Content

Karty odrzucone

KP Alex Marcetti

KP Alex Marcetti

Postprzez Alex Marcetti » 6 Mar 2014, o 17:58

1. Nazwa postaci: Alex „Falcon” Marcetti

2. Rasa: Człowiek

3. Profesja: Przestępca, Sam bardziej woli określenie „ bojownik o sprawiedliwość”.
5. Usposobienie:
Alex jest bardzo rozmowny, lubi się komuś wyżalić i poopowiadać mu o swoim trudnym życiu. Cały swój żywot pracował na swoją marke i nie pozwoli nikomu kwestionowanać swojego profesjonalizmu, nienawidzi ludzi, którzy sprawiają ból innym. Falcon ma trudny charakter, Uwielbia on popisywać się przed kobietami. Niewiadomo jednak skąd wziął się tak duży szacunek i podziw dla Mandalorian.
6. Wygląd:
Image
Alex mierzy 172 cm i waży 62 kg. Ma piękną rzezbe, która skusi każdą kobiete w galaktyce. Na plecach ma wytatuowaną strzałę skierowaną grotem w górę. Ma kilkudniowy zarost i krótkie włosy. Ma niebieskie oczy oraz zadarty nos. Zazwyczaj ubiera się w skórzaną kamizelkę z kapturem, wąskie zielone spodnie oraz skórzane buty do kolan.
- Prezentuje on bardzo widowiskowy akrobatyczny styl walki wręcz i bronią białą.
- dzięki wszczepionym receptorom potrafi dostrzec każdego w promieniu 200m oraz dobrze widzieć w nocy.
- Jest niekwestionowanym mistrzem w używaniu łuku (Podobnego do tego, który był używany przez siostry nocy z Dathomiry).
- Pilotaż Lekkich Frachtowców.
- Umiejętność wytropienia osób i zwierząt.

8. Ekwipunek:
- Łuk ( Prawdopodobnie wykonany na Dathomirze)
- Kołczan zdolny pomieścić 25 strzał
- Strzały( Standardowe {grot wykonany z Verpińskiej stali} ,zatrute, z liną, niszczące elektronike, z materiałem wybuchowym umieszczonym w grocie oraz strzały usypiające.)
- Pas z 15 nożami do rzucania
- Wibroostrze noszone w pochwie na plecach
- 5x granatów dymnych przyczepionych do pasa.
9. Posiadany dobytek/majątek:
- Lekki Frachtowiec Koreliański
- 20 000 kr
- Zapas strzał do uzupełniania ekwipunku przechowywany na statku
- Własna siedziba na Korelii

10. Historia:
Alex przyszedł na świat na Kashyyyk w 40 ABY. Od Urodzenia miał problemy z wzrokiem, gdy miał za sobą 4 lata życia wszczepiono mu receptory, które nie tylko poprawiły wzrok, ale także rozwinęły w nim pewne umiejętności mianowicie doszło do anomalii, która wywołała możliwość dostrzegan2ia przedmiotów i jednostek w promieniu 200m oraz widzenie w ciemnościach.
W dzieciństwie szkolony był w tropieniu oraz strzelaniu z łuku. Jego rodzina przyjazniła się z osobnikami Wookiee.którzy mieszkali w okolicznej wiosce. Do ukończenia 14 roku życia czas ten spędzał na treningu swoich zdolności oraz na beztroskiej zabawie w pobliskich lasach. W 18 urodziny Alexa, rodzina Marcettich przeniosła się na Korelie, gdzie syn razem z ojcem pracowali w klubie łowieckim.
62 ABY- 70 ABY
62 ABY Korelia, Pobliska kantyna.<zapis rozmowy>
Falcon razem z przyjacielem Virko siedzą przy stoliku.
- Powiedz mi Virko, co to za informacje, które chciałeś mi przekazać ?
- Alex mówi co coś nazwisko Karash Vreth ?
- Doskonale je znam. Tak nazywa się zarządca klubów łowieckich na Korelii. To on zabrał licencje 250 osobom, w tym mojemu ojcu.
- Posłuchaj gość uważa, że domy myśliwych należą do niego i zamierza rozstrzygnąć to sądownie. Wszyscy wiedzą, że sądy są skorumpowane i to nie pierwsza sytuacja gdzie Vreth to wykorzystuje.
- To jaki masz pomysł ?
- Słuchaj. Wiem, że nienawidzisz ludzi pokroju Karasha. Co ty na to by go wyeliminować?
- Jestem tylko myśliwym
- Nie rób ze mnie idioty, widziałem twój sprzęt na statku.
- Niewielu myśliwych korzysta jeszcze z łuku, ludzie mogą się domyśleć kto zabił Vreth’a
- Posłuchaj i tak nie mamy nic do stracenia, Ja mogę zapewnić ci Alibi i informacje ty musisz tylko strzelić.
- Wiesz co, masz rację nie mam nic do stracenia. Czas wyeliminować tego SUKINSYNA !

Prywatna siedziba Karasha Vreth’a, Korelia 62 ABY
W całym budynku jak i wokoło niego pełno trupów. Przerażony Karash wychodzi na dziedziniec
- Co tu się kurwa stało !?
- To moja sprawka. Zrobiłem to bo nie podobasz mi się.
- Co ty pieprzysz !? Wiesz kim ja jestem !?
- Jesteś popierdolonym konusem, który zamierza pozbawić domu około 600 osób.
- Tak zamierzam, bo jestem najbogatszy na całej Korelii i mogę wszystko, Kredyt może wszystko.
- Ty tak myślisz, i niestety umrzesz z takim przekonaniem. Żegnaj Karashu, będziesz pierwszą ofiarą strzały sprawiedliwości.
- No proszę jak patetycznie
- Czas umierać !
Świst wystrzelonej strzały, Karash pada martwy w własnej kałuży krwi. Alex ucieka na swój statek i udaję się w dalszą podróż. Marcetti udał się na Kashyyyk gdzie zamierzał rozmówić się z handlarzami niewolników. W wiosce Wookie’ch, z którymi dużo czasu spędzał w dzieciństwie znajdowała się baza niewolnicza. Wszyscy byli pozamykani w klatkach. Alex postanowił zabić wszystkich naruszających spokój mieszkańców planety. Gdy pozbył się ochrony uwolnił tubylców i udał się do namiotu szefa złoczyńców.
- Witam jaki jest powód nękania tych Wookie ?
- Kim pan jest !? OCHRONA !
- Nikt z pańskich ludzi nie przeżył spotkania ze mną.
- Kim ty do cholery jesteś ?
- Moje nazwisko nie powinno pana obchodzić, lecz powinien pan zacząć uciekać, gdyż za chwilę pana zabiję.
- Jak śmiesz !?
- Żegnaj, pozdrów ode mnie śmierć...
Po zamordowaniu handlarzy niewolnikami, Alex udał się w poszukiwaniu szefa mafii, która panoszy się na takich planetach, jak Coruscant, Taris, Naboo, Mannan. Sporo układów zostało by odszukać ludzi, którzy prześladują słabszych. Potrzebna jest w galaktyce sprawiedliwość. Przynajmiej tak uważa Falcon.


Karta Statku
Image

Informacje ogólne

Właściciel: Alex Marcetti
Producent: Corellian Engineering Corporation
Model: YV-545 Light Freighter
Klasa: Lekki Frachtowiec
Orientacyjna cena: 35 000 kr
Opis: Dostał w prezencie na 18 urodziny od Ojca. Dane Techniczne statku: osłony: 60, wytrzymałość: 90, zwrotność: 26, Drugą charakterystyczną cechą YV-545 są jego asymetryczne przednie pylony. Lewy jest wyraźnie dłuższy i posiada dodatkową rampę ładunkową, otwieraną w kierunku przodu jednostki i również przydatną przy lądowaniu w nietypowych okolicach. Trzecim zaś rysem tego frachtowca, tym razem niewidocznym z zewnątrz, są jego osiągi.
YV-545 jest bowiem jednostką niebywale zwrotną. Dzięki systemowi dysz manewrowych umieszczonych niemal w każdym dostępnym miejscu ten frachtowiec koreliański jest w stanie nie tylko kręcić kółka wokół innych jednostek podobnej klasy, ale sprawić kłopot nawet i myśliwcom kosmicznym- w tym także wojskowym. Jego zwrotność oszacowana liczbowo lokuje go z grubsza między Tie Fighterem a X-wingiem, a maszyny w rodzaju Headhuntera może on wymanewrować niemal z zamkniętymi oczami. Dodatkowo odważny pilot może próbować stosować manewry unikowe najlepiej znane z rebelianckiego B-Winga - obracanie (i przesuwanie) kokpitu w czasie lotu i utrudnianie w ten sposób celowania nieprzyjacielowi. YV-545 ma też rozbudowany system aparatury wykrywającej oraz bardzo dobre pole ostrzału z dolnej i górnej wieżyczki.
Wszystkie te zalety mają jednak swoją cenę. Po pierwsze, trzeba się nauczyć z nich korzystać: ruchomy kokpit jest rozwiązaniem bardzo egzotycznym i każdemu nowemu pilotowi przyzwyczajenie się do niego zajmuje sporo czasu. Po drugie, jest to konstrukcja dość skomplikowana, wymagająca większej uwagi niż zwykłe wyposażenie lekkiego frachtowca kosmicznego - szczególnie wrażliwy jest mechanizm obrotowy oraz wewnętrzne kompensatory bezwładności. Problemem może być też sama charakterystyka lotu tego statku - jego gwałtowne ruchy, zwroty i inne manewry sprawiają, że towar w ładowni musi być dobrze przymocowany, szczególnie podczas wlatywania w pole grawitacyjne planety i opuszczania "studni", a i pasażerom nie jest łatwo utrzymać równowagę podczas startów, lądowań, wciskania się na sąsiedni pas ruchu itp. Niestandardowe wyposażenie frachtowca sprawia też, że ma on mniej miejsca na ewentualne modyfikacje, które chciałby wprowadzić jego właściciel. Nie jest z tym bardzo źle, ale nie jest też tak dobrze, jak na większości maszyn z serii YT.

Dalsze informacje dostępne po rozkodowaniu głównego komputera…


Informacje techniczne

Wielkość:32m,15m,20m.
Napęd: „Napęd Repulsorowy”
Prędkość w atmosferze: 800km/h
Hipernapęd (zapasowy):2.0
Załoga (minimalna) 3
Pasażerowie: 5
Ładowność: 80t
Uzbrojenie i osłony:
- osłony:60,
-2 podwójne działka laserowe(wieżyczki) o mocy 120
- wytrzymałość 90

Informacje dodatkowe:

Stan techniczny: w pełni sprawny,
Kody identyfikacyjne: legalny, przepisany przez Ojca na Alexa Marcettiego, uzbrojenie legalne
Modyfikacje i moduły dodatkowe:

-ulepszony navicomp


Ładunek, hangary i droidy:
- Astrodroid R16D23
Alex Marcetti
New One
 
Posty: 23
Rejestracja: 6 Lut 2014, o 12:24

Re: KP Alex Marcetti

Postprzez Vrath Ravage » 6 Mar 2014, o 18:26

Przepraszam, ale już raz podkreślałem wszystkie błędy i nie zamierzam tego robić drugi raz. Biorąc pod uwagę co wyłapywaliśmy, powinieneś wziąć nauczkę i tego samego nie robić tu. Powtórzenia, brak przecinków, źle zbudowane zdania itp. - cały czas to się powtarza.
Moja rada ? Przeczytaj to sobie głośno i oceń czy Ci się podoba.

Do poprawki - póki co " Nie "
RIP:
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Vrath Ravage
Gracz
 
Posty: 389
Rejestracja: 23 Paź 2012, o 20:13
Miejscowość: Wrocław

Re: KP Alex Marcetti

Postprzez Morgofh » 8 Mar 2014, o 18:49

- Witam jaki jest powód nękania tych Wookie ?
- Kim pan jest !? OCHRONA !
- Nikt z pańskich ludzi nie przeżył spotkania ze mną.
- Kim ty do cholery jesteś ?
- Moje nazwisko nie powinno pana obchodzić, lecz powinien pan zacząć uciekać, gdyż za chwilę pana zabiję.
- Jak śmiesz !?
- Żegnaj, pozdrów ode mnie śmierć...


Jestem na nie.
Image

GG: 621195
Awatar użytkownika
Morgofh
Gracz
 
Posty: 33
Rejestracja: 8 Sty 2014, o 19:33
Miejscowość: Kartuzy

Re: KP Alex Marcetti

Postprzez BE3R » 28 Mar 2014, o 21:02

<papug> Siema Arrow... pozdrowienia od Legiona..

Ma piękną rzezbe, która skusi każdą kobiete w galaktyce.


No tym mnie ująłeś. <papug> Taką?

No to jak się pośmialiśmy lecim z tym koxem.

Usposobienie jest hmm co najmniej kontrowersyjne ale ok dziwaków w SW nie brakuje, nie wiem czy dasz rade go odgrywać ale na starcie daję kredyt zaufania.

Wygląd, o wyglądzie się nie dyskutuje, jedi na ten przykład ganiali w szlafrokach i było ok..

Umiejętności.

- Prezentuje on bardzo widowiskowy akrobatyczny styl walki wręcz i bronią białą.

bez tarczy osobistej długo tego stylu prezentował nie będziesz, mógłbym Ci wskazać parę postaci które wybrały się z wibroostrzem na strzelaninę i niestety nie wyszło im to na zdrowie.

- dzięki wszczepionym receptorom potrafi dostrzec każdego w promieniu 200m oraz dobrze widzieć w nocy.

Drogi stuff i raczej nie trafiłby do czaszki gościa który żyje na zadupiu cywilizacji, a tak właśnie wynika z Twojej historii, powinieneś bardziej rozwinąć temat.

- Jest niekwestionowanym mistrzem w używaniu łuku (Podobnego do tego, który był używany przez siostry nocy z Dathomiry).


Gratuluję wyboru broni, nie poparz się ;) Z drugiej strony jak najbardziej kanon więc czepiał się nie będę.

Ekwipunek

Na co CI strzały jak z łuku można strzelać tylko plazmą?
<papug> chciałbym zobaczyć strzałę usypiającą.

Reszta ekwipunku jest ok.

Historia jest tak uboga, że gdyby była superbohaterem to nazywałaby się MEGA UBOGI CZŁOWIEK. Niestety nie mówi ona wiele o Twoich umiejętnościach pisarskich i nie bardzo rokuje na przyszłość.

Podsumowując.

Rozważ napisanie KP od nowa, ja w obecnym jej stanie jestem na NIE. Przykro mi ale musisz popracować nad warsztem co jest moim głównym zarzutem względem tej karty. Sam pomysł grania ciołkiem z lasu nie byłby zły gdyby został odpowiednio podany.
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: KP Alex Marcetti

Postprzez Thrak Skirata » 30 Mar 2014, o 00:02

Muszę poprzeć przedmówców. Jestem na NIE.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57


Wróć do Karty odrzucone

cron