Content

Zaakceptowane KP

[WPIS] Agape Bluff

[WPIS] Agape Bluff

Postprzez Agape Bluff » 3 Lis 2012, o 23:37

Imię: Agape Bluff

Rasa: Arkanianka

Profesja: mechanik

Data urodzenia: 5 ABY

Usposobienie:
Zdystansowana do innych istot, a przez to wydaje się także nieufna i skryta. Rzadko ujawnia informacje o sobie obcym, a przynajmniej nie więcej niż wymaga tego grzeczność bądź dana sytuacja. Zwykle działa ostrożnie i przemyślanie, ale nie waha się, kiedy decyzje trzeba podejmować szybko i natychmiast przejść do działania. Niezwykle samodzielna, zawsze w pełni odpowiedzialna za powierzone jej zadania bądź osoby. Perfekcjonistka, z łatwością skupia się na nowych projektach, poświęcając im całą swoją uwagę. Mało towarzyska, zawsze nieco z boku, ale za to konkretna, zdeterminowana i ambitna. Nieco szalona, jak każdy naukowiec, wybucha śmiechem bez powodu, śmiejąc się... zwykle do siebie.

Wygląd:
Dość wysoka, mierząca pełne 175 cm o bladej cerze i białych włosach jak to wśród Arkanian bywa. Oczy niebieskie, a palcy u każdej z rąk pięć, nie cztery. Nie ma żadnych charakterystycznych znaków, nie wyróżnia się niczym w tłumie, żadnych tatuaży, blizn, nietypowych skaz, wyglądem bardzo przypomina człowieka i często jest z tą rasą mylona. Sylwetka lekko umięśniona, gibka i raczej wysportowana.
Ubiór to akurat rzecz zmienna, szczególnie u kobiety, zwykle jednak zobaczyć ją można w niekrępującym ruchów kombinezonie.

Umiejętności:
Jest całkiem wszechstronna choć nie miała zbyt wiele czasu, by swoje umiejętności z teorii przekuć na praktykę. Przez dwa lata brała aktywny udział w projekcie finansowanym przez handlową korporację na promie ukrytym na krańcach galaktyk z dala od wścibskich ocząt. Jej zadania skupiały się przede wszystkim wokół wykorzystania biomechaniki inżynieryjnej w robotyce, produkcji bronii zarówno do walki dystansowej jak i w zwarciu oraz mechanicznych usprawnień - dodatków, które zwiększały możliwości istot, ich siłę, wytrzymałość, szybkość bądź refleks. Utrata pamięci dość poważnie zaważyła na jakości tych umiejętności, obecnie Arkanianka sprawdza się przede wszystkim jako pokładowy mechanik, zajmując się naprawą droidów, a także konserwacją promów i statków. Potrafi również posługiwać się bronią dystansową, przede wszystkim blasterami, a także dobrze radzi sobie z pilotażem. W razie potrzeby opatrzy ranę, bądź przyrządzi medykamenty.

Ekwipunek:
- podstawowe narzędzia,
- pistolet blasterowy DH-17,
- 500 kredytów ,
- schematy broni i droidów,
- pakiet medyczny,
- komunikator,
- cyfronotes,
- paralizator
- granat dymny.

Środki transportu:
brak

Historia:
Przyszła na świat na jakiejś pomniejszej planecie, którą wojna ominęła szerokim łukiem. Wychowywała się w dość ubogiej, ale kochającej rodzinie, jako jedyne dziecko była oczkiem w głowie troskliwych rodziców. Dorastając nie poszła jednak w ich ślady, nie zamierzała parać się handlem starociami, aczkolwiek to otoczenie miało znaczący wpływ na rozwój jej zainteresowań. Z lubością poświęcała wraz z ojcem długie godziny, spędzając je na naprawie, konserwacji i ulepszeniach starych droidów. Stało się to jej pasją, a rodzice chcąc wesprzeć ją w jej działaniach postanowili sfinasować córce stosowne wykształcenie, nawet jeśli miałoby się to odbić na jakości ich życia. Jak postanowili tak się stało, dwunastoletnia Agape trafiła do szkoły mechanicznej, gdzie spędziła swoje lata młodzieńcze. Wybór tej ścieżki był strzałem w dziesiątkę, Arkanianka dobrze radziła sobie w nowym środowisku, w nauce odnosiła sukcesy, w wieku lat czternastu zaprojektowała swojego pierwszego małego robota, a prawie rok później przy niewielkiej pomocy starszych kolegów udało jej się go skonstruować. Kolejne projekty, może niezbyt poważne, ale zapowiadające przyszłego geniusza, zwróciły na nią uwagę korporacji, która postanowiła wziąć dziewczynkę pod swe skrzydła i zapewnić jej dalszy rozwój umiejętności. Wydarta rodzicom rozpoczęła nowe życie, obiecujące wspaniała karierę w przyszłości, w pracowniach republikańskiej korporacji, ucząc się od najlepszych. Poznawała schematy broni, droidów, statków, urządzeń - od podszewki, a wraz z ukończeniem dwudziestego roku życia została członkiem grupy inżynierów, zajmujących tajnymi badaniami nad nowymi rodzajami broni. Wysłano ją, by dołączyła do laboratorium badawczego, znajdującego się na statku z daleka od zamieszkałych planet. Badania były prowadzone w ukryciu, a członkowie załogi mieli znikomy kontakt z osobami z zewnątrz. Wewnątrz skupiano się na projektach, które łączyłyby zdolności adaptacyjne żywych istot z niezwykłą siłą i precyzją, jaką cechowały się maszyny. Ideałem było stworzenie biometalu - związku, który łączyłby zalety zwykłego metalu ze zdolnościami regeneracyjnymi żywych tkanek. Finansowano także badania ad upgrade'ami, które w znaczącym stopniu zwiększałyby możliwości fizyczne ludzi, a także innych ras poprzez wszczepianie odpowiednich elementów w miejsca stawów, kości czy też organów. Badania te niewiele miały wspólnego z etyką i jak można się domyślać podczas eksperymentów ginęło wiele istot. Rękę do tego przyłożyła również Agape, która swoją pracę jak i zresztą całe życie traktowała bardzo nieemocjonalnie. Nie można było powiedzieć, że jest dumna z tego co robi, jednak również nie protestowała - sterylne otoczenie laboratorium badawczego jak i całego statku wyprało ją ze wszelkich emocji.
Badania były prowadzone wiele lat przed przybyciem Bluff, jednak pomimo ogromnych funduszy z tej stajni wyjeżdżało niewiele wynalazków. Zdecydowana większość środków szła na badania, mające połączyć biologię z mechaniką - takowe dziecię udało się stworzyć niecałe półtora roku po przybyciu Arkanianki. Wynalazek był jednak niedoskonały i niedopracowany, można by pokusić się o stwierdzenie, że okazał się kompletnie bezużyteczny. Problemem okazało się dostarczenie energii do owego tworu z "biometalu", sukcesem nazwano stworzenie z niego kilkokomórkowego organizmu, któremu udało się przetrwać parę godzin. Mimo, że kamień milowy został osiągnięty nie potrafiono stworzyć nic więcej ponad nieskomplikowane organizmy.
Ostatecznie eksperymenty te okazały się katastrofą, gdy na statku wybuchła zaraza wytrzebiająca do nogi całą ludzką załogę i nieźle sponiewierając populacje innych ras. Domyślano się, iż pomimo zachowania ostrożności, sztucznie stworzone organizmy wydostały się spoza pojemników i błyskawicznie ewoluowały, dostosowując się do nowych warunków. Nie zarządzono jednak ewakuacji statku - postanowiono go doszczętnie zniszczyć, ratując jedynie dane o dotychczasowych osiągnięciach. Naukowcy mieli świadomość, że tak prawdopodobnie zabrzmi decyzja korporacji - wszak wiele ryzykowali pozwalając niebezpiecznym tworom rozprzestrzenić się na kolejne terytoria - zdecydowali więc ratować się samodzielnie przy pomocy statków ratunkowych - wiele z nich zostało upolowanych i zniszczonych, Bluff jednak należała do tych nielicznych szczęśliwców, którym udało się dotrzeć na stały ląd i uratować skórę.
Kolejne miesiące spędzała na ukrywaniu się, bojąc o własne życie. Podczas lądowania po ucieczce ze statku doznała urazu, który dość potężnie naruszył jej pamięć. Arkanianka kojarzy jedynie, iż ktoś z pewnością życzy sobie jej śmierci, nie jest w stanie jednak przypomnieć sobie dlaczego ani kto. Przyjęła także fałszywe imię i nazwisko, cóż, i tak nie była pewna czy to imię, które kryło się gdzieś w zakamarkach jej pamięci na pewno jest prawdziwe... i tak brzmiało jej dość obco. Ze swoimi umiejętnościami nie miała problemu, by znaleźć pracę, ot, łapie się od czasu do czasu na jakiś statek kupiecki, pracując w charakterze mechanika, z nikim jednak nie związała się jeszcze na stałe - ciągły wewnętrzny niepokój nie pozwala jej na ten krok.
Awatar użytkownika
Agape Bluff
New One
 
Posty: 7
Rejestracja: 3 Lis 2012, o 17:51

Re: [WPIS] Agape Bluff

Postprzez Tzim A'Utapau » 4 Lis 2012, o 13:24

Kartę przeczytałem z prawdziwą przyjemnością. Zapis poprawny aż miło, historia sensowna i ciekawa - niewydumana. Są zahaczki dla mistrzów gry, postać ma konkretne umiejętności (dwudziestoletnia naukowiec wcale nie razi przy tak napisanej KP) i można w miarę rozwoju fabuły dowiedzieć się czegoś o sobie. Tak to powinno wyglądać.

Co można dociągnąć:

a rodzice widząc chcąc wesprzeć ją w jej działaniach postanowili sfinasować córce stosowne wykształcenie


arkanianki


Na Mgławicy przyjęliśmy zapis ras/gatunków/mieszkańców planet wielką literą ;)

Wynalazek był jednak bardzo niedoskonały, można by pokusić się o stwierdzenie, że okazał się kompletnie bezużyteczny.


Bardzo niedoskonały to taki bardzo nieklejący się zwrot ;)

Problemem okazało się dostarczenie energii do ów tworu z "biometalu", sukcesem nazwano stworzenie z niego kilkokomórkowego organizmu, któremu udało się przetrwać parę godzin.


Dopełniacz: owego

Jestem jak najbardziej na TAK, takich graczy trzeba.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: [WPIS] Agape Bluff

Postprzez David Turoug » 4 Lis 2012, o 13:33

Karta jest ok. Jestem na tak.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [WPIS] Agape Bluff

Postprzez Agape Bluff » 4 Lis 2012, o 14:30

Poprawiłam błędy w zapisie ;) Dzięki za 2xtak (czy żeby przejść dalej trzeba mieć 3?:D) Arkanianka ma nadzieję niedługo dołączyć i ciut namieszać swą osobą w fabule!;)
Awatar użytkownika
Agape Bluff
New One
 
Posty: 7
Rejestracja: 3 Lis 2012, o 17:51

Re: [WPIS] Agape Bluff

Postprzez David Turoug » 4 Lis 2012, o 14:31

Agape Bluff napisał(a):Poprawiłam błędy w zapisie ;) Dzięki za 2xtak (czy żeby przejść dalej trzeba mieć 3?:D) Arkanianka ma nadzieję niedługo dołączyć i ciut namieszać swą osobą w fabule!;)


Hmm, mam nadzieję że to tylko drobne przeoczenie i czytałaś zasady gry ;) Do akceptacji pierwszej postaci potrzeba 5 głosów akceptujących, w tym jeden admina.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [WPIS] Agape Bluff

Postprzez Andy Calius » 4 Lis 2012, o 14:34

I ja daje TAK
Postać główna
Image

Postacie poboczne

Nax Vardo MC 004
Louis Carbon
Etan Kovalsky

Postacie nieaktywne
Marcus Climek
Bal kote, darasuum kote, Jorso’ran kando a tome. Sa kyr'am nau tracyn kad, Vode an
Awatar użytkownika
Andy Calius
New One
 
Posty: 554
Rejestracja: 10 Lut 2009, o 20:54
Miejscowość: Warszawa

Re: [WPIS] Agape Bluff

Postprzez Kirył » 4 Lis 2012, o 16:04

Ja również jestem na TAK. Teraz tylko potrzeba admina i możesz grać :)
POSTAĆ GŁÓWNA
Image



POSTACI ARCHIWALNE
Tex Arvo - Mandalorianin


„– Na moim sihillu – warknął Zoltan, obnażając miecz – wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie. Niech no jeno który ghul zbliży się na długość klingi, popamięta mnie. O, popatrzcie. – Ha – zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. – Więc to są te słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis? – „Na pohybel skurwysynom!””
Awatar użytkownika
Kirył
Gracz
 
Posty: 176
Rejestracja: 6 Maj 2012, o 22:11
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki

Re: [WPIS] Agape Bluff

Postprzez Alanis Orton » 4 Lis 2012, o 16:25

Ale przed adminem jeszcze ja też dam TAK. :D
Image
GG: 13812847
Awatar użytkownika
Alanis Orton
Gracz
 
Posty: 226
Rejestracja: 8 Wrz 2010, o 01:00

Re: [WPIS] Agape Bluff

Postprzez Kelan Navarr » 4 Lis 2012, o 16:44

Witamy na pokładzie :)

Ode mnie jeszcze standardowe pytanie (Tau, Inygo, Be3r i inni pewnie już się szczerzą :) ) - Jak do nas trafiłaś?
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: [WPIS] Agape Bluff

Postprzez BE3R » 4 Lis 2012, o 20:02

Normalnie pewnie bym się czepiał ale jako że przyda mi się projektant droidów to Daję TAK z marszu :twisted:

<papug> Oczywiście Znajdujesz się teraz na 2 miejscu listy BE3R MOST WANTED :mrgreen:
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: [WPIS] Agape Bluff

Postprzez David Turoug » 4 Lis 2012, o 22:06

Możesz dodać poprawioną kartę postaci do Bazy Danych. Otrzymujesz rangę "cywil" i na razie będzie to Twoja grupa przewodnia.

Grę możesz zacząć w dowolnej kantynie w Galaktyce. Mamy ich niemało. Ciekawą opcją jest także Zordo's Haven. Jeżeli umówisz się z jakimś Mistrzem Gry, możesz też od razu zacząć od questa, bądź dołączyć już do trwającej akcji.

Tutaj masz temat, gdzie możesz zgłosić się po kompanów, game mastera bądź quessta ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [WPIS] Agape Bluff

Postprzez Agape Bluff » 5 Lis 2012, o 02:07

O, to teraz mogę wypić z każdym po piwie (albo czymkolwiek innym) i zabrać się za pisanie! ;D

O stronce wiem z wcograc.pl - szukałam czegoś osadzonego w klimatach Warhammera, ale że nie znalazłam to wbiłam tutaj, zachęciły mnie posty użytkowników:) Jakiś roczek temu sporo grałam na cyrodiil.pl, teraz mam dość długą przerwę i zatęskniło mi się za storytellingem. Uniwersum Starwars znam "jako tako", ograniczyłam się do filmów i kilku kiepskich komiksów, ale postaram się pisać rzetelnie, wszak internet (mwhaha) moim sprzymierzeńcem:P

BE3R, a ja chcę Papuga, fajny jest! *zaczaja się na wielkie gadatliwe ptaszysko*
Awatar użytkownika
Agape Bluff
New One
 
Posty: 7
Rejestracja: 3 Lis 2012, o 17:51


Wróć do Zaakceptowane KP

cron