Content

Sprawy forumowe

Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Image

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Tzim A'Utapau » 23 Lip 2017, o 15:27

Dobrze interpretujesz. Pytanie brzmi, czy faktycznie towarzyszy im postęp?

Swoją wyższość opierają na byciu Arkanianinem. A że siedzą w genetyce, dokonują zmian. Pytanie bonusowe: kiedy przestajesz być Arkanianinem i tym samym tracisz swoją wyższość? Czy skrzydła, pięć palców i oczy w dupie, jak obrazowo okazał Puszka, to już granica?
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Rafael Rexwent » 23 Lip 2017, o 15:30

Raczej chodzi o mentalność. Ktoś może zahamować już przy pięciu palcach, inny modyfikując się genetycznie do poziomu Rankora nadal będzie identyfikował się jako czystorasowy Arkanian i twierdził, że robi to dla postępu Arkanian. Znaczy tak sądzę.
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi

"If you do not fight now, then when will you?" ~ Type-005
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz
 
Posty: 290
Rejestracja: 7 Lis 2014, o 17:01

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Kira Redan » 20 Paź 2017, o 19:32

Powitać i pytać. Czy rasy takie jak Miraluka lub Mirialan które mają jakby wrodzone połączenie z Mocą, także są likwidowani? Chyba raczej nie, bo musieliby wybić całe rasy, ale lepiej się zapytać ;)
Awatar użytkownika
Kira Redan
Gracz
 
Posty: 143
Rejestracja: 18 Paź 2017, o 22:49
Miejscowość: k. Kołobrzegu

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Quorn » 20 Paź 2017, o 19:58

Kaźni i rzeźni nikt im nie robi. Ale będziesz miał pod górkę, jeżeli zdecydujesz się na postać z ras ocierających się o "MOCzenie". Będziesz dyskryminowany, o może tak. To tak w skrócie:)
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Conrray Stemor » 8 Lis 2017, o 17:35

Dzień dobry.

Pytanie 1. - Jak bardzo można się uzbroić na początku? Mianowicie robię osobę, która dysponuje i tylko dobrze sobie radzi z ciężkim sprzętem bojowym. Jakieś rady? :)

Pytanie 2. Jeżeli robi się postać Imperialną, jak daleko można awansować?

Pytanie 3. Czy istnieje możliwość dowodzenia grupką npc/zwykłych żołnierzyków.
Conrray Stemor
New One
 
Posty: 2
Rejestracja: 5 Lis 2017, o 19:11

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Quorn » 8 Lis 2017, o 18:15

1. Uzbroić można naprawdę mocno o ile będzie to miało fabularny sens. Miej świadomość, że w świecie MM gdzie dominacja Imperium jest raczej widoczna (mniej lub bardziej) niezbyt przychylnie patrzy się na postaci obwieszone bronią. Tacy będą częstym celem kontroli itp itd. Więc kupa broni może powodować więcej problemów niż korzyści.
Mało tego. W miejscach gdzie imperium nie rządzi tak mocno pojawiają się rządy przestępców, gangów, albo oficjalnych władz mniej lub bardziej przychylnych Imperium. Wszystkich ich jednak będzie łączyło jedno: elementy potencjalnie niebezpieczne będą obserwowane.

2.Ogólnie to zależy kim dokładnie chcesz grać w tym Imperium. Wielu graczy myśli, że granie jakimś tam kapitanem czy innym majorem to całkiem fajna sprawa. Zapomina się, że codzienność oficerów to bardzo dużo bzdurnej papierkowej roboty w której okazja do "bycia Thrawnem" trafia się niezwykle rzadko. Z drugiej strony grając kimś niżej w łańcuchu dowodzenia masz teoretycznie więcej szans na zaznanie jakiejś akcji, ale swoboda Twojej postaci jest mocno ograniczona, bo łańcuch dowodzenia. Jak przełożony powie "skacz" Ty masz pytać "jak wysoko?".

3. Możesz stworzyć podwładnych. Tylko niech to ma sens. I - podobnie jak to ma miejsce w przypadku uzbrojenia - licz się z tym, że będziesz przyciągał uwagę.

No to chyba tyle.
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Opliko » 8 Lis 2017, o 22:21

Choć Quorn napisał już to co trzeba, to dodam coś od siebie. Ostrzegam, że są to tylko obserwacje gracza, więc Robal jest tu większym autorytetem :P
1. to chyba nie ma ograniczeń poza tym, że uzbrojenie musi być uzasadnione. Nie każda postać po prostu może nosić ze sobą "ciężki sprzęt", a jak chcesz coś co trudniej zdobyć to chyba warto powiedzieć gdzieś w historii skąd to masz.
2. Można awansować do Rebelii... Mi się tylko to udało, a po obecnych wątkach innych imperialnych nie wiem, czy skończy się tylko na mnie.
A na serio, to chyba nie ma ograniczeń, poza tym że na niektórych stopniach po prostu nie jest wcale tak fajnie grać - tak jak pisał Quorn. Tyle, że tu też raczej wszystko zależy od historii i ogólnie reszty postaci.
3. Byli już gracze, którzy mieli podwładnych.
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Wanobi » 11 Lis 2017, o 00:23

Pytanie prawdziwego żółtodzioba: macie tu może gdzieś na forum shoutbox? Bo szukam, szukam i nie znajduję "XD
Awatar użytkownika
Wanobi
New One
 
Posty: 2
Rejestracja: 7 Lis 2017, o 01:58
Miejscowość: Londyn

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Quinlan Rasjuall » 11 Lis 2017, o 00:24

Na samym dole strony, po zalogowaniu ma się dostęp zdaje się. Albo po akceptacji KP?
"Ci których oczy są ślepe widzą nieraz więcej, niż ci którzy wzrok posiadają"
Dharkosis, Lord Sith, Miraluka
Awatar użytkownika
Quinlan Rasjuall
Gracz
 
Posty: 183
Rejestracja: 26 Sie 2017, o 21:45
Miejscowość: Busko-Zdrój

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Wanobi » 11 Lis 2017, o 00:27

Dzięki. Musi być po zaakceptowaniu KP, bo jeszcze nic nie widzę na dole strony oprócz info o ilości graczy na forum.
Awatar użytkownika
Wanobi
New One
 
Posty: 2
Rejestracja: 7 Lis 2017, o 01:58
Miejscowość: Londyn

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Rafael Rexwent » 11 Lis 2017, o 00:28

Shoutbox ukazuje się po akceptacji Karty Postaci :)
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi

"If you do not fight now, then when will you?" ~ Type-005
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz
 
Posty: 290
Rejestracja: 7 Lis 2014, o 17:01

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Opliko » 11 Lis 2017, o 01:03

Zresztą dlatego właśnie istnieje ten temat: by osoby, które jeszcze nie mają dostępu do SB mogły zadawać pytania.
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Conrray Stemor » 12 Lis 2017, o 22:52

Pytanie ostateczne: Jest nieograniczona możliwość, jeżeli chodzi o kreacje postaci?

Czy to rebeliant, szturmowiec. Zwykły cieć w jakimś barze, albo sprzedawca żarcia?
Conrray Stemor
New One
 
Posty: 2
Rejestracja: 5 Lis 2017, o 19:11

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez BZHYDACK » 12 Lis 2017, o 23:16

Tak, jest nieograniczona możliwość, choć oczywiście miej na uwadze grywalność postaci. Możesz sobie być szturmowcem, rebeliantem, przemytnikiem, prostytutką, łowcą nagród, farmerem, potentatem przemysłowym, cieciem, kupcem czy drzewem, tylko uzasadnij to dobrze i najlepiej miej jakiś choć trochę ramowy plan, co chciałbyś nim robić - bo głupio byłoby zrobić postać, którą nie da się grać (choć jest to jeden ze sposobów na rozszerzanie uniwersum Mgławicy :P )
Awatar użytkownika
BZHYDACK
Gracz
 
Posty: 320
Rejestracja: 18 Sty 2016, o 12:29

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Opliko » 12 Lis 2017, o 23:34

Np. Kapitan Imperialnego okrętu na razie będzie słaby, bo jeśli nie chcesz przejść ze statkiem do Rebelii to będziesz miał mało akcji - bo po prostu jeszcze fabuła MM nie jest na etapie wojny.
Jednak zaskakująco grywalne są choćby postaci o najbardziej "zwykłych" zawodach. Jedną pani lekarz została królową Taris i małym zwierzątkiem, a kelnerka trafiła do niewoli w Imperium i teraz ma zamiar się zemścić. Cięć w barze może choćby zostać zaplątany w akcję Rebeliantów jako zwykły "słup", by ostatecznie zacząć naprawdę walczyć z Imperium, a sprzedawca żarcia mieć konflikt z lokalną grupą przestępczą.
Więc rzeczywiście musisz zastanowić się nad grywalnością, ale pamiętaj, że niekoniecznie to ci którzy wydają się najoczywistszym będą pod tym względem najlepsi i dowódcy czasem nie mają tak wielu przygód co podwładni.
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Quorn » 13 Lis 2017, o 11:23

Chłopaki rozsądnie napisali. Ja od siebie dodam tylko, że póki co niezbyt chętnie patrzymy na postaci będące silnie powiązane z Imperium. Póki co.
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Zulrok » 30 Gru 2017, o 16:44

Mówią, że nie ma głupich pytań, tylko głupie odpowiedzi-więc zacznijmy.

1. Jak łatwo można sprawdzić, moje postacie ginęły przez brak odpisów. Niektórzy użytkownicy się pewnie odbili od moich pustych obietnic braku znikania. Przechodząc do meritum: czy wciąż na Mgławicy jest miejsce na moje kolejne podejście do grania jakąś postacią? Oczywiście wiem, że kluczem jest zaakceptowana KP. Nie zauważyłem również tutaj jawnego ostracyzmu.

2. Jak dobrze pamiętam z okolic restartu, można grać potomkiem przedrestartowej postaci?
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Quorn » 30 Gru 2017, o 16:47

1. Nie widze przeszkód by$ spróbował
2. Nie widze przeszkód byś spróbował, tylko "niech to ma sens".
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Nicciterra » 30 Gru 2017, o 17:15

Ja mam wolnego slota. Mogę Ci poprowadzić :) tylko grupa oceniająca musi zaakceptować KP.

Możesz mieć nawet dłuższe przerwy w pisaniu, z pewnością można się dogadać, tylko napisać trzeba o tym w nieobecnościach, albo na PW. Jak kogoś nie ma przez długi czas i nie wyjaśni czemu, to kill może nastąpić nawet w przeciągu tygodnia (szczególnie nowe postacie lub nowi gracze)

Nie ma co się cackać. Jak znikasz i nie wiadomo do kiedy i od kiedy, łapiesz deda. Jak wiadomo, to będziemy mogli wziąć to pod uwagę i zamrozić sesję. Nie ma z tym najmniejszych problemów, szczególnie gdy grasz scenariusz solo.
Image
Awatar użytkownika
Nicciterra
Mistrz Gry
 
Posty: 562
Rejestracja: 18 Paź 2016, o 11:39

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Zulrok » 30 Gru 2017, o 17:30

Ad. 2. Mam koncept syna Alexa Zafista - zafascynowanego ojcem, który w pewien sposób podąża w jego ślady. Lubiłem tą pierwszą postać i chce by czerpała z tego "dziedzictwa", nie będąc jednak kopią. Jest też pomysł poszukiwacza "skarbów" wychowanego pod czujnym okiem zbieracza różnych rzeczy. Nigdy też nie zginie pomysł grania kimś obdarzonego mocą. Użytkownicy jej jasnej strony na Mgławicy występują, to kogoś kogo można byłoby określić Sithem nie widzę.

I tu powstaje kolejne pytanie: Czy jest na Mgławicy jakiś użytkownik ciemnej strony mocy(są takie plotki, jawnie się deklaruje,cokolwiek). Widziałem szarą jedi, ale liczę na coś mrocznego w mocy?

Czy podobnie jak jest delikatny zalążek świtu jasnej strony mocy, jest planowane albo może być rozpoczete przez użytkownika dla ciemnej strony. Chodzi mi to o jakiekolwiek szkolenie, nauki, "zakon" Sithów?

Odnosząc się do Nicciterra: Dziękuję. Zanim ta KP powstanie to może zejść. Każda przerwa jest niemiła, o temacie nieobecności i pw oczywiście wiem. O killach za cisze też. Ogólnie zobaczymy, ale to jeszcze trochę mnie czeka.
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy forumowe

cron