Content

Sprawy forumowe

Ogłoszenia od Administracji

Image

Re: Ogłoszenia od Administracji

Postprzez BE3R » 14 Mar 2020, o 20:57

Ave Wy

Wielki Płaz ogłasza co następuje. Knuciem i podstępem udało się wrobić, nakłonić Quorna do ciężkiej pracy ku chwale mgławicy. Tym samym Nantel i Nicci będą powoli przechodzić w tan spoczynku. A Quorn zajmie się zarządzaniem i sprawami forum. W chwili obecnej cała branża PBF przeżywa kryzys, my widzimy światełko w tunelu. I nie jest to pociąg. Dlatego gorąco apeluję do wszystkich udzielcie wszelkiego możliwego wsparcia nowemu administratrowi.
<papug> albo zostaniecie rozstrzelani.

Zróbmy Mglawicę Mocy ponownie potęgą w PBFowym światku. (albo chociaż widzialną)

Do dzieła Wasza Robaczywość.
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Ogłoszenia od Administracji

Postprzez Quorn » 14 Mar 2020, o 21:25

Tjaaaa...
"Jak do tego doszło, nie wiem" - wieszcz Zenek

Zmiana, która się dokonała jest dla mnie zaskoczeniem. Bo oto stałem się adminiem i przejmuję forum w świetnej kondycji po miłościwie panującym Puszkowniku. A przecież jeszcze wczoraj byłem na totalnym "nie, to nie na moje siły". Moje zaangażowanie w forum od jakiegoś czasu było ograniczone tylko do obserwacji. Na moje źle się działo, ale nie miałem też pomysłu co by tu zrobić. Nie czułem się na siłach by wrócić i pracować jako MG jak w okresie gdy z uporem maniaka cisnąłem posty na Gamorr. Prawdę powiedziawszy nawet za bardzo o tym nie rozmyślałem. Po prostu patrzyłem.

A potem nagle przychodzi Kelan i... no właśnie skubany mnie przekonał. Nie wiem jak, co i kiedy. Straciłem czujność. Rura mi zmiękła i teraz on i Beer się cieszą. W przekonywaniu nie mniejszy jest też udział Davida, którego postawa zasługuje na upamiętnienie jakimś medalem: "Zasłużeni dla Mgławicy". Co ciekawe nie robił tego wprost. Po prostu widziałem jak drapie się w podziemiu o lepsze jutro. Kupił mnie tym.

Co więc to wszystko oznaczać będzie dla MM? Na pewno powrót kija na czat. A co po za tym? Zmiany organizacyjne i personalne tu i tam. Szału nie będzie, ale swoje pomysły wdrożę. Mam nadzieję, że dam radę oraz, że nie będziecie na mnie psioczyć... za dużo. Prace zaczynam od teraz, ale na efekty przyjdzie poczekać.

PS Terminem kończącym moje funkcjonowanie jako admina wyznaczyłem na koniec sierpnia 2020. Jak się sprawdzę i wola ludu będzie bym trwał na stanowisku to zostanę. Jak będzie syf kiła i mogiła to odejdę (zostawiając najprawdopodobniej Mgławicę w stanie jeszcze bardziej opłakanym). Se se se...

Mam jednak nadzieję, że wszystko pyknie. Trzymajcie kciuki.
Pozdrawiam ciepło
Robal
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: Ogłoszenia od Administracji

Postprzez Quorn » 16 Mar 2020, o 10:25

OGŁOSZENIE
tym razem coś dla graczy
choć przez pryzmat Mistrza Gry


Gracze moi kochani,
wiem, że jesteście na Mgławicy ponieważ chcecie grać. Gra na pbfie jest specyficzna bo wymaga - mimo wszystko - odrobinę więcej wysiłku niż taka sesja przy "papierowym" RPG albo w klikaniu w jakiegoś tam cRPGa. Trzeba pisać. I to sporo miejscami. Jednak skoro tutaj trafiliście to zdajecie sobie z tego doskonale sprawę.
Po co o wspominam o tym pisaniu? Ano dlatego, że wprowadzamy zmiany w relacjach Mistrz Gry - Gracz. Ogłoszenie jest dla Graczy, to prawda, ale zmiany tyczyć się będą Mistrzów Gry. Od teraz Mistrz Gry NIE MA OBOWIĄZKU pisania rozbudowanych fabularyzowanych postów. Jego zadaniem ma być modowanie rozgrywki i prowadzenie gry, ale nie koniecznie musi on pisać nazwijmy to "tłuściochy". Ma prowadzić grę jako scenarzysta i reżyser ale nie koniecznie musi grać w tworzonym przedstawieniu tak jak było to do tej pory. Mistrz ma sterować grą i ją modować. Może to robić za sprawą edycji postów graczy lub też za sprawą krótkich postów lub prywatnych wiadomości. Ważne zatem będzie utrzymanie dobrej komunikacji ze swoim Mistrzem Gry.

Przykłady.

Post MG po staremu:

"Kantyna na skraju galaktyki. Tatooine. Piach słońce. I drugie. I brak wody. Chłodu można zaznać w takich właśnie na wpół zakopanych wykonanych z piaskowca schronieniach. Siedzicie w jednej takiej. Podrzędnej. Na szlaku pomiędzy miastami.
Drzwi od kantyny otworzyły się a grająca kapela momentalnie przestała grać. Muzyka zakończyła się wyjątkowo paskudnym akordem, który zdawał się rozbrzmiewać jeszcze przez krótką chwilę. Potem cisza stała się przytłaczająca swą gęstością. Była aksamitna. To też kroki obcego, który wszedł do do wnętrza kantyny były niczym uderzenia gromów odległej burzy. Wszyscy dyskretnie spoglądali na gościa, który sądząc po stroju, broni i elementach podniszczonego pancerza, mógł być łowcą nagród. I to raczej z tych co przeżyli w życiu nie jednego przestępcę a drniki w barze zamawiają warknięciem. Łowca przechodzi koło baru i nawet nie zatrzymuje się przy nim tylko od razu wyciąga blaster i mierzy z niego do rodiańskiej kobiety. Kobieta, choć jej nie znacie, siedzi przy Waszym stoliku".


Post MG po nowemu mógłby wyglądać tak:

Do kantyny wchodzi łowca nagród przewuj wielki. Opiszcie go. Podchodzi do Waszego stolika i chce zabrać kobietę, która się do was dosiadła. Jest to rodianka. Miła i wygadana. Kobieta prosi Was o pomoc. Facet jest koksu i nie spodziewa się oporu. Macie więc przewagę zaskoczenia w związku z tym możecie zbić go, wykończyć na śmierć albo pozwolić zabrać kobietę. Pamiętajcie o konsekwencjach; ludzie patrzą.

W drugim przypadku MG całkowicie oddaje scenę graczom. Oni - w ramach konwencji określonej w poście MG - mogą zrobić co chcą.

Warto też podkreślić, że jeżeli MG ma ochotę na konkretny fabularyzowany odpis w temacie ma do tego święte prawo. Jeżeli nadal chce prowadzić część swoich przygód starą metodą ma do tego prawo. Jednakże jest to jego własny wybór a nie obowiązek.

Rola gracza zasadniczo nie zmienia się. Choć ciężar "powieściopisarstwa" zdecydowanie bardziej będzie przesunięty w stronę graczy. On nadal swoimi odpisami ma reagować na poczynania MG ale nie powinien się też czuć specjalnie skrępowany i móc wprowadzić do gry swoje elementy większe lub mniejsze. Łowca nie ma oka? Proszę bardzo. Ma towarzystwo jednostki IG? Proszę bardzo. Pozwoli się uwieść jednej z graczek? A dlaczego by nie? Fabuła zyskuje, gra się kula, MG pilnuje tylko by trzódka mu się nie rozbiegła za bardzo po Mgławicy. Przed wprowadzeniem ryzykownych akcji upewnijcie się czy Mistrz Gry da Wam na nią zielone światło.

Jeżeli w jednym temacie-przygodzie siedzieć będzie dwóch lub więcej graczy sytuacja robi się jeszcze bardziej komfortowa. Gracze mogą pisać między sobą wspólnie tworząc przygodę i obudowując ją postowym "mięsem" natomiast MG prowadzi grę i wyznacza jej ogólny kierunek i szkielet.

Mam nadzieję, że wyraziłem się dość jasno.

Dziękuję za uwagę
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: Ogłoszenia od Administracji

Postprzez BE3R » 15 Cze 2020, o 20:47

Ave

Taką to informację dostaliśmy od naszego opiekuna serwera :)

Informujemy, że dnia 2020-06-16 odbędzie się migracja Państwa konta na nową platformę sprzętową. Przenosiny podyktowane są koniecznością odświeżenia konfiguracji sprzętowej. W godzinach od 20:00 do 00:00 wystąpi przerwa w działaniu serwera z powodu przenoszenia danych oraz końcowej konfiguracji usług.

Bla bla bla..

Jakby coś wybuchło dajcie znać. :)
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Ogłoszenia od Administracji

Postprzez Quorn » 14 Paź 2020, o 09:15

Dobra.
Nie ma sensu udawać, że będzie lepiej. Jest u mnie kicha związana z brakiem czasu, organizacji, motywacji. W zasadzie wszystko na raz. Organizacyjnie mam tyle różnych zadań, że muszę z czegoś zrezygnować. Najłatwiej będzie mi poświęcić coś na czym najmniej mi w tym momencie zależy. Sorry Mgławico, ale tak jest. Byłaś kochana, ale muszę z Tobą zerwać.

W bardziej sprzyjających czasach byłbym bardziej zaangażowany. Chyba. Tak myślę. Miałem wszak plany i pomysły by to kulnąć do przodu. Niestety covidowe sprawy tak mocno mnie zamotały, że czasu - i przede wszystkim chęci - na to by siedzieć przed kompem i tworzyć coś więcej - już mi brakuje. Cały czas się zastanawiam co się odjebało.

Brałem to na przeczekanie. Myślałem, że będzie lepiej. Ale im dłużej nie zaglądam na MM tym ciężej mi tutaj wrócić.

Nie potrzebujecie takiego admina.

Od początku bałem się, że tak to wyjdzie.

Przepraszam.
Za to, że zawiodłem.
Za niedokończone wątki, które zostawić muszę.
Za obietnice, które okazały się być bez pokrycia.
Za to, że nie powinienem był się godzić na funkcję admina.
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: Ogłoszenia od Administracji

Postprzez David Turoug » 14 Paź 2020, o 10:23

Za nic nie musisz przepraszać. Dla mnie odwaliłeś kawał grande, wielkie roboty. Szerzej rozpisałem się w podziemiu, dokąd odsyłam. Trzymaj się i mam nadzieję, że wrócisz!
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Ogłoszenia od Administracji

Postprzez David Turoug » 19 Gru 2020, o 17:40

Moi Drodzy,
zamknięcie forum

nie nastąpi.


Tydzień temu zapytałem Was o chęć i możliwość dalszego zaangażowania w Mgławicę Mocy. W temacie wypowiedziało się, łącznie ze mną 19 osób, co jest wynikiem pozwalającym na kontynuowanie działalności naszego forum. Oczywiście zakładam, że nie Wszyscy z uczestników ankiety będą tak aktywni jakby sami chcieli i jakbym ja chciał. Pewnie znajdą się też tacy, którzy wypowiedzieli się, bo zamierzają głównie "działać" na shoutboxie i w niefabularnych tematach.

Od paru dni z aktywnymi członkami tak zwanego "Podziemia" (Kelan, Nantel, Nicci, Daesh Sskirt) pracujemy nad kształtem Mgławicy Mocy. Na chwilę wykonaliśmy parę czynności porządkowych, a teraz skupiamy się nad meritum, jakim jest gra. Dziś szczegółów nie ogłoszę, te pojawią się po Nowym Roku. Mogę jednak uspokoić zainteresowanych - Wasze obecne postaci będą jak najbardziej grywalne i będziecie mogli kontynuować nimi grę. Ucina to tym samym pewne spekulacje o drugim restarcie Mgławicy.

Na tą chwilę to wszystko. Dla porządku temat ogłoszeniowy zamknę, natomiast jeżeli macie jakieś pytania, niejasności, postulaty, wnioski to zapraszam do znanego Wam tematu - TUTAJ. Jednocześnie podkreślam, że w dużej mierze od Waszego zaangażowania w ogromnej mierze zależy dalszy los Mgławicy.

Niech Moc Będzie z Wami!
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Ogłoszenia od Administracji

Postprzez David Turoug » 2 Sie 2021, o 15:10

Cześć!

Jak pewnie zauważyliście na Mgławicy idzie nowe. W związku z powyższym niebawem wrzucę podsumowanie naszej fabuły, która zakończy wątki tej linii czasowej. Jeżeli któryś z graczy ma jakieś predyspozycje co do swojej postaci i chciałby zostać wyniesiony na piedestał historii (bądź też nie) to proszę o taką informację na PM.
W chwili obecnej wiem co zamierzałem napisać o Starduście oraz Kittani, Gweeku, Nantelu. Jeżeli pozostali gracze chcą mi coś zasugerować to zachęcam.

Jako Administrator poniosłem fiasko, gdyż nie udało mu się utrzymać początkowego entuzjazmu, ani (niestety) ściągnąć nowych graczy na Mgławicę, co było konieczne do jej funkcjonowania. Biorę za to pełną odpowiedzialność i wszelkie słowa krytyki też proszę kierować na PM. Na pewno gdybym nie spróbował po zakończeniu kariery przez Quorna, miałbym do siebie pewien żal, tym bardziej że jestem tutaj od początku, od września 2008 roku. Nie udało się ale na szczęście wrócili Starzy Wyjadacze, którzy chcą dźwignąć Mgławicę i mają na to pomysł, są zaangażowani i z takim składem jestem przekonany że to wypali. Dlatego chylę czoła przed Peterem, Kelanem, Oto'reekhiem, Gyar-Than Hadyykiem i Vrathem, że zmobilizowali się w idealnym momencie, gdy było już dość krucho.

Mimo, że w ostatnich latach było różnie, to chciałbym podkreślić że świetnie bawiłem się w wielowątkowym Gambicie Knrów na Gamorr. Aż chciałoby się to wydać w formie opowiadania. Dziękuję za wsparcie dotychczasowemu Podziemiu, Mistrzom Gry oraz dziękuję Wszystkim Graczom za posty i (mniejsze lub większe) zaangażowanie.

Coś się kończy, coś się zaczyna... albo jak kto woli umarł król, niech żyje król. Ale jeszcze chwilkę się ze mną pomęczycie.


David Turoug
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Ogłoszenia od Administracji

Postprzez David Turoug » 16 Sie 2021, o 22:49

Cześć!

Dzisiaj krótki komunikat. Ostatnio myślałem nad formami zakończenia obecnej fabuły. Początkowo planowałem zrobić dość kompaktowy, zwięzły i krótki opis tego co się wydarzyło i jak wygląda sytuacja Galaktyki po finale. Uznałem jednak, że byłoby to jednak trochę za płaskie, dlatego też postanowiłem napisać coś w charakterze questa-opowiadania, które powinno znaleźć swój koniec do 31 sierpnia.
Finał zostanie przypięty jako temat globalny, bez możliwości dodawania postów. Jeżeli jednak macie jakieś uwagi czy komentarze, to jest do tego specjalny temat. Kto wie, może dzięki temu wpłyniecie na los Waszej (i nie tylko) postaci.

Fabularne tematy (questy) zostały dziś ostatecznie zamknięte. Z tego co widziałem, jedynie Gveir zdecydował się na ładne zakończenie losów swojej postaci.

Pozdrawiam,
Dave.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Poprzednia

Wróć do Sprawy forumowe

cron