Content

Archiwum

Komentarze, pytania, opinie

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Jack Welles » 11 Kwi 2014, o 22:06

myślisz, że zagląda tu ktokolwiek inni niż ci co tam? :D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez David Turoug » 12 Kwi 2014, o 11:15

Zmiany w regulaminie oraz ostatnia aktywność na MM mogą wskazywać, że wychodzimy z pewnego kryzysowego okresu i w odróżnieniu od światowego krachu z 2008 roku (??) prognozy dla forum są jak najbardziej pozytywne. Przydałoby się tylko parę opinii mniej doświadczonych graczy, jak odbierają ostatnie zmiany na Mgławicy ;)

Zerkajcie:
1) Ogłoszenia Administracji
2) Zasady Gry

W pierwszym wypadku Admini zafundowali nam opcję szybkiego akapitu, nie wymagającego podawania wartości. Ponadto przy udziale BEER'a sporą frajdę będą mieli nowoprzybyli, który powita dobrze poinformowany droid H3LO.

W zasadach gry pojawiła się kolejna dobra wiadomość dla graczy, którzy już nie będą musieli obawiać się przestoju questa, w momencie gdy ktoś zniknie bez wiadomości albo w ogóle przepadnie na wieki. ;)

Ps. I nawet wiadomość o emerytowanym papieżu Popku, ekhem, urlopowanym Adminie Peterze nie jest aż tak dramatyczna, jak mogłoby się wydawać. ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Raynn Grieg » 12 Kwi 2014, o 11:30

David nalegał, żebym coś tu napisał, a że mi się nie chce, napiszę tylko o wyrazach uznania dla Administracji, kierowniczej i przewodniej siły naszego forum.

Image
Image
"Każdy wprowadza swój system tak daleko, jak sięga jego armia."

GG: 7571680
Awatar użytkownika
Raynn Grieg
Gracz
 
Posty: 38
Rejestracja: 22 Mar 2014, o 20:20

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez BE3R » 12 Kwi 2014, o 11:35

<papug> Powalili Ci się dyktatorzy Ryann..

Jak już to
Image
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez David Turoug » 8 Maj 2014, o 23:10

Odwołując się do tego newsa, trzeba przyznać, że tego na MM jeszcze nie było! Zakładka pozwala szybko zerknąć od HoloNetu, nie tylko na najświeższe wiadomości, ale także przejrzeć bardzo ciekawe zlecenia, nie tylko dla Łowców czy najemników, ale praktycznie dla wszystkich którzy mają łeb na karku. Prócz typowych znajdź i zabij, mamy misje polegające na wyciągnięciu informacji czy zdobyciu jakiegoś artefaktu. Świetna robota! Kolejny krok w rozwoju MM.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Caleb Quade » 9 Maj 2014, o 08:13

Mała rzecz a cieszy, +10 dla Otorka ^^ świetnie to wygląda, jeszcze lepiej funkcjonuje i na pewno wiele ułatwi ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Caleb Quade
Gracz
 
Posty: 362
Rejestracja: 31 Gru 2012, o 00:10
Miejscowość: Kielce

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Zulrok » 9 Maj 2014, o 14:38

Wysuwany panel jest dobry, jednak jest jedna rzecz do zrobienia by był bardzo dobry. Chodzi o to, by przy otwieraniu linka do nowej karty nie chował się panel(aktualizowana Mozilla). Jak Otor to zrobi, to moja mordka będzie bardzo ucieszona i być może inne się szerzej uśmiechną.

PS. Tak, szykuję powrót na MM
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Mistrz Ind'yk » 18 Maj 2014, o 13:24

Mam nadzieję, że ktoś z ekipy forum zagląda chociaż do tego działu, bo w punkcie nowoprzybyłych nie widać nikogo stanowczo zbyt długo ;) . Ogólnie chodzi o to, że znowu leżą KP i nikt ich nie ocenia. Ja rozumiem, zwykli Gracze nie mają żadnego musu, ale już Administracja i Mistrzowie Gry chyba powinni się nimi zająć. Nawet jeśli uważacie KPki za kiepskie (a te takie nie są), to trzeba o tym napisać. To mega zabija chęć gry i pozytywny odczucia w stosunku do forum, kiedy piszesz i piszesz KP, a potem dostajesz komentarze tylko od dwóch czepialskich gości. Tak, jestem obrońcą uciśnionych, bo sam czekałem prawie dwa tygodnie na akceptację i wiem, że to jest do dupy.

Dzisiaj w menu mamy:
Postać Alexa Zafista, chłopak chce wrócić na forum, napisał długą KP i... czeka już tydzień.
Postać poboczna, która ma dołączyć do ekipy Mando Thraka. Tym razem tylko dwa dni, ale zegar tyka, ocen mało, może skończyć się tak samo.

Także zapraszam do ocen, zwykłych Graczy także, ale tutaj nie wymagam, to post do Podziemia ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Mistrz Ind'yk » 27 Sie 2014, o 09:49

Co do napisów filmowych.

Wszystko wygląda pięknie, ale nie ma najważniejszej informacji - że to jest PBF. Wydaje mi się, że bez tego reklama jest bardzo niedopowiedziana ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Kelan Navarr » 27 Sie 2014, o 10:11

Jest w opisie filmu :)
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Mistrz Ind'yk » 27 Sie 2014, o 20:08

Fajnie, że w końcu doszliście do wniosku, że brak Moc jest tym czymś, co trzeba zmienić dla dobra Mgławicy. Sam jestem fanem tego rozwiązania, chociaż nie mam parcia na granie mocowładnym. Po prostu widać gołym okiem, że takie postacie są potrzebne, bo Gracze chcą nimi grać - a zapewnienie zabawy Graczom jest przecież najważniejsze na forum. Także propsy i mam nadzieję, że te bardziej rygorystyczne oceny KP mocowładnych nie będą przesadzone, bo przecież jest na forum kilka postaci, które potęgą przewyższają zwykłych Jedi i Sithów, a nie były sądzone inaczej ;) .

Co do drugiej zmiany jestem całkowitym przeciwnikiem, jak dla mnie coś takiego na forum długodystansowym nie ma sensu, a dodatkowo zabija radość z pisania i czytania KPków. Trzeba nauczyć Graczy, by nie wtryniali się z wiedzą, jakiej nie ma ich postać, a nie ograniczać im możliwość inspiracji i czytania tego, co inni stworzyli. Dalej można iść w stronę tego, żeby nie pokazywać publicznie questów Graczom, którzy w nich nie uczestniczą - przecież mogą dowiedzieć się o naszych postaciach czegoś, czego nie powinni wiedzieć. Każdy były quest dołącza przecież do historii postaci. Także dla mnie ta zmiana jest kompletnie do kitu, chrzanu i dupy, to krok w tył z systemu, który naprawdę wyróżniał to forum ;) .

Fajnie by było, gdybyście podali jeszcze, które części KP macie na myśli pisząc:
Podobnie sprawa ma się z kilkoma innymi częściami Karty.

Interesuje mnie to jako żywo, bo chyba będę pierwszą osobą, której dotknie nowy system.

Jako że wrzuciłem KP na starych zasadach, a została ona podpięta pod nowe, chciałbym żeby do mnie wróciła w PW, bo nie mam jej zapisanej na kompie, którego używam, a muszę ją pozmieniać względem nowych zasad :) .

Także ogólnie jeden wielki plus i jeden ogromny minus z indyczej strony ;)

EDIT: już widzę, co jest zasłonięte, 3/4 KP :cry: .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Mistrz Ind'yk » 27 Sie 2014, o 21:24

Kilka dodatkowych uwag (nadal uważam pomysł za kiepski i chybiony, ale jest tak nielogiczny, że nie da się wrzucić w nim KP)

I. Formularz
Jest niedorobiony, nie posiada możliwości zapisu obecnego stanu - a jest to bardzo ważne przy pisaniu KP, nawet PW ją mają Dodatkowo opcja podgląd nie działa, jeśli nie ma się wpisanego tematu wiadomości kasuje całą jej treść - właśnie straciłem sporo tekstu.

II. Zasłonięte części
- Jeśli chcecie zakrywać KP, by Gracze nie mieli wiedzy, której nie posiada ich postać na temat innej postaci, to musicie poważnie przemyśleć ten system. Po pierwsze, rasa w EU nie jest tak oczywista, jakby się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Są dziesiątki, jeśli nie setki ras, których nie odróżni się na pierwszy rzut oka od człowieka - dlaczego ma to być wiadome, jeśli 3/4 kp nie jest. Osoba grająca Anzatą ukrycie swojej rasy ma pewnie za najważniejsze. Może dać "Wygląda na rasę:"?
- Po drugie, data i miejsce urodzenia. Przecież to jest część historii tak naprawdę. Jeśli ukrywacie ją, to logiczne byłoby ukryć wszystkie jej części. Uznawaną datę i miejsce urodzenia można by dać w plotkach.
- Co z KS? Ona także jest ukryta? Logicznie wypadałoby, żeby była razem z majątkiem.

Zważywszy na to, że w takim razie zostaje nam tylko wygląd i ekwipunek widoczny w pełni pokazane w KP (nazwa postaci też może być pseudonimem, a prawdziwa ukryta - też przydałoby się na to pole), to KP okazuje się być porażająco mała. Ergo jest do kitu ten cały pomysł :P .

Oczywiście ostatnie zdanie jest tylko moją opinią, ale radzę zastanowić się nad poprzednimi punktami, jeśli chcecie logicznie podejść do tego systemu i zrobić porządny formularz ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez BE3R » 27 Sie 2014, o 21:45

Graczy którzy czytali KP mógłbym na palcach policzyć, przy czym graczy którzy je aktualizowali... ręka drwala <papug> czaisz bazę drobiu?
Niedoróbki w formularzu to błędy techniczne i zostaną z pewnością usunięte przez Otorka, <papug> Nasz najseksowniejszy admin, czego nie dotknie to p.... :P

Co do Reszty tajnych przez poufne to myślę że jeżeli pojawią się liczniejsze glosy zrzędzące nasze kochane Żaby przemyślą jeszcze raz ten temat.
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Lilith Blindshoter » 27 Sie 2014, o 22:01

Zazwyczaj czyta się kp swoich współgraczy. Ja tak robiłam, czytałam też nowe KP, choć nie zawsze miałam odwagę komentować. Moim zdaniem Choć część historii powinna być jawna. Na zasadzie to co ogólnie wiadomo + nie widoczne rzeczy, o których nie chce się z jakichś przyczyn informować całej galaktyki. Albo, Kp w czasie poprawek powinna być ogólnie dostępna, a dopiero w bazie danych częściowo niedostępna. Zmurszałoby to do czytania i oceny KP w trakcie poprawek. XD
Image

Image
Awatar użytkownika
Lilith Blindshoter
Gracz
 
Posty: 334
Rejestracja: 3 Wrz 2011, o 01:33

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Oto'reekh » 27 Sie 2014, o 22:30

Formularz jest tylko narzędziem do przesłania KP. Raczej nikt nie chiałbym pisać tego w tym nieporęcznym oknie, które mało różni się od tego na posty. Formularz też nie musi mieć opcji ani podglądu ani zapisu, gdyż jest przesyłany tylko do adminów - względy estetyczne nie są aż tak istotne. Ja optuje za tym aby gracz miał możliwość przepisania KP samodzielnie do bazy danych, tzn wersje skróconą. Jeśli będzie uważał za istotne ukrycie większej rzeczy niż przewiduje obecny regulamin może to zrobić. W tym uogólnić rasę na przykład na humanoidalną, nie może jedynie kłamać (z wyjątkiem niektórych plotek - co najmniej jedna musi być prawdziwa). Pamiętajmy też, że ten system nie służy do nastawiania graczy przeciwko sobie, a zwiększeniu interakcji między postaciami. W momencie kiedy gracze znają pełne historie innych graczy, ilość pytań o przeszłość innych postaci na forum oscyluje w okolicy 0. Decyzje podejmowane są także dużo bardziej świadomie, gdy znamy usposobienie drugiej postaci - zakładając że drugi gracz stara się w nią wcielić, teraz będzie więcej niewiadomych. Na forum storytellingowym, przy którym brak mechaniki zwiększającej losowość są to rozwiązania z mojego punktu widzenia trafne.
Nie ma też co za bardzo popadać w panikę, system zmiany oceny nie zmienia systemu rozgrywki na MM, większa ilość niewiadomych nie wpływa na większe zaangażowanie w rozgrywki PvP, które praktycznie na forum nie występują.
Wracając do formularza, prawdopodobnie będę próbował jeszcze go poprawiać, ale jest to prosta modyfikacja do wysyłania wiadomości do administratorów. Nie jest ona więc tak bogata jak zwykłe pisanie posta. Na szczęście najprawdopodobniej ta forma jest tymczasowa, więc proszę o więcej opinnii co jest niezbędne w takim narzędziu aby pracowało optymalnie. Prawdopodobnie przyda się to przy następnym rozwiązaniu.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Zulrok » 27 Sie 2014, o 22:42

Przywrócenie Mocy - Ok, można się tego było spodziewać. Ale zmiany w dostępie do karty? Nie i jeszcze raz nie, to było dobre, opinie kilku użytkowników, które mógł przeczytać gracz były często złotymi wskazówkami.

Po drugie, drodzy panowie, nie dacie rady: dużo grono użytkowników się ociąga, ale sprawdza KP, a teraz jak przyjdzie fala mocowładnych to nie dacie rady, kilka osób nie będzie miało czasu, (co jest normalne) i nie ma kto zaakceptować postaci. Załóżmy, że obija się 7 osób z 7 MG i karta leży i czeka, a jak się obija 7 z 20, 30, 50?!

Pomysł Lililth jest ciekawy: zmusza do szybkiej oceny kart postaci, bo inaczej nic nie wiadomo; pozwala zastosować nieco realizmu, (to prawda, że jak się widzi kogoś po raz pierwszy, to się mało o nim wie); wyjdziecie obronną ręka ze swoich pomysłów, pokazując, że ważny jest głos uzytkownika.

A tak zbaczając deczko z tematu: Żaby, Prima Aprilis był w kwietniu :D
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Oto'reekh » 27 Sie 2014, o 23:32

Błąd z podglądem tymczasowo rozwiązany przez wpisanie domyślnego tekstu w pole nazwy użytkownika.

P.S. Prosiłbym o weryfikacje
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Jack Welles » 27 Sie 2014, o 23:47

Z tym pomysłem by ukrywać historię postaci boli mnie jedna rzecz. W sumie to trochę egocentryczne i w ogóle, ale lubię jak ktoś czyta moje wypociny i je ocenia - nieważne czy negatywnie czy pozytywnie. W gruncie rzeczy to był główny fun w pisaniu kart. Myślę, że teraz historie będą pisane, użyje teraz fachowego stwierdzenia, na wyjebaniu. No bo po co się starać, stosować jakieś tam triki literackie czy inny humanistyczny szajst, jeśli przeczyta ją tylko parę osób i zostanie ukryta.

Z drugiej strony rozumiem dlaczego ten pomysł powstał i najprawdopodobniej spowoduje kupę zaskoczek dla graczy - nigdy bowiem nie wiadomo czy dany Gand faktycznie umie pilotować statek, albo koleś, do którego załapało się na pokład na stopa, nie lubi przypadkiem wycinać organy innym.

Co do zajawki filmowej - bardzo fajna... Aaaaaale troszkę napisy szybko znikają.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Zulrok » 28 Sie 2014, o 09:20

Otor podgląd działa, ale jak ustalimy nazwę postaci i coś napiszemy, klikniemy raz podgląd, potem coś jeszcze zmienimy i znów damy podgląd, to do naszej nazwy dodaje formułkę: "Nazwa postaci..." na końcu. Jak będziecie sprawdzać karty, (ehh....), to wam nie będzie przeszkadzać, ale coś takiego występuje.

A filmik fajny :D
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Mistrz Ind'yk » 28 Sie 2014, o 09:39

Wracając do formularza, prawdopodobnie będę próbował jeszcze go poprawiać, ale jest to prosta modyfikacja do wysyłania wiadomości do administratorów. Nie jest ona więc tak bogata jak zwykłe pisanie posta. Na szczęście najprawdopodobniej ta forma jest tymczasowa, więc proszę o więcej opinnii co jest niezbędne w takim narzędziu aby pracowało optymalnie. Prawdopodobnie przyda się to przy następnym rozwiązaniu.


To akurat jest bez sensu. Trochę, jakbyście mówili - Mgławica Mocy jest do wrzucania treści, a nie do pisania; do gry potrzebny jest jeszcze edytor tekstów... Ja powtarzam, nawet w PW jest możliwość zapisu (a i podgląd działa normalnie), więc jak już nie działa dobrze formularz, to może zróbcie wysyłanie przez PW?

Pamiętajmy też, że ten system nie służy do nastawiania graczy przeciwko sobie, a zwiększeniu interakcji między postaciami.


Ale nie ma żadnych spisanych ograniczeń w tworzeniu postać na PvP? ;)


Podgląd działa.
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

PoprzedniaNastępna

Wróć do Archiwum

cron