Content

Archiwum sesji

Stolik prywatny: "Zmontujcie ekipę, otwieramy Ul"

Sesje zakończone/zamknięte.

Stolik prywatny: "Zmontujcie ekipę, otwieramy Ul"

Postprzez Sskirt » 29 Sty 2017, o 15:52

Uniwersum, czas i miejsce akcji:
Uniwersum Resident Evil,
czasy współczesne, epidemia wirusa T,
mały, ale dobrze wyposażony, sklep z bronią, Raccon City
To musiało kiedyś nastąpić :)

Poszukuję chętnych na przygodę surwiwalowo-horrorową/akcji w klimacie Resident Evil.
Prawdopodobnie będzie więcej akcji niż surwiwalu

Przewiduję:
- hordy powolnych nieumarłych, niekiedy z dodatkiem groźniejszych(mniej lub bardziej) monstrów spod znaku tego uniwersum, m. in. lickery, huntery, ogromne robactwo, dobermany, wściekłych żołnierzy korporacji Umbrella i inne :twisted:
- ograniczone ilości amunicji
- zagadki logiczne
- ciasne pomieszczenia
- wymagających bossów
- konieczność koordynacji działań uczestników, żeby posunąć się dalej
- postacie oryginalnie występujące w grze(na pewno będzie możliwość zagrania nimi)
- zmienianie się ugryzionych postaci w zombie po określonym okresie czasu (liczbie postów, niekoniecznie każde ugryzienie spowoduje mutacje)
- możliwość znalezienia/opracowania antidotum na wirusa
Zarys fabularny
Za oknami niewielka ilość zombi, część puka w szyby sklepu. W tle niekiedy słychać strzały, czy pojękiwania nieumarłych. W sklepie z bronią znalazło się kilka osób, którym udało się przetrwać w ogarniętym epidemia mieście. Część ma ślady po walce, rozdarcia na u braniach i ślady po zębach zarażonych, niektórzy debatują co dalej, inni biorą to, co uznają za przydatne, ewenementy płaczą pod ścianami, zwinięci w kłębki, niedowierzając temu, co się dzieje. W sklepie, w gablotach i na stojakach znajdują się duże ilości wszelkiej maści broni i amunicji...

Na razie chciałbym wiedzieć, czy będą chętni, jeżeli jacyś chętni się zadeklarują, to opiszę dostępną w sklepie broń, jej ilość wraz z ilością amunicji, oraz sposób pisania KP do przygody.
Image
This user in the most of time can't write on chat and see archive of chat
Awatar użytkownika
Sskirt
Mistrz Gry
 
Posty: 235
Rejestracja: 3 Sie 2016, o 21:59
Miejscowość: Kraków

Re: Stolik prywatny: "Zmontujcie ekipę, otwieramy Ul"

Postprzez Tzim A'Utapau » 29 Sty 2017, o 17:42

Ja mam pytanko: czy będzie mechanika?
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Stolik prywatny: "Zmontujcie ekipę, otwieramy Ul"

Postprzez Sskirt » 29 Sty 2017, o 19:07

Bez jakiejś szczególnej mechaniki. Będzie tylko limit na ilość niesionych przedmiotów i amunicji. A po za tym to to taka mechanika jak na MM.
Edit: Stwierdziłem, że jednak jakaś wprowadzę, chociaż myślę, że będzie niezbyt skomplikowana.
Image
This user in the most of time can't write on chat and see archive of chat
Awatar użytkownika
Sskirt
Mistrz Gry
 
Posty: 235
Rejestracja: 3 Sie 2016, o 21:59
Miejscowość: Kraków

Re: Stolik prywatny: "Zmontujcie ekipę, otwieramy Ul"

Postprzez Adaari Khepri » 29 Sty 2017, o 23:37

Ja mogę dołączyć :)
Image
Awatar użytkownika
Adaari Khepri
Gracz
 
Posty: 95
Rejestracja: 31 Maj 2016, o 10:47
Miejscowość: Legowisko Psów i Drewniaka Kosmytty.

Re: Stolik prywatny: "Zmontujcie ekipę, otwieramy Ul"

Postprzez Nicciterra » 29 Sty 2017, o 23:58

Czy to jest taki klimat post-apocalipse cyber punk? [edit] dobra już wim co tu się dziać będzie [edit]

Anyway, chętnie wezmę udział.
Image
Awatar użytkownika
Nicciterra
Mistrz Gry
 
Posty: 562
Rejestracja: 18 Paź 2016, o 11:39

Re: Stolik prywatny: "Zmontujcie ekipę, otwieramy Ul"

Postprzez Sskirt » 30 Sty 2017, o 22:50

Nicciterra, post apokalipsa będzie podczas sezonu wakacyjnego, pewnie Metro 2033, a teraz jest zwykła apokalipsa i to tylko w jednym mieście


Wzór karty postaci
Imię i Nazwisko
Wiek
Dotychczasowy zawód - to znaczy zawód przed wybuchem apokalipsy zombie w mieście
Wygląd
Stan zdrowia - bazuje na wyglądzie, tyczy się m. in. czy postać jest na coś chora, czy ma jakieś ugryzienia, informacje o jej kondycji.
Usposobienie - co na MM.
Umiejętności - głównie te przydatne w tej sytuacji, dupereli pisać nie trzeba, uznaje, że postać umie, np. zawiązać buty.
Zarys fabularny - nie musi być długi, po prostu jak postać się tu znalazła, co tu robi, i jak nabyła poprzednie umiejętności.
Przedmioty posiadane - to jest z jakimi tu dotarła.
Przedmioty posiadane, widoczne - widoczne dla innych.
Imię i nazwisko, wygląd, widoczne przedmioty w poście, w tym temacie, reszta na priv.
Jeśli ktoś będzie chętny to udostępnię mu kartę postaci z tego uniwersum(trzeba by tylko zadeklarować kogo)


Walka z przeciwnikami
Macie zachowaną duża dowolność, ja tylko oceniam skutki waszych ataków(czy przeciwnik wstanie), oceniam czy dokona kontrataku(jak silnego) i liczę pozostałą wam amunicję.

Fabuła
Celem jest wasze przeżycie i opuszczenie miasta. Jeśli macie jakieś pomysły co do niej to na priv.

Miasto przed katastrofą
Raccon jest miastem położonym w środkowowschodniej części USA, w klimacie umiarkowanym. Jego populacja to prawie sto tysięcy osób. Sama miejscowość stoi na wysokim poziomie, dzięki fabrykom korporacji Umrelli we wschodniej części miasta. Jest w nim m. in. duży i dobrze wyposażony szpital, komisariat policji z własną jednostką specjalną(S.T.A.R.S.), sieć tramwajów(głównie we wschodnim mieście) oraz sześciostacyjna linia metra. Pod miastem ciągnie się rozbudowana sieć kanałów. Przy mieście znajduje się elektrownia jądrowa.
Poziom życia mieszkańców stoi na wysokim poziomie, a życie całego miasta kręci się wokół korporacji Umbrella, która jest jego głównym sponsorem, a w której ma zatrudnienie 40% mieszkańców.

Epidemia
Pojawiła się nagle w wielu różnych częściach miasta, nieprzygotowane służby nie dały rady zapobiec nieznanej epidemii. Szpital pełny zarażonych szybko stał się miejscem, skąd zaraza najszybciej się rozeszła. Policja, w większości, została rozbita, a posterunek opuszczony przez próby zatrzymania zarażonych, mimo to zdaje się, że ocalałe oddziały(w tym S.T.A.R.S.) dalej walczą. Po pewnym czasie wiele budynków ogarnął pożar, który jeszcze trwa. Stany Zjednoczone szybko objęły miasto kwarantanną.
Image
This user in the most of time can't write on chat and see archive of chat
Awatar użytkownika
Sskirt
Mistrz Gry
 
Posty: 235
Rejestracja: 3 Sie 2016, o 21:59
Miejscowość: Kraków

Re: Stolik prywatny: "Zmontujcie ekipę, otwieramy Ul"

Postprzez Nicciterra » 30 Sty 2017, o 23:54

No dobra zobaczmy co z tego będzie. Chętnie zagram, ale nie w pojedynkę. Musi się ktoś jeszcze zgłosić. Adaari? Nadal chętna?
Napiszę dziś/jutro i wyślę Ci na PW dwie KP, wybierz jedną, która Ci podpasuje bardziej.

Zdarzało mi się zagrać w klimatach Apokalipsy, ale tylko parodie, na żywo, pełne śmiechu, improwizacji MG i graczy. Ciekawi mnie Twój obraz przedstawienia tego klimatu bardziej poważnie, jak poprowadzisz postacie kompletnie wyrwane z dotychczasowego życia.
Image
Awatar użytkownika
Nicciterra
Mistrz Gry
 
Posty: 562
Rejestracja: 18 Paź 2016, o 11:39

Re: Stolik prywatny: "Zmontujcie ekipę, otwieramy Ul"

Postprzez Adaari Khepri » 31 Sty 2017, o 01:28

To bardziej mi przypomina opis rozgrywki z gry ( tak, było się na youtube :P) z tym łączeniem kolorowych roślinek, bieganie z walizkami, obrażeniami, zajmowaniem pól i takim arsenałem. Mam wrażenie, że KP powinna być z góry określona na nawalankę przeciwko zombie i nie wiadomo czemu.

W takim wypadku charakter postaci, historia i umiejętności będą dosyć na jedno kopyto, bo jest raczej to zamknięty temat. Jakimś cudem postacie zostały zrzucone do sklepu z bronią, to wziąć co pod ręką i gnać przez hordy zombie pomagając sobie nawzajem. Jakoś brakuje mi tu grozy,dramatu i celu kiedy się ma wszystko na start.

Osobiście nie znam żadnych postaci z gier(nie grało się), więc dla mnie to będą przypadkowe osoby, które mają w łapie innego gnata. Zaczynam się zastanawiać, czy chcesz odegrać fanowski scenariusz gry czy masz wymyśloną fabułę w znanym ci uniwersum z konkretnym celem dla laika jak ja :)

W SW się jako tako orientuję (Nawet jak panowie co chwilę podsyłają tego warhammera to powoli ogarniam) a tu zaczynam mieć obawy, że postać zostanie szybko zombie lub sobie strzeli w głowę od tego wszystkiego ;/

Nie wiem czy się nadaję. Jakieś dodatkowe informacje?
Image
Awatar użytkownika
Adaari Khepri
Gracz
 
Posty: 95
Rejestracja: 31 Maj 2016, o 10:47
Miejscowość: Legowisko Psów i Drewniaka Kosmytty.

Re: Stolik prywatny: "Zmontujcie ekipę, otwieramy Ul"

Postprzez Sskirt » 31 Sty 2017, o 09:49

Fabuła jest fanowska, albowiem nie mam planowałem umieścić tutaj fabuły, a mechaniki miały zwiększyć przeżywalność postaci, ale jestem gotów znich zrezygnować na rzecz czystego susvivalu. Nie liczcie na nie wiadomo jaki pakiet startowy, chętnych(w sensie osób w sklepie) jest sporo.
Image
This user in the most of time can't write on chat and see archive of chat
Awatar użytkownika
Sskirt
Mistrz Gry
 
Posty: 235
Rejestracja: 3 Sie 2016, o 21:59
Miejscowość: Kraków


Wróć do Archiwum sesji

cron