Content

Archiwum

Komentarze, pytania, opinie

Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Peter Covell » 3 Lis 2013, o 14:16

Temat poświęcony Graczom - ich opiniom na temat Mgławicy Mocy i wszystkiego, co z nią związane, pytaniom wykraczającym poza te zadawane przez "żółtodziobów" oraz komentarzom do administracyjnych ogłoszeń. W wypadku tych ostatnich często niemożliwym jest komentowanie ich bezpośrednio pod treścią (zabieg mający na celu utrzymanie porządku w ogłoszeniach), stąd osobny topic ku temu przeznaczony.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Tzim A'Utapau » 4 Lis 2013, o 00:26

Informujemy, że w środę 13 listopada 2013 Użytkownicy, którzy nie mają zaakceptowanej "porestartowej" KP zostaną usunięci z Gracze.


Zaakceptowana porestartowa oznacza, jak rozumiem, także zaakceptowaną porestartową martwą? 8-)
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Peter Covell » 4 Lis 2013, o 00:50

Zaakceptowana porestartowa oznacza, jak rozumiem, także zaakceptowaną porestartową martwą?

Tak. Poza tym uprawnienia zatrzymają członkowie redakcji HN oraz Ekipa Forum (MG+admini). Choć w sumie, chyba tylko ja nie mam KP w tym gronie :D
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Jack Welles » 4 Lis 2013, o 17:10

Myślę, że decyzja o tym by zawiesić w prawach użytkowników, którzy się najzwyczajniej w świecie obijają, jest jak najbardziej trafioną. Szkoda jednak, że nie została ona podjęta wcześniej, choć teraz ma ciut większy wymiar dramatyczny. Może w końcu MM ruszy z kopyta jak się część graczy ogarnie ;)

Peter Covell napisał(a):Zaakceptowana porestartowa oznacza, jak rozumiem, także zaakceptowaną porestartową martwą?

Tak. Poza tym uprawnienia zatrzymają członkowie redakcji HN oraz Ekipa Forum (MG+admini). Choć w sumie, chyba tylko ja nie mam KP w tym gronie


Nepotyzm! :D

PS Pozdro dla Kelana :roll:
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Drex Aurelian » 4 Lis 2013, o 18:10

Wielki TAK dla Administracji, że wreszcie odnaleziono dla mnie taki wspaniały sposób na zmotywowanie do pracy, więc biorę się do pracy ;)
Image
Awatar użytkownika
Drex Aurelian
Gracz
 
Posty: 81
Rejestracja: 28 Mar 2013, o 13:06
Miejscowość: Łódź, kraina dresiarzy i wojen klubów

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Alice » 5 Lis 2013, o 00:59

Ja zaś mam pytanie dotyczące HoloNetu i jego zawartości. Jak pamiętam żaby, że wspominaliście coś o uzupełnieniu HN o informacje dotyczące uniwersum SW jak i o zadania i zlecenia. Chciałam spytać kiedy możemy spodziewać się ruszenia w tej kwestii?
Image
Awatar użytkownika
Alice
Gracz
 
Posty: 387
Rejestracja: 27 Lut 2012, o 14:43

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Peter Covell » 5 Lis 2013, o 09:38

W teorii - w każdej chwili. W praktyce - na razie zobaczymy jak będzie z rozruszaniem MM. Na pewno Holo ma być elementem uwzględnionym w planowanej kampanii promocyjnej Mgławicy, ale zacząć trzeba u podstaw, czyli od aktywności w questach i pewnych podstawowych reakcjach Graczy na życie forum - choćby akceptacji nowych KP ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Jackowy Pomysł ;)

Postprzez Jack Welles » 2 Lut 2014, o 16:47

Mam pomysła! :D Właściwie to nie jest moja najnowsza myśl i już parokrotnie męczyłem nią Podziemie gdy jeszcze tam się opierdalałem, ale jednak mam!

Mianowicie wiąże się on ze zmuszeniem czytania już dawno zaakceptowanych kart i ułatwieniem pracy mistrzom gry. Otóż często się zdarza się tak, że dla graczy karta postaci jest raczej męczącym obowiązkiem i potem w trakcie gry wykorzystują z niej jedynie umiejętności, ekwipunek i majątek postaci - historia przechodzi do historii i jest jedynie usprawiedliwieniem dla wcześniej wymienionych punktów. Dobrym przykładem może być syndrom "Martwej Rodzinki" ;) . Rzadko się kiedy zdarza by postacie na naszym forum miały kontakt ze swoją rodziną/znajomymi. Czasami nawet przeszłość postaci jest czymś mało ważnym.
Drugim problemem jest, że za jakiś okres czasu, jak już pokończą się obecne i może parę następnych questów to w życiorysach postaci powstaną pustki. Owszem bawiliśmy się w aktualizację kart, ale powiem szczerze, że były raczej ciekawostką niż czymś faktycznie wartościowym. Poza tym zdarzają się questy, które naprawdę mają realny wpływ na postacie i przydałoby się to odnotowywać gdzieś, by kolejni MG byli ich świadomi (patrz choćby na końcówkę BMR2 ;) ).
No i teraz jak to rozwiązać? Bardzo prosto :ugeek: - gracze powinni mieć obowiązek po każdym zakończonym queście dodawać posta pod swoją kartą w bazie danych, w którym to kontynuowaliby historię swojej postaci. Mistrzowie gry powinni sprawdzać czy gracze umieścili faktycznie wszystkie najważniejsze z ich perspektywy fakty, no i poza tym powinni pilnować by gracze robili te wpisy :D .
Plusów tego rozwiązania jest parę: po pierwsze gracze o wiele bardziej będą się pilnowali i utożsamiali ze swoimi postaciami - wpadki jak i sukcesy nigdy nie przepadną w archiwum questów; nowi gracze będą mogli prześledzić losy interesującej jej postaci, nie musząc się przebijać przez połowę forum - podobnie mistrzowie gry nie będą musieli się dopytywać danego gracza co jego postać robiła wcześniej, no i łatwiej będzie wplatać smaczki fabularne ;) ; no i zwiększymy zawartość storytellingu na naszym forum. Jest również kwestia tego, że questy tak na prawdę nie opisują w 100% życia naszych postaci - ile to jest postów znajdujących się w wątkach lokalizacyjnych (poza tym wypis questów można sobie właściwie w tyłek wsadzić bo osobie niezorientowanej co się w nich działo nic nie mówi). Ponadto jak komuś wypadnie dłuższa przerwa od MM, będzie zawsze mógł (po konsultacji z MG bądź adminami) uzupełnić historię swojej postaci o tą przerwę co go nie było - głupio wygląda jak dana postać dopiero po pół roku wychodzi z baru jakby nigdy nic, a zawsze można by było opisać jak to zrobił sobie kurs językowy lub pracował dorywczo w Macu :D.
Myślę, że napisałem wszystko co chciałem i mam nadzieję, że w końcu zainteresuje kogoś bardziej moim pomysłem ;)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez David Turoug » 2 Lut 2014, o 17:25

Obecnie jest obowiązek aktualizowania Kart Postaci, pod groźbą interwencji Mistrza Gry. Nawet obowiązuje zasada, że gdy user opierdziela się z aktualizacją, to jego postać może zostać raniona, a nawet uśmiercona.
Przykłady aktualizacji:
Saine Kela, William Hunt

Twój pomysł nie jest nowy, aczkolwiek lekko zmodernizowany, gdyż optujesz za dorzucaniem nowych postów w bazie danych. Poza tym, userzy często sami nie mają czasu na odpisywanie, więc wątpię żeby im się chciało jeszcze opisywać coś, co nie miało miejsca w questach. Oczywiście, jeżeli mają taką chęć to proszę bardzo. Sam tak robiłem, jak prowadziłem jeszcze postać Davida Turouga (i czasem wychodziło że w jednym roku był tylko na jeden misji, więc dodawałem info o jakiś jego pracach w Świątyni i okolicach).
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Jack Welles » 2 Lut 2014, o 17:39

Nie mogę znaleźć tego w Zasadach Gry, więc dalej to chyba zależy od mistrza gry tylko. A moim zdaniem przydałoby się to ustanowić jakoś oficjalnie.

Poza tym, userzy często sami nie mają czasu na odpisywanie, więc wątpię żeby im się chciało jeszcze opisywać coś, co nie miało miejsca w questach.


To jest żaden problem jak na mój gust - taka aktualizacja nie jest potrzebna przecież co rusz, a z resztą nie piszę o tym by koniecznie pisali o tym co robią poza questami - można to potraktować jako możliwość, a nie mus.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Kelan Navarr » 3 Lut 2014, o 15:29

Uzupełnianie KP o ważniejsze wydarzenia z dalszego życia jest dobrym pomysłem. W gruncie rzeczy było już zaimplementowane, tyle że obecnie dzieje się na tyle mało, że i tak nie ma czego umieszczać w tych KPkach. Jeśli ludzie się wezmą w garść i zaczną regularnie pisać, to fabularne zahaczki i odwołania do poczynań graczy się pojawią i będzie można uzupełniać karty. Na chwilę obecną wciąż czekamy na przebudzenie.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Tzim A'Utapau » 3 Lut 2014, o 18:20

1. Myślę, że aktualizacja przebiegałaby chętniej i częściej, gdyby było wiadomo, jak w ogóle KP aktualizować, czyli przydałby się do tego wzór. łatwiej jest uzupełnić schemat, niż produkować się na własną rękę. A tych, którzy chcieliby poza niego wyjść, pewnie i tak nikt nie będzie ograniczał.
2. Gdy się toczyła na ten temat dyskusja, byłem za tym, by to Mistrzowie Gry mieli obowiązek aktualizacji KP swoich graczy i w sumie nadal się tego trzymam (teraz bardziej niż wtedy :P ). Uzupełnianie fabuły questowej przez MG nie wyklucza, by gracz sobie ubarwiał postać dodatkowymi zahaczkami, jak przykładowa praca w StarMcDonalnds. Kwestia organizacji w Bazie Danych, wyklarowanie rzeczonego wyżej wzoru i porozdawania uprawnień.
3. By w ogóle aktualizacje miały zastosowanie, musiałaby zostać rozwiązana kwestia poruszona przez Kela.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Jack Welles » 3 Lut 2014, o 18:35

Dodam, że poruszyłem to teraz głównie dlatego, iż forum jeszcze nie ruszyło. Jeśli skończy się ileś tam questów to będzie problem z wyegzekwowaniem tych aktualizacji bo ludziom nie będzie się zwyczajnie chciało nadrabiać więcej niż jednego questa. Im wcześniej to zyska na oficjalności tym lepiej dla tego pomysłu moim zdaniem.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Peter Covell » 3 Lut 2014, o 21:20

Ooookaaayyy... dodam punkt w regulaminie, ale David ma rację - obowiązek aktualizacji istnieje od restartu i osobiście o to gonię tych, którzy kończą questa (a w sumie skończyli tylko David i Saine...)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Mistrz Ind'yk » 9 Kwi 2014, o 08:40

Ja mam pytania dotyczące bezpośrednio ostatnich aktualizacji regulaminu. Obie bardzo mi się podobają, bo w końcu uściślają pewne rzeczy i wrzucają je w nasze prawo, ale obie można by rozszerzyć.

1. Co do akceptacji KPków, to w sumie miałem już wątpliwość przed tą zmianą, mianowicie chodzi o to, że ostatnio są problemy z chętnymi do oceniania. Moja KP leżała 10 dni, bo zdecydowały się na ocenę tylko 2 osoby, potem doszła trzecia i jest do bardzo dużo czasu. Podobnie było ostatnio z Tyraalem Galdem, który czekał i czekał, dostawał poprawki, które pozostawały bez odzewu. Może warto byłoby pomyśleć nad systemem, który pozwoli Administracji uniknąć takich sytuacji? Jeśli Gracze nie chcą korzystać ze swojego przywileju (którym bez wątpienia jest możliwość oceny nowej KP), to coś trzeba moim zdaniem zmienić. Podobna sytuacja zaszła u Aeltroxa, który czekał za to jakiś czas na 5 TAKa, co pokazuje tylko, że takie sytuacje zachodzą i to nagminnie :) .

2. Określone zostało, co dzieje się, gdy Gracz nie odpisuje 14 lub więcej dni. Ja się pytam, jaki jest mechanizm, kiedy nie odpisuje MG? Zdarza się to na Mgławicy, o czym wszyscy dobrze wiemy, może powinno zostać uściślone, że wtedy Gracz ma jakieś możliwości? Choćby jakaś realna prośba o zmiana prowadzącego, a nie tylko nudzenie się na SB? ;)
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Oto'reekh » 10 Kwi 2014, o 13:53

Nie wiem czy zachodzi potrzeba uściślania tego w regulaminie, wystarczyłby zwykły PM do któregoś z aktywnych MG czy Admina
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Kelan Navarr » 10 Kwi 2014, o 14:04

Ad1: Dodam jeszcze do zasad gry zdanie, że w przypadku braku wystarczającej liczby oceniających, głos administratora jest decydujący.

Ad2: Zgadzam się z Otem, że nie ma sensu uściślania tego w regulaminie/zasadach/gdziekolwiek. Jeśli ktoś zbyt długo czeka na MG, naturalną koleją rzeczy jest napisanie wiadomości do admina. Po coś tu jesteśmy w końcu.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Mistrz Ind'yk » 11 Kwi 2014, o 11:33

Spoko, taka zmiana w regulaminie będzie chyba najlepszym rozwiązaniem, w wielu wypadkach na pewno pomoże i przyspieszy proces ;) . Co do drugiego, to raczej chciałem zasygnalizować, że warto byłoby coś z tym zrobić, niekoniecznie w ramach regulaminu :) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Jack Welles » 11 Kwi 2014, o 14:01

Jakbyś się wczytał w nasz ukryty temat to byś widział, że już o to pytałem i Kelan mi napisał jak to jest załatwione od strony MG ;)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Mistrz Ind'yk » 11 Kwi 2014, o 19:49

Tylko "nasz" nie oznacza ogólnodostępnego, a sami nie gramy ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Następna

Wróć do Archiwum

cron