Content

Archiwum

9

9

Postprzez Kelan Navarr » 6 Paź 2017, o 17:03

Najdrożsi

W tym roku odrobinę nietypowo, bo nie z końcem września, a z początkiem października. Nie przespaliśmy jubileuszu, lecz nagięliśmy go do naszych potrzeb, przesuwając o kilka dni potrzebnych na dokończenie pewnego projektu. By nie świętować przy pustym stole, z przyjemnością przedstawiam Wam owoc pracy grupy niebieskiej i Proboszcza.

Atlas, bo o nim mowa, jest dostosowaną do nowych czasów i pomysłów platformą w holonecie, w której znajdziecie informacje na temat różnych miejsc w galaktyce. Naturalnie całość będzie co jakiś czas uzupełniana i poszerzana. Już lista planet da Wam ogólny pogląd na temat kilku aspektów każdej z nich, zaś klikając na jej ikonę zyskacie dokładniejsze informacje. Jestem świadom, że istnieją Wookipedia, czy Biblioteka Ossus, lecz ze względu na charakterystykę fabularną Mgławicy, pewne informacje mogą się od tych kanonicznych, bądź legendarnych dość mocno różnić.
Ponadto zmieniamy sposób rozgrywania przygód. Już od dłuższego czasu w wielu wątkach panował zamęt i tematy lokacyjne mieszały się z tematami poświęconymi konkretnym, pojedynczym przygodom. Postanowiliśmy całkowicie zerwać z tematami lokacyjnymi, od teraz oferując każdej przygodzie osobny wątek. „X przenosi się do Y” pozostanie w użyciu już jedynie w przypadku kontynuacji tej samej przygody w innym regionie. Mam nadzieję, że uporządkuje to nieco rozgrywkę i unikniemy sytuacji, gdy ze względu na różne tempo odpisów w jednej lokacji, wydarzenia trwające teoretycznie obok siebie nie mają na siebie wpływu.

Raz jeszcze dziękuję Robalowi, Chudemu, Davidowi i Proboszczowi za czas poświęcony na stworzenie opisów poszczególnych planet.
A Wam wszystkim dziękuję za cały czas spędzony razem i wyjątkową atmosferę, jaką tu tworzycie. To Wy jesteście Mgławicą Mocy.


Trudno uwierzyć, że to już 9 lat…

Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: 9

Postprzez Quorn » 6 Paź 2017, o 21:10

Powiem krótko: kolejny rok (prawie, bo w listopadzie będą dwa lata jak tu z Wami urzęduję) zleciał jak z bicza strzelił. Sam nie wiem kiedy. Cieszę się, że tutaj mogę z Wami działać. Prowadzenie tylu różnych wątków tylu postaci w zupełności zapełnia mój głód prowadzenia. Mistrzować lubię a tego tutaj mi nie brakuje (czasem mam wrażenie, że za dużo na swoje barki wziąłem, ale to szybko mija). Snucie tej wielkiej opowieści to prawdziwa frajda. Niech się gra!

A co do zmian: mam naprawdę wielką nadzieję, że przypadną one wszystkim do gustu. Było przy tym trochę roboty (i nerwów) ale efekt końcowy jest niczego sobie. Największe brawa -IMHO - dla kelana za grafiki. I za to, że wytrzymywał moją robaczą naturę:)
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: 9

Postprzez Vestibor Rothal » 6 Paź 2017, o 22:30

Super sprawa chłopaki. Naprawdę to wielka przyjemność współtworzyć Mgławicę z tak wspaniałymi ludżmi, pełnymi pasji, wiedzy i chęci tworzenia. Czas jaki poświęcacie na forum nigdy nie idzie na marne, a wiele osób, dzięki wam jest w stanie realizować swoje pasje i rozwijać się. Ja jestem bardzo szczęśliwy, że mogę z wami współtworzyć tą społeczność i samodoskonalić się.

Oby tak dalej i dalszych sukcesów ;)
Awatar użytkownika
Vestibor Rothal
Gracz
 
Posty: 150
Rejestracja: 8 Lis 2015, o 00:22

Re: 9

Postprzez Opliko » 6 Paź 2017, o 22:52

Jestem tu dopiero od bardzo niedawna (niby konto od czerwca 2016, ale przecież za kartę zabrałem się dopiero pod koniec lutego tego roku. Czyli w praktyce jestem tu jakieś 7 miesięcy. Mniej niż 10% czasu jaki MM istnieje!), więc trudno mi powiedzieć cokolwiek o niej z perspektywy czasu. W każdym razie cieszę się, że mgławica istnieje mimo swojego wieku i nawet wciąż się rozwija, choćby pod względem organizacji questów czy informacji o świecie. Bardzo się cieszę, że zdecydowałem się w końcu dołączyć do tej społeczności i mam nadzieję, że uda mi się zagrać (a może i w przyszłości poprowadzić :P) wiele postaci, przeżywając więcej ciekawych historii.
Życzę więc Mgławicy stu lat i więcej! By przeżyła każdego z nas i by wnuki naszych wnuków, siedząc w domu na Marsie czy innym Merkurym mogły też grać tak jak my teraz.
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: 9

Postprzez Saine Kela » 7 Paź 2017, o 12:33

Tytuł tego tematu można było dać mniejszą czcionką, albo zamiast "9" dać kropkę, byłoby jeszcze trudniej w niego trafić (ha ha ha). A tak serio, no cóż, ten czas leci nieubłaganie, a ja tu już siedzę ponad 4 lata, czyli mniej więcej połowę istnienia forum. Wpadłam pod wpływem kilkumiesięcznego namawiania (Oto, dzięki! I tak tego nie przeczytasz :D) i zostałam. I mam nadzieje, że będę mogła dalej toczyć swoje przygody, które rozrosły się do niebywałych rozmiarów, mając niemały wpływ na to, co dzieje się na forum, a tego się nie spodziewałam, jak zaczynałam grę. Trochę marudziłam, byłam upierdliwa i okropna, ale za to ilu porąbanych ludzi się poznało! Ile przygód się zdarzyło, nie tylko online, ale i w realu :D
Oby grało się jak najdłużej!
I niech Moc będzie z nami :)
Image

Image

GG: 6687478
Awatar użytkownika
Saine Kela
Gracz
 
Posty: 710
Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:04
Miejscowość: Pandarium/Ruda Śląska

Re: 9

Postprzez Quinlan Rasjuall » 7 Paź 2017, o 13:08

Mogę jedynie pogratulować tak długiego stażu i ciągłego rozwoju. Sam jestem tutaj za krótko aby dostrzegać zmiany jakie były w tym czasie, zatem też niezbyt mogę się nadawać do proponowania jakichś zmian - jedną przekazałem, ale to jedyne co mogłem stwierdzić.
I niechaj Dark Side będzie z nami :).
"Ci których oczy są ślepe widzą nieraz więcej, niż ci którzy wzrok posiadają"
Dharkosis, Lord Sith, Miraluka
Awatar użytkownika
Quinlan Rasjuall
Gracz
 
Posty: 183
Rejestracja: 26 Sie 2017, o 21:45
Miejscowość: Busko-Zdrój

Re: 9

Postprzez BE3R » 10 Paź 2017, o 22:56

Co tu dużo pisać, jest dobrze, wyjątkowo jak na PBF MM z wiekiem robi się coraz lepsza, a wprowadzone zmiany świadczą o tym że nie ma zamiaru zdychać. Aby tak dalej, Za rok będzie 10 rocznica i z pewnością Żab wymyśli coś epickiego. Ze swojej strony pragnę podziękować zarówno graczom jak i MG którym "się chce" bo to w sumie oni tworzą Mgławicę.

<papug> teraz kiedy forum jest gotowe, oczekujcie nieoczekiwanego.
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: 9

Postprzez Tzim A'Utapau » 11 Paź 2017, o 23:01

Zdrowie!
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34


Wróć do Archiwum

cron