapit i uznała, że wszystko gra. Po pierwsze spróbuj połączyć te zdania, bo kiedy się je czyta, same o to wołają. Po drugie, ostatnie zdanie. Mogłabyś je rozwinąć, skoro to właśnie ono pokazują drugą stronę osobowości postaci ;) .

Ma nieco specyficzne upodobania: uwielbia robić ludziom niemiłe ''żarty'' i chętnie obserwuje bójki uliczne. Pomimo to w jej sercu nadal spoczywają pokłady dobroduszności i łagodności, jakie wszczepiła jej matka. Na razie nie mają one jednak siły, by ''dojść'' do głosu.


Oba cudzysłowy wydają się tu być niepotrzebne, jeśli używasz ich w utartych już zwrotach.

(miałam dodać powiększony obrazek avatara, ale na moim komputerze nie da linkować zdjęć [imageshack.us się zamula..])


Jak masz, to się przyjrzyj i rozpisz trochę ten wygląd :) .


4.Data urodzenia: 7 ABY

Ariadna ma 21 lat.


Mgławica wciąż jest 26 ABY ;) .

- jest dobrą konstruktorką


Konstruktorką czego? To dość obszerne pojęcie, ja byłem niezły z klockami Lego, a MacGyver... z innymi rzeczami :P .

Całą akcję ''porywawczą'' widział z boku jeden z żebraków.


To ironia, czy skąd się wzięło to słowotwórstwo? :)

Żebracy postanowili ''przejąć'' jej dom.


Jak wynika z dalszej historii, zrobili to w normalnym tego słowa znaczeniu, więc znowu cudzysłów wypada.

Wparowali do mieszkania Marin i czym prędzej zaczęli kraść i tak nieliczne dobra rodziny Re'menów.


"i tak" może wypaść, będzie się lepiej czytało ;) .

W ogłuszeniu i oszołomieniu uciekła poza bramę slumsu.


Ogłuszona i oszołomiona.

Ariadna nie wiedziała, co ze sobą począć.


Po namyśleniu się postanowiła pomyszkować w górnych częściach miasta. Gdy akurat odlatywał transport do jakiegoś centrum, zakradła się na tyły pojazdu i tym sposobem po parunastu minutach znalazła się w w samym środku wielkiego miasta.


"jakieś centrum" praktycznie w Coruscant nie istnieje, tak samo jak "środek wielkiego miasta", lepsze i gorsze dzielnice dzielą się warstwowo. Inaczej mówiąc żyła w dolnych poziomach miasta i wybrała się do górnych ;) .

pewien Twi'lek.Zauważył,


Spacja się należy.

Jednak co dobre, nie trwa wiecznie.


Jednak to co dobre (nigdy) nie trwa wiecznie.

nowe intrygi na przyszywaną siostrę.


przeciw

zaczęli irytować się Ariadną.



"irytować się z powodu" jakiegoś można http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=20586 ;) .


To ona pokazała jej jak zabawiać Hutta, jak unikać agresji ze strony innych niewolników, nie doznać gwałtu ze strony któregoś ze strażników;nauczyła ją też podstaw samoobrony.


Jeśli koniecznie chcesz zostać przy tym średniku, to oddziel go spacją od następnego podzdania :) .

Do wody dodała żrący płyn,który wżarł się w skórę wartownika , zanim ten zdążył zaoponować i krzyknąć.


Czyli zaczął krzyczeć zaraz po tym jak wdarł mu się w skórę? Z tego raczej nie wynika, że zginął lub stracił mowę.


KP nie jest nudna i w dziwny sposób wciąga do dalszego czytania. Pisać umiesz, chociaż czasem za bardzo chcesz eksperymentować. Po poprawkach dostaniesz ode mnie TAKa ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Ariadna Re'meny

Postprzez Thrak Skirata » 25 Sty 2012, o 19:30

Karta niemilitarna. Jeśli poprawisz to co wymienili moi przedmówcy, masz Tak.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Ariadna Re'meny

Postprzez Ariadna Re'meny » 25 Sty 2012, o 20:22

No, tego mi było trzeba :lol: . Poprawki naniesione, choć myślę, że będą jeszcze jakieś wonty :idea: .
Awatar użytkownika
Ariadna Re'meny
New One
 
Posty: 49
Rejestracja: 25 Sty 2012, o 00:01
Miejscowość: Radom

Re: Ariadna Re'meny

Postprzez Gian Cleef » 25 Sty 2012, o 20:30

Jak to się dzieje, że ten kto napisze całkiem dobrą kartę, jest bardziej podatny na krytykę, od autorów tych beznadziejnych podań...? No dobra, nie musicie mi odpowiadać :P. Jak dla mnie to całkiem zasłużone TAK.
Image
Awatar użytkownika
Gian Cleef
New One
 
Posty: 97
Rejestracja: 21 Lip 2011, o 16:34

Re: Ariadna Re'meny

Postprzez Kelan Navarr » 25 Sty 2012, o 20:38

Ode mnie jeszcze pytanie: jak do nas trafiłaś?
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Ariadna Re'meny

Postprzez Ariadna Re'meny » 25 Sty 2012, o 20:41

Weszłam na grafikę Google na Akademia Sithów i jak kliknęłam fotkę to mnie tu przekierowało ;) ;) .
Ode mnie jeszcze dwa maleńkie pytanka:
a) jak zrobić takie 'coś' w stylu 'akcja przenosi się z XXX do ZZZ'
b) kiedy <po zaakceptowaniu> będzie można oceniać :twisted: innych nowych ?
Awatar użytkownika
Ariadna Re'meny
New One
 
Posty: 49
Rejestracja: 25 Sty 2012, o 00:01
Miejscowość: Radom

Re: Ariadna Re'meny

Postprzez Mistrz Ind'yk » 25 Sty 2012, o 21:23

Ariadna Re'meny napisał(a):No, tego mi było trzeba :lol: . Poprawki naniesione, choć myślę, że będą jeszcze jakieś wonty :idea: .


Zapomniałem dodać, że małych błędów jest więcej, tylko nie wypisywałem :D :P .

kiedy <po zaakceptowaniu> będzie można oceniać :twisted: innych nowych ?


Kiedy trochę pograsz i pobędziesz na Mgławicy, czas ani ilość postów fabularnych w sumie nie ustalona dokładnie. Kiedy ktoś Cię na SB popędzi do oceniania, to wiedz, że to ten moment :P .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Ariadna Re'meny

Postprzez Ariadna Re'meny » 25 Sty 2012, o 21:36

Drobne potknięcia? E, tam po co się wysilać :mrgreen:
Brakuje jeszcze jednego 'tak'?
Awatar użytkownika
Ariadna Re'meny
New One
 
Posty: 49
Rejestracja: 25 Sty 2012, o 00:01
Miejscowość: Radom

Re: Ariadna Re'meny

Postprzez Kelan Navarr » 25 Sty 2012, o 22:55

Na nowo zrobiłem Ci avatar. Z tego samego obrazka, ale kolor włosów zmieniałem na nowo, żeby wyglądało naturalniej i do naszych szablonów pasowało.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Ariadna Re'meny

Postprzez Ariadna Re'meny » 25 Sty 2012, o 23:13

Dziękować :D . Wreszcie wygląda naturalniej ;) .
Awatar użytkownika
Ariadna Re'meny
New One
 
Posty: 49
Rejestracja: 25 Sty 2012, o 00:01
Miejscowość: Radom

Następna

Wróć do Zaakceptowane KP