Content

Sprawy forumowe

Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Image

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Trouble » 24 Wrz 2018, o 18:19

Takie tam pytanko do osób sprawdzających Karty - Czy moje wypociny doszły? (Nie żebym poganiał, po prostu nie wiem jak to tutaj działa i nie jestem pewny, czy zostało wysłane/doszło :D)
Image
Dwukrotnie odznaczony za męstwo w boju...

Wyrazy sympatii od forumowego kupotocza - Quorn Image
Awatar użytkownika
Trouble
Gracz
 
Posty: 276
Rejestracja: 23 Wrz 2018, o 15:48

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Quorn » 24 Wrz 2018, o 18:53

Dotarło i jest oceniane :) Cierpliwości
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Kelan Navarr » 24 Wrz 2018, o 18:54

Ja już nie oceniam Kart, ale dostęp adminowski wciąż mam, więc działy widzę :) Karta doszła wczoraj o 19:20, czeka obecnie na drugą ocenę :)
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Zulrok » 20 Lis 2018, o 00:09

Potrzebujemy odpowiedzi i "oceny" pomysłu ukrytego w pytaniu:

Planeta gdzie będzie dużo niewolników sprowadzanych z innych planet. Gdzie będzie pasować arena gladiatorów? Gdzie może Panowie niewolników są na tyle inteligentni,by wiedzieć że niewolnik któremu da się jeść i pić, a nauczy od małego posłuszeństwa będzie lepszy niż ten nad którym wisi bat? Nasunęła mi się na myśl Zygerria, czy nawet klasyczne Tatooine, ale szukam też innych inspiracji bądź sugestii.

W trakcie pisania pytania uświadomiłem sobie jeszcze jedno: Postać walcząca częściej wibroczymś niż blasterem i będąca wojownikiem/zabójcą do wynajęcia, jak to widzicie? Oczywiście odpowiedź pod tytułem: Jak dobrze będzie uzasadnione to da radę. Potrzebuje może wybicia pomysłu z głowy, albo jego poparcia.
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Caleb Quade » 20 Lis 2018, o 12:01

Postać walcząca częściej wibroczymś niż blasterem i będąca wojownikiem/zabójcą do wynajęcia, jak to widzicie?


Ja to widzę tak:

:D
Image
Image
Awatar użytkownika
Caleb Quade
Gracz
 
Posty: 362
Rejestracja: 31 Gru 2012, o 00:10
Miejscowość: Kielce

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Quorn » 20 Lis 2018, o 13:11

Pomysł ma rację bytu. I nie potrzebujesz tak naprawdę całej planety trzymającej się takiego systemu o jakim myślisz. Wystarczyłaby na przykład jakaś większa enklawa należąca do jakiegoś myślącego-w-ten-sposób hutta zlokalizowana np. na Toydarii czy Ylesii czy innym świecie zlokalizowanym w przestrzeni huttów. Możesz też akcje przenieść na jakąś stację kosmiczną która funkcjonuje jako tego typu miejsce. I tak naprawdę nie potrzebujesz nawet i enklawy. Wystarczyłby Ci jeden człowiek, który utrzymuje kilku niewolników i wychowuje ich jak swoje dzieci. Dzieciaki nawet nie wiedzą, że zostały kupione w niewoli i w jako-takiej wychowane.

Arenę gladiatorską masz też w Dziurze na Geonosis. Polecam rzucić okiem.

Co do broni białej. Wystarczy, że na arenie będzie "regulamin" mówiący: "tylko broń biała"
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Zulrok » 22 Lis 2018, o 23:40

Mam kolejny problem. Na wookiepedi stoi w opisie Kadas'sa'Nikto: "Their main distinguishing feature was the long climbing claws on their hands, which could also be used in combat." Czyli są kolce, które mogą pomóc we wspinaczce i są gdzieś na rękach? Jak mam sobie to wyobrazić?
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Serith Tallav » 23 Lis 2018, o 00:21

Nie kolca, a mają po prostu pazury, które umożliwiają im wspinaczkę.
Awatar użytkownika
Serith Tallav
Gracz
 
Posty: 183
Rejestracja: 17 Lip 2017, o 22:43
Miejscowość: Rzeszów

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Galak Starrk » 30 Gru 2018, o 19:18

Zacznę może po n00bersku, zwłaszcza że ktoś wcześniej o to pytał, ale chce się upewnić xd

Czy mój formularz z kartą postaci został wysłany? W wiadomościach nie ma o tym wzmianki, a gdzieś mi się wyświetlił potem wzór do uzupełnienia, więc po prostu się zastanawiam, czy nie muszę tego zrobić drugi raz?
Awatar użytkownika
Galak Starrk
Gracz
 
Posty: 13
Rejestracja: 30 Gru 2018, o 17:16

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Nantel Grimisdal » 30 Gru 2018, o 19:39

Dotarła i jest sprawdzana :) Prosimy o cierpliwość ze względu na okres noworoczny.
Image

Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
00
+++++ ++++
Awatar użytkownika
Nantel Grimisdal
Mistrz Gry
 
Posty: 538
Rejestracja: 26 Kwi 2016, o 19:55
Miejscowość: Koszalin

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Galak Starrk » 30 Gru 2018, o 19:47

Spoko, chciałem tylko wiedzieć, czy ze swojej strony dopełniłem formalności, nie wymagam, że za 5 minut wszystko będzie przygotowane xD
Awatar użytkownika
Galak Starrk
Gracz
 
Posty: 13
Rejestracja: 30 Gru 2018, o 17:16

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Zulrok » 4 Sty 2019, o 13:41

Ile jest aktywnych mistrzów gry? Bo grupa Mistrzowie Gry teoretycznie jest odpowiedzią, a w praktyce to tak średnio.
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Quorn » 4 Sty 2019, o 13:47

W zasadzie grupa mistrzow gry jeat odpowiedzia. Trzymamy sie malej grupy mistrzow, która faktycznie prowadzi.

Edit. Otto, Covell są out. Kelan też póki co nie prowadzi. Ale umówny sie Stare żaby bardzo rzadko zaglądają (kelan najbardziej )
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Nicciterra » 4 Sty 2019, o 14:23

Różnica w kolorkach mówi o zaangażowaniu w konkretny rejon MM
Zielona to żaba, wiadomo (leniwa żaba czasem weźmie wątek :D)
Pomarańczowi to niewolnicy żaby ^.^ (również prowadzą)
Ciemnoniebiescy to woły robocze MM :D
A o kolorze gracza, to jednowątkowcy, czyli prowadzą jeden wątek (póki co)
Image
Awatar użytkownika
Nicciterra
Mistrz Gry
 
Posty: 562
Rejestracja: 18 Paź 2016, o 11:39

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Zulrok » 6 Sty 2019, o 11:22

Zasady pisania postów mi nie pomogły. Jest tam jak piszemy posta, jak dialog itd. A myśli postaci? Normalnie: Po co mi to wszystko? - Pomyślał Zulrok, czy może w cudzysłowie: "Po co mi to wszystko?" - pomyślał Zulrok, czy może kursywa do tego: "Po co mi to wszystko?" - Pomyślał Zulrok, która forma będzie najlepsza. Na innym forum, gdzie piszę się tak jak tu: taby, dialogi, 3 os. itp, przyjęta jest forma z cudzysłowem i kursywą, a tu jak MG lubią? Może to bardziej pytanie do Mojego MG, ale przyda się też przyszłość innym.
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez BZHYDACK » 6 Sty 2019, o 14:20

Szczerze - nie ma ustalonego systemu, byleby było czytelnie i zrozumiale. Tak to każdy pisze, jak mu akurat wygodnie i nikt nie ma problemów ze zrozumieniem. Ja na przykład wypowiedzi własnej postaci piszę pogrubione, a rozmowy przez komunikator kursywą. Przemyślenia, jeśli muszą być wtrącone pierwszoosobowo, to w cudzysłowie.
Awatar użytkownika
BZHYDACK
Gracz
 
Posty: 320
Rejestracja: 18 Sty 2016, o 12:29

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Zaahr Dromrahk » 4 Lis 2019, o 17:53

Jest u mnie pomysł na postać, ale narazie trzeba zderzyć go z realiami Mglawicy. Question:
Czy jest możliwość, żeby wśród wysoko postawionych oficerów Imperium znajdowała się osoba mocowładna? Nie rebeliant - po prostu oficer Imperium, naziol z krwi i kości, który wykorzystuje swoje (nie tylko te moczerowe) talenty do wspinania się po szczeblach władzy. Maskowanie midi to chyba dosyć zaawansowana technika, więc nie wiem czy przejdzie u nowicjusza i samouka, ale załóżmy że tatuś to admirał w tym nepotycznym systemie.
Image
Awatar użytkownika
Zaahr Dromrahk
Gracz
 
Posty: 130
Rejestracja: 7 Cze 2018, o 17:42
Miejscowość: Toruń/Gdańsk

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Opliko » 4 Lis 2019, o 18:17

Manipulacja midichlorianami to alchemia sithów.
"Dość zaawansowana technika" jest dość słabym opisem, bo w zasadzie z tego co wiemy jedynie Plagueis to naprawdę opanował, a Palpatine znał jakieś podstawy, ale nie był nawet bliski umiejętności swojego mistrza.

Inna sprawa, że ta manipulacja midichlorianami to nie do końca to, czego szukasz. Bo to jest bardziej na zasadzie wiecznego życia lub tworzenia życia. Ciebie w sumie interesuje tu albo
a) zabijanie midichlorianów z próbki krwi
b) przenoszenie ich między komórkami jednego organizmu (jakoś :V)

Coś takiego się chyba nigdy nie pojawiało w kanonie, więc w sumie nie wiem jak to traktować. Zabijanie własnych midichlorianów wydaje się prostsze w teorii niż poważna manipulacja nimi w jaką się bawił Plagueis. Różnica na zasadzie zabicia komórki a modyfikacji jednego genu.


Ale widzę w sumie dwie inne - prostsze - opcje:
1. mind-trick, by przekonać testującego że jest na końcu o jedno zero za dużo
2. wpływ na technologię mocą. To jak najbardziej się pojawia w Legendach - od zakłócania działania kamer (force-flash) i uszkadzania urządzeń elektronicznych (Ionize, przez drobną manipulację elektroniką (Electronic Manipulation), aż po kontrolę nawet nad skomplikowanymi mechanizmami jak choćby droidami w formie mechu-deru.


W sumie to jeden z moich pomysłów na możliwą przyszłą postać to była ex-jedi która specjalizowała się w mech-deru z wyróżnieniem nawet rozwinięcia techniki która miała jej pozwolić na oszukiwanie testerów, tyle że z różnych powodów nie była by w zbyt komfortowej sytuacji i nie miała by raczej przynajmniej na początku okazji by tego użyć...

Edit: jednym problemem opcji "tatuś-admirał" jest to, że dziecko by było testowane tuż po urodzeniu, albo nawet (jeśli to możliwe) przed tym. A nawet gdybyśmy założyli, że z jakiegoś powodu udało mu się tego uniknąć, to było by dość trudne by dorastając z bogatymi rodzicami ktoś tego nie wykrył - w końcu dzieciak admirała miałby pewnie niezły pakiet zdrowotny w Imperium :) Więc ojciec musiał by się bardzo starać by ukrywać mocowładność dziecka, cały czas ryzykując że gdy to zostanie wykryte on pewnie też zginie za ukrywanie go - i to od jego urodzenia.
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Zaahr Dromrahk » 4 Lis 2019, o 19:34

Źle się wyraziłem - z "maskowaniem midi" chodziło mi właśnie o wpływ na technologię mocą. Co do Mind Tricków to jakoś mi się zakorzeniło, że to technika Jedi i chciałem nawet o to spytać, ale pośrednio Opliko odpowiedział na to pytanie. Martwi mnie za to ten fragment o rodzicach. Duży wpływ na postać miało mieć środowisko. Admirał rzeczywiście miał być wpływowy, a postać miała mieć kompleks związany z jego sukcesami. Nie wiem czy ta sprzeczność nie położy całkowicie pomysłu. Nie chcę w końcu naciągać postaci pod forum bo finalny produkt może wyjść właśnie taki "odpostaciowiony".

PS: Będąc hipokryta i zaprzeczając poprzedniemu zdaniu wpadłem na pomysł, że postać może być adaptowana. Pomysł wymaga dopracowania, ale chyba pod pewnymi warunkami by działało, nie?

EDIT: W sumie to nie przepadam za adoptowanymi postaciami. Czyli mój pomysł nie przejdzie :<
Image
Awatar użytkownika
Zaahr Dromrahk
Gracz
 
Posty: 130
Rejestracja: 7 Cze 2018, o 17:42
Miejscowość: Toruń/Gdańsk

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Boyos » 15 Lis 2019, o 13:18

Witam wszystkich :)

ja również jestem ciekaw czy karta dotarła - niestety nie ma nigdzie informacji, czy wszystko się przesłało :(

Pozdrawiam serdecznie
Boyos
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 12 Lis 2019, o 10:15

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy forumowe

cron