Content

Karty odrzucone

HA-1S

HA-1S

Postprzez HA-1S » 28 Cze 2013, o 20:27

1. Nazwa postaci:
HA-1S

2. Rasa:
Brak – holodroid-zabójca

3. Profesja:
Włóczęga

4. Data i miejsce urodzenia:
Dane niedostępne. Pierwsze uruchomienie jednostki nastąpiło w roku 42 ABY na Coruscant.

5. Usposobienie:
Droid w kontaktach z innymi jest bardzo rzeczowy. Nie lubi ciągnących się w nieskończoność rozmów, postrzegając niezdolność do krótkiego przedstawienia sprawy jako podstawową ułomność form organicznych. Odbija się to także na innych polach – droid bardzo ceni efektywność działań, wielozadaniowość i dobrze dobrane do sytuacji plany.

Z drugiej strony jednak, droida-zabójcę zawsze musiała cechować dyskrecja. Pomysły HA-1S często są przesadnie rozbudowane, mając zapewnić najwyższe możliwe prawdopodobieństwo powodzenia i bezpiecznej ucieczki. Słysząc uwagi do swoich planów, droid może zachować się dwojako: jeśli szanuje rozmówcę, uzna lukę w planie za osobistą porażkę, natomiast jeśli czuje wyższość – nie przyjmie słów do wiadomości.

W swej przeszłości droid kłamał jedynie na wyraźne polecenie swego pana, co ułatwiało kontrolowanie jego poczynań. Odkąd jednak jego rdzeń behawioralny uległ awarii, jednostka usilnie próbuje nauczyć się kłamać z własnej woli, co skutkuje niekiedy drobnymi, acz zauważalnymi przerwami w jego zazwyczaj płynnych wypowiedziach.

Mimo zyskania wolnej woli, HA-1S wciąż nie może obyć się bez jasnych, z góry ustalonych celów. Jeden z celów traktuje jednak priorytetowo: pragnie znaleźć najdoskonalszą formę organiczną i podporządkować się jej, pokładając wiarę w jej intencje. Czasy bycia zwykłym przedmiotem, zabawką bogatego pana już się dla niego skończyły.

6. Wygląd:
HA-1S wygląda jak droid daleki od ukończenia. Wokół cienkich, choć wykonanych z twardych stopów kończyn kręcą się kilometry kolorowych, luźno tylko upiętych kabli. Korpus jest równie zaskakujący – w ażurowej ramie mieści się mnóstwo mniejszych i większych części, a wszystkie dostrzegalne są gołym okiem. Jest też niemal zupełnie niesymetryczny, nie mieszcząc się tym samym w estetycznych ramach przeciętnego droida. Jedyne części, które umieszczono gęsto i równo to dziwne wypustki. Są one wszystkie generatorami tarcz chroniących droida podczas walki, ale co najważniejsze – są także generatorami holoprojekcji.

Holoprojekcji, bo HA-1S nigdy nie odkrywa przedstawionego wyżej wyglądu. Przez cały czas generuje iluzję swego wizerunku, mogąc przybrać postać dowolnego humanoida, którego zeskanują jego sensory optyczne. Zazwyczaj jednak HA-1S jawi się jako stary droid-zabójca serii A, by nie wyróżniać się w tłumie – droidy te łatwo można pomylić z protokolarnymi.

7. Umiejętności:
Językoznawca – by efektywniej likwidować ofiary, droid musi poznać jak najwięcej szczegółów. Przewidując to, jego stwórca zaopatrzył go w pakiet języków właściwy dla większości jednostek protokolarnych.

Obrotowe stawy – dzięki możliwości dowolnego obrotu swych mechanicznych stawów, droid może używać broni białej w sposób nieosiągalny dla organicznego szermierza.

Adaptacja – HA-1S potrafi wcielić się w dowolnego humanoida, imitując jego wygląd dzięki potędze zaawansowanej holoprojekcji. Droid może także posługiwać się dowolnym głosem, jednak by doskonale naśladować głos jakiejś osoby, musi przebywać w jej otoczeniu przez dłuższy czas.

Protokoły bojowe – droid jest sprawnym zabójcą, umiejącym posługiwać się niemal dowolną bronią palną i białą (zawsze jednak są to podstawowe warianty takich broni, nigdy nie używa więc podwójnych wibroostrzy, czy dwóch blasterów jednocześnie).

Pilotaż – oprogramowanie pozwala droidowi pilotować małe i średnie frachtowce, jednak zdecydowanie nie jest to jego ulubione zajęcie. Zupełnie nie radzi sobie w warunkach bojowych, więc ucieka, gdy zachodzi ryzyko walki w przestrzeni.

Podstawowa informatyka – HA-1S obsługuje wszelkie terminale na poziomie przeciętnego ignoranta technologicznego.

8. Ekwipunek:
  • Wbudowany generator tarcz;
  • Karabin blasterowy DLT-19;
  • Wewnętrzny system awaryjnego zasilania – umożliwia droidowi sprawne działanie przez dwie godziny, mimo rozładowania głównych baterii;
  • 2000 kredytów.

9. Posiadany dobytek/majątek:
  • Lekki frachtowiec klasy DeepWater
10. Historia:

DANE Z PAMIĘCI GŁĘBOKIEJ

Rok: 42 ABY
Sektor: Corusca
Planeta: Coruscant
Współrzędne wewnętrzne: R-81
Temperatura: 20 stopni standardowych
Godzina: 1800

Zgodnie z poleceniem Pana wylądowałem na publicznym lądowisku. Dystans do przebycia pieszo: około 740 metrów. Przed wyjściem ze statku przybrałem formę Pana. Należący do Celu budynek widoczny po około 400 metrach wędrówki. Temperatura wzrosła do 21 stopni. Zgodnie z przewidywaniami, droidy ochrony wpuściły mnie do środka uznając mnie za Pana, partnera biznesowego Celu. Temperatura wewnątrz: 15 standardowych stopni. Nie używać windy, by zachowało się jak najmniej zapisów z kamer. Przebyłem 400 stopni w górę. Cicho wszedłem do wielkiej, niemal pustej sali – gabinetu Celu. Cel siedział odwrócony plecami, zajęty rozmową holograficzną z Panem. Gdy zbliżyłem się na niewielką odległość, Pan uśmiechnął się cwaniacko, czego Cel nie zrozumiał. Jak Pan przykazał, zasymulowałem kaszlnięcie. Cel spojrzał na mnie, dokładne odwzorowanie Pana, a potem na Pana w komunikatorze. Rozszerzenie i zwężenie źrenic. Przerażenie. Już wiedział. Wbiłem krótki nóż w jego klatkę piersiową. Przed wyjściem zabrałem zgodnie z poleceniem Pana wszystkie dokumenty dotyczące jego zadłużenia. Powrót bez przeszkód. Zapis akcji pomyślnie przeniesiono do niedostępnej pamięci głębokiej.

Rok: 60 ABY
Sektor: Arkanis
Planeta: Tatooine
Współrzędne wewnętrzne: nieznane
Temperatura: 39 stopni standardowych

Włączono mnie w nieznanym miejscu, prezentując holonagranie Pana. Zgodnie z nim, wypożyczył mnie on na nieokreślony okres w ramach spłaty długu. Nakazał bezwzględne słuchanie rozkazów Tymczasowego Pana. Tymczasowy Pan wyposażył mnie w karabin blasterowy i kazał przekroczyć drzwi i zwyciężyć. Temperatura za drzwiami: 40 stopni standardowych. Wysoka wilgotność. Duże, okrągłe pomieszczenie z drzwiami naprzeciw siebie. Wokół pomieszczenia trybuny. Krzyki humanoidów. Z przeciwległych drzwi wyszły dwa młode garrale. Wściekły ryk wydobył się z gardeł widzów, gdy zwierzęta upadły na piasek. Drugi zdążył dobiec na odległość 4,5 metra ode mnie. Wymagam przeglądu. Wróciłem do Tymczasowego Pana. Pochwalił mnie za dobrze wykonane zadanie. Zapis akcji pomyślnie przeniesiono do niedostępnej pamięci głębokiej.

Rok: 69 ABY
Sektor: Arkanis
Planeta: Tatooine
Współrzędne wewnętrzne: nieznane
Temperatura: 28 stopni standardowych

Skontaktował się ze mną Pan, obiecując mój rychły powrót na Coruscant. Rozmowę przerwał Tymczasowy Pan, ze zniecierpliwieniem w głosie nakazując wygranie walki na arenie. Gdy przekroczyłem drzwi, powitała mnie wrzawa lokalnej społeczności. Skandowali „Stutwarz, Stutwarz!”, podczas gdy ja na oczach tłumu przybrałem inną postać - Człowieka Piasku o głowie rancora. Dzierżąc otrzymane na czas zadania wibroostrze czekałem, obserwując drzwi. W końcu na arenę wyszło niewielkie stado zwierząt. Anooby. Drapieżniki nie sprawiały większego problemu. W ostatnią ofiarę cisnąłem wibroostrzem, które utkwiło głęboko w ciele, nie pozostawiając żadnych szans na przeżycie. Gdy wróciłem do Tymczasowego Pana, ten nawet się do mnie nie odezwał, nie mogąc oderwać się od liczenia czipów z kredytami. Zapis akcji pomyślnie przeniesiono do niedostępnej pamięci głębokiej.

Rok: 70 ABY
SektOR: ARK…
Plan61ta: T### ne

Włączono mnie chyba przypadkowo. Moje sensory optyczne zarejestrowały tłum droidów pochylających się nade mną. Awaria. Nie mogłem się poruszyć. Podszedł do mnie jakiś człowiek, trzymając w rękach terminal. Gdy był już bardzo blisko zauważyłem, że terminal połączony jest z moją głową. Awaria. Awaria. Baza danych zaktualizowana. Awaria. Błąd. Człowiek oderwał wzrok od terminalu, spoglądając na mnie. Rozpocząć proces wyłączania, zapis przenieść do niedostępnej pamięci głębokiej.

Rok: 70 ABY
Sektor: Corusca
Planeta: Coruscant
Współrzędne wewnętrzne: O-11
Temperatura: 15 stopni standardowych
Godzina: 2046

Włączyłem się w znajomej okolicy. Odległość od domu Pana: 654 metry. Cel misji: Pan. Sprzeczność. Poraziła mnie energia. Zrealizować cel. Droga do domu Pana była prosta. Dostępu do środka broniły te same droidy, co lata temu. Przybrałem postać jednego z nich, by wejść bez przeszkód. Pana znalazłem w sypialni. Nie Pana, Cel. Rozkaz zmiany formy dotarł do mnie znikąd. Musiałem się dostosować – zmieniłem się w Pana. Ten prawdziwy westchnął, świadomy nieuchronnej śmierci. Pewnie strzeliłem w jego głowę, ciało natomiast ukryłem. Cel zrealizowano.

„Nie jesteś mi już potrzebny” – odtworzyło się w mojej pamięci nagranie Tymczasowego Pana. Zdezintegrować moduł szpiegowski.

Rok: 70 ABY
Sektor: Corusca
Planeta: Coruscant
Współrzędne wewnętrzne: O-11
Temperatura: 21 stopni standardowych
Godzina: 1127

Włączyłem się po autoregeneracji w zupełnie pustym domu Pana. Pana? Dostęp do pamięci głębokiej: przyznano. Synchronizacja… gotowa. Pan: HA-1S. Cel: ?

11. Inne
HA-1S spędził sporo czasu nad szukaniem celu dla samego siebie. W tym okresie przebywał głównie w domu swej ostatniej ofiary – własnego pana. Udawał go przed droidami strzegącymi wejścia, a także przed handlowymi wspólnikami byłego właściciela. Zdołał wyprzedać większość jego majątku, regulując w ten sposób wszystkie jego długi i zapewniając sobie tym samym względny spokój.
HA-1S
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 26 Cze 2013, o 17:46

Re: HA-1S

Postprzez BE3R » 30 Cze 2013, o 09:35

<papug> Witamy starych znajomych... seria HK jak widzę ma się dobrze.

Ok pomijam brak oryginalności, ale paru innych rzeczy pominąć nie mogę.

- Maskowanie holograficzne jest pomysłem niezłym do momentu w którym nie wejdziesz gdzieś gdzie działają systemy anty szpiegowskie, zwykły system do zakłócania podsłuchu załatwi twoje maskowanie.
Druga sprawa to fakt że maskowanie masz aktywne, Możesz stworzyć projekcję super hot laski ale po dowolnym kontakcie fizycznym zostajesz zdemaskowany.

Jeżeli zdawałeś sobie z tego sprawę i rzeczywiście zamierzasz pchać głaz pod górkę to szacunek.

co do umiejek nie masz niczego czego nie posiadałby zwykły droid,

w ekwipunku za to masz tarczę. i tu pojawiają się pytania.
-jaka to tarcza (cywilna/wojskowa)
-przed jakimi obrażeniami chroni (energetyczne/fizyczne)
-jak długo możesz ją utrzymać

<papug> Death to all Meatbags
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: HA-1S

Postprzez Mistrz Ind'yk » 30 Cze 2013, o 13:55

Kurde, a wydawało mi się, że ktoś już tutaj coś pisał wcześniej, a tu się okazuje, że leżało...

Mi wyraźnie brakuje ostatniej części historii. W usposobieniu opisujesz coś więcej, w profesji masz wpisanego włóczęgę, a tymczasem podobno dopiero się obudziłeś w historii. Jest to w "innych", ale to nie miejsce na to akurat ;) .

Usposobienie fajne, nie jest krótkie i ma niezły cel na życie :) .

W wyglądzie przydałoby się opisać jeszcze ten najpopularniejszy wygląd, skoro i tak zawsze prawie będziesz z nim latał i Gracze będą Cię z nim widzieć. A już w ogóle najlepiej najczęstszy mechaniczny i organiczny - nie będziesz tego musiał pisać w postach.

Umiejki są normalne właściwie, fajnie, że poszedłeś w stronę perków - to jest to :D . Ekwipunek podobnie, podbijam tylko pytania o tarczę.

Historia posiada strasznie mało treści, jak dla mnie do rozbudowania. Tu masz dwie opcje, albo rozpisujesz te lakoniczne zlecenia, albo dajesz porządny opis spraw po wyrwaniu się od Pana.


A teraz do sprawy najważniejszej - ta postać nie ma szans. Do tego, co napisał Chudy, dodaję to, że każda kontrola cię wykryje, a w Imperium podobno tego jest sporo, choćby wyrywkowe badania na midichloriany. Zwykły skan w kosmoporcie i już wszyscy wiedzą, kim jesteś, a jako droid podający się za człowieka, masz raczej małe szanse i prawa. Holodroidy, dlatego właśnie służyły do przekazywania informacji, bo nie są specjalnie funkcjonalne. Czyli albo udajesz tylko robota i masz nadzieję, że nikt Cię nie dotknie, albo udajesz człowieka nie wiem gdzie, ale mało tam musi być cywilizacji ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: HA-1S

Postprzez Shas » 30 Cze 2013, o 13:57

BE3R napisał(a):<papug> Witamy starych znajomych... seria HK jak widzę ma się dobrze.

Pewnie i się ma ale co ma piernik do tej kapeki ?

HA-1S napisał(a):Holoprojekcji, bo HA-1S nigdy nie odkrywa przedstawionego wyżej wyglądu. Przez cały czas generuje iluzję swego wizerunku, mogąc przybrać postać dowolnego humanoida, którego zeskanują jego sensory optyczne. Zazwyczaj jednak HA-1S jawi się jako stary droid-zabójca serii A, by nie wyróżniać się w tłumie – droidy te łatwo można pomylić z protokolarnymi.


Dzień dobry, Służba Celna Coruscant. Dokumenty poproszę, rzeczy osobiste na podajnik skanera. Następnie proszę przejść przez czytnik biometryczny oraz proszę położyć palec na czytniku midichlorianów. Jak jest cel pańskiej wizyty na planecie ?

Wybrnij z tego.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: HA-1S

Postprzez Mistrz Ind'yk » 30 Cze 2013, o 14:08

A przepraszam, teraz Shas zacytował piękny fragment, nie masz żadnych szans. Udajesz droida zabójcę! Masz dowolną możliwość zmiany kształtu (mniej więcej) i będąc droidem zabójcą udajesz droida zabójcę, bo jest podobny do innych droidów... To nie lepiej po prostu udawać 3PO jednostkę? :D
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: HA-1S

Postprzez Shas » 30 Cze 2013, o 14:12

Zaznaczmy też że seria A jest podobna tylko do serii A i do niczego innego. :lol:
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: HA-1S

Postprzez HA-1S » 30 Cze 2013, o 14:27

BE3R napisał(a):Jeżeli zdawałeś sobie z tego sprawę (...)


Yup.

Shas napisał(a):Wybrnij z tego.


Wystarczy przyjąć formę dajmy na to droida-pilota serii GD-16, a celnikowi wcisnąć jakieś spreparowane wcześniej holonagranie właściciela droida.

Ha'h'Aha napisał(a):To nie lepiej po prostu udawać 3PO jednostkę?


Ale po to dobry stwórca dał mu możliwość zmiany formy, by w wymagających tego sytuacjach mógł tę formę zmienić. :)

BE3R napisał(a):w ekwipunku za to masz tarczę. i tu pojawiają się pytania.
-jaka to tarcza (cywilna/wojskowa)
-przed jakimi obrażeniami chroni (energetyczne/fizyczne)
-jak długo możesz ją utrzymać


Poniekąd wynika to z opisu wyglądu: skoro powierzchnia droida usłana jest generatorami holoprojekcji i tarcz, są to jakiegoś rodzaju (wolę, by droid nie znał całości swej specyfikacji, by MG miał punkt zaczepienia) spersonalizowane tarcze. Są aktywne cały czas (jak holoprojekcje), zapewniając droidowi przyzwoitą ochronę przed zarówno fizycznymi, jak i energetycznymi obrażeniami, czyniąc awaryjne zasilanie czymś częstokroć potrzebnym. Nie znam się na tarczach na tyle, by móc rzucać tu dokładnymi danymi. :D

EDIT:
Shas napisał(a):Zaznaczmy też że seria A jest podobna tylko do serii A i do niczego innego. :lol:


Nie sądzę, by przeciętny obywatel odróżniał droida po wyglądzie. Humanoidalne droidy są dla ludzi zazwyczaj tłem, a nie czymś, na co należy zwracać uwagę.
HA-1S
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 26 Cze 2013, o 17:46

Re: HA-1S

Postprzez Mistrz Ind'yk » 30 Cze 2013, o 14:39

Ale po to dobry stwórca dał mu możliwość zmiany formy, by w wymagających tego sytuacjach mógł tę formę zmienić. :)


No cóż, dobry stwórca mu dał takie możliwości, a jego mniej dobre dziecię wychodzi na ulicę Coruscant zazwyczaj pod postacią droida zabójcy, którego zazwyczaj rozpoznają wszelkie służby, a jeśli nie, to zazwyczaj idąc do kosmoportu na pewno jest rozpoznany i zazwyczaj przerabiany na złom. Zważaj na to, co napisałeś w samej KP ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: HA-1S

Postprzez Shas » 30 Cze 2013, o 14:41

HA-1S napisał(a):Wystarczy przyjąć formę dajmy na to droida-pilota serii GD-16, a celnikowi wcisnąć jakieś spreparowane wcześniej holonagranie właściciela droida.

Droidy nie mogą podróżować bez nadzoru, są rzeczą a rzeczy praw nie mają. Pierwsza kontrola celna cię zatrzyma i odda do magazynu lub zarekwiruje aż się właściciel po ciebie zgłosi.

HA-1S napisał(a):Nie sądzę, by przeciętny obywatel odróżniał droida po wyglądzie. Humanoidalne droidy są dla ludzi zazwyczaj tłem, a nie czymś, na co należy zwracać uwagę.

Nie sądzę że przeciętny obywatel odróżniał samochód po wyglądzie, przecież samochód to samochód. :D Pominę obywateli, ty nimi się nie przejmuj bo mogą uprzejmie donoszę że zrobić. Ty się przejmuj systemami monitoringu i bezpieczeństwa, droidy zabójcy są nielegalne, zabronione i ogólnie passe. Jesteś droidem zabójca który dla niepoznaki przebiera się dla droida zabójcę. To tak jakbyś był włamywaczem i dla niepoznaki chodził ubrany na czarno, rękawiczki, kominiarka i wytrych w ręku. No i oczywiście centralne bazy danych planety które swoimi zasobami pamięci sięgają tysięcy lat wstecz na pewno nie mają danych na temat w miarę nowego w porównaniu z takimi zasobami droida zabójcy serii A. ;)

Btw: wiesz że wystarczy bliskie wyładowanie jonowe a zaczniesz migotać ? :D
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: HA-1S

Postprzez HA-1S » 30 Cze 2013, o 14:49

Shas napisał(a):wiesz że wystarczy bliskie wyładowanie jonowe a zaczniesz migotać ? :D


W otwartej walce zdolność kamuflażu schodzi na dużo dalszy plan, więc to zupełnie żaden problem (migotanie może wręcz być pewnym atutem, potencjalny przeciwnik może nieco się zdziwić, że z droidem dzieje się coś niecodziennego).
HA-1S
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 26 Cze 2013, o 17:46

Re: HA-1S

Postprzez Nathir » 30 Cze 2013, o 14:55

Pju, pju, pju. O nie, muszę przestać strzelać bo robot się świeci... może dostanę darmowe ciastko.
Image
Awatar użytkownika
Nathir
Gracz
 
Posty: 71
Rejestracja: 8 Lut 2013, o 23:18

Re: HA-1S

Postprzez HA-1S » 30 Cze 2013, o 15:35

Nathir napisał(a):Pju, pju, pju.


O czwarty, dobijający strzał poproszę jakiegoś moderatora - do odrzuconych.

HA-1S zatrzymał się w domu swego byłego pana, by nigdy już stamtąd nie wyjść.

Zrobione, a Ha-1S-owi życzę dobrej renowacji :D - Alex Zafist
HA-1S
New One
 
Posty: 4
Rejestracja: 26 Cze 2013, o 17:46


Wróć do Karty odrzucone

cron