Content

Archiwum

Komentarze, pytania, opinie

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Kelan Navarr » 28 Sie 2014, o 16:36

Odniosę się jedynie do sensowności wprowadzania takiego systemu oceny KP, jako że kwestie techniczne Koks i tak popsuje. Poza tym pracujemy nad formularzem KP, który będzie podpięty pod Joomlę i Holo. To może rozwiąże wszelkie problemy o których pisaliście i sprawi, że wypełnianie poszczególnych pól będzie trochę przyjemniejsze.

Wracając jednak do nowego systemu oceny KP. Kwestia urozmaicenia rozgrywki jest tu bardzo istotna, lecz nie najważniejsza. Stary system był bardzo fajny, póki byli ludzie, którzy karty oceniali. Niestety ostatnimi czasy trendy były takie, że jeśli ludzi na sb się nie pogoniło, to fatygowała się jedna/dwie osoby. W ten sposób mogliśmy stracić kilku potencjalnych graczy. Poza tym Chudy ma rację pisząc, że karty mało kto w ogóle solidnie czytał. Odnoszę wrażenie, że część oceniających czekała jedynie na pierwsze komentarze i dopiero na nich bazowała swoje opinie. Taki system nie ma zbytnio sensu, więc trzeba było zrobić z tym porządek. Poza tym stary system odstraszał też grupę osób, które były przerażone zwracaniem uwagi przez oceniających na każdy przecinek i pierdółkę. Nie ukrywajmy - czasem można było w ocenach KP zaobserwować nadmierną gorliwość sprawdzających, którzy czasem zapominali jak sami pisali swoje pierwsze podania.

@Alex
W kwestii nie dawania rady: Stary system wymagał, by Karta została sprawdzona przez przynajmniej jednego administratora. Czym więc różnić się będzie od tego obecny proces? Też będziemy musieli karty przeczytać, a obecność Chudego w "komisji" pozwoli na wyeliminowanie technicznych bubli. Po prostu zamiast narzekać, że ludzie się obijają, bądź oceniają zbyt surowo, postanowiliśmy wziąć sprawy we własne ręce. Jeśli będzie miała miejsce sytuacja, że nie będę nadążał ze sprawdzaniem Kart Postaci, będę niesamowicie szczęśliwy, gdyż będzie to oznaczało, że dokonaliśmy dobrych zmian.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Mistrz Ind'yk » 28 Sie 2014, o 16:59

Wracając jednak do nowego systemu oceny KP. Kwestia urozmaicenia rozgrywki jest tu bardzo istotna, lecz nie najważniejsza. Stary system był bardzo fajny, póki byli ludzie, którzy karty oceniali. Niestety ostatnimi czasy trendy były takie, że jeśli ludzi na sb się nie pogoniło, to fatygowała się jedna/dwie osoby. W ten sposób mogliśmy stracić kilku potencjalnych graczy. Poza tym Chudy ma rację pisząc, że karty mało kto w ogóle solidnie czytał. Odnoszę wrażenie, że część oceniających czekała jedynie na pierwsze komentarze i dopiero na nich bazowała swoje opinie. Taki system nie ma zbytnio sensu, więc trzeba było zrobić z tym porządek. Poza tym stary system odstraszał też grupę osób, które były przerażone zwracaniem uwagi przez oceniających na każdy przecinek i pierdółkę. Nie ukrywajmy - czasem można było w ocenach KP zaobserwować nadmierną gorliwość sprawdzających, którzy czasem zapominali jak sami pisali swoje pierwsze podania.


Tylko że akurat nie o tym pojawił się komentarze. Jeśli chcecie eliminować stary proces, który nie miał już prawa bytu, to zmieniacie tylko system oceniania - Gracze wrzucają KP, a oceniają administratorzy i już. Było tak choćby na HG chyba i jakoś nikt nie miał problemów. To nie ma nic wspólnego z chowaniem całej treści KP, o której była mowa wyżej. Trochę odpowiedź nie na te pytania i uwagi ;) .

Nie ukrywajmy


Zgadzam się :twisted: 8-)
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Oto'reekh » 28 Sie 2014, o 18:21

Nielocie wszystko jest fajnie jak wyłapujesz zdania z kontekstu, ale o obu stronach medalu mówiłem i ja i Kel, jeśli nie zadowala Cię tylko nasze zdanie to zapewniam Cię, że Popek również gorąco opowiedział się za tym systemem i chciał go wprowadzić już w trakcie restartu.
Przykro mi jeśli przyjemność czytania KP zostanie ci odebrana, możemy ustalić, że postacie ubite będą miały upubliczniane karty w całości, wtedy jeśli chodzi tylko o walor czytelniczy powinno to wystarczyć.
Powody są dwa, większa interakcja między graczami i usprawnienie systemu oceniania, sam pamiętam jak na to narzekałeś więc problem ten próbujemy rozwiązać.
Prosiłbym o więcej zaufania dla administracji i BE3Ra, bo wygląda na to, że chodzi o to, że będą przechodzić karty nie godne lub coś w tym rodzaju. My naprawdę nie chcemy z Mgławicy robić miejsca w którym ludzie szczycą się jakiej to karty nie napisali, ale będą na niej grali, bo to jest solą PBF-a.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Mistrz Ind'yk » 28 Sie 2014, o 18:45

Dobra, jeśli uważacie, że odpowiedzieliście na moje pytania o nielogiczność aktualnego stanu ukrytych i odkrytych części KP, a także to o PvP, to łapię, nie będę już nic wyciągał z kontekstu. O Popku nawet nie pomyślałem (kurde, zapominam o nim już :( ). Wierzę Wam i w Was ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez David Turoug » 28 Sie 2014, o 21:23

Obie zmiany mnie się niezwykle podobają. Na innych PBFach ukrywanie części KP się sprawdza. Całkowicie rozumiem motywacje Administracji. Może ktoś czytał nowe karty, ale ich ocenianie trwało nie rzadko miesiącami. Nie ukrywam, że sam też się opierdalałem w tym punkcie. Skoro innym się nie chce, to trudno. Zajmie się tym Podziemie i bardzo dobrze.

Co do Mocy, to od początku byłem gorącym zwolennikiem by istniała i była widoczna bardziej, niż po restarcie. Nie raz pisząc na innych forach pbfowych z userami, na temat Mgławicy, duży odsetek pisał, że forum spoko, ale nie można korzystać z tej legendarnej Mocy. Teraz się to zmieni.

Ps. By uspokoić niektórych starych userów [mando itp], chciałbym zaznaczyć, iż w najbliższym czasie nie planuję tworzenia żadnej nowej postaci (w tym mocowładnej).
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Alice » 28 Sie 2014, o 22:22

Krótko, ale też wrzucę swoje zdanie. Mi akurat się podoba charakter oceniania przez wyznaczone osoby KP (tak było na Hellgates, Herbii gdzie gram). Zakrycie historii w żaden sposób nie umniejsza rozgrywki na Herbii i dla mnie dodaje dodatkowego smaczku.
Technicznie nowy formularz KP jest naprawdę fajny:)
Image
Awatar użytkownika
Alice
Gracz
 
Posty: 387
Rejestracja: 27 Lut 2012, o 14:43

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Ryan Dexon » 11 Lut 2015, o 22:16

Takie małe pytanie :

Jeśli minęło już te regulaminowe 14 dni a gracz z którym biorę udział w queście nie odpisuje, nie odzywa się i nie ma w ogóle z nim kontaktu, to lepiej poczekać jeszcze z miesiąc czy dusić GM'a o poprowadzenie jego postaci ? :P
Image
Awatar użytkownika
Ryan Dexon
Gracz
 
Posty: 72
Rejestracja: 9 Sty 2015, o 16:48

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez BE3R » 11 Lut 2015, o 22:48

Problem jest o tyle że Tytus na forum zagląda, po prostu nie odpisuje. Zasadniczo jeżeli MG uzna że nie ma kontaktu z graczem to ZNPcuje mu postać. Natomiast decyzja należy do Bendera :)
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Ryan Dexon » 11 Lut 2015, o 23:06

No ładnie i nawet do mnie nie napisze ?! :P

no dobra, pozostaje tylko czekać...

dzięki za odpowiedź
Image
Awatar użytkownika
Ryan Dexon
Gracz
 
Posty: 72
Rejestracja: 9 Sty 2015, o 16:48

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Kelan Navarr » 12 Lut 2015, o 04:08

Problem w tym, że Ostap ostatnio też mimo że się pojawia, to nie idzie to w parze z odpisami. Chyba po prostu urok tego okresu w roku - sporo ludzi ma egazaminy/ferie itd. W każdym razie po 2 tygodniach MG ma prawo przejąć kontrolę nad postacią zamulającego gracza. Jeśli sytuacja nieznośnie się przedłuża - postać może połączyć się z mocą :)
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Komentarze, pytania, opinie

Postprzez Ostap Bender » 12 Lut 2015, o 10:36

Tydzień człowieka nie ma i już burdel. ;-) Problem w tym, że moja zapowiedziana nieobecność pokryła się w czasie z niezapowiedzianą nieobecnością Tytusa. Jak widać powoli powracam do żywych, więc sytuacja będzie opanowana.
Image
GG: 52637894
Awatar użytkownika
Ostap Bender
Gracz
 
Posty: 106
Rejestracja: 6 Paź 2014, o 10:48

Poprzednia

Wróć do Archiwum

cron