Content

Sprawy forumowe

Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Image

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Opliko » 30 Gru 2017, o 17:38

Jeśli chodzi o postaci graczy, to chyba nie ma nikogo korzystającego tylko z ciemnej strony. Licząc npc, jest choćby zła Mirax. (Teraz szuka tej dobrej, którą wygoniła z ciała. I przez to teraz panda gra kushibanem :P).
Edit: ale nie wiem jak ze szkoleniem, bo to może się skończyć wybuchniętą głową :P
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Nicciterra » 30 Gru 2017, o 18:44

Jeśli chodzi o mocowładnych to w aktualnie stojącej fabule z tego co się orientuję, mają baaaardzo pod górkę, a jakiekolwiek publiczne akty mocy to przepis na szybką śmierć. Nie ma żadnych oficjalnych szkół, ani dostępnych mentorów, zaś w galaktyce są regularnie tępieni (propaganda Imperium). Fabularnie tworząc KP można nadać sobie na start jakieś umiejętności (uzasadniając je w SENSOWNY sposób), ale ze względu na zasady staniesz się raczej początkującym lub co najwyżej średnio zaawansowanym użytkownikiem mocy (tak jak mnie się to udało).

Użytkownicy ciemnej strony, aktualnie nie są za bardzo dostępni do takiego bezpośredniego sprzężenia. NPC są ukryci, a ich motywy nieznane. Od razu wybijam z głowy próbę tworzenia wątku by współpracować ze "złą" Mirax, którą to opcję sugerował Opliko. Możesz w KP próbować wymyślić własny koncept, jakiś wątek uzasadniający takie spojrzenie na kwestie mocy a nie inne.

Co do postaci:

Na przykład nieżyjąca postać gracza Tegdar to były użytkownik ciemnej strony. Nie było w nim ani kropli jasnej strony. Polecam przyjrzeć się jego kłopotom i dostrzec przyczynę śmierci. Zginął w potyczce ze zbirami w kantynie na Tatooine.

Caleb Quade to jedi który regularnie potrafi wspierać się Dark Side'em i nadal gra, robi misje dla Rebelii (choć ostatnio jest coś nieobecny, ale to gracz o długim stażu)

Nicci, to wyszkolona zabójczyni. Aktualnie zajmuje się ciągłą ucieczką przed połową galaktyki ^.^ (chcesz wybrać tę ścieżkę :> proszę cię bardzo, jest wesoło)

I to koniec darkside'owców przez ostatni rok. Choć bodajże postać gracza David Turoug: jedi Michael Stardust (bezimienny) ma jakieś zapędy do poznawania ciemnej strony ;) (kto wie co mu chodzi po głowie)


Powodzenia z tworzeniem KP
Image
Awatar użytkownika
Nicciterra
Mistrz Gry
 
Posty: 562
Rejestracja: 18 Paź 2016, o 11:39

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Zulrok » 30 Gru 2017, o 19:16

Mocowładni mają pod górkę to dość wyraźnie widzę. Chęć stworzenia takiej postaci zawsze pozostanie w mojej głowie. Bardzo dziękuje za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Poczytam przytoczone przypadki, ale pewnie skończy się dość bezpiecznie. A kiedy, to już pytanie na które jeszcze sam nie znam odpowiedzi. Choć może po sesji egzaminacyjnej...

EDIT: Ma ktoś na koncie wiadomość powitalną dla nowo zarejestrowanych. Wiem, że są różne pomoce w holonecie itd. itp. co do tworzenia postaci, jednak interesuje mnie cała i konkretna treść.

EDIT 2: Dziękuję Opliko za pomoc z wiadomością powitalną.
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Draugdin » 14 Sty 2018, o 10:15

Ja za to bym prosił o podpowiedź co to jest ten Drugi Pogrom i dlaczego jest taki ważny, że trzeba go uwzględnić w procesie tworzenia postaci. Wystarczy proste wytłumaczenie lub wskazanie mi gdzie ewentualnie mogę o tym poczytać.
Z góry dziękuję.
Draugdin
New One
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 Sty 2016, o 13:45

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Quorn » 14 Sty 2018, o 10:27

Drugi Pogrom to tak ogólnie czystka jaką Imperialna Inkwizycja zafundowała galaktyce. Mocowładni w tym czasie zostali mocno przetrzebieni. Wszelkie objawy stosowania mocy byly tępione i od tego czasu oficjalnie nie można w Imperium być "moczerem" a bycie nim jest przestępstwem. Na holonecie wisi kalendarium MM i tam można poczytać więcej o całej historii mgławicowej galaktyki.
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez David Turoug » 14 Sty 2018, o 11:52

Każdemu Nowemu Użytkownikowi polecam dwie lektury (warto przeczytać przynajmniej jedną z nich):

Tło fabularne - w bardzo przystępnej i skróconej formie opisane wszelakie wydarzenia na forum jakie miały miejsce od jego założenia (bodajże zaczynaliśmy w 18ABY)

Kalendarium - wersja wypunktowana
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Tarra Kayn » 17 Sty 2018, o 21:19

Do zaglądających czytelników.

Czy osoby, które mają wgląd do kart postaci mogą potwierdzić czy moja KP została wysłana? I jeśli tak to w jakim czasie można się spodziewać prywatnej wiadomości o jej rozpatrzeniu i ewentualnych poprawkach? :)

Dziękuję za info i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tarra Kayn
Gracz
 
Posty: 20
Rejestracja: 14 Sty 2018, o 22:57

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Quorn » 17 Sty 2018, o 21:45

Karta dotarła i czekamy za ostatnim głosem. Myślę, że w ciągu 24 godzin (góra 48) wszystko powinno się wyjaśnić. Prosimy o cierpliwość i wyrozumienie.
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Serith Tallav » 19 Sty 2018, o 12:42

To ja z takim pytankiem. Czy ktoś kojarzy jaki kolor naramiennika szturmowca odpowiada stopniowi w armii? Czytałem, oglądałem różne źródła na ten temat i każde mówi inaczej. Jedyne co się zgadzało to to, że porucznik miał pomarańczowy naramiennik.
Awatar użytkownika
Serith Tallav
Gracz
 
Posty: 183
Rejestracja: 17 Lip 2017, o 22:43
Miejscowość: Rzeszów

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Mirten Khaan » 19 Sty 2018, o 14:13

Nie mylisz się - każde żródło faktycznie mówi inaczej, bo, poza insygniami na mundurze (oficerskim), nie było jednego standardu; a nawet on jest wewnętrznie niespójny.

Masz artykuł dokładnie o tym temacie na Wookieepedii: Rank insignia plaque/Legends
Mówią, że przyroda nie znosi próżni. To, co leży na ziemi, co padło od twojego miecza, już nie jest Złem. Co nim tedy jest? Czy zastanawiałaś się kiedyś na tym?” - Vysogota z Corvo (Wiedźmin: Wieża Jaskółki)
Awatar użytkownika
Mirten Khaan
New One
 
Posty: 20
Rejestracja: 19 Sty 2017, o 02:46

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Kane Daakno » 14 Mar 2018, o 07:18

Zamierzam grać dosyć bogatym neimodiańskim przedsiębiorcą i inżynierem droidów. Więc jaka jest wartość kredyta w mgławicy mocy? I czy zaczęcie z krążownikiem Lucrehulk jest dopuszczalne czy to za dużo na początek?
Kane Daakno
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 Mar 2018, o 22:32

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Quorn » 14 Mar 2018, o 10:17

Na pewno żądasz wiele. Nie jest to jednak z góry skazane na nasze NIE w ocenie. Zasada jest taka: Im więcej chcesz dać swojej postaci tym lepiej/ładniej/logiczniej całość musi być opisana. Granie przedsiębiorcą może być ciekawe i nawet zaintrygowałeś mnie swoim pomysłem. Pytanie tylko co z tym zrobisz. Czy chcesz stworzyć Multimilionera z majątkiem wielkim jak połowa wartości galaktyki? Czy może raczej przedsiębiorcę, który dopiero co zarobi "swój pierwszy milion".
Jeżeli liczysz na legalną produkcję B1 pod nosem Imperium to zdecydowanie nie. Jeżeli liczysz na super utrzymanego Lucrehulka to też nie. (Epoka tych okrętów już się skończyła i bardzo ciężko jest o części zastępcze dla takiego cuda. Wiem co mówię, wierz mi). Moim zdaniem próbować możesz, ale miej świadomość, że taka postać jaką proponujesz to prawie jak... Jedi i tak byłaby traktowana.

Produkcja droidów to nie byle co. Praktycznie non stop miałbyś kontrole urzędników z imperium i masę pytań: na co, komu, po co? Jeżeli chcesz produkować nielegalnie to problemów jeszcze więcej. Rynek zbytu, surowce, pracownicy, konkurencja. Ech... Ależ bym Ci poprowadził...

Ale dobrze się do tego przygotuj.
Bardzo polecałbym poczytać historię Mgławicy i zastanowienie się na ile Twoja postać wpasowuje się w realia naszej gry.
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Sskirt » 14 Mar 2018, o 10:26

To ja od siebie dodam jeszcze link do artykułu o kredycie(na samym dole są przykładowe ceny): http://holonet.mglawicamocy.pl/index.ph ... -pieniadze

Sugeruję zapoznać się z całą biblioteką na holonecie, nie tylko z pieniędzmi.
Image
This user in the most of time can't write on chat and see archive of chat
Awatar użytkownika
Sskirt
Mistrz Gry
 
Posty: 235
Rejestracja: 3 Sie 2016, o 21:59
Miejscowość: Kraków

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Opliko » 14 Mar 2018, o 10:47

Jest tu cały artykuł o kredytach: http://holonet.mglawicamocy.pl/index.ph ... -pieniadze

Natomiast co do Lucrehulka: największym statkiem pod kontrolą graczy od restartu jest chyba Lucrehulk "Duch" - a ten jest równocześnie jedną z ważniejszych baz Rebelii (zresztą dlatego można się nawet kłócić czy jest to statek graczy :) ), a następnym jest chyba Nebulon B który miało jednak kilku graczy (chyba 4 czy nawet 5). Więc trudno posiadanie tak dużego statku z czymś porównywać.
Warto też zwrócić uwagę na to, że nie jest pewne czy Lucrehulki były produkowane w ogóle w ciągu ostatnich 70-kilku lat w grze. Federacja Handlowa od dawna nie istnieje. Hoersch-Kessel Drive, Inc. co prawda najpewniej wciąż działa i produkuje statki transportowe, ale Lucrehulki kupowała głównie Federacja.
W każdym razie: wystarczająco dobra historia ponoć pozwala uzasadnić każdy ekwipunek i umiejętności :)
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Kane Daakno » 14 Mar 2018, o 12:49

Przeczytałem o tych kredytach i myślę, że majątek to powinnien być ok. 250 000 cr. I nie zamierzałem na początku posiadać fabryki B1. Ale jakieś droidy ochroniarskie by się przydały. Lucrehulk to demobil raczej w złym stanie
Kane Daakno
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 Mar 2018, o 22:32

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Kittani Levfith » 14 Mar 2018, o 21:44

Najlepsze postacie na Mgławicy to te nieprzekombinowane, które startują ze względnie średniego pułapu a rozwijają się fabularnie. Stąd moja rada - zrealizuj swój pomysł bo jest bardzo ciekawy ale spuść o ton ze wszystkiego i daj się wyprowadzić Mistrzowi. :) Myślę, że plany wyprodukowania pierwszej partii ochroniarzy (bardziej bądź mniej jawnie) i zamieszanie z tym związane to dobry punkt na rozpoczęcie swojej przygody tutaj. I zdecydowanie coś mniejszego od Lucka.
Image
Awatar użytkownika
Kittani Levfith
Gracz
 
Posty: 386
Rejestracja: 12 Lut 2014, o 17:08
Miejscowość: P-ń

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Kane Daakno » 14 Mar 2018, o 22:02

Dzięki za radę. Już wszystko obmyśliłem tylko mam dwa pytania jedno dotyczące fabuły i historii mojej postaci a drugie dotyczące sposobu gry. Pytanie fabularne to proste: Kiedy Imperium zdobyło Ernac? Drugi problem to to, że nie leję wody i piszę krótko i zwięźle więc mam problem z osiągnięciem wymaganych 500 znaków. Tak samo posty będą pewnie dość krótkie
Kane Daakno
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 Mar 2018, o 22:32

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez BE3R » 14 Mar 2018, o 22:30

Co do Enarc to zostało zdobyte przez Imperium w okolicach 33 jak mnie pamięć nie myli, jakoś po bitwie nad Naboo.

Co do 500 znaków, to będziesz miał pod górkę. Ze specyfiki storytelingu wynika że jednak trzeba trochę popisać, odegrać postać, współtworzyć historię. Krótkie posty mechaniczne, niestety nie pomogą Ci w tym. Zwłaszcza jeśli celujesz w handlarza Neimodiania, którzy z natury rzeczy dużo mówią i przywiązują wagę do detali.

Kwestia LH czy innej jednostki.

Możesz mieć wszystko o ile uzasadnisz jak to zdobyłeś i będziesz potrafił utrzymać, wspomniany Nebulon-B został zniszczony przez imperialną obławę, w zasadzie z dużych jednostek żadna nie przetrwała próby postów ;) Obowiązuje zasada im większy statek tym większy realizm obsługi. I to ona zabija duże jednostki. Tym nie mniej życzę powodzenia bo armia droidów by się przydała :)
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Kane Daakno » 15 Mar 2018, o 08:11

Z pisaniem dialogów nie mam problemów. Raczej z opisami, wewnętrznymi przemyślanieami itp. Dzięki za informację.
Kane Daakno
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 Mar 2018, o 22:32

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Serith Tallav » 18 Cze 2018, o 16:31

Czy w Imperium istnieje jakiś Senat Imperialny? Ustrój jest jak od 19BBY do 0ABY czyli Monarchia Parlamentarna z bardzo silną władzą Imperatora, czy to już późniejsze Imperium gdzie była Monarchia Absolutna?
Awatar użytkownika
Serith Tallav
Gracz
 
Posty: 183
Rejestracja: 17 Lip 2017, o 22:43
Miejscowość: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy forumowe

cron