Content

Archiwum sesji

Bitwa

Sesje zakończone/zamknięte.

Re: Bitwa

Postprzez Mistrz Ind'yk » 23 Sie 2015, o 17:57

Dobra, to ja pierdzielę Providenca, skoro zostaje mu 1/10 uzbrojenia. Rozmieszczenie 7 dział na kilometrowym okręcie jest ponad moje siły :D .

Biorę Munificenta - już nawet on ma więcej siły bojowej ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Bitwa

Postprzez Thrak Skirata » 23 Sie 2015, o 22:31

Jaka jest przewidywana intensywność odpisów? Bardzo chciałbym zagrać, choć jestem zielony w kwestii statków i starć kosmicznych, to jednak nie wróże więcej niż jednego odpisu na tydzień.
Myślę, że stanąłbym po stronie Rafaela, co do reszty jak zostanie ustalona częstotliwość odpisów.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Bitwa

Postprzez Kewc Nateren » 23 Sie 2015, o 23:59

Sądzę że masz rację Thrak, no chyba że znajdę inny program graficzny tak by dało się przesuwać obiekty a nie za każdym razem od nowa je tworzyć. Co do Providence to byłem sam troszkę przerażony ale sądząc po kilku kadrach z TCW i Zemsty myślę że w tych bateriach burtowych jest sporo wyrzutni. Statek idealny do walki liniowej i szyku kreski nad T .

Rafael dostaniesz myśliwce w takim stanie ile będzie wynosić ich wartość. Mogą być tanie ale uznam że to poprzednie wersje albo wybrakowane egzemplarze a to nie wyjdzie tak samo. Jeśli weźmiesz po najtańszych cenach potne po prostu uzbrojenie i statystyki nieco, tak wiem że to nieco nie sprawiedliwe ale masz najsilniejsza artylerię w bitwie. Możesz zmiatać ich dobrymi salwami jak dobierzesz odpowiednich strzelców, choć musisz wymyślić jak szybko dostać ich w zasięg. Swoją droga wracając do jedi będą mieli co prawda oni bonusy ale musisz liczyć się z tym że jeśli przeciwnik postawi zmasowany ogień zaporowy to nawet sępy cię zestrzelą w końcu. Pociski naprowadzane możesz teoretycznie niszczyć mocą ale przy dużej ich liczbie to nie zadziała.
Ogólnie musisz wykorzystać do maksimum zalety organicznej załogi no wszystkiego czym dosypujesz. Przypominam że możesz modyfikować teoretycznie wszystko z odpowiednim kosztem rozumie się.
Image
Awatar użytkownika
Kewc Nateren
Gracz
 
Posty: 19
Rejestracja: 30 Cze 2015, o 09:47
Miejscowość: Bytom

Re: Bitwa

Postprzez Mistrz Ind'yk » 24 Sie 2015, o 00:38

Tutaj są inne statystyki broni, które wydają się pasujące do statku tej wielkości: http://starwars.wikia.com/wiki/Providence-class_carrier/destroyer
Jest też od razu mniejsza załoga. Z drugiej strony koszta lecą do góry niesamowicie, więc chyba jednak odpada ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Bitwa

Postprzez BE3R » 24 Sie 2015, o 06:45

<papug> Well Played Thrak well played.

Jeżeli Indyk też zmienił ship na muminka to potrzebujemy jakiejś eskorty, Sluis Van jest o tyle chujowe, że potwornie kastruje statki z uzbrojenia olewając przy tym całkowicie inne debilizmy vide 320 maszyn na pokładzie Venatora ;) Anyway coś się dobierze.
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Bitwa

Postprzez Rafael Rexwent » 24 Sie 2015, o 11:12

BE3R napisał(a):<papug> Well Played Thrak well played.

Jeżeli Indyk też zmienił ship na muminka to potrzebujemy jakiejś eskorty, Sluis Van jest o tyle chujowe, że potwornie kastruje statki z uzbrojenia olewając przy tym całkowicie inne debilizmy vide 320 maszyn na pokładzie Venatora ;)


420 jak już :D + mogę jeszcze przerobić ładownie na dodatkowe miejsca :P Tak zastanowiłem się i nie wiem czy by nie było lepiej zwiększyć budżetu do 100 000 000 kredytów, dlaczego? Otóż odpowiadam:
Teraz każdy ma jeden duży statek i sporo myśliwców, jeśliby zwiększyć budżet, to można by sobie jeszcze dokupić mniejsze jednostki eskortowe, co mogłoby zwiększyć nieco rozmach bitwy. Dziękuję, skończyłem.
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi

"If you do not fight now, then when will you?" ~ Type-005
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz
 
Posty: 290
Rejestracja: 7 Lis 2014, o 17:01

Re: Bitwa

Postprzez Thrak Skirata » 24 Sie 2015, o 20:52

BE3R napisał(a):<papug> Well Played Thrak well played.

Jeżeli Indyk też zmienił ship na muminka to potrzebujemy jakiejś eskorty, Sluis Van jest o tyle chujowe, że potwornie kastruje statki z uzbrojenia olewając przy tym całkowicie inne debilizmy vide 320 maszyn na pokładzie Venatora ;) Anyway coś się dobierze.



No co Papug? Nie mogłem sobie darować takiej okazji,

Rafael Rexwent napisał(a):
BE3R napisał(a):<papug> Well Played Thrak well played.

Jeżeli Indyk też zmienił ship na muminka to potrzebujemy jakiejś eskorty, Sluis Van jest o tyle chujowe, że potwornie kastruje statki z uzbrojenia olewając przy tym całkowicie inne debilizmy vide 320 maszyn na pokładzie Venatora ;)


420 jak już :D + mogę jeszcze przerobić ładownie na dodatkowe miejsca :P Tak zastanowiłem się i nie wiem czy by nie było lepiej zwiększyć budżetu do 100 000 000 kredytów, dlaczego? Otóż odpowiadam:
Teraz każdy ma jeden duży statek i sporo myśliwców, jeśliby zwiększyć budżet, to można by sobie jeszcze dokupić mniejsze jednostki eskortowe, co mogłoby zwiększyć nieco rozmach bitwy. Dziękuję, skończyłem.


Powiadam wam, że jeśli każdy miałby startować z własną formacją to, już widzę szybkie odpisy....

No to w obecnych założeniach, ja biorę niszczyciel klasy Venator "Latający Kubeł".
Kontradmirał Rajmus.
Trochę martwi mnie 2d, spłaszczenie powoduje z automatu odrzucenie części szyków.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Bitwa

Postprzez Kewc Nateren » 25 Sie 2015, o 17:25

Starwars wikia faktycznie lepszym źródłem informacji, w takim razie przejdziemy na danie z niej. Indyk, to zawsze zostają ci inne statki tez duże. Budżetu nie podniosę z jednej przyczyny, Thrak dobrze to określił, teoretycznie nie ma problemów w praktyce odpy wtedy znacznie spadną. Bo myślę że nakupujecie dużo i tanio co poskutkuje rojeniem się na masową skalę i ja będę się musiał głowić z liczeniem. I " rozmach bitwy" będzie raz na dwa tygodnie albo będę pisać na raty jakie są skutki działań poszczególnej floty. Postaram się o 3D jeśli jednak to nie wyjdzie to będziemy zmuszeni na 2D. Pisałem wcześniej że na razie z 3D ten problem że muszę znaleźć odpowiedni program. Sketch up odpada niestety.
Image
Awatar użytkownika
Kewc Nateren
Gracz
 
Posty: 19
Rejestracja: 30 Cze 2015, o 09:47
Miejscowość: Bytom

Re: Bitwa

Postprzez Blaze Corr » 30 Sie 2015, o 20:19

Chętnie powalczę po stronie Republiki ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Blaze Corr
Gracz
 
Posty: 179
Rejestracja: 29 Sty 2013, o 16:42

Re: Bitwa

Postprzez BE3R » 31 Sie 2015, o 07:03

Myślę że możemy już zakończyć temat.

Mamy 5 graczy do jednej bitwy czyli o 3 za dużo. :D
To zwyczajnie nie zadziała w tej skali którą proponujesz, dodatkowo zaraz u Repów zaczną sie przepychanki między kubłami o to kto dowodzi. Powergaming rozpiskowy mamy już za sobą i nie widzę żadnej opcji na wywalczenie balansu między stronami.

Także nie trollując uprzedzam, że odpalenie w tym stanie sesji zaowocuje katastrofą. A ta praca która w nią włożysz pójdzie na marne.
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Bitwa

Postprzez Rafael Rexwent » 31 Sie 2015, o 10:58

BE3R napisał(a):Myślę że możemy już zakończyć temat.

Mamy 5 graczy do jednej bitwy czyli o 3 za dużo. :D
To zwyczajnie nie zadziała w tej skali którą proponujesz, dodatkowo zaraz u Repów zaczną sie przepychanki między kubłami o to kto dowodzi. Powergaming rozpiskowy mamy już za sobą i nie widzę żadnej opcji na wywalczenie balansu między stronami.

Także nie trollując uprzedzam, że odpalenie w tym stanie sesji zaowocuje katastrofą. A ta praca która w nią włożysz pójdzie na marne.


To zróbmy wszyscy na wszystkich! :D
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi

"If you do not fight now, then when will you?" ~ Type-005
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz
 
Posty: 290
Rejestracja: 7 Lis 2014, o 17:01

Re: Bitwa

Postprzez Kewc Nateren » 31 Sie 2015, o 11:17

Jestem znowu, nie było mnie bo załatwiałem sobie pomoc, jednak odgrzebywanie kontaktów czasem sporo trwa.
Blaze Corr - Niestety brak miejsc w zasadzie jak pisał BE3R. Jak ktoś cię przydzieli na dowódcę swojego skrzydła myśliwców to wszystko na co możesz liczyć. Miejsc już nie ma a raczej szlag by mnie trafił bo potrzebny byłby kolejny gracz czyli 6 a ja bym umarł przesuwając to wszystko.

Prosiłbym o ustalenie hierarchii dowodzenia (Jeśli nikt nie napisze nic innego to Rafael zostanie głównym dowódcą. Wychodzę z założenia że w takim wypadku potrzebne jest do zwycięstwa zabicie obu dowódców bo siły jednego przejdą pod kontrolę drugiego zaliczają po drodze dezorientacje na dość długi czas.

Jako że jakoś trzeba to połatać podajcie kto co chce jeszcze, w tym stanie do licha z budżetem, wszelkie różnice w siłach spróbuje wyrównać eskortowcami i myśliwcami. Jednostki jakie chcecie dokładać dość szybko bo modele muszę zrobić.

No i na koniec moja drobna opinia, ta gra w zasadzie to improwizacja mająca na celu sprawdzenie przeze mnie rozwiązań na własne potrzeby. Nawet jeśli nie wypali to będę wiedział co zmienić.
Image
Awatar użytkownika
Kewc Nateren
Gracz
 
Posty: 19
Rejestracja: 30 Cze 2015, o 09:47
Miejscowość: Bytom

Re: Bitwa

Postprzez Rafael Rexwent » 31 Sie 2015, o 11:22

Od razu napiszę, że zrzekam się głównego dowództwa na rzecz Thraka :D
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi

"If you do not fight now, then when will you?" ~ Type-005
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz
 
Posty: 290
Rejestracja: 7 Lis 2014, o 17:01

Re: Bitwa

Postprzez Blaze Corr » 31 Sie 2015, o 19:27

Za późno się zebrałem ze zgłoszeniem, więc rezygnuję ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Blaze Corr
Gracz
 
Posty: 179
Rejestracja: 29 Sty 2013, o 16:42

Re: Bitwa

Postprzez Tzim A'Utapau » 9 Wrz 2015, o 22:15

Zapisuję się jako dowódca Fregaty konfederacji "Teńczowy Dżynńdżelek" klasy Munificent


Munchkin.

Ja nic nie chcę mówić, ale BE3R ma mapę heksową wszystkich sensownych okrętów SW od Wojen Klonów do Imperialnej Wojny Domowej: Repów, Sepów, Impów i Rebelów. Do tego bodaj gotową mechanikę.

Także tego... czemu po prostu go ładnie o to nie poprosić i nie skorzystać z gotowca w tym stylu? :D
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Bitwa

Postprzez BE3R » 10 Wrz 2015, o 17:19

Tzim A'Utapau napisał(a):
Zapisuję się jako dowódca Fregaty konfederacji "Teńczowy Dżynńdżelek" klasy Munificent


Munchkin.

Ja nic nie chcę mówić, ale BE3R ma mapę heksową wszystkich sensownych okrętów SW od Wojen Klonów do Imperialnej Wojny Domowej: Repów, Sepów, Impów i Rebelów. Do tego bodaj gotową mechanikę.

Także tego... czemu po prostu go ładnie o to nie poprosić i nie skorzystać z gotowca w tym stylu? :D

Za moich czasów zdrajców wieszało się na rei...
<papug> teraz podobno kastrują :twisted:
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Bitwa

Postprzez Kewc Nateren » 12 Wrz 2015, o 00:01

Skusiło mnie by zrobić w 3D to wszystko. Choć fajna ta z linka. Btw dalej nikt nie napisał o reszcie swych sił. Założyć że same capitale będą?
Image
Awatar użytkownika
Kewc Nateren
Gracz
 
Posty: 19
Rejestracja: 30 Cze 2015, o 09:47
Miejscowość: Bytom

Re: Bitwa

Postprzez BE3R » 12 Wrz 2015, o 20:37

Zasadniczo nie widzę problemu z dosłaniem reszty eskadry ale wrzucenie tego tutaj spowoduje natychmiastową reakcję sił repów którzy złożą oczywistą kontrę. Na ich miejscu zrobilbym to samo :D
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Bitwa

Postprzez Kewc Nateren » 13 Wrz 2015, o 12:12

Dobrze więc, proszę o wysłanie na PW reszty jednostek, tylko piszcie rozsądnie i jak mówiłem budżet raczej będzie naginany bo inaczej nie ma szans na jakiś balans ale raczej nie przesadzajcie i ze 13 milionów się pomieśćcie. Ciekawe miała być zabawa na papierze milimetrowym o wychodzi jakoś moloch XD
Image
Awatar użytkownika
Kewc Nateren
Gracz
 
Posty: 19
Rejestracja: 30 Cze 2015, o 09:47
Miejscowość: Bytom

Re: Bitwa

Postprzez Tzim A'Utapau » 17 Wrz 2015, o 23:58

Pyknąłbym sobie bitwę okrętów, tym bardziej w okresie Wojen Klonów - wracają miłe wspomnienia. Ale jako że widzę, iż brak miejsc, to mogę któremuś z dowódców machnąć dowódcę skrzydła/eskadry myśliwców, jeśli prowadzący się zgodzi. Byle nie latać na etach, bo się porzygam w kokpicie. :P
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Archiwum sesji

cron