Content

Archiwum

V lat Mgławicy Mocy

V lat Mgławicy Mocy

Postprzez David Turoug » 27 Wrz 2013, o 18:50

Tak, tak 27 września to dzień, w którym rozpoczął się pierwszy quest na Akademii Jedi, obecnej Mgławicy Mocy. W związku z okazałą rocznicą Podziemie przygotowało skromny prezent w postaci wypowiedzi Administracji oraz paru "wiekowych userów" oraz członków Podziemia. Dlatego też daruję sobie wstęp i zaproszę Wszystkich do ciekawej lektury.
PS. W załączniku wersja nieokrojona.

Image


100-lat i "Niech Moc będzie z Nami"!



Wypowiedzi na stronie Vision Lighthouse
Załączniki
V rocznica MM.pdf
(2.08 MiB) Ściągnięto 210 razy
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: V lat Mgławicy Mocy

Postprzez Kelan Navarr » 27 Wrz 2013, o 19:20

Całość trzeba było trochę pociąć, żeby nie wyszedł z tego moloch, przez który na Vision Lighthouse nikt nie przebrnie. Tutaj, wśród swoich można dać całość :)
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: V lat Mgławicy Mocy

Postprzez Oto'reekh » 27 Wrz 2013, o 19:26

Ja tam jestem nawet!
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: V lat Mgławicy Mocy

Postprzez Drex Aurelian » 27 Wrz 2013, o 19:34

Nie powiem, fajnie sobie poczytać o tym jak to można było tutaj w miarę łatwo zrobić postać, a nie jak ja robiący 3 postać ;) Bardzo miła niespodzianka :)
Image
Awatar użytkownika
Drex Aurelian
Gracz
 
Posty: 81
Rejestracja: 28 Mar 2013, o 13:06
Miejscowość: Łódź, kraina dresiarzy i wojen klubów

Re: V lat Mgławicy Mocy

Postprzez Jack Welles » 28 Wrz 2013, o 10:11

A połowa trolli na forum to z peba przyczłapała :D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: V lat Mgławicy Mocy

Postprzez Zulrok » 28 Wrz 2013, o 10:48

No, no, no wypocinki całkiem ciekawe :D Można się było rozczytać i stwierdziłem, że tak po prostu „od czapy” opiszę swój rok przebywania tu:
Jestem tu od 30czerwca tamtego roku, trafiłem przez przegląd pbf-ów, pierwszy post-karta poszła też tego samego dnia, ale została odrzucana :( Prawdziwa historia z MM zaczęła się 20 listopada 2012 od zaakceptowanej karty, a sama przygoda od 28 listopada czyli mojego pierwszego fabularnego posta. No i jakoś historia ruszyła pod okiem Thraka, przy okazji starałem się zaciągnąć swoich znajomych do życia w tym dziwnym świecie :D Z drugiej jednak strony poznałem paręnaście osób z którymi muszę się spotkać na jakimś zlocie :D Ja coś tam skrobałem, MG też coś skrobał i wolnym tokiem jakoś to szło. Potem pewnego dnia: Mgławica jakaś inna: nowy styl, ładne grafiki i rozpoczął się kolejny rok ten prawdziwy i mgławicowy.

Jednak nastały też inne dni: Disney kupił Lucasfilm i niewiadomo jak to będzie z tymi filmami i całym kanonem i stało się też coś co można powiedzieć, że popieram. Mgławica stanęła/zatrzymała się, by potem pójść do przodu, nastąpił restart i historia zaczęła się na nowo kontynuując to co zostało wypracowane przez lata. Ciężko mi oceniać czy było to dobre, czy złe, wygląda na to, że dobre, ale na razie trzeba poczekać na poruszenie powakacyjne. Jednak w całej swej wierzę liczę na 100lat Mgławicy i na dalszy jej rozwój :D Przy okazji stałem się też MG i powoli zaczynam swój pierwszy quest :D

Najpierw podziękowania: drodzy admini jesteście wielcy, że to ogarniacie, mistrzowie gry, że pilnujecie i prowadzicie graczy, dziękuję też użytkownikom, że piszecie dalej swoje posty. Mam też podziękowania bardziej osobiste: Tau, za to, że wciąż dzięki niemu, poprawiam swoją bezbłedność pisania; Kayli, za to, że ze mną gra; Jacksonowi, za prowadzenia nas; Thrakowi, za prowadzenia starej postaci; Rivenowi za poganianie brata w postach, Alici, za to, że jest Promyczkiem :D; Alanis za wszystkie chat-kille, BE3R-owi, za to, że ogarnia sprzęt SW; Kelanowi za avatary i userbary, Arish, Zung'innowi i Reinerowi, za to, że jesteście moimi graczami i każdemu innemu użytkownikowi, który oprócz tego, że gra(co jest na PBF-ach ważne jak nie najważniejsze) działa dla forum: ocenia karty, poprawia innych, jest fajną osobą do pogawędki itp. - Z całego serca DZIĘKUJĘ.
Teraz życzenia: 100 Mgławico, 100 lat admini, którzy potraficie to utrzymać i 100 lat dla wszystkich użytkowników, bo choć admini są fundamentem, to userzy ścianami nośnymi MM :D
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Re: V lat Mgławicy Mocy

Postprzez Kelan Navarr » 29 Wrz 2013, o 16:42

Tak teraz wczytałem się w wypowiedź Andyego i przy jednym fragmencie ręce mi opadły:
Powstało Podziemie [...] i chociaż czasem ciężko się z nimi dogadać zwykłemu graczowi.

Nie mam nawet siły skomentować. Gdyby pisała to osoba, która chociaż wypowiada się w tematach, gdzie rzeczone podziemie prosi o zdanie graczy na jakiś temat...

Mimo tego że zdaża się, że MG nie odpisują jakiś czas, to zazwyczaj rozwiązywało się to tworząc Postacie Poboczne

Właśnie po części tego typu rozumowaniu zawdzięczaliśmy braki odpisów. Skoro miałeś z 5 postaci i każdą czekałeś na odpis MG (przeważnie innego), to absorbowałeś uwagę równą pięciu graczom. Ktoś odpisując Tobie mógł odpisać w tym czasie graczowi z jedną postacią. Stąd też poboczne są obecnie wyłączone.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: V lat Mgławicy Mocy

Postprzez Shas » 30 Wrz 2013, o 09:08

V lat... kto by pomyślał że to tyle przetrwa.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: V lat Mgławicy Mocy

Postprzez Alice » 30 Wrz 2013, o 15:43

Ja myślę, że kolejne pięć ma szanse na przetrwanie:). Skoro David prosił o małe wspominki związane z przybyciem na MM i naszymi wrażeniami podzielę się również swoimi. Ja znowu trafiłam na MM przez stronę o pbfach - Pbf Guild, gdzie Popek wrzucił reklamę forum. Jako że jestem osobą z natury ciekawską, ponadto byłam w ówczesnej redakcji, przyjrzałam się MM, która mnie urzekła. Konkursy, super look, ogarnięci i kontaktowi admini (tak, tak potem poznałam Kelana i Otorka). Największą przeszkodą była dla mnie kompletna nieznajomość realiów SW. Dlatego też z samą rejestracją wstrzymałam się do lutego zeszłego roku. Tak mniej więcej 3-4 miesiące zajęło mi podglądanie MM nim tu się zarejestrowałam. Pierwsza karta została przyjęta bardzo entuzjastycznie jak i moja osoba. Przede wszystkim to drugie było dla mnie czynnikiem decydującym o tym, że jestem tutaj do tej pory.
Atmosfera i ludzie - to właśnie sprawia, że Mgławica jest dla mnie miejscem wyjątkowym. Po półtorej roku przebywania tutaj nie straciłam ani na chwilę ochoty aby opuścić to miejsce. Początkowe zauroczenie zmieniło się w sympatię do całego forum i osób tu znajdujących się. Co mi się tu najbardziej podoba to właśnie to, że ludzie zżyli się ze sobą NAPRAWDĘ i spotykają się ze sobą czasem kilka razy w ciągu roku. I mnie to cieszy, że ja poniekąd jestem tego częścią choć u mnie następuje to powoli i stopniowo.
To wszystko rekompensuje mi nawet słabą okresowo frekwencję w odpisach.
Image
Awatar użytkownika
Alice
Gracz
 
Posty: 387
Rejestracja: 27 Lut 2012, o 14:43

Re: V lat Mgławicy Mocy

Postprzez Shas » 30 Wrz 2013, o 17:24

Ja to tam nawet nie pamiętam, może przez Zaloris na Holonecie ? To było tak dawno temu. Gdzieś tam się po mnie Chudy przypałętał, kiedy się pobierał u mnie długie nauki ( które i tak poszły nie raz w las ) o space warfare to musiał mój zapach zniuchać i teraz jak ten pies myśliwski. Gdzie ja to i on. Mam też wrażenie że to z mojej winy zaorczył w Młotka i wtopił w Old Republic. :mrgreen:
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: V lat Mgławicy Mocy

Postprzez Kelan Navarr » 8 Paź 2013, o 17:03

Tekst o MM pojawił się również na SW-Extreme :) Zerknąć można pod tym linkiem:
http://sw-extreme.com/article,4469,piec ... -mocy.html
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: V lat Mgławicy Mocy

Postprzez David Turoug » 8 Paź 2013, o 20:45

Kelan Navarr napisał(a):Tekst o MM pojawił się również na SW-Extreme :) Zerknąć można pod tym linkiem:
http://sw-extreme.com/article,4469,piec ... -mocy.html



Wielki szacun dla Jedi Nadiru Radeny za wrzucenie artykułu o naszym pięcioleciu na SW Extreme. Naprawdę budująca jest taka współpraca z jednym, z największych portali w polsce o tematyce gwiezdnowojennej. ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25


Wróć do Archiwum

cron