Content

Opowiadania

Urodzinowe Wspomnienia - Gyar-Than Hadyyk

Image

Urodzinowe Wspomnienia - Gyar-Than Hadyyk

Postprzez Gyar-Than Hadyyk » 11 Wrz 2012, o 11:16

Image


Artykuł napisany przez jednego z założycieli Akademii Jedi Gyar-Than Hadyyka, z krótkim wstępem Davida Turouga

Tytuł: 4 URODZINY AKADEMII JEDI / MGŁAWICY MOCY
Autor: Gyar-Than Hadyyk
Ilość Stron: 4
Uwagi: Plik dołączony jako załącznik. Można także pobrać z serwera zewnętrznego.

"Kiedy już przychodzi co do czego, powiem Wam, że ciężko mi znaleźć jakieś miejsce, od którego mógłbym zacząć. Kiedyś przychodziło mi to łatwiej – dzisiaj mogę Wam tylko powiedzieć, że fajnie jest coś znowu zrobić dla Mgławicy."

Pobierz Plik


Plik zapisany jest w formacie *pdf. Do otworzenia go niezbędny jest program Adobe Acrobat Reader - można go pobrać stąd
Załączniki
Powstanie MM - artykuł dla Mgławicy Mocy.pdf
Artykuł na 4 urodziny AJ/MM
(89.99 KiB) Ściągnięto 215 razy
Awatar użytkownika
Gyar-Than Hadyyk
Gracz
 
Posty: 549
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 19:04

Re: Urodzinowe Wspomnienia - Gyar-Than Hadyyk

Postprzez Kelan Navarr » 11 Wrz 2012, o 18:17

Ale razem z Otem byliśmy już obecni, gdy Gyar odchodził i też byliśmy już zieloni... czujemy się pominięci :D
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Urodzinowe Wspomnienia - Gyar-Than Hadyyk

Postprzez David Turoug » 11 Wrz 2012, o 18:20

Kelan Navarr napisał(a):Ale razem z Otem byliśmy już obecni, gdy Gyar odchodził i też byliśmy już zieloni... czujemy się pominięci :D


Na usprawiedliwienie mogę dodać, że najpierw Gyar-Than oddał administrowanie konkretnie Peterowi. To już "Pan Żaba" zadecydował o dołączeniu Was do grona Administratorów, co okazało się strzałem w dziesiątkę!!! ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Urodzinowe Wspomnienia - Gyar-Than Hadyyk

Postprzez Kelan Navarr » 11 Wrz 2012, o 18:22

Ja Otorkowi napisałem, że chcę być adminem :D
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Urodzinowe Wspomnienia - Gyar-Than Hadyyk

Postprzez David Turoug » 11 Wrz 2012, o 18:23

Kelan Navarr napisał(a):Ja Otorkowi napisałem, że chcę być adminem :D


To za rok jest okazja do napisania artykułu jak to wyglądało z Waszej perspektywy. ;) Może do wypowiedzi dołączy się drugi z założycieli AJ - Dagos Bardok.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Urodzinowe Wspomnienia - Gyar-Than Hadyyk

Postprzez Gyar-Than Hadyyk » 12 Wrz 2012, o 00:44

Co mogę powiedzieć - pamięć może mnie zawodzić po tych wszystkich latach. :D Za wszelkie objawy sklerozy przepraszam!
Awatar użytkownika
Gyar-Than Hadyyk
Gracz
 
Posty: 549
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 19:04

Re: Urodzinowe Wspomnienia - Gyar-Than Hadyyk

Postprzez Dagos Bardok » 12 Wrz 2012, o 10:28

Pamiętam jak za młodu, parę lat po otrzymaniu pierwszego komputera zainteresowałem się tworzeniem stron, for, czegokolwiek związanego z internetową działalnością. Kreowałem wtedy dziesiątki różnych cms’ów, zakładałem fora o tematyce równie głupiej jak i niepopularnej, bawiłem się w html’u wszystko to bez szans na większe pwodzenie. Ucząc się na błędach postanowiłem do jakiegoś forum dołączyć. Nie, nie chodzi już teraz o AJ, poczekajcie. Na początku było Rock Forever. Ja (słuchający wtedy Rapu) i cała grupka ludzi o odmiennym guście muzycznym. Rzucałem się wtedy by pokazać i jak bardzo się mylą, choć spoglądając z perspektywy czasu, że to ja się myliłem. Potem nastała era Best Forum, autorskiego projektu Popka, niczym trzeci rodzic wychowałem się tam pisząc i czytając zainteresowania, żale, ulubione rzeczy, pierwsze miłości czy hobby. Wtedy poznałem też PeseiKa, tj. na dzisiejsze czasy Gyar-Than Hadyyka. Zakumplowaliśmy się, w ten dziwny sposób jaki można zrobić tylko to poprzez sieć. Pisaliśmy na komunikatorach, otrzymywaliśmy maile od Popka z różnymi śmiesznymi rzeczkami (hej, czemu już tego nie robisz!) i było całkiem zabawnie. Aż nadszedł ten dzień.

Mógłbym tu napisać jak interesujące i zmienne były moje losy w tym dniu. Ile to uratowałem kotów przed zderzakiem, czy kobiet przez smokami. Jednakże był to zwyczajny, nudny dzień. Niczym nie zapowiadający powstanie jakiegoś wspólnego projektu. Cała sprawa rozegrała jak zwykle na komunikatorze. Rozmawiając z PesiKiem zachciało mi się wykreować kolejną internetową działalność, a mądry po szkodzie zrozumiałem, że samemu nic nie zdziałam na tym froncie, więc rzuciłem pomysłem „stworzenia czegoś fajnego”. PeseiK opowiedział mi o PBF’ach, ja wtedy zielony w tym temacie pokornie słuchałem co z czym się je. Gdy oboje się zgodziliśmy, że takie forum dla gry w małym kręgu może wypalić, wymyśliliśmy nazwę naszego projektu i tak powstała Akademia Jedi!

Dokładnie sobie przypominam pierwsze kroki postawione na AJ. Wiadomości PeseiK’a czy nazwa „Gyar-Than Hadyyk” brzmi wystarczająco galaktycznie, oraz moje czy cztery zdania historii postaci wystarczą. Uwielbiałem wtedy to oczekiwanie, całkowity brak zasad, gdy z bijącym sercem odświeżałem stronę główną w poszukiwaniu nowego posta. Nie było wtedy Mistrzów Gry, każdy z Nas wymyślał każdy element rozgrywki, a zabawa trwała w najlepsze. Niedługi czas później, po wcieleniu już Petera i Davida (to ja ustawiłem Covell’owi status admina, pragnę sprostować :) opuściłem Akademię Jedi na jakiś czas. Po powrocie wszystko znów działo się w najlepsze.
Tak oto powstała Akademia Jedi – podwalina Mgławicy Mocy, która dzięki swym administratorom Kelanowi, Otorkowi i Peterowi rozpostarła skrzydła na polskiej scenie PBF.
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42


Wróć do Opowiadania

cron