Content

Sprawy forumowe

[Lamaredd] To koniec - mam lepszą pozycję!

Image

[Lamaredd] To koniec - mam lepszą pozycję!

Postprzez David Turoug » 16 Sie 2021, o 22:50

W tym temacie zachęcam do komentowania finału fabuły Mgławicy Mocy 70-72ABY. Jeżeli macie jakieś uwagi, to jest szansa że je jeszcze uwzględnię w kolejnych postach :)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Lamaredd] To koniec - mam lepszą pozycję!

Postprzez Nantel Grimisdal » 17 Sie 2021, o 19:41

Rób tak dalej! Czekam na następny odcinek bardziej niż na jakikolwiek serial SW!

Jedyną sugestię dopowiem do postaci Kiry i Bzhydacka: Darth Ragnar powinien im w ich przygodzie uciec, ale sami gracze byli na tyle mądrzy, by kryształu nie dotknąć i nie sprowadzić na siebie zguby. Sam Darth Ragnar nie powinien po ucieczce się nimi raczej interesować, ale jeśli chcesz wprowadzić im jakiegoś oponenta, jak najbardziej może powrócić. Razem z nową zmutowaną Ciemną Mocą bronią, którą stworzył z biednego robotnika z ich przygody w podziemnym mieście.
Image

Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
00
+++++ ++++
Awatar użytkownika
Nantel Grimisdal
Mistrz Gry
 
Posty: 538
Rejestracja: 26 Kwi 2016, o 19:55
Miejscowość: Koszalin

Re: [Lamaredd] To koniec - mam lepszą pozycję!

Postprzez Zulrok » 17 Sie 2021, o 22:06

Najpierw trochę prywaty ode mnie:
Przy MM 1.0 znałem więcej postaci, wątków i więcej rozumiałem ze spisanego kalendarium przy resecie. Przy MM 2.0 bardziej kojarzę sytuację imperialnych (research do prowadzenia dla Opliko) niż Rebelii, więc póki co tematy są mi bardziej obce niż bliższe, choć są wyjątki.


Podoba mi się to podejście w formie questo-opowiadania. Jest inne, mądre, ciekawe, a jednocześnie pokazuje więcej, daje jakieś niepewności, tajemnice i emocje. Już chcę wiedzieć co skrywa Gamorr i Lamaredd? Jak dokładnie wygląda sytuacja Imperium i co się wydarzyło. Czeka się na kolejne części.
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Re: [Lamaredd] To koniec - mam lepszą pozycję!

Postprzez Caleb Quade » 18 Sie 2021, o 08:55

Poprzednie podsumowanie - kalendarium czytało się miło. W okresie poprzedniej Mgławicy nie nagrałem się co prawda jakoś mocno, ale wspomnienie swojej postaci, która mimo wszystko odegrała jakąś rolę było miłe. Tak samo i tutaj znalezienie imienia "Caleb" w tekście, gdzie ta postać miała jakiś wpływ na poczynania Rebeliantów - jako gracz i jako postać NPC, przywołuje uśmiech na twarz. Słowa uznania dla Ciebie David, za chęć podsumowania tych kilku lat w formie, do której będzie można wrócić i powspominać.
Czekam na więcej ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Caleb Quade
Gracz
 
Posty: 362
Rejestracja: 31 Gru 2012, o 00:10
Miejscowość: Kielce

Re: [Lamaredd] To koniec - mam lepszą pozycję!

Postprzez Sskirt » 18 Sie 2021, o 09:25

Jak napisali przedmówcy, jest to bardzo dobre. I ma sensowny finał, a to już coś w Gwiezdnych Wojnach naprawdę rzadko spotykanego. Jak inni czekam na kontynuację.
Naprawdę miło jest wyłapywać z tego finału elementy, którego gdzieś tam, kiedyś tam się w fabule przewinęły. Chociaż nawiązan do czasów przedrestartowych nie jestem w stanie zgłębić bo to już dla mnie niestety mroki zbyt odległej przeszłości.
dopiero za którymś przeczytaniem zorientowa£em się, że tytuł jest tłumaczeniem słów pewnego Mistrza Jedi, który miał wysoką pozycję. Ach te polskie tłumaczenia...
Image
This user in the most of time can't write on chat and see archive of chat
Awatar użytkownika
Sskirt
Mistrz Gry
 
Posty: 235
Rejestracja: 3 Sie 2016, o 21:59
Miejscowość: Kraków

Re: [Lamaredd] To koniec - mam lepszą pozycję!

Postprzez Kittani Levfith » 18 Sie 2021, o 20:25

Zaglądam codziennie i wypatruje nowej części! Bardzo doceniam jako gracz taką formę zakończenia i opisania tego wszystkiego w jednym miejscu, bo to jednak kawał historii i kilkadziesiąt stron naszych questów. Dziękuję za wyróżnienie mojej postaci. :)
Image
Awatar użytkownika
Kittani Levfith
Gracz
 
Posty: 386
Rejestracja: 12 Lut 2014, o 17:08
Miejscowość: P-ń

Re: [Lamaredd] To koniec - mam lepszą pozycję!

Postprzez David Turoug » 18 Sie 2021, o 22:55

Dziękuję za miłe słowa, to jest zawsze motywujące. Od razu jednak chciałbym zaznaczyć, że sielanka się skończy i taki mały spoiler
nie wszystkie postaci dotrwają do końca.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Lamaredd] To koniec - mam lepszą pozycję!

Postprzez BZHYDACK » 20 Sie 2021, o 19:00

No nie powiem, ciekawie się rozwija sytuacja. David, wielkie uznanie dla Ciebie (i wszystkich, którzy brali udział w ustalaniu rozwoju wydarzeń) że tak zgrabnie i ciekawie zamykacie historię.
BTW, pojawi się postać Nicci wraz z Bahgarem?
Awatar użytkownika
BZHYDACK
Gracz
 
Posty: 320
Rejestracja: 18 Sty 2016, o 12:29

Re: [Lamaredd] To koniec - mam lepszą pozycję!

Postprzez Sskirt » 20 Sie 2021, o 21:07

BZHYDACK napisał(a):No nie powiem, ciekawie się rozwija sytuacja.

Powiedz, my byśmy wyjaśnili tych Sithańskich wojowników...
Image
This user in the most of time can't write on chat and see archive of chat
Awatar użytkownika
Sskirt
Mistrz Gry
 
Posty: 235
Rejestracja: 3 Sie 2016, o 21:59
Miejscowość: Kraków

Re: [Lamaredd] To koniec - mam lepszą pozycję!

Postprzez BZHYDACK » 20 Sie 2021, o 21:40

Sskirt napisał(a):
BZHYDACK napisał(a):No nie powiem, ciekawie się rozwija sytuacja.

Powiedz, my byśmy wyjaśnili tych Sithańskich wojowników...


Może będziemy mieć jeszcze szansę :lol:
Awatar użytkownika
BZHYDACK
Gracz
 
Posty: 320
Rejestracja: 18 Sty 2016, o 12:29

Re: [Lamaredd] To koniec - mam lepszą pozycję!

Postprzez Astad Bat'rai » 23 Sie 2021, o 18:59

To ja też coś dorzucę.

Zacząłem grać latem 2018 roku, ale od razu spodobała mi się strona. Gustuję w specjalistycznie, fachowo prowadzonych PBFach. Lubię pisać.

Problemem jest to, że naprawdę chciałem pograć Astadem przynajmniej do momentu dowiedzenia się przez niego o śmierci przyjaciółki. Niestety, ale nie miałem "szczęścia" do GMów - wszyscy nagle przestawali pisać albo oddawali GMowanie nade mną komuś innemu, nawet jeśli deklarowali czas i chęć do grania. W pełni to rozumiem (choć nie pochwalam, szczególnie w przypadku mojego ostatniego prowadzącego), ale jednak szkoda całego wysiłku, jaki włożyłem w wykreowanie mojej postaci, jej historii i charakteru.

Jeśli chodzi o kolejny przeskok czasowy, to spokojnie, mam nawet na wszelki wypadek już od dawna pomysł na drugą postać, ale... dużo lepiej sprawdziłaby się ona właśnie w czasach mgławicowego Imperium z lat <70ABY...

W każdym razie mam nadzieję że jakoś to będzie.
Image

Mhi draar baati meg'parjii se
Kote lo'shebs'ul narit
Awatar użytkownika
Astad Bat'rai
Gracz
 
Posty: 73
Rejestracja: 6 Lip 2018, o 11:50

Re: [Lamaredd] To koniec - mam lepszą pozycję!

Postprzez Saine Kela » 24 Sie 2021, o 12:42

Jak się to mówi, coś się kończy coś się zaczyna, oby się udało. Na MM siedzę już oj... 8 lat (kiedy to tyle czasu zleciało?!) i mimo mojej niskiej aktywności ostatnio to wciąż czuje więź z tym miejscem, zwłaszcza w związku z liczbą nowych znajomości, które trwają do dziś, a nawet przeszły na nowe poziomy ;) Byłoby mi smutno, gdyby to tak po prostu zniknęło. Co do przeskoku czasowego, kurka, może być mi ciężko się na nowo przystosować, ale pożyjemy, zobaczymy, będzie mi trochę szkoda mojej postaci, ale trudno.
Image

Image

GG: 6687478
Awatar użytkownika
Saine Kela
Gracz
 
Posty: 710
Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:04
Miejscowość: Pandarium/Ruda Śląska

Re: [Lamaredd] To koniec - mam lepszą pozycję!

Postprzez Quorn » 25 Sie 2021, o 12:32

- Quorn pojawił się we wspomnieniach. Quorn! Ha... Connie. Derik. Chodźcie popatrzeć! Archiwista pisał o nim. La la la la. Piszą o Quornie. Quorn zrobił dużo i teraz jest w historii. A wy dwa nie-eeee. Connie Ty nic nie zrobiłaś, nie? Prawda. Bo byś była w historii. A derik? Derik też nie. Też nie zrobił. Tylko Quorn zrobił dużo ważnych rzeczy i jest w historii. Quorn jest w historii. Radość. Mhm. Kupa radości. Szkoda, że Q4 nie może tego oglądać. On też by był w historii bo dużo robił. A wy dwa nie. Jesteście... leszcze.
- Quorn?
- Tak, Connie?
- Zamknij się.
- Tak, tak. Quorn już się zamyka.
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: [Lamaredd] To koniec - mam lepszą pozycję!

Postprzez Nantel Grimisdal » 25 Sie 2021, o 17:34

Podoba mi się wątek Dartha Ragnara. Dzięki David :) Chcę tutaj przypomnieć, że Darth Ragnar zabijający Solo był możliwy dzięki klęsce piątki graczy, którzy zniknęli i nie odpisywali na Vinsoth. Także Gracze, nie znikajcie nagle bez słowa, bo to grozi zagładą Jasnej Strony! :P
Image

Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
00
+++++ ++++
Awatar użytkownika
Nantel Grimisdal
Mistrz Gry
 
Posty: 538
Rejestracja: 26 Kwi 2016, o 19:55
Miejscowość: Koszalin

Re: [Lamaredd] To koniec - mam lepszą pozycję!

Postprzez David Turoug » 25 Sie 2021, o 19:57

Nantel Grimisdal napisał(a):Podoba mi się wątek Dartha Ragnara. Dzięki David :) Chcę tutaj przypomnieć, że Darth Ragnar zabijający Solo był możliwy dzięki klęsce piątki graczy, którzy zniknęli i nie odpisywali na Vinsoth. Także Gracze, nie znikajcie nagle bez słowa, bo to grozi zagładą Jasnej Strony! :P



A co jeżeli Darth Ragnar i Jaina Solo przeżyli? 8-) :?: Cóż, w fabule 3.0 może się wiele wydarzyć, bo w przestrzeni, coś gdzieś będzie można odnaleźć :D
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Lamaredd] To koniec - mam lepszą pozycję!

Postprzez Nantel Grimisdal » 25 Sie 2021, o 21:25

Wierzę, że Darth Ragnar przeżył. Jest w końcu badassem :)
Image

Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
00
+++++ ++++
Awatar użytkownika
Nantel Grimisdal
Mistrz Gry
 
Posty: 538
Rejestracja: 26 Kwi 2016, o 19:55
Miejscowość: Koszalin

Re: [Lamaredd] To koniec - mam lepszą pozycję!

Postprzez David Turoug » 25 Sie 2021, o 22:35

Nantel Grimisdal napisał(a):Wierzę, że Darth Ragnar przeżył. Jest w końcu badassem :)


Może Twoja nowa postać, będzie mogła to zweryfikować, gdzieś tam w przestrzeni ;) Nowy tekst się też pojawił, także miłego czytania.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Lamaredd] To koniec - mam lepszą pozycję!

Postprzez Kittani Levfith » 26 Sie 2021, o 00:10

Nantel Grimisdal napisał(a):Wierzę, że Darth Ragnar przeżył. Jest w końcu badassem :)


Też mam takie przeczucia. :D
Czekam na każdy nowy wpis ale z drugiej strony aż żal, że zbliżamy się do końca...
Image
Awatar użytkownika
Kittani Levfith
Gracz
 
Posty: 386
Rejestracja: 12 Lut 2014, o 17:08
Miejscowość: P-ń

Re: [Lamaredd] To koniec - mam lepszą pozycję!

Postprzez Nantel Grimisdal » 26 Sie 2021, o 08:03

David Turoug napisał(a):Nowy tekst się też pojawił, także miłego czytania.


Dostałem strefę rozrywki! :D
Image

Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
00
+++++ ++++
Awatar użytkownika
Nantel Grimisdal
Mistrz Gry
 
Posty: 538
Rejestracja: 26 Kwi 2016, o 19:55
Miejscowość: Koszalin

Re: [Lamaredd] To koniec - mam lepszą pozycję!

Postprzez Caleb Quade » 26 Sie 2021, o 08:29

Nantel Grimisdal napisał(a):Wierzę, że Darth Ragnar przeżył. Jest w końcu badassem :)


Dajcie go z Calebem na solo 8-)
Image
Image
Awatar użytkownika
Caleb Quade
Gracz
 
Posty: 362
Rejestracja: 31 Gru 2012, o 00:10
Miejscowość: Kielce

Następna

Wróć do Sprawy forumowe

cron