Content

Questy Retrospekcyjne

[Rekrutacja/dyskusja] Na ratunek Bailowi Organie!

Image

Re: [Rekrutacja/dyskusja] Na ratunek Bailowi Organie!

Postprzez David Turoug » 14 Paź 2015, o 12:40

A nasz Wybraniec, jak to Anakin, ma humory i napady stanów depresyjnych :D A to weny brak, a to czasu brak, a to chęci brak :D Hmm, gdyby roztrzaskał się na Jabiim, to nie byłoby Vadera, nie byłoby rzezi Jedi, Republika dalej by się korumpowała, a Palpatin, zostałby pociachany prze Windu! Tau czy jest drzewko, z takim właśnie scenariuszem? :twisted:
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Rekrutacja/dyskusja] Na ratunek Bailowi Organie!

Postprzez Tzim A'Utapau » 14 Paź 2015, o 16:11

@Dave, gdzieś miałem fanfik, w którym Windu pociachał Palpiego, repy wygrały wojnę, Anakin został sumiennym Jedi, a Leia i Luke trafili do Świątyni. Problematyka opowiadania się obracała wokół tego, co zrobić z klonami w dobie pokoju ;)

Post Rafa znów mi wszystko rozwalił :|
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: [Rekrutacja/dyskusja] Na ratunek Bailowi Organie!

Postprzez Rafael Rexwent » 14 Paź 2015, o 16:20

Tzim A'Utapau napisał(a):
Post Rafa znów mi wszystko rozwalił :|

Co ja ci znowu zrobiłem???
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi

"If you do not fight now, then when will you?" ~ Type-005
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz
 
Posty: 290
Rejestracja: 7 Lis 2014, o 17:01

Re: [Rekrutacja/dyskusja] Na ratunek Bailowi Organie!

Postprzez David Turoug » 14 Paź 2015, o 16:34

Tzim A'Utapau napisał(a):@Dave, gdzieś miałem fanfik, w którym Windu pociachał Palpiego, repy wygrały wojnę, Anakin został sumiennym Jedi, a Leia i Luke trafili do Świątyni. Problematyka opowiadania się obracała wokół tego, co zrobić z klonami w dobie pokoju ;)

Post Rafa znów mi wszystko rozwalił :|



Jest możliwość zerknięcia na to czy Top Secret? Bo to całkiem ciekawe ujęcie. Np. co z zaprogramowanym Order66? Czy po śmierci Palpatine'a mógł go wydać ktoś inny, z bliskiego otoczenia przyszłego, a raczej (w tym opowiadaniu) niedoszłego Imperatora? Hmm, nie ukrywam, że ogólnie bardzo lubie historie alternatywne, więc można by się pokusić o coś takiego w Star Wars. Jest kilka momentów, w których można przestawić zwrotnice. Śmierć Palpatine'a z ręki Windu jest jednym z nich :D

A co do Rafaela, to nie dość, że walnął posta, to jeszcze wyrzucił szóstkę :D Ciężkie jest życie mistrza gry.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Rekrutacja/dyskusja] Na ratunek Bailowi Organie!

Postprzez Mistrz Ind'yk » 14 Paź 2015, o 20:49

Jako że wiąże się z tym także mój los, to dziękuję wielce wielce, młody padawanie Rafaelu 8-) :lol: .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: [Rekrutacja/dyskusja] Na ratunek Bailowi Organie!

Postprzez Tzim A'Utapau » 14 Paź 2015, o 23:10

Jest możliwość zerknięcia na to czy Top Secret? Bo to całkiem ciekawe ujęcie.


Top secret absolutnie nie, ale wątpię, czy znajdę teksty sprzed x lat. Jeśli mi się uda, to wrzucę na MM.

Jest kilka momentów, w których można przestawić zwrotnice. Śmierć Palpatine'a z ręki Windu jest jednym z nich


Tak, to było wzorowane na Tales z zagraniami w stylu Luke pudłuje torpedami, Han nie wrócił w krytycznym momencie bitwy czy Luke ginie na Hoth z zimna. W fanfiku Anakin po prostu nie powstrzymał Mace'a. Fabuła kręciła się właśnie wokół tego, że po po kilku latach Rada Jedi odkryła zaprogramowany order 66 - i musiała coś zrobić z klonami, które w dobie pokoju stały się bardzo niewygodne. Anakin zaś miał prywatne problemy z pozostaniem w Zakonie, bo z jednej strony został wielkim bohaterem, a z drugiej złamał śluby.

Historie alternatywne są spoko, tylko często przebija w nich nazbyt prywatna wizja autora. Wziąwszy pod uwagę, że coś jest jeszcze fanfikiem, wychodzą potworki, których nie da się czytać. Najbardziej udane fanfiki,z jakimi miałem do czynienia, to chyba te z zinu esensja, pisane zaraz po premierze "Mrocznego Widma". Miały swój imperialny klimat.

Posta miałem pisać :roll:
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: [Rekrutacja/dyskusja] Na ratunek Bailowi Organie!

Postprzez David Turoug » 14 Paź 2015, o 23:58

Tzim A'Utapau napisał(a):
Jest możliwość zerknięcia na to czy Top Secret? Bo to całkiem ciekawe ujęcie.


Top secret absolutnie nie, ale wątpię, czy znajdę teksty sprzed x lat. Jeśli mi się uda, to wrzucę na MM.

Jest kilka momentów, w których można przestawić zwrotnice. Śmierć Palpatine'a z ręki Windu jest jednym z nich


Tak, to było wzorowane na Tales z zagraniami w stylu Luke pudłuje torpedami, Han nie wrócił w krytycznym momencie bitwy czy Luke ginie na Hoth z zimna. W fanfiku Anakin po prostu nie powstrzymał Mace'a. Fabuła kręciła się właśnie wokół tego, że po po kilku latach Rada Jedi odkryła zaprogramowany order 66 - i musiała coś zrobić z klonami, które w dobie pokoju stały się bardzo niewygodne. Anakin zaś miał prywatne problemy z pozostaniem w Zakonie, bo z jednej strony został wielkim bohaterem, a z drugiej złamał śluby.

Historie alternatywne są spoko, tylko często przebija w nich nazbyt prywatna wizja autora. Wziąwszy pod uwagę, że coś jest jeszcze fanfikiem, wychodzą potworki, których nie da się czytać. Najbardziej udane fanfiki,z jakimi miałem do czynienia, to chyba te z zinu esensja, pisane zaraz po premierze "Mrocznego Widma". Miały swój imperialny klimat.

Posta miałem pisać :roll:


Jak gdzieś tam to znajdziesz, to wrzuć, z chęcią przeczytam takową wizję.

A posta ponoć miałeś gotowego :D Ostatecznie Rafael chyba nie zmienił za bardzo koncepcji? W końcu i tak jedna kanonierka (ze mną) by doleciala, bo rzuciłem 6 ;P
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Rekrutacja/dyskusja] Na ratunek Bailowi Organie!

Postprzez Tzim A'Utapau » 15 Paź 2015, o 01:51

Indyk i Raf:

1. Walka. Durge nie ma statystyk, walka zostanie rozegrana opisowo. Dla przypomnienia: to jakieś dwa i pół metra oraz 150 kg samych mięśni, ścięgien i nerwów. Jest w stanie zmiażdżyć dłonią ludzką czaszkę i mimo masy cechuje go nadnaturalna szybkość, porównywalna z szybkością miecza świetlnego w dłoniach mistrza Jedi. Każda runda (w praktyce post) bezpośredniej walki z Durge'em wymaga wydania punktów Mocy do testu Control o ST 7. Analogicznie jak było z AT-TE, którą wyjął Obi. Odzwierciedla to fakt, że sprostanie tej maszynie do zabijania wymaga pełnego skupienia i szkolenia Jedi. Oczywiście dozwolone są wszelkie fortele i inne zastosowania Mocy.

2. Ucieczka. Oprócz tego, że zostaniecie nazwani tchórzami i porzucicie klony na pewną śmierć, musicie jednorazowo przejść test Sense na ominięcie min o ST 7.

3. Wasza inwencja. Macie w końcu super komandosów. Jedyny aneks: Durge'a nie da się ominąć. Albo inaczej: możecie ruszyć grupą, by po ścieżce dobiec do Senatora wyminąwszy Durge'a. Po prostu pierwsza osoba gracza, która się do niego zbliży- zginie. Reszta przebiegnie.

Dave:

Tu chyba wszystko jasne ;)

BE3R:

Mapa sepów się nie zmienia, co najwyżej twoja formacja. W tym poście mniej strategii, a bardziej mnie interesuje zachowanie Obiego.

PS: Avatary, dranie.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: [Rekrutacja/dyskusja] Na ratunek Bailowi Organie!

Postprzez Rafael Rexwent » 15 Paź 2015, o 08:19

Mistrzu In'dyku/Sirrusie, proponuję w kwestii Durge'a wspólnie rzucić go Mocą na pole, mając naadzieje, że wpadnie na minę.
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi

"If you do not fight now, then when will you?" ~ Type-005
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz
 
Posty: 290
Rejestracja: 7 Lis 2014, o 17:01

Re: [Rekrutacja/dyskusja] Na ratunek Bailowi Organie!

Postprzez David Turoug » 15 Paź 2015, o 14:28

BEER czas się skonsultować, bo w sumie moja postać dwukrotnie o to pytała, ale nigdy nie uzyskała konkretnej odpowiedzi. Czy starać się ewakuować Organę, przy pomocy LAAT/i na wskazane i zajęte przez nas wzgórze? Czy może próbować przebić się jakoś w kierunku północnego-wschodu i tam osiąść gdzieś na bagnach. Ogólnie, ten ostatni dopisek Tau, trochę krzyżuje lot, bo burza rozpętała się na dobre. Oczywiście pozostaje wyjście, żeby bronić się dalej na obecnej pozycji senatora, chociaż dwoje padawanów kontra 50 droidek to trochę samobójstwo, ale cóż, może Moc będzie sprzyjać.

Przy okazji Tau, co z siłami 1600 lojalistów, którzy sprzyjają Republice? Jaki jest teoretyczny (turowy) czas oczekiwania na nich i z której strony przybędą o ile w ogóle to zrobią. Warto by też wiedzieć czym dysponują? Jakiś sprzęt ciężki, czy może pare karabinów blasterowych i reszta to broń krótka?
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Rekrutacja/dyskusja] Na ratunek Bailowi Organie!

Postprzez BE3R » 15 Paź 2015, o 20:12

Dave, cieszę się że poprosiłeś o konsultację, najwyraźniej plan który wydawał mi się być dość przejrzysty taki nie jest. Oczywiście zakładam pełną autonomię waszych postaci jednak ucieczka w głąb terytorium przeciwnika, dokładnie w przeciwną stronę niż nacierające nasze oddziały, które nie chwaląc się radzą sobie nieźle, nie należy do najlepszych pomysłów. Osobiście Poświeciłbym Padawana i wszystkie ranne klony a sam razem z Senatorem przebijał się w kierunku Maszyn kroczących które z pewnością powinny być już widoczne na horyzoncie. Ale ucieczka w bagna w objęcia głównych sił separatystów z północy o wzgórza na zachodzie nie brzmi źle.

Tau

Klony z osłony miały odeprzeć wroga i się wycofać a nie go gonić ;) Obiecuję odpis soon. Acha czy jest opcja że Obi Wan przejdzie na ciemną stronę jak każe rozdeptać jeńców AT-AT?
<papug> tak tylko pytamy.
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: [Rekrutacja/dyskusja] Na ratunek Bailowi Organie!

Postprzez Tzim A'Utapau » 15 Paź 2015, o 23:28

1. BE3R się nie zainteresował rojalistami, w związku z czym nie macie o nich info in game poza tym, co od Yularena. Nikogo nie wysłaliście, a teraz to w sumie po jabłkach, bo lada chwila wysiądą wszystkie repulsorowce :twisted:

2. Może kwestia skrótu myślowego - nie chodzi o to, że klony literalnie ganiały nacjonalistów. Po prostu parły tam, gdzie należało. Gdy wrogi regiment w panice ucieka, nie stoi się w miejscu, tylko wali mu w plecy. ;)

3. Staramy się odgrywać charakter naszych postaci. Co nie zmienia faktu, że interpretacje tych charakterów są możliwe. Nawiasem - Obi jest chyba jedynym członkiem Rady, który nie miał przejść z Ciemną Stroną. Wzorcowy Jedi pod każdym względem. Zakon na rękach go powinien nosić.

PS:

Ale ucieczka w bagna w objęcia głównych sił separatystów z północy o wzgórza na zachodzie nie brzmi źle.


Czy tylko ja kompletnie nie zrozumiałem tego zdania? :P
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: [Rekrutacja/dyskusja] Na ratunek Bailowi Organie!

Postprzez BE3R » 17 Paź 2015, o 15:49

o jest blisko i wystarczy rzut oka na klawiaturę.
<papug> Obrażasz swój intelekt.

Jaka jest odległość do wraku licząc od najbardziej wysuniętego z moich walkerów.

Jeżeli ktoś napisze post przede mną to raporty sytuacyjne były by mile widziane.
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: [Rekrutacja/dyskusja] Na ratunek Bailowi Organie!

Postprzez Tzim A'Utapau » 17 Paź 2015, o 16:16

Jaka jest odległość do wraku licząc od najbardziej wysuniętego z moich walkerów.


Nieco ponad kilometr. Walkery wchodzą w zasięg skutecznego strzału do batalionu droidów. Oczywiście AT-TE są z tyłu i strzelać mogą wcześniej.

o jest blisko i wystarczy rzut oka na klawiaturę.
<papug> Obrażasz swój intelekt.


Sarkazm, literówka i abstrakcyjne myślenie w jednym zdaniu to dla mnie widać za dużo :(
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: [Rekrutacja/dyskusja] Na ratunek Bailowi Organie!

Postprzez BE3R » 18 Paź 2015, o 12:38

Dobra,

Zakładam że powinienem czekać z postem na raporty z Laatów? Czy też łączność nie działa z powodu burzy?

Ile PM kosztowało by ewentualne wsparcie celowniczych artylerii coby rozwalili czołgi sepów?
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: [Rekrutacja/dyskusja] Na ratunek Bailowi Organie!

Postprzez David Turoug » 18 Paź 2015, o 13:05

BE3R napisał(a):Dobra,

Zakładam że powinienem czekać z postem na raporty z Laatów? Czy też łączność nie działa z powodu burzy?

Ile PM kosztowało by ewentualne wsparcie celowniczych artylerii coby rozwalili czołgi sepów?



Żadnej łączności nie będzie, bo może zostać przejęta przez sepów. Jak się dowiedzą dowodzący, że LAAT/i wylądowała u senatora, to mogą tam rzucić większe siły. Znając sepów, będąc w bardzo złym położeniu, będą w stanie nawet zabić Organę, byle tylko uprzykrzyć Republice życie.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Rekrutacja/dyskusja] Na ratunek Bailowi Organie!

Postprzez Tzim A'Utapau » 18 Paź 2015, o 14:55

Zakładam że powinienem czekać z postem na raporty z Laatów? Czy też łączność nie działa z powodu burzy?


Można spokojnie założyć, że obok stoi klon z lornetką i ci powiedział, że LAAT wylądował. To nie jest daleko ;)

Łączność jest możliwa, acz, jak zauważył Dave, niesie się echem. Możecie spokojnie wysyłać sobie komunikaty.

Ile PM kosztowało by ewentualne wsparcie celowniczych artylerii coby rozwalili czołgi sepów?


Wsparcie duchowe nie kosztuje nic. Jeśli chcesz wskoczyć za ster AT i zacząć strzelać, modląc się do Qui Gona, by za ciebie przycelował, just do it ;)
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: [Rekrutacja/dyskusja] Na ratunek Bailowi Organie!

Postprzez Mistrz Ind'yk » 21 Paź 2015, o 10:56

Rada dla wszystkich - nie rzucajcie szóstek. My za szóstkę dostaliśmy Duurge'a :D .

Pytanie - jeśli dobrze rozumiem, to jeśli testy się nie zmienią, to w tej rundzie walki nie powinienem stracić punktu Mocy? 5+4 w Control daje więcej niż 7, a 5+3 w Sense też daje więcej niż 7. Czy jeśli ST by się podniosło do na przykład 8 w Sense, to nadal bym nie płacił? I wiem, że skakanie po polu minowym może być niebezpieczniejsze :D .

My postaramy się trochę spowolnić Durge'a, może nawet wyeliminować go na trochę, chyba że skończy się nam Moc albo Tau wpierdzieli tam jeszcze kogoś, tym razem za moją piątkę :twisted: .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: [Rekrutacja/dyskusja] Na ratunek Bailowi Organie!

Postprzez BE3R » 21 Paź 2015, o 11:38

Dlaczego mi to robicie :(

Tau rozumiem twój ból. Nie ma to jak krytyki na kościach.
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: [Rekrutacja/dyskusja] Na ratunek Bailowi Organie!

Postprzez Tzim A'Utapau » 21 Paź 2015, o 12:06

Pytanie - jeśli dobrze rozumiem, to jeśli testy się nie zmienią, to w tej rundzie walki nie powinienem stracić punktu Mocy? 5+4 w Control daje więcej niż 7, a 5+3 w Sense też daje więcej niż 7. Czy jeśli ST by się podniosło do na przykład 8 w Sense, to nadal bym nie płacił? I wiem, że skakanie po polu minowym może być niebezpieczniejsze


Dostajesz -1 na kości za brak avatara. Ale fakt, dobrze rozumiesz, nie tracisz PM.

Tau rozumiem twój ból. Nie ma to jak krytyki na kościach.


Więcej z wami nie gram.

PS: Indyk, dobry post. Byłby lepszy z avatarem.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Questy Retrospekcyjne

cron