Content

Zordo's Haven

Loża

Image

Re: Loża

Postprzez Kelan Navarr » 21 Sty 2009, o 00:25

Akcja przenosi się z [Tatooine] - Nieuczciwy łowca nagród

Lekko zdezelowany frachtowiec YT1760 wyszedł z nadświetlnej i pewnie pilotowany, skierował się do stacji. Uchwyty cumownicze zasyczały cicho i statek przykleił się do metalowej bryły. Kelan wyszedł z kabiny pilota i chwycił Zabraka za szaty, stawiając go na proste nogi
- Idziemy – zarządził, popychając więźnia w kierunku trapu i znacząco spoglądając na Twi’lekankę – tak, ty też
Skierowali się prosto do baru, gdzie barman widząc mężczyznę prowadzącego skrępowanego Zabraka i towarzyszącą im Twi’lekankę skinął przyzwalająco głową i wskazał na drzwi ukryte w głębi lokalu. Kelan pewnie wszedł do loży, zmierzając prosto ku siedzącemu tam gdzie zwykle Huttowi
- Witaj Zordo – mężczyzna lekko skinął głową na powitanie – byłem w pobliżu i postanowiłem podrzucić ci twoją zgubę. Przy okazji odbiorę zapłatę za zlecenie na Coruscant. Jeśli pamięć mnie nie myli w sumie należy mi się 40 000 kredytów
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Loża

Postprzez Peter Covell » 22 Sty 2009, o 19:57

-Czterdzieści tysięcy kredytów? - Zordo wyglądał na poważnie obrażonego - Za zlecenie na Coruscant miałeś dostać dwadzieścia, a nie dwadzieścia pięć. Sugerujesz, że umawialiśmy się inaczej? Lepiej mnie nie obrażaj w moim domu, Navarr, bo możesz narazić się na mój gniew... - spojrzał na Daylanę - Chyba, że liczysz sobie pięć tysiecy za tą tancerkę... całkiem nieźle by się prezentowała, ale za tą cenę musi nie tylko ładnie wyglądać, ale i coś umieć...

Oczy Daylany rozszerzyły się w niemym przerażeniu. Sprzedać? Nie, Kelan, tego to chyba nawet ty byś mi nie zrobił... Odruchowo sięgnęła do paska, gdzie miała shurikeny, ale nie wiedziała czy wyrządziłyby szkodę Huttowi...
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Loża

Postprzez Kelan Navarr » 22 Sty 2009, o 20:16

- Pięć tysięcy? - Kelan zaśmiał się głośno - wiesz dobrze Zordo, jak cenię sobie twoje poczucie humoru, ale dziewczyna warta jest co najmniej cztery razy tyle. Poza tańcem potrafi wiele rzeczy
Mężczyzna zmierzył Twi'lekankę wzrokiem
- Potrafi nie okazywać jakiejkolwiek wdzięczności, kląć całkiem nieźle, dużo gadać i posługiwać się shirukenami - znacząco rzucił okiem na rękę kobiety - często zbyt pochopnie. Jak więc będzie Zordo? 40 000 kredytów za zlecenia, czy 60 000 za zlecenia i tancerkę?
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Loża

Postprzez Peter Covell » 22 Sty 2009, o 22:30

-Co!? - Daylana nie wierzyła własnym uszom i oczom - Ty sobie chy...
Przerwało jej uderzenie w plecy, jakie zarobiła od Gommeorańskiego strażnika, a które powaliło ją na kolana. Chciała wstać, ale spojrzenie stojącego niedaleko i uzbrojonego w blaster Rodianina nie zachęcało jej do tego pomysłu.
-Pozwalasz, by niewolnica tak do ciebie mówiła? - Zordo się zaśmiał, ale śmiech był wymoszony, Hutt wyglądał na niezadowolonego - Chcesz mi ją sprzedać, bo sam sobie z nią nie możesz dać rady! Czterdzieści trzy tysiące za zlecenia i Twi'lekankę albo trzydzieści osiem za same zlecenia... I nie obrażaj mnie więcej w moim domu...
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Loża

Postprzez Kelan Navarr » 22 Sty 2009, o 22:38

Pokręcił głową
- Niech będzie trzydzieści dziewięć za zlecenia - spojrzał twardo na Hutta - po starej znajomości. Zresztą wiesz dobrze, że nie znajdziesz nikogo lepszego ode mnie.
Wskazał ruchem głowy na Twi'lekankę
- A ona nie jest moim niewolnikiem - uśmiechnął się pod nosem - po prostu podróżujemy razem
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Loża

Postprzez Peter Covell » 22 Sty 2009, o 22:47

-Co chcesz mi udowodnić? - Hutt zaczął się trząść ze złości - Powiedziałem trzydzieści osiem... Pamiętaj, że mogę kazać cię zabić i zabrać Zabraka oraz tancerkę za darmo. Decyduj: bierzesz trzydzieści osiem albo kończymy rozmowę.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Loża

Postprzez Kelan Navarr » 22 Sty 2009, o 23:47

- Trzydzieści osiem i tankowanie statku do pełna. Wierzę, że zdrowy rozsądek weźmie górę. W końcu nie chcemy niszczyć tak owocnej współpracy, nie prawdaż Zordo? - spojrzał pytająco na Hutta
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Loża

Postprzez Peter Covell » 23 Sty 2009, o 00:04

-Następnym razem każę od razu cię zabić, gdy tylko zaczniesz się targować, Navarr... - Hutt wciąż wyglądał na niezadowolonego, ale przynajmniej przestał się trząść - Bierz forsę i zjeżdżaj!
Nieproporcjonalnie, względem ciała, małymi rączkami odliczył odpowiednią sumę kredytów i rzucił worek z pięniędzmi pod nogi Łowcy Nagród.
-Vota kanuta! - machnął ręką dając do zrozumienia, że mają zejść mu z oczu...

-Sprzedałbyś mnie? - zapytała Daylana, gdy tylko zaprowadzono ich do hangaru, gdzie tankowano frachtowiec i dano trochę więcej swobody
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Loża

Postprzez Kelan Navarr » 23 Sty 2009, o 01:40

- Nie za pięc tysięcy - mruknął pod nosem, wciąż mając w pamięci wszystkie słowa, którymi obdarzyła go w przeszłości - zostawiam cię w pierwszym miejscu, gdzie będziesz w stanie złapać cywilizowany transport na Coruscant. W Beebleberry z pewnością powitają cię z otwartymi ramionami.
Wszedł do statku, po chwili wracając z Rodiańczykiem, któremu przeciął więzy i wręczył mały woreczek
- Dziesięć tysięcy za tę kupę złomu - wskazał głową na statek - to akceptowalna cena. Zresztą Zabrak zapłacił ci już za przewóz, więc przy odrobinie szczęścia uda kupić ci się nowy środek transportu
Uważając sprawę za załatwioną ruszył trapem do statku, zatrzymując się w połowie
- A może wolisz zostać już tutaj? - spytał Twi'lekankę
Tankowanie dobiegło końca i statek znajdował się w pełnej gotowości do drogi
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Loża

Postprzez Peter Covell » 24 Sty 2009, o 12:25

-Kelan... - Daylana wyglądała na zażenowaną sytuacją - Chcę cię przeprosić za moje zachowanie na Tatooine... To nie miało tak być, ale naprawdę mnie rozwścieczyłes tym, co zrobiłeś... może nie powinnam tak reagować... nie wiem już... No bo widzisz to było tak bez ostrzeżenia, a ja tego... no zauważyłam, że na mnie patrzyłeś czasami... no wiesz jak... I tego... sobie pomyślałam, że może ty chciałeś... myślałeś o... no... - od jakiegoś czasu zaczęła wykazywać niezwykłe zainteresowanie własnymi stopami wpatrując się w nie zamiast w twarz rozmówcy - Może byśmy mogli spróbować jeszcze raz? Jak nie chcesz, żebym ci towarzyszyła to tego... no... ale i tak chciałam przeprosić...
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Loża

Postprzez Kelan Navarr » 24 Sty 2009, o 13:21

Wyraz jego twarzy złagodniał
- Przemyślę to - uśmiechnął się nieznacznie - a tymczasem pakuj się na pokład i zajmij sobie kabinę. Lecimy na Nar Shaadaa

Akcja przenosi się do [Nar Shaddaa] Powrót do domu
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Loża

Postprzez Gyar-Than Hadyyk » 14 Lut 2009, o 21:31

Jakiś czas później, w najciemniejszych zakątkach Stacji...

- Ciekawe, kiedy wreszcie wykituje. - mruknął Weequay, pracujący tu jako klawisz. Z paskudnym grymasem, który tylko pijany nazwałby uśmiechem, wsłuchiwał się we wrzaski jakiegoś mężczyzny, tłukące się echem po całym korytarzu.
- Póki co, nieźle się trzyma. - burknął w odpowiedzi strażnik, pilnujący drzwi, za którymi odgrywał się zlecony przez mściwego Hutta spektakl. - Ale na jego miejscu chciałbym umrzeć przed trafieniem w łapska Zordo...
- Każdy by wolał. Pewnie już niedługo pociągnie. Ale przynajmniej popamięta sobie to do końca życia! - zawołał Weequay, zanosząc się śmiechem. Podobnie uczynił Rodian... Obaj nie zdali sobie sprawy z tego, że mrożący krew w żyłach wrzask przerodził się w płacz...

* * *

- ...jesteś tego pewien, Zordo?
- Nie denerwuj mnie...
- Nic nie mówiłem. Stanie się tak, jak sobie życzysz.
- Tak, właśnie tak sobie życzę! Utrzymanie tego ścierwa przy życiu kosztowało mnie fortunę! Nie wspominając już o truciznach!
- Nie lepiej byłoby go po prostu zabić?
- Dla niego na pewno. Ale nie dla mnie. Niech zgnije tam, gdzie jego miejsce. Kalkulując optymistycznie, za jego występki dadzą mu... Gdzieś tak z sześćdziesiąt lat. A teraz precz z nim!
- Tak jest.

* * *

Uśpione widmo człowieka, na którego kiedyś mówiono Naa'en Kerdo, zostało w geście dobrej woli oddane przez Hutta w ręce Republiki. Choć niewiele zostało z samego najemnika - sama skóra, blizny i połamane kości - jego akta pozostawały tak samo grube. Zabójstwa, kradzieże, rozboje, szmuglerstwo... Dla każdego coś dobrego. Wystarczy na co najmniej osiemdziesiąt lat w celi. Naa'en trafia na Coruscant, gdzie zostanie skazany i osadzony w więzieniu.
Awatar użytkownika
Gyar-Than Hadyyk
Gracz
 
Posty: 549
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 19:04

Re: Loża

Postprzez Jack Welles » 17 Mar 2009, o 20:45

Khaylia i Silus przyszli z [Stacja orbitalna Yavin] Loża Zordo

- Widzisz tego tam mężczyznę - powiedziała szeptem Khaylia do Silusa - To jest Sebastian. Ty z nim lepiej gadaj bo masz chyba lepszą wprawę w tego typu sprawy.... A i jeszcze jedno - podobno można się utargować co do nagrody, ale lepiej nie przeginaj z tym...
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Loża

Postprzez Silus Targon » 17 Mar 2009, o 21:08

-Dziękuje Ci. Zrobimy co będziemy mogli - uśmiechnął się do dziewczyny. Silus rozejrzał się po pomieszczeniu.Był w nim pierwszy raz. Nie było ono spełnieniem marzeń kogoś jego pokroju. Zmierzył uważnie wzrokiem Sebastiana próbując już po wyglądzie dowiedzieć się o nim jak najwięcej. Oboje ruszyli w jego kierunku. Kiedy podeszli do stojącego tyłem handlarza Silus zaczął mówić.
-Witam serdecznie. Nazywam się Silus Targon - pochylił lekko głowę przed troche zdezorientowanym mężczyzną - przychodzę w interesach - kontynuował nie czekając na odpowiedz - Udało nam się zdobyć coś czym chyba pan jest zainteresowany. - Khaylia stojąca obok wyciągnęła brylant z zawiniątka, pokazała Sebastianowi i zaraz schowała go z powrotem.
-Wiem jaka jest aktualna cena brylantu ale oboje jesteśmy ludźmi interesu i wiemy że wart jest dużo więcej. Zapewniam że robota została wykonana profesjonalnie, właściciel do tej pory nie wie o zaginięciu jego ulubionego świecidełka. Myślę że nie będzie z mojej strony nietaktem jeśli zaproponuje cenę za niego 29 000. Ośmielę się jeszcze dodać że TO - wskazał ręką na całkowicie poobijaną i posiniaczoną twarz - nie zrobiła mi żona - po czym uśmiechnął się ironicznie. Po tym monologu oboje z Khaylią wpatrzeni byli w reakcje Sebastiana.
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: Loża

Postprzez Peter Covell » 17 Mar 2009, o 22:07

-Jak dobrze wiesz, ten brylant wart jest więcej niż 30 000 o które prosisz, - odparł Sebastian - ale nie każdy może go "upłynnić" tak, by nikt się nie zorientował i cię nie aresztował... Zanim przejdziemy do interesów. Chciałbym usłyszeć jak sobie z nim poradziliście, a wtedy zastanowię się nad nagrodą.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Loża

Postprzez Silus Targon » 17 Mar 2009, o 22:40

-Rozumiem pańską ciekawość, za to Pan chyba rozumie że zawodowcy nie zdradzają tak do końca swoich metod - odpowiedział bez chwili namysłu dyplomatycznie.
-Powiedzmy że dość skutecznie odwróciliśmy uwagę wszystkich od brylantu a dalej wydarzenia potoczyły się same - Silus zastanawiał się czy wspomnieć o zrabowanym przez Kylane mieczu ale doszedł do wniosku że lepiej nie. Mogło by to obniżyć ich zarobek
-Co do aresztowania - uśmiechnął się ironicznie po raz drugi - właściciel już próbował. Ale jak na zawodowców przystało... brakło dowodów.
-Więc??
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: Loża

Postprzez Peter Covell » 17 Mar 2009, o 23:00

-Szkoda, szkoda... - Sebastian pokręcił głową, a w jego głosie słychać było autentyczny żal - Lubię słuchać takich opowieści... Chciałbyś 29 000 kredytów, a ja chciałem dać 25 000... Myślę, że rozsądnym rozwiązaniem będzie 27 000, nie uważasz?
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Loża

Postprzez Silus Targon » 17 Mar 2009, o 23:11

Silus spojrzał na Sebastiana przez chwilę i pomyślał...
-Nie będziemy chciwi - odparł po chwili namysłu wesoło lecz stanowczo i wyciągnął rękę w stronę Sebastiana na znak że targ został ubity.
Khaylia w tym czasie wyciągnęła brylant ponownie pokazała go kupcowi
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: Loża

Postprzez Peter Covell » 19 Mar 2009, o 20:33

Sebastian spojrzał na brylant i uścisnął dłoń Silusa.
- To się chwali - rzucił i podniósł błyskotkę z dłoni Khayli - ale nie tak szybko najpierw, muszę się upewnić. - dodał i wyciągnął skaner oraz specjalistyczne jubilerskie "oko". Skanowanie potwierdziło rozmiary i gęstość materiału, a kolejne minuty wpatrywania się w diament ze wszelkich kątów upewniło Sebastiana, że trzyma w rękach oryginał. Zdjął "oko" i schował do kieszeni, zlustrował zniecierpliwionego Silusa i uśmiechnął się szeroko.
-Niezła robota, jeszcze raz przyznam, że żałuje, że nie masz czasu opowiedzieć mi jak tego dokonaliście, ale przejdźmy do waszej nagrody - powiedział spokojnie i sięgnął po płytkę kredytową, wprowadził odpowiednią wartość i oddał Silusowi.
- Pieniądze z konta możecie podjąć z każdego banku i nie martwcie się, gwarantuję własną reputacją, że płytka ma pokrycie. Mam nadzieję, że jeszcze spotkamy się w interesach - mrugnął okiem w stronę Khayli - dłużej was nie zatrzymuje, bywajcie.

Ten post napisał Oto'reekh w imieniu Petera bez jego jakiejkolwiek zgody itd. Jednak biorąc pod uwagę, że chyba nie była to zbyt skomplikowana kwestia pozwoliłem sobie na interwencję. Z góry przepraszam.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Loża

Postprzez Silus Targon » 19 Mar 2009, o 20:57

Silus nie miał w zwyczaju wierzyć osobnikom jego pokroju na słowo ale znajomość ludzkiej psychice podpowiadało mu że tu może zrobić wyjątek. Sam spodziewał się spotkać brudnego, chamskiego i chciwego handlarza z którym będzie musiał wykłócić się o każdy kredyt. Tymczasem spotkał całkiem życzliwego mężczyznę z którym można prowadzić interesy. Silus wziął od Sebastiana płytkę kredytową po czym pochylił delikatnie głowę przed nim na znak szacunki i razem z Khalia zaczęli się wycofywać.
-Całkiem przyzwoity ten koleś - odezwał się do dziewczyny - szkoda że więcej nie ma takich w galaktyce...
Kiedy zbliżali się do wyjścia Silus wyciągnął ponownie płytkę kredytową i wyciągnął w kierunku dziewczyn.
-Wybacz mi ale możesz się tym zająć? Ja muszę jak najszybciej usiąść bo stanowczo jeszcze nie doszedłem do siebie od pobytu w willi...
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zordo's Haven

cron