Content

Archiwum

Mgławica Mocy 8 LAT

Mgławica Mocy 8 LAT

Postprzez Kelan Navarr » 26 Wrz 2016, o 15:40

Image

Drodzy użytkownicy, przyjaciele

Kolejny rok za nami i zaczynam odnosić wrażenie, że każdy następny mija coraz szybciej. Dopiero co wraz z Dawidem pracowaliśmy nad Opowieściami, a tymczasem od niedawna rozpocząłem prace nad kolejnym tomem. Trudno aż czasem uwierzyć.
W ciągu ośmiu lat wielokrotnie przywoływaliśmy początki istnienie naszego forum, prosiliśmy o wypowiedzi założycieli i osoby, które z Mgławicą obcują od wielu lat. Na tym polu nasze możliwości zostały chyba wyczerpane, więc by się nie powtarzać, podobnie jak w zeszłym roku, nie uraczę Was tekstem tego typu.

Ostatni rok był dla Mgławicy Mocy pod kilkoma względami wyjątkowy. Część z Was pamięta może, że piętnaście miesięcy temu pisałem: „Jako, że możemy się teraz finansowo i czasowo skupić stricte na naszych interesach, możecie spodziewać się, że w odpowiednim momencie ponownie mile Was zaskoczymy”. Patrząc z perspektywy czasu, z czystym sercem mogę stwierdzić, że obietnica znalazła w 100% pokrycie z rzeczywistością i nie daliśmy plamy. W ciągu roku zorganizowaliśmy trzy eventy, z czego największy – zimowy, przyciągnął na forum rekordową liczbę gości i uczestników. Duża w tym zasługa współpracy, którą nawiązaliśmy z dwoma z pośród największych internetowych mediów starwarsowych w Polsce – SW-Extreme i Biblioteką Ossus, które zapewniły nam wspólnie reklamę o ogromnym zasięgu. Naszym przyjaciołom z obu portali serdecznie dziękuję. Poza trzema oficjalnymi konkursami, ze swoją niezależną inicjatywą konkursową wyszedł Indyk, za co należą mu się ogromne słowa uznania.
Przede wszystkim siódmy rok istnienia, zapamiętamy dzięki wydanej przez nas książce „Mgławica Mocy – Opowieści”. Jak pisałem już kiedyś, jest to inicjatywa unikatowa na polskim podwórku tekstowych gier forumowych. Nie składamy jednak broni i nie spoczywamy na laurach, gdyż nie będzie to jednorazowa inicjatywa.

Na koniec tego tekstu okolicznościowego chciałem podziękować wszystkim mgławicowiczom. Naszym Mistrzom Gry, którzy robią wszystko, by dostarczyć Wam przygody, z których będziecie zadowoleni, a także wszystkim graczom, których aktywność napędza całą stronę. Jesteście największą wartością tego forum, a wszelkie osobiste spotkania naszej małej społeczności sprawiają, że staje się ona dla mnie swego rodzaju rodziną. Administrowanie Mgławicy Mocy, to czysta (choć męcząca i wymagająca) przyjemność. Dzięki!


Kelan

PS: Zapraszam też wszystkich do wzięcia udziału w naszej małej jubileuszowej zabawie
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Mgławica Mocy 8 LAT

Postprzez Quorn » 27 Wrz 2016, o 15:05

Kelan: fajnie, że jeszcze działacie. :D

Rocznica to zawsze dobry czas na podsumowania i wyznania więc postanawiam takowe poczynić. Takie małe i krótkie.


Chcę podziękować Mgławicy Mocy oraz wszystkim osobom, które sprawiły, że twór taki powstał kiedyś w internecie i dzięki wspólnej pracy trwa sobie nadal w najlepsze.

Dziękuję.

Bo MM umożliwiło mi nie zerwanie kontaktu z grami fabularnymi. I choć moje nastawienie do pbfu było początkowo raczej chłodne - traktowałem grę tutaj jako substytut gry przy stole w "prawdziwe RPG" - to bardzo szybko przekonałem się jak wiele frajdy taka gra na forum sprawia. Obecnie moje substytowe podejście do MM jest już dawno nieaktualne. Mało tego. Uważam, że pbf w kilku obszarach ma przewagę nad stołową rozgrywką.

Dziękuję też za zaufanie i włączenie mnie do grona mistrzów gry. Tylko pełniąc tę zaszczytną funkcję mogę spłacić dług jaki zaciągnąłem u MM zaczynając tutaj grać.

O... Takie tam. Dzięki
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: Mgławica Mocy 8 LAT

Postprzez Quorn » 4 Paź 2016, o 11:17

Cicho tu.
Coś strasznie cicho.
Wiecie co moi milusińscy gracze?

Nie pytajcie mnie oto kiedy odpis. Nie pytajcie mnie czy wrzucę jakąś reckę (miałem Raf odpis przygotowany ale... kurde... chyba to skasuję). Bo brać to każdy, ale napisać coś od siebie to widzę już za ciężko. Problemik. Leniuszek u pupuni wisi i śmierdzi.

Bo można by coś napisać w tym temacie, prawda? Cokolwiek. Tak, żeby pokazać, że ta społeczność to coś więcej niż: "pan da posta". Można by też coś w tym drugim temacie napisać, gdzie Kelan szuka materiału do II tomu opowiadań. Chce chłop zrobić coś ekstra dla społeczności Mgławicowców a widzę całkiem niezły front "koło wała mi to wisi". Z drugiej strony spoko. Dynda mi to. Nie piszcie. I tom opowieści będzie mój.

Robal przestanie się starać.
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: Mgławica Mocy 8 LAT

Postprzez Alice » 4 Paź 2016, o 14:03

Cześć wszystkim (po długiej przerwie),

Wpis Robala poruszył mnie, aby skrobnąć tu parę słów związanych z Mgławicą. Choć nie gram już aktywnie, zaglądam czasem i patrzę co się tu dzieje. Na pewno muszę pogratulować głównie Kelanowi (niestety Popek i Oto chyba wymiękli gdzieś po drodze) za wkład i poświęcenie w działalność Mgławicy. Jak widać forum działa, ma stałych graczy, nowych graczy co jest fajne :) Gratuluję zatem tak dobrego wyniku.
Czasem wracam do dawniejszych czasów, które już nie wrócą, ani te osoby które wtedy były czynnymi uczestnikami forum. Ważne jednak, że forum trwa i sie rozwija, a to jest najważniejsze ;) Przepływ graczy to naturalna kolej rzeczy i mimo wszystko miło jest widzieć nicki, które pamiętam sprzed paru lat.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie ;)
Image
Awatar użytkownika
Alice
Gracz
 
Posty: 387
Rejestracja: 27 Lut 2012, o 14:43

Re: Mgławica Mocy 8 LAT

Postprzez Rafael Rexwent » 4 Paź 2016, o 20:30

Krótko i zwięźle. Kiedy prawie dwa lata temu postanowiłem zarejestrować się na Mgławicy nie spodziewałem się, że zmieni to moje życie. Ba, gdyby ktoś mi powiedział coś takiego w 2014 roku, nie uwierzyłbym. Ale posypuję głowę popiołem i w dniu swoich 17 urodzin mówię szczerze - Mgławica Mocy zmienia ludzi!
Gdy w trzeciej klasie gimnazjum rozpocząłem "karierę" na Mgławicy nie traktowałem tego na poważnie. To miała być krótka przygoda, trwająca maksymalnie do czasu, gdy do mojego komputera znów trafi karta graficzna (Jaki to ma związek z odkryciem Mgławicy, wytłumaczę w przyszłości). No i nadszedł Grudzień, a z nim GeForce 750 Ti. Ale jakież zdziwienie zakwitło na mej twarzy, gdy się nagle okazało, że zamiast popylać w WOTa wolę skrobać odpis prowadząc fikcyjną postać. I chociaż początkowo wydawało mi się to raczej głupkowate (co widać po początkowej, miernej formie odpisowej), to z biegiem czasu zacząłem rozumieć o co w tym wszystkim chodzi.
I chociaż wcale nie miałem łatwo, to się nie poddałem, nawet w krytycznym momencie, gdzie odpada sporo graczy. Po śmierci mojej pierwszej postaci zamiast zaprzestać gry na Mgławicy, zapaliłem się jeszcze bardziej. I wspierany przez całą społeczność PBFa z nowicjusza stałem się już częstym bywalcem, za co z całego serca wszystkim dziękuję. Nie ma innego takiego PBFa na świecie i kropka. Viva Mgławica!
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi

"If you do not fight now, then when will you?" ~ Type-005
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz
 
Posty: 290
Rejestracja: 7 Lis 2014, o 17:01

Re: Mgławica Mocy 8 LAT

Postprzez BE3R » 4 Paź 2016, o 20:52

<Papug> Robal Terrorysta

Prawda jest taka że to lubi, gdyby nie lubił by nie odpisywał, nie kombinował, nie robił globalnej fabuły, nie przemycał smaczków tylko po to by patrzeć jak gracze potrafią to Spier....

Anyway jeszcze dwa lata i będzie dobrze ;)
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Mgławica Mocy 8 LAT

Postprzez Mistrz Ind'yk » 5 Paź 2016, o 14:33

Ja za to podejdę do tematu trochę z innej strony, która dla mojej relacji z MM stała się taka... normalniejsza. Dla mnie to forum to przede wszystkim ludzie, tacy towarzyscy, otwarci i powaleni, że aż chce się tutaj wchodzić tylko dla Was. Jeszcze bardzie czuję to w rocznicę, bo za mną kolejny rok spotkań z wieloma osobami, które tu poznałem, nawet jeśli już ich tu w ogóle nie ma - jakoś i tak MM jest dla nas ważna. I to jest najlepsze, jak dla mnie :D .
Druga rzecz, znowu nie związana z granie, to piszanie prac na konkursy, które dla mnie zawsze jest świetną zabawą i czytanie prac z konkursów, które jest zabawą doskonałą. A w tym roku było tego wyjątkowo dużo, więc trzeba zrobić więcej w roku następnym! :) I wywołany do tablicy mogę powiedzieć, że następne konkursy ode mnie także będą ;) .
I zgadzam się Quornem, nie piszmy postów, świętujmy 8-) 8-) .

Szacunenk Ludzi Internetów dla Mgławicy Mocy! ;)
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Mgławica Mocy 8 LAT

Postprzez Kelan Navarr » 5 Paź 2016, o 16:28

Dzięki za wszystkie wpisy i dzięki Robalowi, że poczuł chęć pogonienia towarzystwa do wstukania kilku znaków na klawiaturze. Pamiętajcie, że Wasze wypowiedzi są jedyną nagrodą dla wszystkich MG i żab, za poświęcane przez nas czas i energię. Wasze zadowolenie, pozytywne odczucia w stosunku do strony, ludzi itd. to paliwo, które pomaga wziąć się w garść, gdy się czasem nie chce. Wasze opinie są dla nas zawsze niezwykle cenne - czy chodzi o składanie książki, organizację eventu, konkurs, czy taki jubileusz. Bez nich jest naprawdę o wiele trudniej.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Mgławica Mocy 8 LAT

Postprzez Sey Ivett » 9 Paź 2016, o 22:27

Początkowo nie chciałem pisać komentarza w tym wątku (i to nie z powodów podanych przez Quona) To by było nie poważne, wręcz ubliżające. Stosunek mojego stażu do któregokolwiek z obecnych bywalców można policzyć na palcach szalonego drwala. Mimo tak krótkiego pobytu tutaj i tak zdążyłem porządnie wkurzyć kijankę czy inne robaki, nie wspominając o zamieszaniu z pewnymi Arcydiukami. Niestety, chcąc-niechcąc, mam do tego podświadomy talent. Pewnie nie pobiłem żadnych rekordów, ale nie powinno to stanowić żadnego powodu do domy.

Wiecie co mnie zaskoczyło? Mimo wszystko nadal mam tu swoje miejsce. Nadal mnie tutaj witacie. Nadal dzielicie się wspólnym czasem. Nadal pozwalacie mi kontynuować zabawę. Chociaż jakościowo moje posty są daleko za waszymi czy czasowo zdarza mi się odpisywać bardzo nieregularnie.

Największym, czy raczej najwspanialszym, zaskoczeniem jest jednak co innego. Zebrana tu społeczność. Początkowo nie rozumiałem co Kelan ma na myśli wspominając o wyjątkowości tego miejsca. Niedawno odwiedziłem kilka odmiennych PBFów by mieć porównanie. Nie mówię, że "tam" jest gorzej czy lepiej, ale tu jest...bardziej. Nie umiem tego skutecznie wytłumaczyć, może nie chcę. Szeroki przekrój osobowości, talentów, zainteresowań, pomysłów, wiedzy, - ba! - nawet wieku. Wszystko to łączy się na niezwykłe doznanie jakim jest Mgławica. Ciężko znaleźć drugie miejsce, które dostarczyło mi tyle przyjemności, a nie mówię tu o samej grze.

Jeśli ktoś z zewnątrz chciałby zrozumieć Wasz fenomen powinien się zapytać "Hej, ale jakim cudem oni istnieją od prawie dekady?! Czemu coś tak niszowego jak forum o pisaniu i czytaniu o fikcyjnych alter ego jeszcze żyje? Gwiezdne Wojny nie był czasem rzeczą, ale 40 lat temu?"

Co mogę powiedzieć więcej? Nic nie trwa wiecznie, ale Sto Lat i Jeszcze Więcej! O mam pomysł teraz. Lepszych graczy ode mnie! No dodatkowi MG też mile widziani. :)
Image
Człowiek, poświęciwszy swoje życie na dobre uczynki i czynienie dobra, umrze zapomniany i bez słowa podzięki. Jeśli wykorzysta swój geniusz niosąc niedolę i śmierć miliardom, jego imię echem rozbrzmiewać będzie przez milenia.
Awatar użytkownika
Sey Ivett
Gracz
 
Posty: 38
Rejestracja: 6 Lip 2016, o 18:25

Re: Mgławica Mocy 8 LAT

Postprzez Tzim A'Utapau » 14 Paź 2016, o 19:10

i tak zdążyłem porządnie wkurzyć kijankę czy inne robaki, nie wspominając o zamieszaniu z pewnymi Arcydiukami.


ain't seen nothing yet :D

Co by tu... sto lat, Mgławico. Hip, hip. Huray.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Mgławica Mocy 8 LAT

Postprzez Sey Ivett » 14 Paź 2016, o 19:53

ain't seen nothing yet :D

Welp...podwójne zaprzeczenie :P
Image
Człowiek, poświęciwszy swoje życie na dobre uczynki i czynienie dobra, umrze zapomniany i bez słowa podzięki. Jeśli wykorzysta swój geniusz niosąc niedolę i śmierć miliardom, jego imię echem rozbrzmiewać będzie przez milenia.
Awatar użytkownika
Sey Ivett
Gracz
 
Posty: 38
Rejestracja: 6 Lip 2016, o 18:25

Re: Mgławica Mocy 8 LAT

Postprzez Tzim A'Utapau » 19 Paź 2016, o 20:02

Welp...podwójne zaprzeczenie


Języki pozycyjne nie uznają tautologii takich jak podwójne zaprzeczenie. To nie łacina (niestety) ani zapis matematyczny* (na szczęście). Jednym z wyjątków w językach fleksyjnych (nie)mających problemów z podwójnym zaprzeczeniem jest... polski. Angielski świetnie sobie z tym radzi. O dziwo i wyjątkowo. ;)

*matematyka to ubogi system językowy, gdy się nad tym zastanowić.

A w temacie: to kiedy opijamy ośmiolatka? :D
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Mgławica Mocy 8 LAT

Postprzez Mistrz Ind'yk » 19 Paź 2016, o 21:41

A w temacie: to kiedy opijamy ośmiolatka?


Jutro, nie wiem, czy dotarła do ciebie moja wiadomość :P . Kto chce dołączyć - będziemy gdzieś w Warszawie trzaskać w X-winga i świętować :D .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Mgławica Mocy 8 LAT

Postprzez Tzim A'Utapau » 19 Paź 2016, o 23:45

Czyli mini zjazd w Wawie. Będę 8-)
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Mgławica Mocy 8 LAT

Postprzez Mistrz Ind'yk » 20 Paź 2016, o 11:32

Paradox Cafe na warszawskim Muranowie o 19 30 ;) . Jeśli kogoś to interesuje, to w okolicy jest dużo do zwiedzania, więc jest co robić wcześniej :roll: .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42


Wróć do Archiwum

cron