Content

Sprawy forumowe

Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Image

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Adriana » 9 Mar 2014, o 16:16

Dziękuje serdecznie obydwóm Panom. :)
Image
Awatar użytkownika
Adriana
Gracz
 
Posty: 16
Rejestracja: 9 Mar 2014, o 12:10

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Dertex Vor » 3 Wrz 2014, o 12:57

Pytanko: czy ktos mógłby mi zalinkować opis Imperialnej służby Bezpieczenstwa ? chodzi mi głównie o charakterystyke tej organizacji, stopnie wojskowe itd. będe wdzieczny za szybką odpowiedz
Dertex Vor
New One
 
Posty: 2
Rejestracja: 3 Wrz 2014, o 11:23

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Oto'reekh » 3 Wrz 2014, o 14:03

Generalnie SB jest dosyć kanoniczne nawet pomimo takiego przeskoku czasowego. Stopnie już przed restartem zostały uproszczone do tych realnych plus kilka typowo SW:

Stopnie wojskowe w Służbach Wywiadowczych Imperium Galaktycznego:

korpus szeregowych:
szeregowy
starszy szeregowy

korpus podoficerów:
kapral
starszy kapral
plutonowy
starszy plutonowy
sierżant
starszy sierżant
sierżant sztabowy
starszy sierżant sztabowy

korpus chorążych:
młodszy chorąży
chorąży
starszy chorąży
młodszy chorąży sztabowy
chorąży sztabowy
starszy chorąży sztabowy

korpus oficerów:
podporucznik
porucznik
kapitan
major
podpułkownik
pułkownik
generał brygady
moff
wielki moff


Co do źródła o SB najlepsza jest wooki: http://starwars.wikia.com/wiki/Imperial_Security_Bureau

Jeśli istnieje pomysł tworzenia oficera SB, namawiam do przemyślenia sprawy i zastanowienia się czy w obecnym klimacie forum, postać jest w ogóle grywalna. Oficerowie SB, działają pod ścisłymi rozkazami, a na Mgławicy, stawiamy na grupową zabawę, a nie Gracz+MG, którego elementarnym przykładem są właśnie postaci działające pod rozkazami z małą dawką swobody.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Dertex Vor » 3 Wrz 2014, o 14:06

Dzięki. nie nie tworze oficera ani nikogo w tym guscie, ale potrzebne mi to do historii
Dertex Vor
New One
 
Posty: 2
Rejestracja: 3 Wrz 2014, o 11:23

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Achilles007x » 28 Wrz 2014, o 10:46

Mam pytanie. Czy można jeszcze w tym roku na mgławicy(70ABY) mieć w ekwipunku i napisać w historii, że w 68ABY znaleziono na jakieś planecie separatystów opuszczoną Fabrykę droidów i zabrało się stamtąd i przeprogramowało dwie droideki(niszczyciele)?
Achilles007x
New One
 
Posty: 10
Rejestracja: 21 Wrz 2014, o 16:17
Miejscowość: Stefanów koło Koluszek koło Brzezin koło Łodzi

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Kelan Navarr » 29 Wrz 2014, o 13:08

Jak pisałem już w wiadomości - od wojen klonów minęło blisko sto lat. W uniwersum SW postęp technologiczny przebiega trochę inaczej niż w prawdziwym świecie, ale nadal daje tyle możliwości, że sięganie po tak bardzo naciągane rozwiązanie nie może się spotkać z aprobatą.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Vrath Ravage » 29 Wrz 2014, o 17:04

Warto też dodać, że po zakończeniu wojny Darth Sidious starał się pozbyć tego co zostało z Konfederacji, a w 11 BBY było jedyne powstanie gdzie niezniszczone resztki droidów były wykorzystane. Później już nie.
RIP:
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Vrath Ravage
Gracz
 
Posty: 389
Rejestracja: 23 Paź 2012, o 20:13
Miejscowość: Wrocław

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Achilles007x » 29 Wrz 2014, o 23:16

A czy da się w ogóle i jeśli tak to jakie, mieć przeprogramowane(zmodyfikowane) lub stworzone przez siebie jakieś roboty bojowe? Najlepiej dobrze uzbrojone.
Achilles007x
New One
 
Posty: 10
Rejestracja: 21 Wrz 2014, o 16:17
Miejscowość: Stefanów koło Koluszek koło Brzezin koło Łodzi

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Jack Welles » 30 Wrz 2014, o 11:49

Ogólnie to u nas wszystko można, jeśli jest w zgodzie z naszą linią fabularną i kanonem - warunkiem koniecznym jest jednak dobre uargumentowanie w historii postaci danych faktów. Weź jednak pod uwagę, że paradowanie po ulicy z droidami bojowymi przejdzie jedynie na jakiś galaktycznych zadupiach - w strefie kontrolowanej przez Imperium dosyć szybko możesz sobie ściągnąć w ten sposób na głowę gromadkę białych hełmów i tyle będzie z zabawy ;)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Achilles007x » 30 Wrz 2014, o 18:13

Ale dokładnie jaki robot by się nadawał. Chciałem droideki, ale to już 100 letnie droidy i raczej już ich nie ma. Jeśli by ktoś opisał robota podobnego do IG-88. Byłbym bardzo wdzięczny. A co do paradowania. Chciałem te droidy w centralnych planetach trzymać w ukryciu na statku czy w jakimś pomieszczenie z włączonym kamuflażem i przywoływać je pilotem.
Achilles007x
New One
 
Posty: 10
Rejestracja: 21 Wrz 2014, o 16:17
Miejscowość: Stefanów koło Koluszek koło Brzezin koło Łodzi

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Kelan Navarr » 30 Wrz 2014, o 19:00

Czyli jesteś przypuszczalnie na Coruscant. Statek zostawiasz w kosmoporcie na lądowisku (nie na lotnisku), samemu udając się gdzieś w teren. Pakujesz się w kłopoty, więc wzywasz droidy pilotem (!). Blaszaki posłusznie wychodzą ze statku i ruszają w niebezpieczną podróż, w trakcie której będą prawdopodobnie musiały złapać jakiś transport, przedrzeć się przez tłum mieszkańców i pokonać kilkadziesiąt kilometrów. Jeśli sprawa ma miejsce na Tatooine, prawdopodobnie zostaną po drodze zajumane przez Jawów.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Oto'reekh » 30 Wrz 2014, o 19:46

Do tego w terytoriach kontrolowanych istnieje jeszcze taki niewinny organ jak Służba Celna Imperium, a ich prostym kamuflażem nie oszukasz...
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Achilles007x » 1 Paź 2014, o 17:36

Chodziło mi o to, że tych droidów używałbym po prostu jeśli miałbym np. zabić oddział żołnierzy czy coś.
Achilles007x
New One
 
Posty: 10
Rejestracja: 21 Wrz 2014, o 16:17
Miejscowość: Stefanów koło Koluszek koło Brzezin koło Łodzi

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez BE3R » 1 Paź 2014, o 17:59

TO jest jak najbardziej do zrealizowania.

Wystarczy uzbroić i przeprogramować dowolne droidy protokolarne i z głowy.

Jak zawsze jest jednak pewien haczyk.
Historia niejakiego HK47 pokazuje że inteligentne droidy mogą hmm powodować wypadki ze skutkiem śmiertelnym, z kolei tempe roboty zginą zanim strzelą.

Drugi znacznie poważniejszy problem to legalność. Jak już wspomnieli moi przedmówcy wykryty przez ISC droid zabójca to czapa.

ROzwiązaniem są tu droidy stricte bojowe, ale i one mają wady. Po pierwsze są koszmarnie drogie, po drugie Seria YVH bo o niej piszę, wymaga pozwoleń, i jest droga w eksploatacji. Ratunkiem dla Ciebie były by jakieś antyki SBD albo BD ale one stanowią zagrożenie jedynie w większej liczbie. No i do obsługi i utrzymania droidów potrzebujes umiejętności mechanicznych albo kasy na serwis.
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Achilles007x » 1 Paź 2014, o 19:32

Przepraszam, że zadaje tyle pytań, po prostu chcę zrobić dobrą KP i dziękuje za odpowiedzi.
Kolejne pytanie: Czy istnieje działający w latach 60-65ABY w uniwersum SW jakiś Zakon Zabójców? Bo chciałbym napisać, że moja postać się tam szkoliła(jeśli istniałby taki zakon).
Achilles007x
New One
 
Posty: 10
Rejestracja: 21 Wrz 2014, o 16:17
Miejscowość: Stefanów koło Koluszek koło Brzezin koło Łodzi

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez PR8 » 18 Paź 2014, o 14:19

Jaki byłby koszt nabycia używanego Aerośmigacza typu Buirk'alor? Albo podobnej jednostki - "w miarę" sprawnej, taniej w eksploatacji, małej, mogącej poruszać się legalnie w atmosferze, zabudowanej. Możliwości modyfikacji mile widziane.

Zakładając sytuację idealną - nic się nie psuje - ile jest w stanie polatać pojazd? Patrząc na np. miecze świetlne, osiągnięto już zimną fuzję i zasięg jest teoretycznie nieograniczony... Czy jednak trzeba kupować paliwo itp?
PR8
New One
 
Posty: 5
Rejestracja: 18 Paź 2014, o 11:55

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Thrak Skirata » 18 Paź 2014, o 21:05

Zabawka nowych mando. W zasadzie, nigdy nie było ich, w fabule forum. Co gorsza, producent tych zabawek, w realiach tutejszej fabuły, już nie istnieje. Po za tym, ta maszyna była w produkcji w czasach Wojen Klonów.

Potrzebujesz paliwa.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez PR8 » 19 Paź 2014, o 01:08

Thrak Skirata napisał(a):Zabawka nowych mando. W zasadzie, nigdy nie było ich, w fabule forum.
Myślałem że fabuła forum zaczęła się zmieniać już po narodzeniu Leili Luke'a Skywalkerów. Więc, w teorii, mogli je produkować przez 3 lata, zakładając rozpoczęcie produkcji na początku trwania serialu "Wojny Klonów". Sądzę, że jednak trwało to nieco dłużej.
Thrak Skirata napisał(a):Potrzebujesz paliwa.
Jakie mniej-więcej są więc koszty eksploatacji małej jednostki?

Koszt używanego YT-2400 to ok. 32000 kredytów. Ale z tego co zrozumiałem, statki cywilne nie mogą mieć uzbrojenia. Jeśli tak jest, jaki byłby szacunkowy koszt jednostki pozbawionej go? I jakie byłyby koszty eksploatacji?
PR8
New One
 
Posty: 5
Rejestracja: 18 Paź 2014, o 11:55

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez BE3R » 19 Paź 2014, o 09:17

Biorąc pod uwagę że to jest egzemplarz muzealny/antyk wyprodukowany w limitowanej ilości sztuk, to jego wartość waha się od 1 kredyta do jakiś 100 - 200 tysięcy w zależności od tego kto go będzie chciał nabyć. Z zabytkowymi pojazdami już tak jest.
Mandal motors już nie istnieje więc wszelkie części zamienne i tak dalej są trudno dostępne, co więcej to airspeeder,czyli planety nim nie opuścisz. Osobiście nie mam nic przeciwko temu żebyś jeden miał.
<papug> Będzie świetnym dodatkiem do naszej kolekcji...
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez PR8 » 19 Paź 2014, o 10:34

Myślę że post BE3R-a dotyczył w całości Airspeedera... I w sumie temat tego pojazdu to chyba wyczerpuje. I jednak go sobie odpuszczę. Dziękuję za odpowiedzi.

Tymczasowo pomińmy kwestię statku... Są chyba ważniejsze rzeczy do ustalenia ^^


Czas więc na nietypowe pytania. Jaki jest przeciętny żołd:
- Stormtroopera?
- Komandosa szturmowego? (Storm Commando)
- Novatroopera?
Uprzedzając pytanie, nie, nie robię jednego z nich. Ani osoby wypłacającej żołd.


Czy jest legalne posiadanie zbroi opartej o zbroję stormtroopera? Z widoczną różnicą między oryginałem a nową wersją?

Czy jest w użyciu tłumaczenie "Szturmowiec"? Czy używamy oryginalnego "Stormtrooper"?
PR8
New One
 
Posty: 5
Rejestracja: 18 Paź 2014, o 11:55

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy forumowe

cron