Content

Zordo's Haven

Bar

Image

Bar

Postprzez Dagos Bardok » 21 Wrz 2008, o 12:24

Dagos wszedł do baru rozglądając się. Było pusto, jedynie barman wycierał brudną szklankę przy ladzie. Dagos poszedł i usiadł na wysokim krześle.
- witaj Dagi - powiedział barman
- cześć Daredren, podaj mi Nophix'a
Barman poszedł do szafki wyciągnął niebieski płyn i podał Bardokowi...
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: ]Stacja orbitalna Yavin] Bar - Lada

Postprzez David Turoug » 28 Wrz 2008, o 10:54

Turoug wszedł do baru. Zdziwił się, gdyż w barze oprócz barmana oraz jakiegoś Jedi nie było tam nikogo. Spodziewał się tam zastać swoją przyjaciółkę Ann Zolkore...
-Trudno, potem jej poszukam - pomyślał
David uważał, że nie należy mieszać się w sprawy Jedi. Uważał, że tam gdzie są przedstawiciele tego Zakonu mogą być kłopoty, a kłopoty to ostatnia rzecz na którą chciał teraz wpaść. Szczególnie po feralnej przygodzie na transportowców "Omnis", w którym wstawił złe części do generatora napędu co omal nie zakończyło życia blisko 100 osobowej załogi..
Na samą myśli o tej przygodzie zaklął pod nosem:
-Ku*wa, że też musiałem pakować się na ten szmelc..
Jako iż załoga przeżyła, nie przejmował się nadto losem ludzi, ale niemal pustą sakiewką z kredytami, które musiał wyłożyć jako odszkodowanie. Jego ostatnie oszczędności z Alderaanu poszły w niebyt. Na szczęście wczoraj pożyczył parę kredytów od Ann, co pozwoliło mu zasiąść na końcu lady (z dala od Jedi)..
-Daredren, podaj mi tarezjańskie piwo...
Kątem oka zobaczył, że Jedi który również siedzi przy ladzie spogląda nie niego...
-O nie, jeszcze Jedi mi tu brakowało - szepnął, odwracając głowę..
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Stacja orbitalna Yavin] Bar - Lada

Postprzez Dagos Bardok » 28 Wrz 2008, o 11:01

Dagos patrzył na młodzieńca przy ladzie. Mógłby przysiąc że jest mechanikiem, oni mają te ruchy.
- Kto to? - spytał Jedi barmana - wygląda mi na trochę nerwowego, chyba to nie z mego powodu
Powiedział Dagos kurczowo ściskając komunikator w dłoni.
Rzadko tutaj kogoś widujemy, jak się nazywasz ? - powiedział głośno nie odwracając wzroku od własnej szklanki...
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: [Stacja orbitalna Yavin] Bar - Lada

Postprzez David Turoug » 28 Wrz 2008, o 11:19

Turoug najpierw zignorował pytanie, uznając, że Jedi zadaje je do barmana.
-Trochę idiotyczne - pomyślał - przecież Jedi zna imię barmana...
W tym momencie członek Zakonu Jedi ponowił pytanie:
-Jak się nazywasz?
Davida zmierzył wzrokiem rycerze czy może też mistrza Jedi i uznał, że bójka z kimkolwiek z tego zakonu to samobójstwo, a bójka z tym rosłym ponad 190 centymetrowym Twi'elekiem może skończyć się jeszcze gorzej.. Tylko co może być gorszego od własnej śmierci...
-David Turoug - odpowiedział. Jestem mechanikiem i zarazem pilotem transportowców, ale ostatnio raczej mam problemy w swojej branży. A czy Ty Jedi zdradzisz mi swoje imię ?
Mechanik powiedział to niespodziewanie pewnym tonem, bez oznak jakiegokolwiek strachu. Mimo wszystko dało wyczuć się jego respekt wobec Jedi.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Stacja orbitalna Yavin] Bar - Lada

Postprzez Dagos Bardok » 28 Wrz 2008, o 11:26

- Dagos Bardok, jestem mistrzem tutejszej Akademii Jedi, czy to nie ty wygrałeś wyścigi ścigaczy jakieś dwa tygodnie temu? - powiedział mistrz trochę dziwnym, lecz przyjaznym tonem - Zrobiłeś niezłą zadymę gdy nie chcieli ci oddać nagrody
David był zaskoczony. Nie tak bardzo tym że to Mistrz Jedi, ale bardziej tym że ogląda on wyścigi i mówi zupełnie nieprzypominającym sztywny ton Jedi językiem.
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: [Stacja orbitalna Yavin] Bar - Lada

Postprzez David Turoug » 28 Wrz 2008, o 11:34

-Mistrz Jedi oglądający wyścigi ścigaczy ? Zaskoczyłeś mnie... - choć w myślach David przeczuwał, że może nie same wyścigi zainteresowały Dagosa, a to co sie stało po nich...
Otóż szef wyścigów, niejaki hutt - Debbra nie chciał oddać mu 250 kredytów z powodu rzekomych oszustw Turouga. David dał się ponieść furii i stanowczo zarządał nie tylko 250 za wygranie wyścigu, ale obiecanych kolejnych 200 kredytów za nowy rekord toru. W tym momencie został zaatakowany przez trzech rodian, którzy niestety po 3 sekundach leżeli martwi, a zniesmaczony hutt oddał człowiekowi 450 kredytów..
-Mistrzu Dagosie, zastanawia mnie, czy Ty przypadkiem nie jesteś skupiony na incydencie który miał miejsce tuż po wyścigu..?
Jeżeli chodzi Ci o kredyty to jak najbardziej mi się należały, niestety po tym co się stało na transportowcu "Omnis" nie mam ich wielu przy sobie
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Stacja orbitalna Yavin] Bar - Lada

Postprzez Dagos Bardok » 28 Wrz 2008, o 11:43

- Widać że w twoim przypadku siłowe rozwiązanie wzięło górę nad skuteczną negocjacją...
- Nie mam czasu na negocjacje, mistrzu Dagosie - biorę to co moje
- Ależ oczywiście - Dagos nie miał nic przeciwko wywyższaniu swoich racji, ale uważał że ten incydent był zupełnie niepotrzebny. Jaki wieloletni dyplomata uważał że niektóre słowa mogą czynić wielkie rzeczy.
- Szukasz kogoś? Nie wygądasz na takiego co przesiaduje w kantynach nad tarezjańskim piwem - choć sama ta teoria wydała mu się dziwna, jako że mechanicy lubią kantyny chciał sprawdzić reakcję Davida.
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: [Stacja orbitalna Yavin] Bar - Lada

Postprzez David Turoug » 28 Wrz 2008, o 12:33

-Zaskakujące teorie jak na Mistrza Jedi... Owszem przyszedłem do baru napić się piwa, chyba nie wyglądam na takiego co szuka niebieskiej Twi'lekanki ?
Jak na złość w barze pojawiła się przyjaciółka Davida - Ann..
-Trenx mówił, że mnie szukasz. W sumie ja też Cię szukałam, czy możesz na chwilę przerwać rozmowę z Twoim przyjacielem Jedi ?
David burknął coś pod nosem, że Ann nie miała się kiedy pojawić, a rozbawiony Mistrz rzekł:
-Zdaje się, że Twój kolega nie uważa mnie za swojego przyjaciela. Rozmawiajcie nie będę przeszkadzał.
...
-David wybierasz się ze mną z powrotem na Alderaan? Od 3 lata już tam nie byłam, pewnie rodzina się niepokoi...
Turoug słysząc słowo rodzina nieco zmarkotniał...
-Nie mam ochoty wracać na Alderaan... Niestety nie mogę Cię tam podrzucić, gdyż w ostatnim czasie nie jestem mile widziany w dokach...
-Nie ma sprawy, już załatwiłam sobie transport... A tak przy okazji, po co mnie szukałeś?
-Wczoraj trochę pomagałem Tranxowi w jego sklepie z robotami. Dzisiaj wypłacił mi trochę kredytów, a wieczorem powiedział że zapłaci drugą transzę, więc chciałem Ci je zwrócić. Skoro wyjeżdżasz powinnaś zabrać ich trochę więcej, tylko nie pokazuj temu Jedi bo powiedziałem, że jestem spłukany.
-Dziękuję.. Dobrze wiesz, że nie musiałeś oddawać... A teraz do zobaczenia...
Na odchodnym pocałowała go w policzek i odeszła. Tak więc na stacji pozostał mu tylko jeden naprawdę dobry znajomy, Ithorianin Trenx. Tymczasem znów poczuł na sobie wzrok Mistrza Jedi...
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Stacja orbitalna Yavin] Bar - Lada

Postprzez Dagos Bardok » 28 Wrz 2008, o 12:41

- Hmmm... - mruknął sobie pod nosem Bardok patrząc na stojącego mechanika i odchodzącą twi'lekankę - Ciekawe, statek "Omnis", generator, twi'lekanka...tak...twoje midichloriany są bardzo aktywne, wyczuwam je. Nie powinieneś opuszczać Yavin, w prawdzie jesteś już trochę stary jak na ucznia ale myślę że jak zostaniesz tutaj, cierpliwość twa zwróci ci się. Co myślisz o Jedi, młodzieńcze?
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: [Stacja orbitalna Yavin] Bar - Lada

Postprzez David Turoug » 28 Wrz 2008, o 12:49

-Co myślę o Jedi? Uważam, że są potrzebni w tej galaktyce, ale zbyt często wtrącają się do spraw całkiem spokojnych i zwyczajnych ludzi... Niech Jedi robią swoje, a mechanicy czy piloci swoje.. W sumie nie wiem co ma tutaj do roboty Jedi?
Yavin stacja jak stacja... Oprócz pomniejszych szwindli czy przemyceń nie ma tu spraw wagi Jedi... Nie powinieneś czasem znajdować się na księżycu Yavin IV i szkolić młodych albo gdzieś na rubieżach ??
Kończąc swój wywód, David sam się zdziwił, że dał się aż tak wciągnąć w konwersację z Mistrzem Jedi. Mimo swej skrytości, nie obawiał się, aby Jedi mógł działać na jego szkodę...
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Stacja orbitalna Yavin] Bar - Lada

Postprzez Dagos Bardok » 28 Wrz 2008, o 12:54

- Tak, tak myślałem że tak odpowiesz. Widzisz Jedi jak to mówisz "wtrącają" się do spraw innych planet aby zachować możliwą jak dotąd neutralność. Zakon nie chcą wrogości do żadnego z układów a szczególnie do tych związanych z... ostatnimi wydarzeniami. Mógłbyś zostać Jedi, nie myślałeś o tego rodzaju powołaniu??
Powiedział Bardok, a David skrzywił się w dziwnym grymasie. Trudno było z niego cokolwiek odczytać...
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: [Stacja orbitalna Yavin] Bar - Lada

Postprzez David Turoug » 28 Wrz 2008, o 13:01

Słysząc ostatnie słowa, zakrztusił się tarezjańskim piwem i zrobił dziwną minę, ale zaraz na jego twarzy pojawiła się normalna, stonowana mina...
-Słyszałem o żartach Jedi, ale między mistrzem a uczniem... Zresztą nie mam czasu na żarty, muszę się chwycić jakiejś dobrze płatnej roboty, żeby wyrwać się z tej dziury... 3 lata na stacji to stanowczo za dużo...
David starał się odwieść Jedi od głównego tematu i zastanawiał się dlaczego Mistrz nie odpowiada konkretnie na jego pytania, ale zaraz się zreflektował
-Typowa, sztywna gadka Jedi...
Dopił piwo i rzekł do Mistrza Dagosa
-Na mnie już czas.. Pewnie mój znajomy Trenx potrzebuje pomocy... Żegnaj Mistrzu Dagos.
Pożegnawszy Jedi, wstał od lady i skierował się do wyjścia.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Stacja orbitalna Yavin] Bar - Lada

Postprzez Dagos Bardok » 28 Wrz 2008, o 13:57

- Mówiłem poważnie, Moc jest w Tobie silna, od dawna poszukiwałem jakiś wrażliwych na Moc. W tych czasach trudno o takich. Masz wybór, zostań a wcielę Ciebie w szczegóły, odejdź a zostaniesz zwykłym jak na to mechanikiem.
David stał w drzwiach z głową odwróconą w przeciwnym kierunku niż siedział mistrz Dagos. Bardok miał dziwnie przeczucie że nawet gdy mechanik odejdzie, jeszcze kiedyś ich losy się połączą...
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: [Stacja orbitalna Yavin] Bar - Lada

Postprzez David Turoug » 28 Wrz 2008, o 14:05

David słysząc wyrażenie "Moc jest w Tobie silna" przypomniał sobie jak w wieku 6-7 lat siedząc w kantynie u matki na Alderaan usłyszał takie same słowa od pewnego Jedi rasy Cathar, którego nigdy przedtem ani potem nie spotkał...
Mimo to opuścił bar i udał się do zachodniego bloku mieszkalnego, do swojego apartamentu...
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Stacja orbitalna Yavin] Bar - Lada

Postprzez Dagos Bardok » 28 Wrz 2008, o 14:12

- Że nie wyczułem go wcześniej, dziwne i to tutaj - mruczał do siebie mistrz Jedi. Barman przyglądał mu się dziwnie.
- Ach tak, masz - Dagos dał mu 5 kredytów i odszedł.
- Muszę dostarczyć pewne informacje na Coruscant, do widzenia...
Odszedł kierując się w stronę Hangaru.
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: [Stacja orbitalna Yavin] Bar - Lada

Postprzez David Turoug » 28 Wrz 2008, o 14:31

3 godziny później David Turoug wpadł do Kantyny i szybkim spojrzeniem objął większość sali. Tym razem było tu sporo ludzi, w głównej mierze pilotów, mechaników i drobnych łotrzyków. Nie zastał jednak mistrza Jedi Dagosa Bardoka...
Szybko podszedł do Daredrena i zagaił:
-Nie wiesz gdzie mógłbym spotkać owego Jedi, z którym rozmawiałem popołudniu ?
-Nie mam pojęcia, wyszedł zaraz po Tobie... Mówił... - Barman uznając że nie wypada przekazywać informacji dotyczących spraw Jedi szybko zmienił temat.
-Zamawiasz coś ? To co zwykle ?
-Nie - odparł pośpiesznie David - Potrzebuję pomocy. Nie dość, że ścigają mnie Rodianie tego hutta Debbry, to kapitan statku "Omnis" nasłał na mnie jakiegoś Łowcę Głów. Zaraz po tym jak opuściłem swój apartament... hmmm - Tym razem Turoug uznał, że za dużo mówi... - Potrzebuję pomocy, jeżeli pojawi się tu ten Jedi zaprowadź go do mojego, prywatnego stolika.. hmm.. powiedzmy numer 7. Przy okazji podaj dwa Nophix'y..
- Dobrze, przekażę Mu - odparł barman i już pędził by realizować kolejne zamówienia.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

[Stacja orbitalna Yavin] Bar - Stolik nr 7

Postprzez David Turoug » 28 Wrz 2008, o 14:37

W oczekiwaniu na rychłe przybycie mistrza Dagosa, Turoug sączył powoli Nophix'a, drugi napój stał przy sąsiednim krześle. David lubił stolik nr 7 bo był usytuowany w kącie, co pozwalało mu widzieć praktycznie całą salę bez wykonywania większych ruchów...
- Chyba los był dla mnie łaskawy, że spotkałem tego Jedi... - rzekł pod nosem...
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Stacja orbitalna Yavin] Bar - Lada

Postprzez Dagos Bardok » 28 Wrz 2008, o 14:40

Mistrz Jedi wpadł do kantyny po kilkunastu minutach.
- Daredren zaraz lecę na Coruscant i potrzebuję standadowego zapasu żywności daj, mi ze 2 pakiety...
- Davis Cię szukał, no wiesz ten mechanik
- Ten z którym rozmawiałem rano?
- Ten sam, siedzi przy stoliku nr. 7, chce z tobą pogadać.
Dagos szybkim krokiem poszedł w stronę owego stolika.
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: [Stacja orbitalna Yavin] Bar - Stolik nr 7

Postprzez Dagos Bardok » 28 Wrz 2008, o 14:42

- Szukałeś mnie? - powiedział Dagos z ironicznym uśmiechem na twarzy, siadając przy stoliku
W myślach skądś wiedział że jeszcze trochę z Davidem pobędzie.
- Niestety nie mam czasu na dłuższą rozmowę, wybieram się na Coruscant niedługo...
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: Bar

Postprzez David Turoug » 28 Wrz 2008, o 16:24

-Owszem, szukałem... i też nie mam czasu. Świetnie się składa, że lecisz na Courscant, może potrzebujesz pilota ? Ja też muszę się stąd wyrwać, gdyż jestem poszukiwany przez Rodian Debbry oraz Łowcę Głów nasłanego przez kapitana "Omnis". Po tym jak opuściłem swój apartament, nastąpiła eksplozja. Zdaje się, że zaszedłem za skóre temu huttowi i kapitanowi transportowca. Liczę na Twoją pomoc...
Krótko przedstawiając swoją sytuację David niespokojnie rozejrzał się po sali...
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Następna

Wróć do Zordo's Haven

cron