Content

Archiwum

Apel od administracji - opierdolem również nazywany.

Apel od administracji - opierdolem również nazywany.

Postprzez Peter Covell » 9 Cze 2013, o 13:59

Przez ostatni tydzień po powrocie do domu miałem siły jedynie na to, by zjeść kolację, wykąpać się i paść na łóżko, więc Mgławicy wieczorami nie odwiedzałem. Spoglądam teraz i zaczynam odczuwać to nieprzyjemne wrażenie narastającej irytacji. Ja rozumiem, że ostatnio zaoraliśmy forum niemal do zera i rozpoczęliśmy zabawę na nowo. Ja rozumiem i cieszy mnie to, że na Mgławicy Mocy panuje koleżeńska atmosfera kojarząca się bardziej z wyjściem na piwo niż PBFem. Wreszcie, rozumiem też, że czasem się nie chce i jedyne na co ma się ochotę to pisanie o jednorożcach na shoutboxie. Niestety, jeśli chcemy Mgławicę ruszyć do przodu i mieć miejsce, gdzie będziemy się mogli dobrze bawić, Wam też musi zależeć.
Nie chcę nikogo obrazić, nie chcę nikogo zmuszać do czegokolwiek. Nie wiem jak wygląda to na innych PBFach, ale tutaj robimy to dla Graczy, a nie dla siebie i kiedy nie widać po Was zaangażowania w pewne sprawy, zwyczajnie zastanawiamy się czy rzeczywiście warto, bo często reakcje naszych użytkowników są - mówiąc oględnie - apatyczne.

1. Restart. Po ponownym otwarciu rejestracji i umożliwieniu fabularnej rozgrywki poinformowaliśmy Was o Holonecie, nad którym pragniemy pracować. Portal ma być bazą informacji o uniwersum i Mgławicy Mocy, a także łączyć się z samą grą poprzez pojawiające się tam artykuły i zlecenia. Prosiliśmy o opinie, by móc uzupełniać jego pierwszą część i stworzyć dwie kolejne. Minęło kilka tygodni i na dobrą sprawę nadal nie wiemy czy np. bardzo skrócona forma opisu Bohaterów Niezależnych przypadła Wam do gustu czy może woleliście, gdy NPCe miały pełnowymiarowe Karty Postaci (szczególnie interesuje nas zdanie tych, którzy przybyli na forum, gdy biografii była już ponad setka, bo oni nie mogli czytać ich pojedynczo, w miarę publikowania) czy może macie to w dupie. Nie wiemy też czy w ogóle interesuje Was część artykułowa, w której będą wskazówki i dodatkowe informacje, jakie Wasi bohaterowie będą mogli wykorzystać w questach. Nie wiemy też czy pomysł przeniesienia zleceń Zorda na portal jest trafionym pomysłem. Jeśli jakieś pomysły czy rozwiązania Wam się nie podobają - piszcie o tym. Jeśli uważacie, że idziemy w dobrą stronę - piszcie o tym. Jesli tego nie robicie, nie wiemy jakie jest Wasze zdanie i czy może przypadkiem macie na to po prostu wyjebane. Jak już mówiłem, robimy to dla Was i nieszczególnie jara mnie robienie portalu po to, by dowiedzieć się, że nie trafiamy w gusta.

2. Ocenianie Kart Postaci. Jak zapewne wiecie, aby otrzymać akceptację należy zebrać pięć głosów "na tak". Administratorów jest trzech. Ocena KPków to przywilej gracza, z którego nie musi on skorzystać, ale działało to przez pięć lat, więc po prostu dalej trzymaliśmy się tego zwyczaju. Jeśli macie w dupie sprawę, bo nie chce się Wam czytać i opiniować Kart nowych użytkowników, powiedzcie to nam. Zmienimy zasady rekrutacji - KPki będzie wysyłać się poprzez PW do admina i tyle. Po co przedłużać proces rekrutacji, gdy zebranie marnych pięciu głosów to przeszkoda niemal nie do przeskoczenia? Może w ogóle zamknijmy rejestrację i bawmy się w swoim własnym gronie, co?

3. Myślenie. Naprawdę, naprawdę nie chcę nikogo obrazić, ale czasem rozkładamy ręce nie wiedząc co odpowiedzieć. Jeśli piszę w Nieobecnościach, że mnie nie będzie, nie wysyłajcie PMek z pytaniem czy będę w stanie "dzisiaj coś tam zrobić" - bo mnie nie ma. Jeśli Kelan pisze instrukcje wlepiania zamówień na avatary i userbary, stosujcie się do nich. Jeśli wysłaliście posta fabularnego, nie piszcie od razu wiadomości do MGa, bo wszyscy potrafią korzystać z opcji "Pokaż posty nieprzeczytane" i upierdliwość (bo inaczej ciężko to jednak nazwać) dodatkowej informacji poprzez Prywatną Wiadomość, maila i gadu-gadu nic nie zmieni. Ja wiem, że jest ciepło, a w naszych żyłach krążą procenty z zimnego piwka, ale nie przesadzajmy - kojarzenie pewnych faktów naprawdę nie boli.

4. Więcej gry w grze. Dobra, przez ostatnie miesiące było z tym do dupy, w dużej mierze również przeze mnie. Od wtorku do wczoraj byłem offline i też wiele się nie działo, ale za coś trzeba pi... jeść. Nie zmienia do faktu, że po początkowym entuzjazmie przy okazji restartu, jakoś Wam przeszło. Umówiliście w granie w drużynach, które nie mogą się zebrać, bo napisanie porządnej KP to przecież TYLE roboty. Zrozumcie, że czekają na Was pozostali gracze i mistrzowie gry. Być może nie jest to Waszym zmartwieniem, ale jeśli na forum toczą się dwa wątki to też nie zachęca nowych graczy do założenia konta i stworzenia postaci - zwłaszcza, gdy do tego dojdzie sytuacja opisana w punkcie drugim. PBF działa na prostej zasadzie - admini nie robią użytkownikom łaski, że dają im możliwość gry, ale użytkownicy nie robią też łaski, że grają. Gdybyście nie wyrażali chęci do gry, zwyczajnie nie nakładalibyśmy na siebie pracy nad forum - bo i po co? Robimy to dla Was, sprawia nam to przyjemność - owszem - ale naprawdę potrafimy znaleźć sobie inne zajęcie. Pokażcie trochę, że i Wam się chce. Jeśli gracze, z którymi się ugadaliście nie robią KPków, umówcie się z innymi - odezwać się do siebie chyba potraficie, nie? I jeszcze raz zastanówcie się nad punktem pierwszym.

5. Regulamin. Tak, na ogół mamy w dupie czy ktoś rzuca przekleństwami na shoutboxie i dość ciężko złapać warna za offtopa, ale jeśli się zastanowić to burdel w kilku miejscach na forum osiągnął rozmiary długu publicznego. Niektóre tematy służą konkretnym celom i przebijanie się przez dziesiątki niewnoszących nic do tematu postów to jakaś mordęga. Jest HydePark, jest shoutbox - o dupie Maryni gadajcie tam, a nie w topicach służących dyskusji na jakiś KONKRETNY, OKREŚLONY temat. Luźna atmosfera, luźną atmosferą, na wiele rzeczy przymykaliśmy oko, ale trzeba nieco przykręcić śrubę, bo momentami to naprawdę zaczyna drażnić. Przykro mi, będą warny.

Mówiąc krótko - zaangażujcie się trochę. Nikt z nas nie oczekuje, że sami zaczniecie prowadzić questy, pisać teksty do holonetu czy robić coś za nas, ale naprawdę byłoby miło, gdybyście okazali, że w ogóle nas zauważacie. Nie oczekuję tutaj pochwał i pieśni pod naszym adresem - lubimy konstruktywną krytykę i rzeczowe uwagi. Jeśli na wszystkie możliwe sposoby okazujecie, że macie w dupie i Wam nie zależy, nam też nie chce się robić - bo po co? Dla własnego spełnienia?
Tak, jesteśmy próżni - lubimy, gdy chwali się nas za dobrze wykonaną robotę. To motywuje. Ale jesteśmy też na tyle rozsądni, by brać do serca negatywne opinie i słowa krytyki - bez nich możemy iść w kierunku, który nie będzie odpowiadał większości z graczy, co zniechęci ich do zabawy na MM. Jeśli zadajemy pytanie, prosimy o komentarze czy własne pomysły - nie trzymajcie ich dla siebie. Jeśli w poście zachęcamy do zadawania pytań - zadawajcie je w tym konkretnym temacie, a nie na SB lub PW. Nie zginą, a i my będziemy mieli mniej roboty - bo odpowiemy raz, a nie osiem razy, każdemu z osobna.
Nie wiem. Ogarnijcie się jakoś, bo na razie to największe zaangażowanie widać w tematach typu "Co to za film?" i wysyłaniu - wybaczcie szczerość - często głupich Prywatnych Wiadomości.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Wróć do Archiwum

cron