Content

Sprawy forumowe

Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Image

Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Peter Covell » 9 Cze 2013, o 15:35

Temat, w którym niemający dostępu do czata nowi Użytkownicy mogą zadać dręczące ich pytania lub znaleźć odpowiedź między tymi, na które już odpowiedziano. Oczywiście, Gracze z zaakceptowanymi KP również mogą tutaj zapytać o pewne podstawowe rzeczy dotyczące forum, jego zasad i samej rozgrywki.
Wszelkie komentarze niebędące odpowiedziami na zadawane pytania będą usuwane.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Peragnus » 11 Cze 2013, o 15:56

Czy można mieć na którejś z planet własny hangar? Chciałbym otworzyć swój własny warsztat gdzie mógłbym naprawiać pojazdy naziemne i niektóre kosmiczne ( myśliwce, promy, kanonierki, jachty i lekkie frachtowce)
Peragnus
New One
 
Posty: 9
Rejestracja: 6 Cze 2013, o 09:36

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Nathir » 11 Cze 2013, o 16:17

Podejrzewam, że tak, tylko musisz napisać odpowiednią KP.
Image
Awatar użytkownika
Nathir
Gracz
 
Posty: 71
Rejestracja: 8 Lut 2013, o 23:18

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Jackson Sawyer » 11 Cze 2013, o 16:21

Raczej możesz, zastanawia mnie tylko w jaki sposób GMowie by to rozwiązali pod względem fabularnym, bo posiadanie takiego hangaru i praca w nim to trochę uziemienie. Więc zapewne mało byś tam przebywał, bo by Cię wywiało stamtąd jakieś wydarzenie.
Image
GG: 7595062
Awatar użytkownika
Jackson Sawyer
Gracz
 
Posty: 205
Rejestracja: 2 Kwi 2013, o 13:45
Miejscowość: Łódź

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Nathir » 11 Cze 2013, o 16:27

No jeśli pomysł na gameplay jest taki, że siedzisz i czekasz na innych graczy, aż przylecą to trochę podle. Ale myślę, że MG spokojnie może fajną historię wymyślić na podstawie kapeka z warsztatem.
Image
Awatar użytkownika
Nathir
Gracz
 
Posty: 71
Rejestracja: 8 Lut 2013, o 23:18

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Peragnus » 11 Cze 2013, o 16:29

Założenie było takie, mam ileś tam pracowników pracujących nad maszynami pod moją nieobecność a ja latam po planetach przewożąc różne części na zamówienie i poszukuje jakiś nowych technologi.
Peragnus
New One
 
Posty: 9
Rejestracja: 6 Cze 2013, o 09:36

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Kelan Navarr » 11 Cze 2013, o 19:26

Większość rzeczy da się zrobić, jeśli tylko są dobrze rozpisane. Ważne byś miał pomysł na przyszłość postaci i nie opierał się tylko o założenie "nie mam pomysłu, ale MG coś wymyśli", bo na to mamy ostatnio alergię. Najlepiej dołączyć do jakiejś istniejącej postaci, bo wątek Gracz-MG na dłuższą metę nie funkcjonuje zbyt dobrze.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Anver Owen » 15 Cze 2013, o 23:48

Witam!
Jako że nie chcę skazywać swej potencjalnej postaci na rychłe bankructwo, kieruję do Was pytanie o orientacyjną wysokość obowiązujących na Tatooine cen niewolników rasy ludzkiej (przeciętniaki dowolnej płci), coby móc popracować spokojnie nad jej biznesplanem.
Holonetowy artykuł o pieniążkach przydatny, ale akurat tej kwestii nie rozstrzygnął. ;)
Image
Awatar użytkownika
Anver Owen
Gracz
 
Posty: 39
Rejestracja: 19 Maj 2013, o 20:30

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Peter Covell » 16 Cze 2013, o 12:25

Wachlarz cen niewolników jest dość szeroki i zależy od przeznaczenia, rasy, atrybutów fizycznych i umiejętności. Na tej stronie, na samym dole jest tabelka określająca mniej więcej ich koszt - traktowałbym ja raczej jako wycenę "na oko, mniej więcej", a nie święty wyznacznik (zwłaszcza, że opiera się na levelach i atrybutach liczbowych). W zależności od tego, kim chcesz handlować, możesz sobie określić stan kasy.
http://www.ugavine.com/slaves.htm

EDIT:
Galactic Campaign Guide wycenia 4 niewolników na 8000 cr ;) Ale stawiałbym, że to cena takich przeciętniaków, bez specjalnych umiejek, może tyle co złapanych. Wiadomo, że wyszkolony technik-niewolnik będzie dużo droższy.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Chester Westman » 16 Cze 2013, o 13:50

Do historii mojej postaci potrzebuję jakichkolwiek informacji o imperialnych służbach porządkowych. Istnieje w naszym Mgławicowym kanonie coś w stylu zwyczajnej policji? Fajnie byłoby mieć chociaż nazwę, może jakieś podstawowe struktury.

Ktoś może mnie wspomóc odpowiednim linkiem albo inną wskazówką?
Image
Awatar użytkownika
Chester Westman
Gracz
 
Posty: 384
Rejestracja: 8 Sty 2011, o 20:45

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Peter Covell » 16 Cze 2013, o 14:02

Jaka planeta?
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Chester Westman » 16 Cze 2013, o 14:07

Draenell's Point, albo jakakolwiek inna równie spokojna.
Image
Awatar użytkownika
Chester Westman
Gracz
 
Posty: 384
Rejestracja: 8 Sty 2011, o 20:45

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Tzim A'Utapau » 16 Cze 2013, o 14:08

Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Chester Westman » 16 Cze 2013, o 14:17

Tau - no nie do końca. Dotarłem do kategorii "Law enforcement" sam kilka godzin temu, ale nadal nie mam zielonego pojęcia która z tych organizacji to ta właściwa u nas. Mam po prostu stworzyć własne Draenell's Point Security Forces/ Imperial Police, oddział Draenell's Point?
Image
Awatar użytkownika
Chester Westman
Gracz
 
Posty: 384
Rejestracja: 8 Sty 2011, o 20:45

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Tzim A'Utapau » 16 Cze 2013, o 14:36

Struktury imperialne są dosyć porypane, do tego trudno byłoby określać je dla każdej planety oddzielne.

Ogólny model wygląda tak:
- Za porządek na planecie odpowiada gubernator, który ma jakieś siły policyjne.
- Imperium jest państwem silnie zmilitaryzowanym. Moffowie mają zarówno władzę cywilną jak i wojskową. Ponieważ są administratorami danego terytorium, mogą włączać do akcji porządkowej armię/flotę/co tylko chcą na prośbę gubernatora lub bez niej.
- Za utrzymywanie bezpieczeństwa wśród cywilów, propagandę i pacyfikację odpowiada przede wszystkim COMPNOR, czyli oficerowie polityczni obecni niemal na każdej planecie Imperium - jak w ZSRR.
- Imperialne służby bezpieczeństwa (ISB) mają tajną policję podobną do Gestapo.
- Wywiad imperialny ma dodatkowe komórki specjalizujące się w działaniach policyjnych, które rywalizują z ISB (o.O)
- Do wszystkiego dochodzą Sektorowi Rangerzy, którzy robią za Texas Rangers z Dzikiego Zachodu.
- Oddzielnie rozliczają się służby z kontroli statków, przestrzeni i podróży, często wyręcza je BoSS.
- Ponadto Imperium Palpiego chętnie sięgało po autoryzowanych Łowców Nagród, którzy byli wówczas legalnymi stróżami prawa.

Kwestia skali (no i zmian według wizji Zielonych), które służby Ci są potrzebne do historii. Na poziomie lokalnym to klasyczne służby porządkowe, na poziomie planetarnym już większa jednostka, w systemie jeszcze większa, a do strzeżenia sektora potrzebni są mobilniejsi Rangerzy.

Zauważ, że niektóre planety są bezpośrednio pod wpływami moffów, a nie gubernatorów. To zależy, czy znajdujemy się w domenie grubej ryby. Tarkin na Rubieży nie bawił się w policję, jak mu wyszli cywile protestować, to na nich dosłownie wylądował ISD. :D
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Shas » 16 Cze 2013, o 19:37

ISD nie są w stanie lądować na planetach, to był zapewne VSD który jest największym gwiezdnym niszczycielem który potrafi operować w atmosferze i lądować na powierzchni.

Virgil Mecetti napisał(a):- Za porządek na planecie odpowiada gubernator, który ma jakieś siły policyjne.

Jakieś tam siły zazwyczaj oznaczają realne siły policyjne macierzystej planety. Gubernatorzy mieli pod sobą też lokalne garnizony armii które odpowiadały za bezpieczeństwo planetarne. Imperium nie trwoniło środków na obstawianie światów oddziałami regularnych wojsk. Wystarczyło że gubernator miał utrzymać porządek a jak coś mu to nie wychodziło to wysyłano niszczyciel z kontyngentem pokładowym do przywrócenia ładu. Oczywiście Moff sektora zazwyczaj permanentnie zdejmował takiego chłoptasia ze stanowiska.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Chester Westman » 17 Cze 2013, o 11:18

No i COMPNOR mnie doprowadził do rozwiązania, dzięki!
Image
Awatar użytkownika
Chester Westman
Gracz
 
Posty: 384
Rejestracja: 8 Sty 2011, o 20:45

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Peragnus » 25 Cze 2013, o 17:48

Takie głupie pytanie bo nie mogę nigdzie znaleźć albo nie przykładałem się zbytnio do poszukiwań, jaka jest aktualna data w grze?
Peragnus
New One
 
Posty: 9
Rejestracja: 6 Cze 2013, o 09:36

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Nathir » 25 Cze 2013, o 17:50

70 ABY
Image
Awatar użytkownika
Nathir
Gracz
 
Posty: 71
Rejestracja: 8 Lut 2013, o 23:18

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Peter Covell » 25 Cze 2013, o 17:53

Image
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Następna

Wróć do Sprawy forumowe

cron