Content

Sprawy forumowe

Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Image

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Nicciterra » 15 Lis 2019, o 14:26

Pusta kp dotarła. Sam szablon. Spróbuj raz jeszcze, a i jednocześnie możesz wysłać mi kp na PW, tak dla pewności.
Image
Awatar użytkownika
Nicciterra
Mistrz Gry
 
Posty: 562
Rejestracja: 18 Paź 2016, o 11:39

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Boyos » 15 Lis 2019, o 14:42

O dzizas...chyba się nie podejmę drugi raz pisania takiej karty :D no nic, dziękuję za informację.
Boyos
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 12 Lis 2019, o 10:15

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Nicciterra » 15 Lis 2019, o 15:07

Współczuję utraty treści. Czasami gdy długo się przebywa przy edytorze tekstu użytkownik może zostać automatycznie wylogowywany. Zwykle wtedy zawartość nie jest zapamiętywana na serwerze chociaż serwer prosi o zalogowanie. Wtedy pomaga czasami "cofnij" z ekranu logowania by wrócić do edytora. Przeglądarka powinna pamiętać wpisany tekst i wtedy go skopiować, by uchronić przed utratą. Taka techniczna niedoskonałość.

Polecam wszystkim zawsze pisać na brudno dłuższe teksty w apce z automatycznym zapisywaniem. Google dokument czy word
Image
Awatar użytkownika
Nicciterra
Mistrz Gry
 
Posty: 562
Rejestracja: 18 Paź 2016, o 11:39

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez S'nyg'y'is Dydis » 16 Lis 2019, o 21:22

Hej, hej, czołem. Mam takie, może nie istotne, acz uprzykrzające życie pytanko. W zasadzie dwa.

Przedstawiciele gatunku Verpine (Verpiniy? Verpinowie? Zresztą nieistotne) z racji bycia owadami mają tą swoją specyficzną biologię, i wiadomo większość populacji w galaktyce to hermafrodyty, ale w łatwo dostępnych źródłach brakuje informacji o tym czy w trakcie dorastania przechodzą przez jakiś rodzaj okresu larwalnego i przepoczwarzania, czy też nie.

Więc moje pierwsze pytanie brzmi następująco: Czy takie szczegóły są poruszone w jakiś książkach czy innych opracowaniach z uniwersum, żeby się z tym zapoznać, a jeśli nie są to czy nie ma problemu, żebym sobie na potrzeby pisania historii postaci taki proces pobieżnie wyfreestylował?

No i drugie pytanie dotyczące antenek. Wyczytałem gdzieś, że odpowiednio dostrojone komunikatory mogą odbierać fale radiowe, których Verpiny (niech mnie ktoś poprawi jeżeli obowiązująca wersja gatunku w naszym narzeczu jet inna) używają do porozumiewania się. Więc czy odpowiednio zmodyfikowane droidy czy komputery również mogą je odbierać i jeżeli tak to jaki jest skuteczny zasięg takiego sygnału? Internet w niektórych źródłach podaje 100km w innych zaś twierdzi, że jest to uzależnione od ilości robaczków w jakimś miejscu.

PS. Bezrobtny mechanik pokładowy szuka ciepłej i suchej maszynowni na zimę.
S'nyg'y'is Dydis
New One
 
Posty: 2
Rejestracja: 16 Lis 2019, o 21:01

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Zulrok » 18 Lis 2019, o 00:02

Podobnie jak Ty, nie znalazłem info o byciu larwą, przepoczwarzeniu itp. itd. Ale mam inne pytanie: czy te wydarzenia mają wpływ na historię postaci, jakoś go ukształtowały, dały tej postaci coś? Czy było to tylko: "jestem małym robaczkiem, o zjem to, o zawinę się w takie coś, jestem kokonem, nie ogarniam świata, o teraz jestem już duży i w sumie dla świata tak na prawdę się urodziłem". Narodziny osoby są jakoś ważne, ale w tym wypadku "normalne" życie Verpina wydaje mi, że zaczęło by się dopiero po przepoczwarzeniu, o ile takie występuje. Nie musisz się na tym skupiać według mnie, ale to tylka moja opinia.

Co do antenek, według Wookie do 100km z innym Verpinem(najczęściej trzymamy się Wookie), ale z sesji w Star Wars Edge of the Empire, wiem że rzeczywiście mogły komunikować się na określonej częstotliwości i jeżeli też jest to tak przyjęte(niby Mistrz Gry ze mnie, a nie wie) to ja bym potraktował, że Ty możesz wysłać komunikat do tych 100km, ale odbiór zależy od urządzenia - jego mocy, terenu itp. itd. W sumie teraz wychodzi, że to samo powinno być w kontakcie z innym Verpinem, więc w pewien sposób MG może to różnie potraktować. Tu masz Kartę Postaci jedynego na forum Verpina, ale umarł.

EDIT: Zastanowiłem się na antenkami i skoro wysyłają fale radiowe o konkretnej częstotliwości i zasięgu max. 100km więc są trochę w stylu VLF z naszego świata, to każde urządzenie zdolne do odbioru na tych częstotliwościach i odpowiednio skonfigurowane powinno móc odebrać Verpina. Fale radiowe wciąż jednak może coś blokować, bo np. Te VLF wodzie mają zasięg ok. 40m. Także czy odbiornik odbierze by zależało od terenu, budynków itp. czyli od woli MG. Co do dużej ilości Verpinów i zwiększania zasięgu to według mnie ma to sens jeżeli Verpin B, będący między A i C w połowie 150km drogi, będzie chciał przekazać komunikat dalej. Verpin B nie zadziała jak coś co odbija fale by szły dalej, a je tylko odbiera i może zdecydować czy przekaże info dalej. Oczywiście Verpini to rasa żyjąca i działająca jako rój, więc teoretycznie powinni współpracować. Na forum była też postać Geonosianina czyli też robaczka, choć innego i Wookiepedia nic nie mówi o byciu larwą więc w historii to po prostu, że urodził się, a po urodzeniu poszedł pracować dla roju.
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez S'nyg'y'is Dydis » 18 Lis 2019, o 22:07

Nie potrzebuję takiej wiedzy na potrzeby pisania karty postaci, raczej późniejszych interakcji z graczami, którzy w większości są wszelkimi denominacjami strunowców.

I sam zasięg sygnału antenek to też rzecz drugorzędna, bardziej znaczącą funkcją dla mnie jest to czy czy dla niewyedukowanych w verpińskiej biologii mas subtelny ruch czułków jest niczym innych niż tym czym dla ludzi mruganie czy jakiś tik nerwowy. Żeby gawędząc z ponurym handlarzem nielegalnymi wtyczkami do modyfikacji datapadów BoSS typunio nie zorientował się, że jednocześnie koordynuję swojego droida i potencjalnych towarzyszy niedoli z specjalnymi odbiornikami, żeby skroić go na grube kredyty.
S'nyg'y'is Dydis
New One
 
Posty: 2
Rejestracja: 16 Lis 2019, o 21:01

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Nicciterra » 19 Lis 2019, o 00:19

Co do pierwszego pytania. Warto się nieco odwołać do podobnej rasy Kilików. Też swego rodzaju insekty i jest o nich znacznie więcej danych. Mają tam drony, ale również widać że rój potrafi wyhodować żywe statki kosmiczne, co się nie zdarzyło w roju Verpinów.
Z dostępnymi danymi to raczej bym nie wymyślał zbyt wiele. Nie tworzył zupełnych nowości. Napisz co to jest a zobaczymy, czy to nie zaszło za daleko. Tak samo jak mi zdarzyło wymyślić przy okazji odgrywania wątku jakąś lokalną kulturę na jednym ze światów Chissów, czego w ogóle nie ma dostępnego w sieci, to też myślę że jest tu dużo miejsca na własne pomysły.

Drugie pytanko. Odbiera fale radiowe. To działa jak radio :D proste. Nie doszukujmy się konkretnych ograniczeń. 100 km? 200? a może 50? To zależy też od warunków. Fale muszą dotrzeć żeby je odebrać. Fala radiowa puszczona z kosmosu bez żadnej przeszkody może nawet dotrzeć z setek tysięcy kilometrów, teoretycznie z nieskończoności, zakładając że próżnia nie ma w sobie nic. Pamiętajmy że to Sci-Fi i Verpiny mają kozackie odbiorniki i nadajniki, bez szczególnych wyjaśnień biologicznych i fizycznych. Sygnały pewnie mogą przekazywać dalej, jako że zarządzają w swoich główkach dystrybucję sygnałów.

Zaś znajomość xenobiologi to rarytas i rzadkość. Warto wspomnieć, że Imperium jest raczej ksenofobiczne (choć póki co nie tak bardzo, jak za czasów panowania Sithów) i raczej inwestuje w środki by kontrolować obcych, aniżeli nauczać o obyczajach obcych oficjalnie w szkołach. Huttowie raczej nie propagują wyższego wykształcenia dla wszystkich, a znawców zachowań Verpinów jest bardzo mało. EDIT: Poza tym to robale. Jaki przeciętny najemnik interesuje się co robią czułki jakichś Verpinów co żyją w rojach i w ogóle mało o nich wiadomo. Przeciętna dżentelistota, a na pewno już człowiek, nie wie po co Skakoanowi maska, a co dopiero co robią czułki jakichś insektów, które się widzi raz na jeden cykl?
Spokojnie nikt nie powinien udawać wszechwiedzy. Chyba, że będziesz mieć pecha i Ci się trafi ksenobiolog jako rozmówca, który to studiuje Verpinów ^.^ choć mogą zgadywać co poniektórzy, albo Ci co mieli już do czynienia z tą rasą i dowiedzieli się czegoś.

Zaś modyfikacje droidów jak najbardziej na propsie.
Image
Awatar użytkownika
Nicciterra
Mistrz Gry
 
Posty: 562
Rejestracja: 18 Paź 2016, o 11:39

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Elena Fox » 27 Gru 2019, o 04:10

Dawno mnie nie było, nie mniej jednak kojarzę, że gdzieś był temat ze "szkiełkami" pod awatar, potrzebuję albo poprosić o pomoc kogoś, kto się tym zajmuje albo dostać szkiełko żeby awatar dostosować, jakie mam opcje obecnie?
Awatar użytkownika
Elena Fox
Gracz
 
Posty: 44
Rejestracja: 27 Gru 2019, o 02:55

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Serith Tallav » 27 Gru 2019, o 12:21

Wszystko co z avatarami to tutaj: viewforum.php?f=81
Awatar użytkownika
Serith Tallav
Gracz
 
Posty: 183
Rejestracja: 17 Lip 2017, o 22:43
Miejscowość: Rzeszów

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Elena Fox » 29 Gru 2019, o 00:04

kolejne pytanie, 69ABY to ostatni wpis odnośnie Taris, względnie tam nie ma już życia ? jeśli trzeba przeredaguję kawałek KP dzięki czemu start będzie z jakiegoś świata kontrolowanego przez Imperium lub Huttów
Awatar użytkownika
Elena Fox
Gracz
 
Posty: 44
Rejestracja: 27 Gru 2019, o 02:55

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Serith Tallav » 29 Gru 2019, o 00:36

Taris jest zablokowane przez Imperium, kwarantanna. Żyją tam głównie Rakghule, ewentualnie jakieś niedobitki i maruderzy, ale w bardzo małych ilościach.
Awatar użytkownika
Serith Tallav
Gracz
 
Posty: 183
Rejestracja: 17 Lip 2017, o 22:43
Miejscowość: Rzeszów

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Elena Fox » 29 Gru 2019, o 01:04

zważywszy na to, że wiek postaci to niespełna 20 lat (patrz ur. 52ABY) istnieje szansa, że nadal jest na Taris lub... uciekła stamtąd przy pierwszej możliwej okazji w sumie, do weryfikacji, czekam na akceptację obecnie :)
dzięki za info, towarzyszu :)
Awatar użytkownika
Elena Fox
Gracz
 
Posty: 44
Rejestracja: 27 Gru 2019, o 02:55

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Kira Redan » 11 Sty 2020, o 12:51

Po założeniu kp ktoś z administracji zmieni ci login. Samemu nie da rady.
Awatar użytkownika
Kira Redan
Gracz
 
Posty: 143
Rejestracja: 18 Paź 2017, o 22:49
Miejscowość: k. Kołobrzegu

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Starh Nuu » 14 Sty 2020, o 22:56

No hej.
Pytanie na temat organizacji Triumwirat Sith. Rozumiem, że oni jeszcze jako tako istnieją. Jakieś niedobitki?
Starh Nuu
New One
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 Sty 2020, o 23:25

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Serith Tallav » 15 Sty 2020, o 00:10

Większością galaktyki rządzi Imperium. Najpierw wykorzystali Sithów, aby wybić Jedi, a potem zrobili rzeź Sithom. Moc to legenda, w Imperium istnieje specjalna jednostka ISB, która ma za zadanie tropić i wybijać wrażliwych na moc tzw. Inkwizycja. Sithów teraz w całej galaktyce może jest z trzech, jak nie dwóch.
Awatar użytkownika
Serith Tallav
Gracz
 
Posty: 183
Rejestracja: 17 Lip 2017, o 22:43
Miejscowość: Rzeszów

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez David Turoug » 15 Sty 2020, o 20:24

Starh Nuu napisał(a):No hej.
Pytanie na temat organizacji Triumwirat Sith. Rozumiem, że oni jeszcze jako tako istnieją. Jakieś niedobitki?



Triumwiratu już nie ma, ale jest pewna forma organizacji Sithów, także istnieje możliwość zakręcenia się wokół tej frakcji. Ale lekko nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Boyos » 23 Sty 2020, o 16:39

Jednak po dłuższej przerwie podjąłem drugą próbę napisania karty. Prośba o info, czy karta doszła w całości.
Boyos
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 12 Lis 2019, o 10:15

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Nicciterra » 23 Sty 2020, o 16:39

Mamy to ;)
Image
Awatar użytkownika
Nicciterra
Mistrz Gry
 
Posty: 562
Rejestracja: 18 Paź 2016, o 11:39

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Boyos » 23 Sty 2020, o 17:10

Teraz tylko pytanie czy mój rebel przejdzie :D jakby były grubsze nieścisłości to prośba o info, będę poprawiać :)
Boyos
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 12 Lis 2019, o 10:15

Re: Pytania Żółtodzioba - temat dla nowozarejestrowanych

Postprzez Vestibor Rothal » 23 Sty 2020, o 19:46

Boyos napisał(a):Teraz tylko pytanie czy mój rebel przejdzie :D jakby były grubsze nieścisłości to prośba o info, będę poprawiać :)


Spokojnie, dostaniesz informację prywatną.
Awatar użytkownika
Vestibor Rothal
Gracz
 
Posty: 150
Rejestracja: 8 Lis 2015, o 00:22

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy forumowe

cron