Content

Archiwum

Res.... Let's start!

Res.... Let's start!

Postprzez Peter Covell » 18 Maj 2013, o 12:12

Nie przepadam za pisaniem ogłoszeń, ale Kelan w ogóle nie nadaje się do tego zadania, zaś Otorek najpewniej dałby na koniec zdjęcie nowozakupionych butów. Mówiąc krótko, na mnie padło.

W nocy ponownie otworzyliśmy forum i odblokowaliśmy rejestrację nowych Użytkowników. Generalnie rzecz ujmując, forum jest już w pełni funkcjonalne i śmiało możecie rozglądać się za tym, jak rozpocząć grę. Najczęściej będzie to wymagało popędzenia pozostałych członków drużyny do ogarnięcia Karty Postaci ;)

Jak zauważyliście, zasady gry, biblioteka oraz opisy NPCów przeniesione zostały na odświeżony, nowy HoloNet. Tymczasowo banner do portalu znajduje się pod Sektorem Rejestracyjnym, jednak docelowo mamy w planach wprowadzić nieco inne, bardziej intuicyjne rozwiązanie. Chcieliśmy zrobić to od razu, ale dopiero wczoraj późnym wieczorem udało się pokonać techniczne ograniczenia i trudności - w sposób taki, że potrzebny jest nowy projekt graficzny. Mówiąc krótko: wybrany przez nas mod do phpBB ni cholery nie chciał działać i musieliśmy wziąć inny, który Kelan musi ogarnąć wizualnie.
Tak czy inaczej, HoloNet w niewielkiej części jest już wypełniony treścią - na razie nie ma jej za wiele, lecz na bieżąco będziemy go uzupełniać o nowe teksty w bibliotece czy opisy bohaterów niezależnych. Na razie jednak chcielibyśmy poznać Wasze zdanie na temat tego, czy w dobrym kierunku zmierzamy. Wszelkie sugestie, pomysły i uwagi są mile widziane. Jeszcze dzisiaj pojawi się tekst dotyczący użytkowników Mocy w Galaktyce, a na najbliższy czas planowane są artykuły o technologii w Gwiezdnych Wojnach, Imperium Galaktycznym na Mgławicy Mocy czy wybranych rasach polecanych przy kreacji bohatera. Oprócz tego, regularnie pojawiać się będą kolejni NPCe (w tym również poprzednie postacie Graczy... przynajmniej niektóre z nich :) ) - najpierw jednak czekamy na opinie.
Ta bardziej "dziennikarska" część HoloNetu czeka na zebranie zespołu redakcyjnego i rozpoczęcie przez Was gry. Nieco zmieni się układ w porównaniu do tego z poprzedniej wersji HN, ale o tym kiedy indziej. Na HoloNecie pojawiać się będą też wszystkie aktualne zlecenia i dostępne... hmm... "prace dorywcze", jakich będą mogły podjąć się Wasze postacie. Czekamy z tym jednak na to, aż będzie nieco więcej KP, by ostrożnie stwierdzić w jakim kierunku powinniśmy pójść, by nie powtórzyć sytuacji, gdy niektóre zlecenia wisiały po 3,5 roku, bo nikt nimi nie był zainteresowany.

Choć oczywiście możecie już grę rozpoczynać, a forum działa, w pełni oficjalny start nastąpi, gdy zbierzemy i przeanalizujemy Wasze opinie, a pierwsze questy ruszą z kopyta - uznaliśmy, że wcześniej nie ma sensu gdzieś na sieci krzyczeć o restarcie ;)

Zapraszam do komentowania, oceniania i uzasadnionego narzeka.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Res.... Let's start!

Postprzez Zulrok » 18 Maj 2013, o 12:42

Świetna robota chłopaki (nareszczie), to na początek. Nowy HoloNet to świetny pomysł, a dzięki temu,że jset połączony ze świętną grafika, aż chce się go czytać. Kierunek jest na pewno dobry: NPC, biblioteka i zasady gry są w dobrym miejscu. Zastanawiam się czy jednak zasady nie powinny być na forum dla szybszego zobaczenia przez szarego użytkownika, ale może i nie - przecież mamy duży banner :D HN dzięki temu nie umrze, ale będzię wymagał dużo pracy, głównie od Kela(czasami trudno znaleźć dobre grafiki do danej rasy).
Co do planów na temat nowych tekstów to opis moczerów w galaktyce jest potrzebny, tak jak i opis polityki i miliarda pierdół o Imperium. Pisanie o technologiach jest dobre i kilka osób chętnie przełkneło by szybciej tekst polski, a czy to nie jest porywanie się z motyką na księżyc. Oczywiście wiem, że blasterów na nowe czasy znajdzie się z 20 parę(opisanych na wookie), ale przetłumaczenie+grafika zabierze wam sporo wolnego czasu(dziwne, że jeszcze jakiś macie). Przybliżenie ras dla gracza ma dwie strony: osoba zna rasy dobre dla siebie, ale i może ograniczycie kreatywność w wybieraniu gatunku. Chyba, że opiszecie 60 ras, co daje duży wybór(jak na 20mili..onów/ardów gatunków). Zlecenie i prace dorywcze i tak byłu w świecie SW były w internecie(znaczy HoloNecie) i to jest dobry pomysł, ale co znaczy to "prace dorywcze"??

Teraz inne przemyślenia: trzeba zagonić drużynę do KP, chłopaki wykonaliście świetną robotę: wygodne opisy+bajerancka grafika w bannerach lokacji, "wizytówki" postaci naprawdę są świetne, banner lokacji "Statki i okrętu" jest dla mnie najlepszy.

Podziękowania: Dziękuję za wszystkie wymienione wyżej rzeczy i że poczyniliście kroki by napędzić Mgławice na następne 70 lat. Mam nadzieję, ze wszystko wyjdzie( a tak się zapowiada). No i oczywiście jesteście wielcy i nie tylko Żaby, ale i Podziemie, które swoje 3 groszy pewnie gdzieś do restartu włożyło :D
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Re: Res.... Let's start!

Postprzez Peter Covell » 18 Maj 2013, o 12:54

Zastanawiam się czy jednak zasady nie powinny być na forum dla szybszego zobaczenia przez szarego użytkownika, ale może i nie - przecież mamy duży banner

Jak już mówiłem, jesteśmy w trakcie opracowywania wygodniejszego rozwiązania.

Pisanie o technologiach jest dobre i kilka osób chętnie przełkneło by szybciej tekst polski, a czy to nie jest porywanie się z motyką na księżyc. Oczywiście wiem, że blasterów na nowe czasy znajdzie się z 20 parę(opisanych na wookie), ale przetłumaczenie+grafika zabierze wam sporo wolnego czasu(dziwne, że jeszcze jakiś macie).

Teksty w bibliotece mają być raczej przybliżeniem realiów, a nie kompletną encyklopedią dostępnych pistoletów blasterowych. Mówiąc krótko - jeśli spodziewasz się wookiepedii, nie o to nam chodzi, bo to mijałoby się z celem.

Przybliżenie ras dla gracza ma dwie strony: osoba zna rasy dobre dla siebie, ale i może ograniczycie kreatywność w wybieraniu gatunku. Chyba, że opiszecie 60 ras, co daje duży wybór(jak na 20mili..onów/ardów gatunków).

Zajrzyj do podręcznika RPG i policz ile tam jest dostępnych ras (nie licząc miliardów podręczników dodatkowych). Nawet DnD wcale tak wiele, prawda? Poza tym, opis ras ma służyć przede wszystkim opisaniu polecanych ras, a nie nakładać ograniczenia na graczy, czyli - mówiąc krótko - to pomoc dla nowych, niekoniecznie dobrze orientujących się w realiach SW lub starych userów MM szukających jakiegoś natchnienia przy tworzeniu KP.

Zlecenie i prace dorywcze i tak byłu w świecie SW były w internecie(znaczy HoloNecie) i to jest dobry pomysł, ale co znaczy to "prace dorywcze"??

Roznoszenie ulotek... Użyłem ogólnego określenia na wszelkiego typu zlecenia dla przemytników, płatnych morderców czy adventurerów szwendających się po galaktyce. Pomoc w odnalezieniu porwanej żony bogatego kupca na Shaddaa jest "pracą dorywczą" :P
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Res.... Let's start!

Postprzez Zulrok » 18 Maj 2013, o 13:19

Peter Covell napisał(a):Zajrzyj do podręcznika RPG i policz ile tam jest dostępnych ras (nie licząc miliardów podręczników dodatkowych). Nawet DnD wcale tak wiele, prawda? Poza tym, opis ras ma służyć przede wszystkim opisaniu polecanych ras, a nie nakładać ograniczenia na graczy, czyli - mówiąc krótko - to pomoc dla nowych, niekoniecznie dobrze orientujących się w realiach SW lub starych userów MM szukających jakiegoś natchnienia przy tworzeniu KP.


Bardziej chodziło mi o to, że gracze "teoretycznie ograniczeni" jakąś listą, moga nie chcieć szukać innych ras. Z drugiej strony wiem o co wam chodzi :D

Co do reszty, dzięki że objawiłeś szczegóły poszczególnych zagadnień
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Re: Res.... Let's start!

Postprzez Kelan Navarr » 18 Maj 2013, o 22:57

Ja systematycznie będę starał się tworzyć komplety dla zaakceptowanych postaci (avatar, userbar, KP). W przypadku userbarów trzeba będzie samemu zlinkować sobie z odpowiednim tematem. Uprzedzam też z góry, że wszystko z wyjątkiem ew. numeru gadu będzie leciało z podpisów.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Res.... Let's start!

Postprzez Mistrz Ind'yk » 19 Maj 2013, o 15:54

Chciałem to zrobić prywatnie, tu wódeczka, tam paróweczka, zbierając jakieś profity (ciężkie jest życie studenta, trzeba korzystać, gdzie tylko można :roll: ), ale zostałem odesłany na oficjalny grunt. Więc jestem :D .
Przechodząc do rzeczy (wstęp był tylko dla wódeczki i paróweczki :P ), chłopaki, zrobiliście kawał porządnej roboty i chciałem Wam pogratulować. Cały kwartet dał radę (Tau na admina!!), możecie być z siebie dumni :) ! Ja z Was jestem, mam fajnych znajomych, którzy robią fajne rzeczy :D .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Res.... Let's start!

Postprzez Zulrok » 10 Cze 2013, o 11:03

Skoro jest opiernicz od Żab, trzeba napisać w temacie gdzie zmiany oceniane były. Opis NPC w holonecie jest dobry: krótki, rzeczowy, do ogarnięcia; wcześniej nie chciało się tego czytać. Artykuły i questy w HN to dobry pomysł dadzą/dają podgląd w sytuacji i pozwalają się łatwo odnaleźć we wszystkim.
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Re: Res.... Let's start!

Postprzez Alice » 10 Cze 2013, o 13:20

Mi też podoba się obecna wersja HN. Przede wszystkim teksty w ładnej graficznej oprawie mają w ogóle inny odbiór. Postacie niezależne i sposób opisania podoba mi się. Czekam z niecierpliwością na wstawki dotyczące misji w HoloNecie. Tego nie było we wcześniejszej odsłonie, prawda? HN to najlepsze cacko całego restartu, taka wisienka na torcie. Czekam aż znajdzie się w niej więcej informacji ;)
Image
Awatar użytkownika
Alice
Gracz
 
Posty: 387
Rejestracja: 27 Lut 2012, o 14:43

Re: Res.... Let's start!

Postprzez Tzim A'Utapau » 10 Cze 2013, o 14:04

- Brakuje mi systemu komentarzy do Holonetu. Zarówno biblioteka, jak i artykuły, które się pojawią, a nawet zlecenia Zordona mogłyby mieć swoje podforum do dyskusji. Byłoby miejsce, w którym gracze (wszyscy) mogliby składać swoje propozycje artów i krytykować (bądź chwalić :twisted: ) elementy biblioteki oraz klarować swoje oczekiwania. System komentarzy w stary Holo ssał, bo wymagał oddzielnej rejestracji. Gdyby rzecz działa się na forum, prawdopodobnie lepiej by się przyjęła. Tam też fajnie by było sobie dywagować nad mgławicowym kanonem.

- To co mi się nie podoba, to organizacja działu "O świecie Star Wars". To dobre miejsce na gwiezdnowojenny quiz, który wreszcie wypadałoby ruszyć (zbieram się do tego chyba drugi rok :D ) oraz dyskusje na tematy świata, w którym jakby nie patrzeć gramy. Obecny podział tematyczny tego subforum wydaje mi się mało przyjazny i w sumie niepotrzebny - może to tylko moje odczucie. Forum jest gwiezdnowojenne, a mało się gwiezdno-nerdzimy, bo wydaje się nie być do tego miejsca ;)

Chwalić już się nachwaliłem, więc co się będę powtarzał. :P
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Res.... Let's start!

Postprzez Peter Covell » 14 Cze 2013, o 11:35

Brakuje mi systemu komentarzy do Holonetu. Zarówno biblioteka, jak i artykuły, które się pojawią, a nawet zlecenia Zordona mogłyby mieć swoje podforum do dyskusji. Byłoby miejsce, w którym gracze (wszyscy) mogliby składać swoje propozycje artów i krytykować (bądź chwalić) elementy biblioteki oraz klarować swoje oczekiwania. System komentarzy w stary Holo ssał, bo wymagał oddzielnej rejestracji. Gdyby rzecz działa się na forum, prawdopodobnie lepiej by się przyjęła. Tam też fajnie by było sobie dywagować nad mgławicowym kanonem.

Można pokombinować. Komentarze pod artykułami miałyby tę wadę, że byłyby pisane z perspektywy gracza, a nie... bohatera ;) Jeśli już się bawić w budowanie klimatu HoloNetu, opinie postaci mogłyby być ciekawym zabiegiem. Specjalny, poświęcony HN dział na forum jest do zrobienia.

To co mi się nie podoba, to organizacja działu "O świecie Star Wars". To dobre miejsce na gwiezdnowojenny quiz, który wreszcie wypadałoby ruszyć (zbieram się do tego chyba drugi rok) oraz dyskusje na tematy świata, w którym jakby nie patrzeć gramy. Obecny podział tematyczny tego subforum wydaje mi się mało przyjazny i w sumie niepotrzebny - może to tylko moje odczucie. Forum jest gwiezdnowojenne, a mało się gwiezdno-nerdzimy, bo wydaje się nie być do tego miejsca)

W teorii jest od tego dział ogólny, a subfora służą dyskusjom o książkach, grach itd, lecz rzeczywiście może być to mało intuicyjne. Pytanie czy stworzyć dodatkowe subforum do nerdowskich dyskusji czy może całkowicie wywalić podział?
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Res.... Let's start!

Postprzez Tzim A'Utapau » 14 Cze 2013, o 20:09

W teorii jest od tego dział ogólny, a subfora służą dyskusjom o książkach, grach itd, lecz rzeczywiście może być to mało intuicyjne. Pytanie czy stworzyć dodatkowe subforum do nerdowskich dyskusji czy może całkowicie wywalić podział?


Odpowiem mało konstruktywnie: nie wiem. Wiem, że teraz mi niewygodnie, być może to tylko moje odczucie. Warto, by ktoś jeszcze się wypowiedział. Na oko tematów nie jest tak dużo, by się w nich pogubić bez podziału. Może bez niego byłoby bardziej żywiołowo? :D
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34


Wróć do Archiwum

cron