Content

Karty odrzucone

Oxil Fussgathr

Oxil Fussgathr

Postprzez Oxil Fussgathr » 13 Lis 2013, o 15:08

1. Nazwa postaci: Oxil Fussgathr

2. Rasa: Kel Dor

3. Profesja: Prywatny ochroniarz/szpieg/najemnik

4. Data i miejsce urodzenia: Ryloth, 16 ABY

5. Usposobienie: Lubi zabawiać się z prostytutkami oraz uwielbia dobrą zabawę, nawet jeśli jest nielegalna. Nie nienawidzi gdy patrzy mu się w oczy - w takich sytuacjach lubi dać mocno w ryj. Lubi być w centrum uwagi, stara się zwracać uwagi kobiet, żeby spędzić z nimi cudowną noc - wynika z tego że kręci go seks, chodzą plotki że brutalny dla niego najlepszy. Uzależniony od owoców, szczególnie tych soczystych. Nie nienawidzi szpinaku, ciasnych ubrań i słabej gorzały. Wstydzi się pokazywać plecy. Boi się wielkich jadowitych pająków oraz czarnuchów. Wstręt do brzydkich (grubych) kobiet. Gdy się denerwuje dostaje ataków agresji. Rządny przygód, wrażeń i złota.

6. Wygląd:
Image

Pomarańczowa skóra, średniego wzrostu o szczupłej sylwetce mężczyzna.
7. Umiejętności:
Języki:
- Rozumie Wookie, lecz nie potrafi mówić w tym języku,
- Mandaloriański,
- Hutsee,
- Basica.
Umiejętności:
- Włamywanie - Nie tylko do mieszkań, ale także do zaszyfrowanych sejfów, skrzyń a także do komputerów,
- Odzyskiwanie - Jeżeli sprzęt jest zniszczony, potrafi odzyskać co tylko można,
- Dyplomacja - potrafi się komunikować z pozostałymi oraz nieźle negocjować warunki,
- Pilot - Nie ma statku, ale potrafi kierować statkiem, przydatny w misjach, również potrafi naprawiać zepsute statki,
- Materiały Wybuchowe - Specjalizuje się w tworzeniu mieszanin oraz składaniu granatów i min,
- Skradanie się - skoro szpieg to prócz włamywania musi umieć skradać się i atakować z zaskoczenia,
- Posługiwanie się bronią palną - karabinami wyborowymi oraz pistoletami blasterowymi, ale także mieczem też dobrze włada, ale po co mu miecz gdy ma bomby?

8. Ekwipunek:
- Torba Podróżna - może nie ciężka, ale przestrzenna, dzięki czemu może unieść trochę potrzebnych mu rzeczy ( na ramię )
- Granaty dymne oraz miny w plecaku (materiały wybuchowe wykonuje z rzeczy znalezionych w podróży),
- 2 x Detonator termiczny,
- Śrutówka Golan Arms FC-1, ( w rękach )
- Karabin blasterowy E-11 ( na plecach )

9. Posiadany dobytek/majątek:
Odziedziczył po ojcu ogromne długi, których nie ma zamiaru spłacać.
10. Historia:

Oxil jest synem Arvila i Heksy, ubogich kupców, którzy nie mieli nic prócz produktów garncarskich, które sprzedawali. Starali upodobnić swojego syna do ich samych, pragnęli by został kupcem i opiekował się nimi gdy oni już będą starzy. Niestety śmierć ojca (prawdopodobnie na zawał serca) doprowadził do kryzysu w rodzinie. Między matką a Oxilem dochodzi do kłótni spowodowanych śmiercią ojca. Oxil obwiniał się za śmierć ojca, gdyż go nienawidził lecz gdzieś głęboko w sercu go kochał. Gdy był już nastolatkiem zaczął ćwiczyć sztuki walki, skradanie się. Zarabiał potajemnie przed matką włamując się do domów lub rabując sklepy. Niestety jego matka dowiedziawszy się o tym nie chciała znać syna. Wyrzuciła go z domu. Niestety nie wiadomo co stało się z nią, lecz wiadomo jedno - Oxil nie jest już dla niej synem. Gdy Oxil dożył wieku średniego zaczął zarabiać jako prywatny ochroniarz wielu sławnych ludzi, ochroniarzem barów i klubów, ale także stał się najemnikiem. W zamian oczekiwał tylko złota oraz niezwykłych przygód. Nie raz stanął na granicy śmierci, zawsze wychodził zwycięsko.


Nie wiem czy może być taka KP, jeżeli coś nie pasuję napiszcie a z chęcią poprawię :)
(avatar też mogę zmienić jeżeli trzeba)
Oxil Fussgathr
New One
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 Lis 2013, o 21:45

Re: Oxil Fussgathr

Postprzez Peter Covell » 13 Lis 2013, o 15:16

Przyznam, że nie czytałem, ale historia ma raptem 169 słów, a jednak za niezbędne minimum przyjęliśmy 500 wyrazów (co i tak jest raczej wersją skrótową). Musisz ją rozbudować, bo KP to nie encyklopedia PWN.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Oxil Fussgathr

Postprzez Kelan Navarr » 13 Lis 2013, o 15:34

W pierwszej chwili myślałem, że karta nie jest skończona i brakuje w niej punktu "historia". Dopiero gdy mocno się przyjrzałem, zauważyłem że jest ona obecna. Niestety nie ma tu nawet czego oceniać. W tej formie (ani nawet dwukrotnie dłuższej) Karta nie ma najmniejszych szans na akceptację, także usiądź na spokojnie i napisz wszystko od początku.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Oxil Fussgathr

Postprzez Caleb Quade » 13 Lis 2013, o 15:37

Ja za to przeczytałem całość. Historia mocno naciągana, opisana ogólnikami no i tak jak Peter zauważył zbyt krótka. Radzę przeczytać kilka zaakceptowanych już kart żeby zobaczyć jak być powinna napisana Twoja.
Z plusów na pewno rasa. Po restarcie zdaje się, że Kel Dora jeszcze nie mieliśmy.
Image
Image
Awatar użytkownika
Caleb Quade
Gracz
 
Posty: 362
Rejestracja: 31 Gru 2012, o 00:10
Miejscowość: Kielce

Re: Oxil Fussgathr

Postprzez Oxil Fussgathr » 13 Lis 2013, o 16:14

To miały być wyrazy? Myślałem że słowa ;o.
Przepraszam, błąd z mojej strony.
Oxil Fussgathr
New One
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 Lis 2013, o 21:45

Re: Oxil Fussgathr

Postprzez Vrath Ravage » 13 Lis 2013, o 17:26

Czytam ją na świeżo, nie patrząc na poprzednie błędy. Warto to podkreślić.

No to jedziemy:

5. Usposobienie:


Usposobienie to streszczenie jego charakteru, coś z czego można wnioskować jego zachowanie itp. itd.. Okej, Ty wiesz jaka postać ma być, ale inni gracze lub mistrzowie tej wiedzy nie mają. A nie jest to wykreślanka " lubię to, a nie lubię tego. "

6. Wygląd:


Yhym, fajnie, że masz fotkę ale co z tego ? Powinieneś umieć opisać co na niej jest. Kp to nie tylko akta osobowe, ale też pokaz Twoich umiejętności pisania.

7. Umiejętności:


Co powyżej. Nie czepiłbym się jednak tego, gdybyś wcześniej nie poleciał tak na " skróty ".

9. Posiadany dobytek/majątek:
Odziedziczył po ojcu ogromne długi, których nie ma zamiaru spłacać.


Więc już prawdopodobnie jest martwy :)

10. Historia:


Historią hucznie to nazwałeś. Nie dość, że jest krótka ( spójrz na inne, jakiś standard obowiązuje ) to i tak pełna błędów.

Nie wiem czy karta jest smutnym żartem, ale jeżeli nie to pozbądź się tego i przemyśl ją od zupełnie nowa .
RIP:
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Vrath Ravage
Gracz
 
Posty: 389
Rejestracja: 23 Paź 2012, o 20:13
Miejscowość: Wrocław

Re: Oxil Fussgathr

Postprzez Peter Covell » 13 Lis 2013, o 18:37

To miały być wyrazy? Myślałem że słowa ;o.
Przepraszam, błąd z mojej strony

Okay, ja wiem, że istnieje pewna różnica między słowem i wyrazem, zaś językowi strukturaliści najpewniej zlinczowaliby mnie za naprzemienne używanie tych terminów, ale nie zmienia to faktu, że Twoja KP nie ma ani 500 wyrazów, ani słów, więc nie rozumiem tłumaczenia.

Tak czy inaczej, czekamy na poprawki - weź pod uwagę wszystko, co Ci tu napisano i daj znać, gdy edytujesz posta z KP.

Edit by David Turoug (23.12.2013):
User nie pojawił się od 19 listopada. KP jak była szczupła, tak jest dalej. Przenoszę do odrzuconych.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem


Wróć do Karty odrzucone

cron