Content

Karty odrzucone

Tyraal Gald

Tyraal Gald

Postprzez Tyraal Gald » 30 Mar 2014, o 23:50

1. Nazwa postaci: Tyraal Gald

2. Rasa: Człowiek

3. Profesja: Najemnik.

4. Data i miejsce urodzenia: 48 ABY. Coruscant

5. Usposobienie:

Z początku był miłym, spokojnym i ciężko uczącym się młodym człowiekiem. Lubił się uczyć i ciężko pracować. Wzbudzał empatie oraz dobrze porozumiewał się z innymi ludźmi. Jednak wszystko zmieniło się pewnego dnia. Od tamtej pory jest zimnokrwistym, pałającym zemstą człowiekiem. Zrobi wszystko by osiągnąć cel, nawet jeśli będzie musiał pozostawić kilka trupów za sobą. Jednak najważniejszą jego cechą jest cierpliwość, która będzie mu bardzo potrzeba. Bowiem cierpliwość jest najtrudniejszą formą rozpaczy.

6. Wygląd:

Młody, średniego wzrostu, a mianowicie 185 cm. Po długiej rekonwalescencji. Jednakże silny. Cały czas trenuje. Dąży do doskonałej tężyzny fizycznej. Włosy, krótkie, ciemne, opadające na prawą stronę. Oczy, ładne, niebieskie z czerwoną iskierką w środku. Waga standardowa jak na człowieka, 88 kg. Ubiór doskonale dopasowany do ciała. Lekko pokazujący zamożność. Uniformy nosi szczególnie koloru czarnego lub też blado niebieskiego.

7. Umiejętności:

Silny fizycznie jak i psychicznie. Potrafi strzelać z broni krótkiej. Potrafi pilotować Koreliańską Korwetę Typu CR70 i CR90 oraz Patrolowiec typu Firespray . Wie jakie informacje są przydatne. Na ich podstawie umie obrać odpowiednią taktykę oraz zakres działania. Jest w każdym calu cierpliwy.

8. Ekwipunek:
    Datapad.
    Blaster Westar 35.
    Zegarek.
    5000 kredytów.
    Sztylet.

9. Posiadany dobytek/majątek:

Nieduże mieszkanie, na górnych poziomach Coruscant.
Statek Patrolowiec typu Firespray.
100000 kredytów na koncie.
Astrodroid typu R8.



10. Historia:

Na styku chyba wszystkich szlaków handlowych leżała planeta Coruscant. Olbrzymia planeta miasto. Centrum galaktyki i zarazem Stolica Imperium Galaktycznego. Codziennie przez nią przelatywało tyle statków że trudno było je zliczyć. A na samej planecie, zdawało się że pojazdów jest więcej niż ich mieszkańców. To była jedyna taka planeta w całym wszechświecie. Na niej urodził się Tyraal Gald, syn Iana Galda. Statecznego i szarego obywatela Imperium. Ian posiadał statek transportowy dzięki, któremu zarabiał na życie i utrzymanie swojej rodziny. Młody Gald dzieciństwo miał spokojne i radosne, niczego mu brakowało. Ojciec wszystko zapewniał dla swojej jedynej pociechy. Gdy podrósł został posłany do swojej pierwszej szkoły. A gdy ją ukończył, do następnej. Rodziciel powili przygotowywał go do pracy jaką miał wykonywać razem z nim. Tak więc młody Tyraal nauczył się pilotowania transportowca ojca oraz zwykłych promów transportowych. Uczył się również budowy statków i ich mechaniki oraz techniki. Ojciec powoli uczył go również strzelania z broni krótkiej, a dokładnie blastera Westar 35. Który zakupił wiele lat temu za bezcen. Po ukończeniu kolejnej szkoły. Zaczął pracować na rodzinnym transportowcu, pomagając swojemu tacie. Po roku takiej pracy, zginęła jego matka, która uczestniczyła w wypadku innego transportowca w stolicy Imperium. Był to ciężki okres dla młodzieńca i chciał on nawet uciec od ojca i wstąpić do Akademii Floty. Jednak stary Gald przemówił chłopakowi do rozsądku i ten został w dalszej służbie na jego statku.

Niedaleko pasa asteroid, bezszelestnie przelatywał transportowiec z cennym ładunkiem z pobliskiej planety. Była to standardowa misja transportowa z jednego świata do innego. Bardzo dobrze płatna i nie trudna. Jednak tak daleko od stolicy, zawsze istniało ryzyko napadu przez piratów. Niestety, wszystkie najgorsze scenariusze się sprawdziły i statek został zaatakowany. Załoga została zmasakrowana przez doskonale uzbrojonych piratów. Wszyscy zginęli, tylko jedna osoba przeżyła te niewiarygodne piekło. Udając martwego, poczekał aż napastnicy opuszczą statek, a potem najszybciej jak tylko mógł uciekł transportowcem w nadprzestrzeń. W stolicy został wyleczony. Kilka dni opłakiwał ojca oraz resztę załogi, która leciała z nimi. Musiał też przejść długie i mozolne śledztwo, które prowadziło Imperium. Opowiedział dokładnie co się stało i pokazał wszystkie zapisy z holokamer zamontowanych na statku. Po czym został zwolniony. W swoim domu dniami rozmyślał nad wszystkim. Jego dawne życie zniknęło. Mężczyzną, którym był, odszedł. Tego, co zniszczyli, nie da się naprawić. Nie ma sensu nad tym rozpaczać. W milczeniu klęczał, dygocząc w ciemności. Te rzeczy nie zniknęły tak po prostu, ale zostały jemu odebrane. Jego ojciec nie umarł przypadkiem, tylko został zamordowany. Zmusił się do zaciśnięcia obolałych palców w drżącą pięść.

- Zabije ich! – Nie wiedział jeszcze jak i kiedy. Jednak pamiętał jedna starą pomarszczoną twarz, która czaiła się w mroku oraz głosy całej reszty. Została mu tylko zemsta. Następnie sprzedał transportowiec ojca za sporą sumę pieniędzy. Zabrał po nim blaster Westar 35 i wszystko co było przydatne. Udał się na Kuat, gdzie kupił nowy Patrolowiec typu Firespray. Jednak dobrze wiedział że potrzebne mu są dalej pieniądze. Tak więc przygotował zasadzkę na swoim nowym statku. Nadając sygnał SOS próbował zwabić mały statek. Po czym chciał go ukraść i sprzedać, przy czym chciał zabić całą załogę. Cudownym zbiegiem okoliczności z nadprzestrzeni wyłonił się Jacht typu Horizon. Na którym były tylko dwie osoby. Udając rannego dostał się na jacht swoich wybawicieli, którzy nie wiedzieli że wpadają w pułapkę. Gdy tylko nadarzyła się okazja zabił ich szybkimi strzałami, których w ogóle się nie spodziewali. A następnie przejął jednostkę. Pilotowanie jej okazało się bardzo łatwe i wręcz intuicyjne. Jednak ta cała akcja była niczym w porównaniu do sprzedania swojego łupu. Dwa miesiące trwało zanim mu się to udało. A sprzedał ją tylko w jednym miejscu, na Nar Shaddaa i to za niewielką sumę, którą był wart tak cudowny statek.
Tyraal Gald
New One
 
Posty: 10
Rejestracja: 30 Mar 2014, o 22:32

Re: Tyraal Gald

Postprzez Tyraal Gald » 30 Mar 2014, o 23:51

Patrolowiec typu Firespray „ Zimna Zemsta”

Image

Informacje ogólne

Właściciel: Tyraal Gald
Producent: Zakłady Stoczniowe Kuat
Model: Patrolowiec Typu Firespray

Klasa: Patrolowiec.
Orientacyjna cena: 120 000 kredytów.

Opis: Tyraal sprzedał większość swoich akcji by kupić nowy, prosto z stoczni statek.

Informacje techniczne

Wielkość: 21.5 m

Napęd: Typ napędu jonowy
Prędkość w atmosferze: 850 km/h

Hipernapęd (zapasowy): 3
Załoga (minimalna) 3 (1)

Pasażerowie: 3
Ładowność: 70 t

Uzbrojenie i osłony:

2 podwójne działka blasterowe (wieżyczki) o mocy 120
osłony 30
wytrzymałość 120

Informacje dodatkowe:

Stan techniczny: Nowy, w pełni sprawny.
Kody identyfikacyjne: Posiada legalne kody oraz zezwolenie na broń.
Modyfikacje i moduły dodatkowe:
Brak

Ładunek, hangary i droidy:
- Astrodroid typu R8.
Tyraal Gald
New One
 
Posty: 10
Rejestracja: 30 Mar 2014, o 22:32

Re: Tyraal Gald

Postprzez Thrak Skirata » 31 Mar 2014, o 00:23

Dobrze, bawimy się w Jango co? Zaczynamy.

Po pierwsze rozwiń umiejętności.
7. Umiejętności:

Silny fizycznie jak i psychicznie. Potrafi strzelać z broni krótkiej. Zna podstawy walki wręcz. Potrafi pilotować statki Imperium. Zna taktyki floty oraz ich formacje. Wie skąd i jak pozyskiwać dane wywiadowcze. Umie obierać taktyki oraz przede wszystkim jest cierpliwy.


Nie pasuje mi stwierdzenie o pilotażu. Umie latać wszystkim, od serii TIE po wszystkie kanonierki itd?
Cierpliwość to cecha...

8. Ekwipunek:

Datapad.
Dwa blastery WESTAR-34.
Zegarek.
5000 kredytów.
Sztylet.


Blastery są w zasadzie nie do zdobycia. Wiem, że są klimatyczne. Do zmiany, bo nie widzę możliwości by postać je miała.


- Ja się tym zajmę. – Powiedział wysoki mężczyzna wyszarpując sztylet zza pasa. Drugą ręką chwytając chłopaka za nadgarstek. Docierające informacje do umysłu Tyraala mówiły mu jedno co się stanie. Zginie. Całą siłą jaką posiadał, nadepnął nieznanego mężczyznę w stopę. Najemnik stękną i poluzował uchwyt. A wtedy on próbował wyszarpać się, warcząc. Ostrze nie trafiło w cel, wślizgując się pod dolne żebro. Zimny metal palił jak ogień, przeszywając go bólem od brzucha do pleców. Zawył jak obłąkany, niezdarnie i automatycznie zdzielił napastnika pięścią. Zaskoczony przeciwnik niezdarnie wyciągnął nóż z jego ciała; ostrze, wirując, potoczyło się po posadzce. Kopnął go, ale nie trafił w krocze tylko w biodro. Pochylił się, a wtedy wyszarpnął sztylet z pochwy na jego pasie. Jednak jego zraniona ręka nie była w pełni sprawna i najemnik zdążył chwycić go za nadgarstek, nim uderzył. Zaczęli się przepychać, szczerząc zęby, plując sobie nawzajem w twarz, rzucając się w przód i w tył, z rękami umazanymi jego krwią.


Różne krążyły historie o czerwonoarmistach niosących swe wnętrzności do medyka, ale postać została wręcz filetowana. Nie była by wstanie w szoku wykonywać skoordynowanych akcji. W trakcie tej szarpaniny, zdążyłby zejść z tego świata.

Karta nie przekonała mnie w obecnej formie. Jestem na NIE.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Tyraal Gald

Postprzez Tyraal Gald » 31 Mar 2014, o 16:45

Zmieniłem blastery oraz tą informację o pilotażu. A co do filetowania. Bez przesady, tylko raz został dziabnięty.
Tyraal Gald
New One
 
Posty: 10
Rejestracja: 30 Mar 2014, o 22:32

Re: Tyraal Gald

Postprzez BE3R » 31 Mar 2014, o 17:13

<papug> Witamy ponownie

Cieszę się że się nie zraziłeś, KP jest już znacznie bardziej grywalna, błędy językowe nadal powodują krwawienie oczu, a jeżeli ja je zauważam, to znaczy że jest naprawdę źle.

Ekwipunek

jest ok gdyby nie te nieszczęsne blastery

Blastery są w zasadzie nie do zdobycia. Wiem, że są klimatyczne. Do zmiany, bo nie widzę możliwości by postać je miała
.

Thrakowi chodziło o to że używasz antycznej było nie było broni nie podając żadnego uzasadnienia do jej posiadania. Sam mam Statek z okresu wojen klonów i napisałem do niego odrębną historię wraz z informacją jak wpadł w moje ręce. Jeżeli chcesz Westary czy LL-30 to musisz napisać do nich historię. <papug> prezent od pradziadka w rodzinie od 5 pokoleń etc ;)

Bez tego w żadnym wypadku nie przejdą.

Patrolowiec i udziały w firmie jak najbardziej. mógłbyś tylko dać informację o obecnym stanie firmy żeby się nie okazało ze zarabiasz 1 mln cr na godzinę.

O ile purysci językowi przepuszczą kartę to ja będę na Tak po wypełnieniu powyższych wymogów.
<papug> good luck
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Tyraal Gald

Postprzez Tyraal Gald » 31 Mar 2014, o 18:08

Poprawiłem chyba większość błędów. Wiem były straszne, nie za dobrze sprawdziłem kp. Za te stylistyczne też z góry przepraszam, na języku polskim nie bardzo chciało mi się uczyć, a teraz za to płacę. Ale to tylko moja wina.

Resztę też poprawiłem. Jak coś jeszcze do poprawy to piszcie.
Tyraal Gald
New One
 
Posty: 10
Rejestracja: 30 Mar 2014, o 22:32

Re: Tyraal Gald

Postprzez Jackson Sawyer » 31 Mar 2014, o 19:49

To może ja się wypowiem. Popełniasz ten sam błąd, który ja popełniłem kiedy tu trafiłem. A jest to mianowicie zbyt częste używanie kropek. Treść, którą przekazujesz w powiedzmy sześciu zdaniach spokojnie można by było zmieścić w trzech, ba w dwóch. Ponadto czasami masz tendencję do budowania nielogicznych zdań, choć to już tak bardzo nie razi w oczy, w przeciwieństwie do tych krótkich, urwanych zdań. Co do samej postaci i jej zamysłu się nie czepiam, bo ni grzeje ni mrozi, ale obecnie za gramatykę nie dam Taka, choć aż tak źle nie jest :)
Image
GG: 7595062
Awatar użytkownika
Jackson Sawyer
Gracz
 
Posty: 205
Rejestracja: 2 Kwi 2013, o 13:45
Miejscowość: Łódź

Re: Tyraal Gald

Postprzez Tyraal Gald » 31 Mar 2014, o 20:17

To co ponownie znalazłem do poprawienia, poprawiłem.
Tyraal Gald
New One
 
Posty: 10
Rejestracja: 30 Mar 2014, o 22:32

Re: Tyraal Gald

Postprzez Mistrz Ind'yk » 4 Kwi 2014, o 01:33

Po pierwsze - po cholerę pogrubiasz całe partie tekstu? To naprawdę nie pomaga w czytaniu, nie zwiększa objętości, ani nie wygląda fajniej ;) .

Wie skąd i jak pozyskiwać dane wywiadowcze.


A to niby skąd? Pilot nie ma nic wspólnego z wywiadem. A co dopiero ktoś, kto już w ogóle nie jest w armii.

Umie obierać taktyki oraz przede wszystkim jest cierpliwy.


Co to znaczy, umie obierać taktyki? Znaczy rozumiem sens, wiem, że nie idzie o warzywa, ale i tak dla mnie to za mało. Konkretów więcej.

wstąpić jako kadet do Akademi na Caridzie


Jeśli dobrze kojarzę, forum zaczęło swoją fabułę w 14 ABY, czyli Carrida nie istniała już od 3 lat. W tym przypadku kanon raczej został zachowany, ale to tylko poprawka stylistyczna.

Zmusił się do zaciśnięcia powykręcanych palców w drżącą pięść.


Ja wiem, że to ładnie brzmi, ale jeśli pływałeś naprawdę długo w zbiorniku z bactą i nadal masz powykręcane palce, to pożegnaj się ze sprawną ręką. Nie wiem, czy to celowe, czy miało dodać dramatyzmu :P .

Co do reszty historii, to zastanawia mnie, jak odszedł ze służby. Skoro był na przepustce, to znaczy, że nadal jest aktywnym wojskowym. Tak łatwo się tego nie rzuca ;) . Do tego nie oznaczaj dialogów "-" na końcu linii. I wrzuć więcej ciągłego tekstu, a mniej jednoliniowych rozmów.

25 % akcji Gald SpaceTrans.( Firma posiada 20 Koreliańskich Korwet Typ CR90 oraz 30 starych Transportowców Gallofree GR-75.)


Czyli masz na zawołanie 5 koreliańskich korwet i jeszcze coś? W ogóle po co firmie 40% statków wojennych, skoro zajmuje się transportem? Nie kupuję tego ;) .

Ogólnie jestem na tak, KP jest fajna, nie najlepiej napisana, ale tym się nie ma co przejmować, postać mega grywalna, totalnie gwiezdno-wojenna, tylko czasem cię ponosi, a nie usprawiedliwiasz tego dobrze. Dlatego jestem na TAK, ale to, co zaznaczyłem u góry, w takiej formie dla mnie nie przejdzie :) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Tyraal Gald

Postprzez Tyraal Gald » 4 Kwi 2014, o 16:20

Myślę że poprawiłem to zgodnie z zaleceniami. Co do firmy, on nie ma do dyspozycji 5 korwet. Po prostu jest akcjonariuszem i jedyne co może zrobić to sprzedać swoje udziały. Firmą zarządza brat, a on nie chce się wtrącać.
Tyraal Gald
New One
 
Posty: 10
Rejestracja: 30 Mar 2014, o 22:32

Re: Tyraal Gald

Postprzez Mistrz Ind'yk » 4 Kwi 2014, o 18:03

No to moje TAK już masz, pracuj nad pisaniem podczas gry, a niedługo będzie z tym dobrze ;) . Mam nadzieję, że ktoś w końcu ruszy dupę do twojej KP, sam ostatnio długo czekałem i wiem, jak to wkurza :) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Tyraal Gald

Postprzez Oto'reekh » 4 Kwi 2014, o 21:38

Póki co jestem na nie...
Znowu próbujemy z młodym wszystko mającym. Pierwsze pytanie skąd wziął statek? Wiem, że jest bogaty i pewnie go stać, ale przydałaby się jakaś informacja.
Kolejny problem to umiejętności "Potrafi pilotować myśliwce i transportowce Imperium."
Według opisu twoja postać nie ma prawa umieć żadnej z tych rzeczy. Kadeci w akademii nie uczą się tego, najlepsi po 30 miesiącach mogą trafić do szkoły pilotów, reszta może służyć w regularnej marynarce, do tego transportery, a myśliwce to dwie różne bajki. Trening na pilota jest długotrwały i twoja postać nie mogła by mieć ledwo 19 lat.
Rozbudowane dialogi nie są esencją kart postaci, a w twoim przypadku ( o ile się nie mylę) ponownie jest.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Tyraal Gald

Postprzez Tyraal Gald » 4 Kwi 2014, o 23:47

Zgodnie z zastrzeżeniami, zmieniłem informacje o pilotażu oraz dodałem informację o kupnie statku oraz żeby nie kuło w oczy ilość akcji firmowych. Tak żebym nie był przesadnie bogaty. Jak to za mało to proszę o dalsze informacje.
Tyraal Gald
New One
 
Posty: 10
Rejestracja: 30 Mar 2014, o 22:32

Re: Tyraal Gald

Postprzez Mistrz Ind'yk » 5 Kwi 2014, o 13:36

Tyraal, w uwagach dotyczących historii nie chodzi o dopisywanie kolejnych partii tekstu do dialogów, tylko o opisanie tej sytuacji z "dalszej" perspektywy, zamienienie jej na ciągły opis. Na przykład jak w KP Otora: http://mglawicamocy.pl/viewtopic.php?f=186&t=2027. 3/4 twojej historii dzięki temu to jedna sytuacja, a nie o to chodzi w przyjętym tutaj standardzie (którego nikt nie opisał, a niestety wszyscy uznają). Nawet w fabule będziesz raczej opisywał, dialogi będą zaledwie małą częścią postów, bo będziesz odpowiadał tylko za swoją postać, także ważniejsza jest umiejętność opisywania sytuacji i historii, niż pisanie dialogów. Możesz za to umieścić całą historię w opowieści, jeśli ci zależy na mowie, to się zdarza i bez problemu przechodzi, jak na przykład tutaj: http://www.mglawicamocy.pl/viewtopic.php?f=186&p=44473#p44472. Możliwości jest wiele, ale musisz wyrzucić te dialogi - admin powiedział, admin ma władzę ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Tyraal Gald

Postprzez Tyraal Gald » 5 Kwi 2014, o 15:32

Rozumiem. Ta postać też nie przejdzie. Ale skasowałem wszystkie dialogi.
Tyraal Gald
New One
 
Posty: 10
Rejestracja: 30 Mar 2014, o 22:32

Re: Tyraal Gald

Postprzez Tyraal Gald » 13 Kwi 2014, o 15:49

Zmieniłem historię postaci, bazując trochę na poprzedniej. Dialogów już nie ma. Oraz zubożyłem postać. Tak więc chyba proszę o ponowną ocenę nowej postaci. Choć czuje że też nie przejdzie. Bo teraz pewnie historia do kitu. A i przepraszam od razu za błędy.
Tyraal Gald
New One
 
Posty: 10
Rejestracja: 30 Mar 2014, o 22:32

Re: Tyraal Gald

Postprzez Mistrz Ind'yk » 13 Kwi 2014, o 16:14

Dobra, to ja jednak cofam swoje TAK i wiarę w tę postać ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Tyraal Gald

Postprzez Tyraal Gald » 13 Kwi 2014, o 17:17

Widocznie się nie nadaje na Mgławice. No cóż dziękuje za oceny. Postaci możecie skasować. Dziękuje i na razie:) W
Tyraal Gald
New One
 
Posty: 10
Rejestracja: 30 Mar 2014, o 22:32


Wróć do Karty odrzucone

cron